Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: захранване след гладолечение  (Прочетена 55305 пъти)

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #20 -: 03-07-2009, 16:19:16 »

Здравей, мила!
Започва се с едно морковче. Или една краставичка. На втория ден едно два вида зеленчуци но малко количество. И така докато ги смесиш няколко вида по малко количество. Захранването се осъществява дъъъъъъъъъъъъълго и бааааааааааааааавно. Съвсем постепенно. Мазнини и белтъчини чак след 6-тия 7- мия ден. И то сурови ядки. Поне два дни мазнини само от сурови ядки. А сол в никакъв случай. Чак към 10-тия ден.
Активен
Намасте :)

puhelota

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #21 -: 05-07-2009, 08:58:07 »

благодаря за отговора  :)
днес е първи ден на захранването ми
предвидила съм  за обяд 1/2 от една не много голяма краставичка
а за довечера 1/2 или 1 цяло доматче
утре морковче вечрта малко зеленце

чудех се понеже до сега плодовете ги хапвах на три порции по около 250-300гр
зеленчука който ще ги замести добре ли е да е да речем 100г или ще е много

благодаря предварително
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #22 -: 05-07-2009, 10:33:51 »

100 грама не е много даже може повече - обикновено с малко се наяждаш докато правиш захранването, тъй че ако усетиш, че и със 100 се наяждаш то тогава е достатъчно. Въпроса е да не преяждаш, това е по-важното.
Активен
Духът владее материята!

puhelota

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #23 -: 05-07-2009, 13:38:31 »

здравей мер и благодаря  :)

сега си хапвам първия зеленчук -  :D краставичката никога не е била по-вкусна от днес

Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #24 -: 05-07-2009, 21:42:25 »

Привет Пухелота! Захранването след гладолечение е много хубаво нещо. Започваш да усещаш вкуса на храната и всяко нещо, което хапнеш ти доставя голямо удоволствие.  :)
Активен
Намасте :)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #25 -: 05-07-2009, 23:20:37 »

Да наистина и при мен след гладуване всичко ми е толкова вкусно, чак се изненадвам. Например не обичам да пия сок от моркови (за съжаление), но когато направих един ден сухо гладуване, на другата сутрин започнах с една чаша сок от моркови. Толкова се изненадах, че адски много ми хареса за първи път (беше ми много вкусен). След това пак пробвах сок от моркови (но не след гладуване) и пак не ми хареса. Та сега пия от него само когато съм гладувала или когато си правя гладуване със сокове. Иначе в другите дни го пия в комбинация с ябълка :).
Активен
Духът владее материята!

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #26 -: 17-03-2010, 10:05:54 »

Здравейте :), прочетох много неща за гладолечението, както и книгата на Лидия Ковачева, и сега съм се подготвила за 10 дневен режим на гладуване. Много съм ви благодарна за информацията, която споделяте, защото е от голяма помощ за начинаещите гладници като мен  :D. Захранването така и не можах да го измисля, въпреди че Лидия Ковачева уж е написала всичко подробно, оставя много пространство за интерпретации, а никак не ми се иска от интерпретации да имам стомашни болки :). Опитът е най-ценен и с голяма радост ще се захранвам по рецептата на ДарбиМак , за която много много благодаря. Имам само две конкретни въпросчета:
   1. Фурмите стават ли за плодове по време на плодово чаения режим, и ако да, когато са изсушени в какво количество е допустимо да се вземат.
   2. Вегетарианец съм, но смятам след гладуването и захранването, да премина изцяло на жива и свежа растителна храна и да стана суровоядец. От това чувствам че се нуждае тялото ми. Такава рязка промяна в хранителния режим и изключване на млечните продукти, крие ли някакви рискове?

