Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: захранване след гладолечение  (Прочетена 55304 пъти)

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #60 -: 17-03-2011, 18:53:27 »

Тая клизма само като си представя , че това нещо трябва да ми влезе в дупето  :Content_4 - emotloader: и лошо ми става .. аз си взех и чайче, майчина сълза или нещо такова сега даже си го правя.Стискайте ми палци.. Междо другото деси82 много си хубава :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #61 -: 17-03-2011, 20:08:51 »

Тая клизма само като си представя , че това нещо трябва да ми влезе в дупето  :Content_4 - emotloader: и лошо ми става .. аз си взех и чайче, майчина сълза или нещо такова сега даже си го правя.Стискайте ми палци.. Междо другото деси82 много си хубава :)

Ама ти определено имаш доста погрешна представа... какво си представяш всъщност,
че ще ти влезе  в дупето ?
Маркуча (накрайника), който ще "ти влиза",  е много по-тънък от нещата, които излизат от дупето ти, така че определено страховете ти са абсолютно безпочвени. Успех с чайчето...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #62 -: 17-03-2011, 20:19:03 »

Ххахахахах ти ме уби.. пускам менюто , а чая го изпих засега нищо..

1 ДЕН:
8ч.  чай с мед и лимон или вода с лимонов сок или минерална вода - по желание
10ч. порция плодове
12ч. чай с мед
12.30ч суров зеленчук №5
14ч. порция плодове
16ч. чай с мед
18ч. суров зеленчук №5
20ч. чай с мед и лимон

2 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №5 + А (1 бр.)
18ч. суров зеленчук №6 + А (2 бр.)
В 8, 10, 14, 16 и 20ч. както първи ден.

3 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №5 + Г (1 бр.)
18ч. суров зеленчук №6 + А (3 бр.)
В 8, 10, 14, 16 и 20ч. както първи ден.

4 ДЕН:
8ч. чай с мед
10ч. порция плодове
12ч. суров зеленчук №5 + Г (2 бр.)
16ч. чай с мед
18ч. суров зеленчук №6 + Д
20ч. чай с мед и лимон

5 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №5 + А (3 бр.) + Б (1 бр.)
18ч. суров зеленчук №6 + Д или С
В 8, 10, 16 и 20ч. както 4 ден.

6 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №5 + Г (3 бр.)
18ч. суров зеленчук №9 + П (3бр.) + Г (2бр.) или само В
В 8, 10, 16 и 20ч. както 4 ден.

7 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №5 + Р
18ч. суров зеленчук №10 + Е
В 8, 10, 16 и 20ч. както 4 ден.

8 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №5 + И (30гр.)
18ч. суров зеленчук №6 + Ж
В 8, 10, 16 и 20ч. както 4 ден.



9 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №6 + И (50 гр.)
18ч. суров зеленчук №6 + К
В 8, 10, 16 и 20ч. както 4 ден.

10 ДЕН:
12ч. суров зеленчук №12 + Н
18ч. суров зеленчук №5 + №19 + Д или З (Тофу)
В 8, 10, 16 и 20ч. както 4 ден.

СУРОВИ ЗЕЛЕНЧУЦИ

1.Марули            11.Карфиол
2.Зелени салатки                 12.Червена ряпа
3.Краставица         13.Репички
4.Домат            14.Спанак
5.Морков            15.Лапад
6.Зеле            16. Лук
7.Пиперка            17.Праз
8.Камба            18.Чесън
9.Алабаш            19.Червено цвекло
10.Гулия (земна ябълка)


