Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сурови radosti- имам нужда да споделям  (Прочетена 48945 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #20 -: 27-05-2009, 13:48:49 »

:) Една от моите приятелки завърши там и ни покани за завършването:)  Първоначално исках да отида и на Raw food ресторант, но реших да не ги мъча и  че по-добре да дам парите за продукти:) Затова нямах  подготвен списък какви храни и продукти, които  да търся, за което сега малко съжалявам. Взех си кокосово и какаово масло, за които по форума разбирам, че вече се намират и в България, и агаве сироп, и книгата Raw Success, препоръчана ми от eskorial :)Добре, че приятелките ми, които въобще не се интересуват от здравословно хранене, ми се вързаха на акъла да отделим време и да намерим  Raw food магазин:)

А за целулита- явно искам по-бързи резултати ;) Но идва лятото, и оттам суетата ;D
Даже се замислям дали е възможно, чрез целулитът тялото ми да се изчиства от токсините и заради това да се забавя елиминирането му, както при пъпките ?!( по принцип нямам пъпки, но като съм гладувала на плодове и чай ми се появат, а и в първия месец на суровоядството бяха повечко) Дали е възможно или целулитът е само признак на натрупани токсини?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #21 -: 27-05-2009, 22:01:12 »

Днес: 1 средна диня ;D
         1 салата от сурови тиквички, домати и магданозена заливка

Упражнения: 5-мата тибетци+ 30 мин. въже
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #22 -: 27-05-2009, 23:35:37 »

Всичко е възможно, никой не знае къде ще го избие детоксикацията - определено целулитът са също складирани, ненужни вещества, които с гладуванията и суровоядството ще трябва да се "изядат" или изхвърлят.
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #23 -: 28-05-2009, 19:26:44 »

Днес:  1 салата- домати и сурови гъби с маслинова тепенада с копър 
          1 салата домати + сусам
          1/2 диня

Упражнения: 5-мата тибетци, 40 мин. Синди
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #24 -: 29-05-2009, 14:37:15 »

Да ви попитам за маковото семе- как и къде се употребява?  :)  Купих си го, защото май сме го дискутирали, споменавали и ми е останало в главата, но сега не мога да се сетя ::)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #25 -: 29-05-2009, 16:58:23 »

Да ви питам,как седят нещата с гъбите?Култивираните печурки нямат кой знае какъв вкус,но предполагам,че няма проблем да се ядат сурови.Всъщност,какви гъбки си хапвате?
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #26 -: 29-05-2009, 17:20:46 »

Открих вкусът на суровите гъби покрай суровоядството:) Опитвала съм само култивираните печурки - адски много ми харесват на салата с домати и маслиновата тепенада на Мер (когато я слагам в салата с домати, не слагам сушен домат). Най- добре става, когато нарязаните гъби престоят предварително объркани с маслиновата тепенада:) Аз ги оставям около 30 мин, но може би повече ще е по-вкусно. Много ми харесва тази комбинация, вчера ядох тази салата, но ти сигурно си прочел . Суровите печурки изобщо са много сочни и вкусни!
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #27 -: 29-05-2009, 17:54:47 »

Ще взама да пробвам тези дни нещо подобно,ако не и същото.А за маслинете,днес взех едни зелени с пиперка вместо костилка,но забравих да ги опитам преди това.Леле като ги кусах....се сетих за Хитлер!Помислих си,че не е трябвало да прави концлагери,а просто да носърчи употребата на тези маслини.Имам чувството,че са мариновани в АДА. ;DСега ги обезсолявам,пари съм дал:)Това да ми е за урок,друг път да пробвам преди да купувам!
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #28 -: 29-05-2009, 18:19:41 »

Мда, маслините са доста солени :) После като добавя маслините с гъбите към нарязаните домати- не добавям сол, а и солеността от маслините се разпределя и върху доматите и става идеално:) Но съм забелязала, че маслините с пипер или с бадем са доста по-солени от другите маслини ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #29 -: 29-05-2009, 18:25:24 »

Да така е,по-солени са.И аз като сложа някъде маслини,не слагам сол.Но това е за обикновенните маслини.Тези просто не се ядат и трябва да си ги обезсоля.Спомням си,че преди доста време бях ял от същите,но тогава не ми се струваха така кисели и солени.Вероятно вкусът ми се е променил.
« Последна редакция: 29-05-2009, 19:55:25 от Svetlio »
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #30 -: 29-05-2009, 20:44:26 »

Днес съм само на 1 л. мляко от кашу с ягоди, по рецептата на Мер:) и на няколко фурми..И даже малко ми стана тежко :)   

Физ. активност: само 5-мата тибетци (защото имам мускулна треска от скачането на въже)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #31 -: 29-05-2009, 21:09:14 »

уау...не слабееш ли от това семпло меню?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #32 -: 29-05-2009, 21:33:54 »