Благодаря ви преварително, и ви пожелавам много усмивки и слънце! :)
« Последна редакция: 17-03-2010, 10:09:41 от Gubka »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #27 -: 17-03-2010, 11:25:18 »

Да наистина и при мен след гладуване всичко ми е толкова вкусно, чак се изненадвам. Например не обичам да пия сок от моркови (за съжаление), но когато направих един ден сухо гладуване, на другата сутрин започнах с една чаша сок от моркови. Толкова се изненадах, че адски много ми хареса за първи път (беше ми много вкусен). След това пак пробвах сок от моркови (но не след гладуване) и пак не ми хареса. Та сега пия от него само когато съм гладувала или когато си правя гладуване със сокове. Иначе в другите дни го пия в комбинация с ябълка :).
Здравей Мер :)) вероятно знаеш ,че има различни сортове моркови. Най-сладки са турските моркови , от тях все едно се вади елексир , върхът на моркова не е остър , а точно обратното прилича на фалос  tooth
Всичко останало, което се продава на нашият пазар  дава горчив или неприятен сок, вероятно се дължи на многото химикали , с които са обработвани почвата и растенията . Затова и много деца развиват непоносимост към морковения сок , а тъпите им майки въобще не могат да предположат защо.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #28 -: 17-03-2010, 11:30:07 »

Здравейте :), прочетох много неща за гладолечението, както и книгата на Лидия Ковачева, и сега съм се подготвила за 10 дневен режим на гладуване. Много съм ви благодарна за информацията, която споделяте, защото е от голяма помощ за начинаещите гладници като мен  :D. Захранването така и не можах да го измисля, въпреди че Лидия Ковачева уж е написала всичко подробно, оставя много пространство за интерпретации, а никак не ми се иска от интерпретации да имам стомашни болки :). Опитът е най-ценен и с голяма радост ще се захранвам по рецептата на ДарбиМак , за която много много благодаря. Имам само две конкретни въпросчета:
   1. Фурмите стават ли за плодове по време на плодово чаения режим, и ако да, когато са изсушени в какво количество е допустимо да се вземат.
   2. Вегетарианец съм, но смятам след гладуването и захранването, да премина изцяло на жива и свежа растителна храна и да стана суровоядец. От това чувствам че се нуждае тялото ми. Такава рязка промяна в хранителния режим и изключване на млечните продукти, крие ли някакви рискове?

Благодаря ви преварително, и ви пожелавам много усмивки и слънце! :)


Този начин на хранене крие един ОГРОМЕН РИСК  - МОЖЕШ ДА СТАНЕШ ЗДРАВА ЗАВИНАГИ.
Ако попиташ чичко ГУгъл за захранване след гладуване ще ти се изсипят много схеми по д-р Емилова и също ако се поровиш тук ще откриеш и други
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #30 -: 22-03-2010, 01:57:08 »

 Ей, страшен сайт , много мерси!

Значи ,да ви споделя какво пише моят приятел д-р Хрушчов от Украйна в книгата си за гладуването. Той има 30 г практика в гладуването - и самият той и на пациентите си . ( Тази книга не може да се купи от никъде . Не се продава. А май че не се е и продавала. )
Та той казва ,че най-силният, най-радикалният оздравителен метод въобще, е сухото каскадно гладуване. ( 5 дни сухо, 5 дни ядеш и пак 5 сухо   и  така до пълно изцеление..) Не е лесно никак , но   по този метод се лекували абсолютно всички болести ,без изключение. 
« Последна редакция: 22-03-2010, 02:03:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #31 -: 22-03-2010, 13:25:55 »

Бино,верно не е лесно,аз 24 часа едвам изкарвам на сухо :surpris_23: А може и от настройката да е.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #32 -: 22-03-2010, 19:40:23 »

Аа, за 24 ч е само настройка. Аз съм правил 48ч. сухо без никакъв дискомфорт, при условие , че съм вата. А  за теб ще е много по-лесно.  Има една работа , която малко хора знаят  :)  ( както обикновено )   
  Аз съм готов да се обзаложа , че  за два дни сухо гладуване  чувството за жажда  е по-слабо , от колкото да си се храниш нормално ( имам предвид масовият гражданин - готвено, сладичко ..) обаче без да пиеш никакви течности .  Това е  поради факта ,че при сухо гладуване ( при разграждане на мазнините) в организма се образува до 1л. на ден ендогенна вода ! За нейна сметка организмът си се чувства добре.  Докато при нормалното хранене, но без употреба на вода или течности, такава ендогенна вода не се образува и на втория ден  може да си пощурял.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #33 -: 23-03-2010, 08:27:34 »