А - картоф на пара средно голям
Б - морков на пара
В - тиква - печена или на пара
Г - препечена филийка пълнозърнест хляб
Д - порция овесени ядки ( 1 малка к.ч. овесени ядки ври в 3к.ч. вода с щипка сол)
Е - порция качамак (към 1ч.ч. гореща леко подсолена вода се прибавят 3с.л. царевично брашно; бърка се непрекъснато върху горещ котлон докато се сгъсти добре; накрая се прибавя малко краве масло)
Ж - порция булгур (1 малка главичка лук нарязана на ситно се задушава в 1 ч.л. олио и 1/2 к.ч. вода; след това се прибавят 2 к.ч. булгур; разбърква се за 1-2 минути, след което се добавят 5 к.ч. вода; ври на тих огън до сгъстяване)
З - 50гр. сирене от соя Тофу (по желание може 24h преди консумация да се накисне в саламура)
И - сурови ядки - орехи, бадеми, лешници
К - зелен боб на пара или от консерва
Л - тиквички на пара (с размер около 15 см)
М - карфиол на пара
Н - картофено пюре (2-3 големи картофа на пара се пресоват с малко топла вода и се прибавя съвсем малко краве масло)
О - спанак или лапад на пара или като супа
П - печен пипер
Р - порция прясно зеле на пара или задушено с малко олио и вода
С - елда /гречка/ (1 к.ч. елда + 2 к.ч. студена вода; след като заври се изключва и оставя на котлона, докато поеме цялото количество вода)
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #63 -: 17-03-2011, 20:20:09 »

Аз половината храни от тук даже не съм ги чувала.. намен ми се стори доста трудно, може да се хареса на някой друг .. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #64 -: 17-03-2011, 20:29:06 »

Кое не си чувала? Всичко от изброеното го има в България. Повечето даже са си наши традиционни храни.
Няма екзотика и супер храни.
Активен

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #65 -: 17-03-2011, 20:29:36 »

Ами според мен това със цифрите и буквите малко обърква, иначе не бих казала че е сложно.
Но като цяло виждам доста готвени неща тук, аз лично съм се насочила към по сурово захранване, т.е. мисля единствено хляб (слънце и луна :Appetit_17: любимият ми) да включа след 5-я ден .. и основно зеленчуци, после салатки със лимонов сок, малко ядки, после студено пресовани масла и така
Активен

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #66 -: 17-03-2011, 20:45:51 »

Първо незнам как се прави картоф на пара и морков, това с качамака и то ми се струва доста странно, булгур незнам какво е, сирене от соя Тофу  това пък изобщо, лапад също незнам какво е, елда за първи път чувам, гулия, червена цвекло, алабаш, лапад, червена ряпа.. аз половината не ги знам хахаха и с тия цифри още по объркано.И защо подяволите всичко е на пара, неможе ли картфа да си се свари нормално, като за картофена салата?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #67 -: 17-03-2011, 20:53:41 »

Ооо, милата... определено ще се влюбиш в картофите и морковите, когато ги приготвиш на пара  :heart_2:

Не знам откъде си, но ако има в твоя град Кауфланд, отиваш и си купуваш приспособление за варене на пара, представлява едно парче желязо, което е кръгло и може да се сгъва и разгъва, с краченца, които могат да се вкарват и изкарват, като питаш, ще ти го посочат, евтино беше, най-много 5 лв да струва.
обелваш си картофите и морковите, слагаш приспособлението в тенджера, слагаш картофите и морковите в него, сипваш чаша и половина вода, и го мяташ на котлона. Около 15 минути след като заври би трябвало да е готово, можеш да го бодваш с вилица да проверяваш...
Качамака не ти го препоръчвам, щом не си го пробвала, булгура също, сиренето от соя Тофу мисля, че ще го намериш лесно по големите магазини, ако го потърсиш, лапада е много полезен, като копривата и спанака, само дето трябва да му се неутрализира специфичния вкус...
Допреди 3-4 месеца и аз не знаех как изглежда алабаша, но сега определено не пропускам да си го купя, когато ходя на пазар, така че не е срамно да не знаеш, срамно е да не питаш  :pensif_29:

а всичко е на пара, защото първо става по-вкусно, и второ - запазват се повече ценни съставки невредими (или поне така разправят)   :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #68 -: 17-03-2011, 20:56:52 »

Ти си уникален :) хахаха можеш всичко да обясниш точно и ясно, направо да те взема у дома да ми готвиш полезна храна.. :Appetit_17: а междо другото не казвай , че си вегитарианец .. ?  ???
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #69 -: 17-03-2011, 21:11:05 »