Ами, не :-\ Може би ще отслабна, ако наистина ям, толкова колкото да се заситя ::) Признавам, че ям повече, отколкото имам нужда...Не че прияждам всекиден, но засичам, че продължавам да ям и след като съм се заситила... Даже искам да отслабна 2кг, но много ми е вкусно всичко и ми е трудно да се спра...Отчитам го като мой минус, но надявам се постепенно да се науча да следвам сигналите на тялото си...Ако ям всеки ден ядки и сушени плодове, даже може би ще кача с тази моя лакомия...Вече гледам да си правя по-малки порции салати  ::)
Като изпих млякото, в рамките на 1 час ;D, изядох 2-3 фурми, и ми стана много тежко ;D Даже леко ме заболя корема и дясното подребие (може би черния дроб) от разтягане  ;D Поне така го почувствах :)
П.С. Признавам си без бой, защото се надявам така да се погледна отстрани и да почна по-лесно да се спирам, когато съм се заситила ;D
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #33 -: 30-05-2009, 01:57:48 »

До скоро и аз имах същия проблем като теб с повечкото ядене - чувствах, че съм се нахранила, но продължавах, защото ми е вкусно . . . но постепенно нещата се нормализираха ( случва се понякога да попрекаля, но е все по-рядко ).
Важното е, че си осъзнала върху какво трябва да наблегнеш  ;)
Понякога, когато организмът иска по-голямо количество храна, означава, че има нужда от пречистване, т.е. той не може да си набави нужните минерали, витамини, ензими . . . от малкото количество храна, която му се подава и за това той консумира повече.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #34 -: 30-05-2009, 03:04:58 »

Понякога, когато организмът иска по-голямо количество храна, означава, че има нужда от пречистване, т.е. той не може да си набави нужните минерали, витамини, ензими . . . от малкото количество храна, която му се подава и за това той консумира повече.

Не мога да разбера какво имаш предвид ::) Нали пречистване = прием на малко храна
« Последна редакция: 30-05-2009, 03:06:33 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #35 -: 31-05-2009, 00:50:20 »

Това, че понякога ни се яде повечко не означава непременно, че имаме някакви проблеми с храносмилателната система, но в някои случаи е точно така. Важното е, че сме тръгнали по верния път и благодарение на храната, която приемаме в най-естествения и чист вид, и разбира се пречистванията, които си правим, постепенно процесите в организма ни ще се подобрят  :)
Намерих нещо, което Лидия Ковачева казва по този повод : " В целия цивилизован свят болестите на храносмилателната система са нещо обикновено и разпространено. Има ли заболяване, има и несправяне с храносмилателния процес и колкото по-дълбоки са уврежданията, толкова обработката на храната и абсорбирането й са намалени. С провеждане на курсовете на глаолечение храносмилателният процес се подобрява, абсорбирането също. За задоволяване нуждите на организма вече е необходимо по-малко количество храна. С пълното нормализиране на функциите на храносмилателните органи, с възвръщане на здравето желанието за храна е ограничено, апетитът е в нормалната си форма и стремежът е към естествените проукти на природата. "
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #36 -: 31-05-2009, 10:19:26 »

Kami, благодаря за пояснението  :)

Вчера: 1 банан
           сладичките на Мер от 100 гр. бадеми и ок.50 фурми (много вкусно)
           1/2 кг. череши
           100 гр. бразилски орех и 50 гр. кашу   ( не трябва да държа ядки вкъщи :-[)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #37 -: 31-05-2009, 11:08:44 »

бразилските орехи и на мен много ми харесват, но мисля, че са най-калоричните и богати на мазнини от всички видове ядки, така, че трябва да се внимава ::)

защо не консумираш зеленчуци? салатите (освен, че са толкова полезни и вкусни) много засищат и по няма да се сещаш за ядки, плодовете имат много захари и по-скоро ефектът е да ти се прияжда след тях, отколкото да се заситиш...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #38 -: 31-05-2009, 11:29:29 »

Аз за първи път опитах бразилски орех :)

Марулче, аз редовно ям салати :) Но вчера ми се ядеше друго...Аз от плодовете не огладнявам - нахранват ме :) Ядките съм ги изяла, защото са в шкафа  :-[  Яд ме е, че вместо да ги оползотворя в някоя рецепта >:(  Сега  отворих и последния пакет ядки, голяма зараза ей ;D, и веднага ги накиснах във вода и трябва да реша какво ми се яде, за да ги направя на нещо, не че като са във вода пак не си вземам като съм в кухнята :-[ :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сурови radosti- имам нужда да споделям
« Отговор #39 -: 31-05-2009, 20:29:12 »

Днес: 1 банан,
         50 гр. кашу,
         400 мл. смесен фреш
         салата от тиквички, домати и маслинова паста

Упражнения: 5-мата тибетци+ 30 мин. въже
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 25 запитвания.