Аа, за 24 ч е само настройка. Аз съм правил 48ч. сухо без никакъв дискомфорт, при условие , че съм вата. А  за теб ще е много по-лесно.  Има една работа , която малко хора знаят  :)  ( както обикновено )   
  Аз съм готов да се обзаложа , че  за два дни сухо гладуване  чувството за жажда  е по-слабо , от колкото да си се храниш нормално ( имам предвид масовият гражданин - готвено, сладичко ..) обаче без да пиеш никакви течности .  Това е  поради факта ,че при сухо гладуване ( при разграждане на мазнините) в организма се образува до 1л. на ден ендогенна вода ! За нейна сметка организмът си се чувства добре.  Докато при нормалното хранене, но без употреба на вода или течности, такава ендогенна вода не се образува и на втория ден  може да си пощурял.

Интересно, ама и аз имам чувството, че 48 часа на сухо ще ми е трудно, въпреки че съм имала дни, в които почти не съм пила течности (но съм била главно или само на плодове) и не съм изпитвала жажда... Я кажи, а физическата активност пречи ли на сухото гладуване (не засилва ли жаждата)? А колко дни на такъв режим е максимумът? ??? И какви се очаква да са резултатите?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #34 -: 23-03-2010, 10:52:39 »

Вики , както е ставало въпрос и другаде из форума ,   титаните на лечебното гладуване  изследват само гладуването на вода !     ( Докторите  Шелтон, Майер,  Бирхер-Бернер, Де Вриз, Ю.Андреев, проф. Ю.Николаев, акад.Бакулев , биологът Аракелян  ,проф.Пашутин, проф Чайлд, проф.Кокосов, кмн Г.Войтович , практикът Малахов  ... и т.н. )  Всякакви други системки по пиене на сокове ,чайчета , плодчета и др. , неправилно  наречени "гладуване"  са си отделни разтоварващи и пречистващи терапийки, нямащи нищо общо  нито  с концепцията на водното или сухото гладуване, нито с радикалното му  изцелително въздействие.   
 Тук понеже (вероятно по патриотични причини)  се симпатизира на системата на Л.Ковачева , и затова няма достатъчно полемика по истинското гладуване, което може да е само на вода или сухо. ( и урина евентуално) .
 
По отношение на физическата активност има разминавания.  Едните ( като Малахов) препоръчват постелъчен режим при по-продължително гладуване . Другите ( като моя познат д-р Хрушчов с 30 г стаж в гладуването на вода)  защитават нормалното ежедневие и активност, (само без тежка физическа работа)
Но това касае големите срокове , които трябва да са от 15 дни нагоре. (До 50-60 някъде )
/ Аз съм лилипут в тази област, не мога да преценя на кого да вярвам, ще трябва  интуиция ./
За  краткото сухо гладуване няма проблем активността . Но и там се почва постепенно . Максимумът е 5 дни.  Разминавания и там има- Малахов казва ,че "вата" трябва да се ограничат  с до 3 дни, други казват ,че  може до 5.
Резултатите - също като при водното гладуване , просто при сухото нещата стават още по-бързо - ацидозната криза настъпва по-рано. ( А идеята на гладуването е точно тази ацидозна криза , само тогава организмът почва свирепо да се освобождава от всяка патология ,паразити , шлаки, всичко чуждо нему. Защото въпросът е на живот и смърт. А тази криза  при сокопиене просто не настъпва )
 
Темата е дълга , има много инфо на руски. Ще разискваме ако има интерес.   
« Последна редакция: 23-03-2010, 10:54:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #35 -: 23-03-2010, 20:20:56 »

Много ми е интересно... Руски обаче не разбирам (знаеш, че моето поколение не е изучавало този език като задължителен), така че ако имаш нещо на Бг, ще те помоля да го метнеш насам  :flowers2:.
Иначе съм съгласна, че плодове, сокове и т.н. са гладуване единствено от гледна точка на средностатистическия българин (за когото храна се равнява на манджа и ако няма мръвка и 4-5 филии хляб на масата, изобщо не става да се яде  tooth), а ние сме вече далеч от тая категория  ;). Имат по-голяма популярност, защото явно повечето хора са склонни да карат известно време на плодове, но не и на фотосинтеза, ако ще и да умират... >:(
Относно разминаванията - дори при Малахов ги има, м-у другото - в едната му книга (май беше "Без прочестване няма здраве") пише по време на гладуване да не се изразходва енергия, да се почива повече и т.н., а в другата (ако не се лъжа "Самолечебник на 21ви век") - да се ходи пеш по 15-20 км дневно, че и да се потим обилно  :o. Пълен шаш! Аз лично се спрях на компромисния вариант, когато спазвах водното гладуване - ако имам сили, движа се; ако нямам - почивам, и това е.
Абе адски интересно е всичко това, но май няма голяма популярност... по разбираеми причини  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #36 -: 24-03-2010, 00:26:18 »