Ти си уникален :) хахаха можеш всичко да обясниш точно и ясно, направо да те взема у дома да ми готвиш полезна храна.. :Appetit_17: а междо другото не казвай , че си вегитарианец .. ?  ???
благодаря за комплимента,
Няма проблем, и без това си търся работа, мисля, че няма да има проблем да се справя като готвач, като бях преди месец на гости на майка ми и брат ми, майка ми беше уволнена като готвач от брат ми, защото му направих за първи път на него картофи на пара :Content_4 - emotloader:
А иначе - вегетарианец съм, но засега само по душа. Все още си позволявам да ползвам яйчен жълтък.
И за мое успокоение - пробвах 2-3 пъти да ям месо, но вкуса му изобщо не ме привлича вече  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

glezenata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #70 -: 17-03-2011, 22:59:48 »

bpa наемам те за личен готвач :) ама няма да взимаш мйого скъпо :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #71 -: 18-03-2011, 00:20:28 »

Ооо, милата... определено ще се влюбиш в картофите и морковите, когато ги приготвиш на пара  :heart_2:

Не знам откъде си, но ако има в твоя град Кауфланд, отиваш и си купуваш приспособление за варене на пара, представлява едно парче желязо, което е кръгло и може да се сгъва и разгъва, с краченца, които могат да се вкарват и изкарват, като питаш, ще ти го посочат, евтино беше, най-много 5 лв да струва.
обелваш си картофите и морковите, слагаш приспособлението в тенджера, слагаш картофите и морковите в него, сипваш чаша и половина вода, и го мяташ на котлона. Около 15 минути след като заври би трябвало да е готово, можеш да го бодваш с вилица да проверяваш...
Качамака не ти го препоръчвам, щом не си го пробвала, булгура също, сиренето от соя Тофу мисля, че ще го намериш лесно по големите магазини, ако го потърсиш, лапада е много полезен, като копривата и спанака, само дето трябва да му се неутрализира специфичния вкус...
Допреди 3-4 месеца и аз не знаех как изглежда алабаша, но сега определено не пропускам да си го купя, когато ходя на пазар, така че не е срамно да не знаеш, срамно е да не питаш  :pensif_29:

а всичко е на пара, защото първо става по-вкусно, и второ - запазват се повече ценни съставки невредими (или поне така разправят)   :Confus_3:

Оказа се, че не всички сортове картофи стават добре на пара.
А за тофу как може да се разбере дали не е от ГМО соя освен ако не си го направиш?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #72 -: 18-03-2011, 09:18:27 »

ТАка е, за съжаление не всички сортове картофи стават добре на пара...но и с другите начини на готвене е същото - като не става картофа, готви го, печи го, вари го, пари го - пак няма да е добър на вкус :)

А за ГМО-тофуто наистина няма как да знаеш... затова по-добрата алтернатива за мен са ядките  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
захранване след гладолечение
« Отговор #73 -: 19-03-2011, 13:49:27 »

Захранване след 23 дневен пост на вода - (24.12.10)

Езика ми не се е изчистил напълно но има силно изразено чувство на глад, затова започвам захранване - на 24тия ден.

1-ви ден / от захранването /
- 08:00 натривам пълнозърнест сухар със малко чесън и дъвча - колкото повече толкова по добре НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕГЛЪЩА само се дъвче и се плюва. Тази процедура активизира отделянето на слюнка, стимулира подновяването на перисталтиката и най-важното спомага налепа върху езика, както и цялата устна кухина да се доизчисти ! / Малахов /
- 09:00 Изпивам 100мл. сок от портокал / непрецеден от твърдите частици и неразреден с вода - Пие се много бавно, като преди да се преглътне се задържа в устата поне 2 мин минимум - за да започне началното смилане от слюнката / ако това не се направи рискувате колики и газове.
- На всеки кръгъл час пия по 80-100мл. сок от портокал. Добре се усвоява / либса на неприятни усещания в стомаха и изразено усещане за глад до следващият прием /- Това е критерий, че гладуването е завършено навреме и организма вече има нужда от храна. / При предишните ми 2 гладувания по 15 дни храносмилането се задействаше чак към 3тия ден  /
- След 12:00 увеличих малко количеството сок - 100-150мл. на прием
- В първите дни на захранването е добре да се лежи повече и ако може да се спи през деня между храненията. Прехода отново към смилане на храна поета отвън и самото и смилане отначало отнемат много енергия - Нормално е да се почувствате отпаднали отново.
          Докато не се възстанови храненето си почивайте - ако не го правите тялото по трудно ще възстановява изгубените килограми "Това особено важи за слаби хора искащи да наддатад"
- 18:45 последно пиене на сок - 150мл. - последните 3 сока ги приемах през повече от час.
          Последното хранене е най добре да е преди 19:00ч. това е за Вата за другите по рано - Ако след това изпитвате силно чувство на глад значи храносмилането е задействано но не трябва да приемате нищо - пиете само вода или чай без подсладители.

2-ри ден
- 08:00 сок от портокал и грейпфрут  200мл.
- 10:00 сок от тиква и цвекло 250мл. + половин ч.л. мед - стана ми леко тежко от цвеклото то е много силно и не трябва да се бърза с него или поне да се употребява в малки количества.
- 12:00 сок от тиква и ябълка 300мл. + 1ч.л. манов мед / меда се рабива в сока /
- 14:00 сок от тиква и ябълка 300мл. + 1ч.л. манов мед
- 16:00 сок от тиква моркиви и ябълка 350мл. + 1ч.л. манов мед
- 18:45 сок от портокал и грейпфрут  300мл. + 1.5ч.л. манов мед
          Критерий, че НЕ прекалявате с количествата при захранването е - Липсата на тежест в стомаха, както и появата на глад преди поредния прием / тежест и подуване могат да се появят и поради бързото пиене на соковете - затова

Повтарям МНОГО Е ВАЖНО да се "дъвчат" за да започне предварителната им обработка от слюнката още в устата /

ВАЖНО:
Аз започвам захранването си на 24я ден при ясно изразена поява на глад макар и езика ми да не се изчисти напълно.

Това говори за приключване на естествените процеси в организма по време на гладуване и готовността му вече да приема храна. При прекъсване на гладуването преди тялото да е готово за приемане на храна - захранването протича по-бавно и постепенно !!! / при 2та ми 15дневни поста, това което съм посочил сега на 2рия ден тогава успях да го приема чак на 4тия ден. /

3-ти ден
- 08:00 сок от грейпфрут,ябълка и тиква  300мл. + 1ч.л. манов мед
- 10:00 сок от тиква,моркови и цвекло 300мл. + 3ч.л. Пробиотик - "Biomilk Colon" / съдържа над 10 милиарда живи и латентни клетки на Лактобацилус Булгарикус и Стрептококус Термофилис в 1 гр. нормализира чревната и микробна флора и предпазва лигавицата на дебелото черво / http://www.jpi-probiotics.com/bg/bm-colon.php
- 11:30 червата ми се изпразниха за 1ви път след началото на захранването - самостоятелно без усилие. След което усетих силно чувство на глад - изядох една мандарина
- 12:00 мляко от покълнала пшеница със сок от морков 250мл. + 1ч.л манов мед + 3ч.л. Пробиотик и една фурма
- 14:00 три портокала / от малките дето са за сок / и една мандарина
- 16:00 сок от моркови, цвекло и тиква 300мл.
          Последното хранене в 16:00 ми беше достатъчно не съм гладен - явно третия ден трябваше на повече от 2 часа да приемам храна.
          Енергията ми се върна Топло ми е / храната се усвоява добре / Имам усещане за Лекота.
          От утре минавам на нормален режим / за ВАТА / "4 приема на ден"
          - Два основни / обяд 12:00 и вечеря 18:00 /
          - лека закуска - сок, плодове или зеленчуци / при чувство за глад /
          - следобедна закуска  - сок, плодове или зеленчуци / при чувство за глад /

 4-ти ден
- 11:00 един малък портокал
- 12:00 Каша 250мл. пасирана покълнала пшеница, ленено семе / накиснато /, 3 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела
- 15:00 сок от моркови, цвекло и тиква 250мл.
- 15:30 два банана
- 18:00  Каша 300мл. пасирана покълнала пшеница,пшенични кълнове, 1ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 3 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела

ВАЖНО:
След Гладуване, /особено когато времето е студено / често се превъзбужда Вата - Кожата изсъхва лющи се, появява се запек, отпадналост на вълни, студени крайници, лош сън и др. Това възпрепятства възстановяването на килограмите, затова има лесни практики, които трябва да се правят за да се избегне това:
     1. Горещи душове.
     2. Натриване с растително олио / някое лесно попиващо в кожата / най-добре е след горещия душ, когато кожата е още зачервена след подсушаване веднага се натрива областта на корема и кръста, хълбоците, коленете, ходилата може и лицето - най добре е цялото тяло.
     3. Микроклизми - 50-100мл. прясно мляко с растително олио. Особено необходими при появата на запек - ефекта е мигновен, а само за няколко дни регулира напълно нещата.

5-ти ден
- 09:30 сок от грейпфрут, портокал и мандарина 350мл.
- 10:30 две киви и един банан
          Приема на храна сутрин е споредн нуждите. Важи единствено правилото "яжте само ако сте гладни" - Ако сте посетили тоалетната обикновенно се появява изразено чувство за глад, ако не сте препоръчвам сокове. Соковете хем ще ви заредят с енергия без да ви натоварят, хем ще ви помогнат да идете в тоалетната - Пиша това, защото е "изключително важно" редовното освобождаване на червата. Ако и соковете не помагат помогнете си с малко Йога.
- 12:00 Каша 350мл. пасирана покълнала пшеница, 1ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 4 фурми + 3ч.л. Пробиотик, 1ч.л.шипково брашно, 1ч.л.цветен прашец, канела.
- 15:00 сок от моркови, цвекло и тиква 250мл.
- 15:30 три мандарини и един банан.
- 18:00 салата - настърган морков репички и домат, зехтин и ябълков оцет + орехи / накиснати /

6-ти ден
- 09:00 сок от грейпфрут и ябълка 350мл.
- 10:00 Мус от банан две киви, 1ч.л.цветен прашец, 3ч.л. Пробиотик. (Това нещо е невероятно вкусно)
- 12:00 Каша 350мл. пасирана покълнала пшеница, 2ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 4 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела.
- 18:00 салата - морков, репички, авокадо, домат, бадемов пастет с чесън, балсамико и зехтин.

7-ми ден
- 10:00 ябълка и банан + 1ч.л.цветен прашец с лъжица мед
- 12:00 Каша 300мл. пасирана покълнала пшеница, 2ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 5 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела.
- 16:00 три мандарини и един банан.
- 18:00 салата - морков, репички, авокадо, домат, бадемов пастет с чесън,сусамов тахан, балсамико и зехтин.

В първата седмица от захранването следвам лека суровоядска диета чак след това включвам варени на пара
зеленчуци, по сериозно ядките (само сурови - накиснати предварително за по лесно усвояване), както и варени зърнени и бобови.

Следете как реагира организма ви, ако всичко се усвоява без неприятни усещания значи сте на прав път, ако имате проблеми със стомаха - колики, газове, запек, разстройство напредвайте по бавно с готвените и по тежки храни.

И НАЙ ВАЖНОТО :
Какъвто и ефект да преследвате с гладуването ПОМНЕТЕ, че всичко ще е ВРЕМЕНО, ако след това продължите да се храните постаому.

Без промяна в храненето няма да има и промяна в състоянието ви, от което искате да се избавите - освен временна разбира се, но тогава се появява йо-йо ефекта и само ще станете още по зле.
Ако не си изградите нормални хранителни навици никакви гладувания, диети, прочиствания, екстрасенси, баби баячки, магии, лекарства, билки, доктори, професори, и т.н. НЯМА да ви помогнат.

Под нормални хранителни навици имам в предвид такива, които помагат подобряват и улесняват храносмилането, а не го натоварват и разстройват.

Синтезирал съм ги в 6 прости правила :

Те са напълно достатъчни ако ви станат навик и неразделна част от храненето.

1. НИКОГА не преяждайте с каквото и да било.