 Ами точно така е , ти си запозната достатъчно , Вики. И според мен мъдро си подходила. На български също е съвсем достатъчна литературата , която  е необходима да  осведоми и мотивира заинтересованите.  Ето , Малахов е ясен, има го, Шелтън го има, П.Брег също, Юрий Николаев го има ( книгата му даже я има под две заглавия :)  - "Гладуване за здраве" и "Гладът - майка родна"  . Може и под трето да я пуснат високонравствените издатели :)   )

Руският наистина ли  е толкова труден за четене? Ние сме го учили навремето , но си спомням ,че почти нищо не научавахме, не го обичахме като предмет. А пък и преподавателката беше една...  Аз и сега много трудно говоря, но с четенето съм свикнал. Според мен  ако се научат едни 500 думи , би могъл да се ползва поне за четене , ще разбираш 90 % ( те другите са почти като нашите) ,  защото от край време има страшно много информация на този език. То не е хубаво да се сравнява така "ненаучно ", но е възможно  на руски информацията да е повече, от колкото на английски, особено за засукани неща . А четящите хора в Русия почти сигурно  процентно са повече от четящите в англоезичните държави.  Такова е усещането при неколкократните ми посещения в Лондонски и Московски книжарници.  За това допринася и самата държавна политика - за Московският стандарт на живот  е твърде интересно обстоятелството ,че   ако успееш да пропуснеш обяда си в някоя закусвалня, за тези пари ще можеш да си купиш десетина дебели книги!  По-евтини са доста от нашите тук.  
Е, за съжаление и цената на бирата я държат ниска :)
« Последна редакция: 24-03-2010, 00:28:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ivy_89

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #37 -: 24-03-2010, 15:51:28 »

Ей, страшен сайт , много мерси!

Значи ,да ви споделя какво пише моят приятел д-р Хрушчов от Украйна в книгата си за гладуването. Той има 30 г практика в гладуването - и самият той и на пациентите си . ( Тази книга не може да се купи от никъде . Не се продава. А май че не се е и продавала. )
Та той казва ,че най-силният, най-радикалният оздравителен метод въобще, е сухото каскадно гладуване. ( 5 дни сухо, 5 дни ядеш и пак 5 сухо   и  така до пълно изцеление..) Не е лесно никак , но   по този метод се лекували абсолютно всички болести ,без изключение. 
Нужна ли е някаква предварителна подготовка преди този вид гладуване според теб ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #38 -: 24-03-2010, 19:57:21 »

Според мен ако има мегдан за подготовка - подготвяме се.  Ако са ни открили нещо и няма време за подготовка - не се подготвяме.
 Подготовката се изразява най-вече в постепенност.   Материята  не е проста , добре е да се прочете  по нещо, литература има. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #39 -: 25-03-2010, 16:44:48 »

Бате, последен въпрос - попрочетох, че по време на сухо гладуване се избягва контакт с вода, даже зъбите не се мият... Това само за приемане на вода вътрешно ли се отнася (в смисъл, да не пием), или контакт дори външно - демек, бива ли да се къпе човек? Би трябвало токсините да се изхвърлят и през кожата, но тя може и да абсорбира известно количество вода, а нали не е това целта... Сори, че така те разпитвам  :flowers2:.
Руският уж не е особено труден, ама ако си нямаш дори хабер  :surpris_23:... Докато бях на курса на Норбеков (преподавателите са все руснаци) по едно време бях почнала да разбирам 90% от това, което говореха, но май беше за кратко. Сега да ми ги пуснеш на запис - нищо няма да вдена  :whistling2 - emotloader: :Confus_3:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.166 секунди с 22 запитвания.