2.До обяд яжте само сурова богата на вода храна - плодове зеленчуци кислео мляко. яж на воля не се ограничавай.

Това зарежда организма в началото на деня с витамини сладостта на плодовете подобрява настроението действа

освежаващо и спомага за освобождаването на червата - много важно за доброто здраве. Запека е началото на повечето болести.

3. Преди всяко хранене яжте салата - имам предвид основно хранене готвени храни - просто ЗАПОЧВАЙТЕ с прясна зеленчукова салата / руската салата и подобни такива с месо, яйца, кашкавали, макарони, ядки, бобови и т.н това НЕ СА салати /

Не е задължително да губите време да си правите салата всеки път може просто да хапнете някой и друг зеленчук – домат краставица морков или каквото има.

Ако ядете тежки пържени храни или меса освен голяма салата в началото яжте и повреме на основното хранене.

Салатата намалява апетита което те предпазва от последващо натъпкване с висококалоричните готвени храни без да се насилваш и ограничаваш. Също така ти набавя така необходимите за нормалното храносмилане витамини ензими и Фибри- целулоза.

4. Не яжте преди лягане - това действа особено токсично на организма и надебеляващо. :о) Също така влошава съня.

5. Много важно плодовете се ядат само на ГЛАДЕН стомах - забравете за плодове като десерт и поне 30-40 минути преди друго приемане на храна - иначе в стомаха става манджа с грозде - лошо смилане ферментиране и образуване

на отрови.

6. Никакво пиене по време на храненето и 1.5-2 след него без значение дали е вода или друго.

Ако сте жадни след храненето значи сте яли нещо вредно или лоша комбинация от храни или пък сте преяли.

Ами това са - Прости за за спазване и не отнемат време.


Желая ви Здраве , Любов и много светли дни !
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #74 -: 19-03-2011, 14:23:08 »

евала човече, за подробния план, всичко ти е на 6, само дето се съмнявам в нуждата и ефекта от този безумно скъп пробиотик. Мисля, че подквасено мляко от домашна крава, биволица би свършило същата работа, макар и не с толкова милиарди живи клетки  :Confus_3:
Но... лошо няма, особено за този, който може да си го позволи...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #75 -: 19-03-2011, 15:05:16 »

Браво! Така трябва да се прави,с разум и търпение. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #76 -: 19-03-2011, 15:55:03 »

След първата седмица започвам да си приготвям и кефир - това мляко дето е от тибетската гъба. То е също много полезно като киселото и пълно с полезни бактерии и приготвянето му е много по лесно от правенето на кисело.
Преди да го пийна си разбивам вътре спирулина и келп. Все пак избягвам първата седмица млечните производни не искам да рискувам с животински белтъчини макар и преработени.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

g_a_b_i

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #77 -: 23-03-2011, 08:09:26 »

Ето ме вече във фаза на захранване след 14 дни на плодове и чай. Днес ми е 3-ти ден захранване, като за момента съм включила само зеленчуци 2 вида, а днес още два. Метаболизма ми се е забавил много и незнам какво да правя освен пак чай сена, а не ми се иска..Сещате ли се нещо друго което би помогнало?? :surpris_23:

homo futurus как си правиш кефир?? Ако е писано някъде моля те насочи ме, че не се ориентирам добре все още..  :-[
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #78 -: 23-03-2011, 08:35:06 »

 :kisss:Еййййййййй, браво, браво,браво!!!Мен хич ме няма откъм търпение, умения...Я да си ходя на село, да си откъсна салатката, да си я измия на чешмата...Макар, че оня ден при Гала една жена в детството си е "чувала" писъците на плодовете и зеленчуците, които е трябвало да откъсне!? :bleh
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:захранване след гладолечение
« Отговор #79 -: 23-03-2011, 12:00:14 »

Здравейте.
Кефира се прави много лесно - предпочитам го пред киселото мляко защото се заквасва много по лесно знам че е жив не като млеката по магазините и определено е много полезен.
Ето един сайт който ще отговори подробно на всичките ви въпроси.
http://snow4eva.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/12/19/kefir-tibetska-gyba-kefirena-gyba.457731
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.534 секунди с 22 запитвания.