Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на com_pot  (Прочетена 59975 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #180 -: 14-09-2012, 01:02:30 »

Така е имаш право за фруктозата да я държиш под контрол. Някои препоръчват по 50гр на ден,някои дори по-малко от половината което е една,две лъчици мед или 100гр грозде.
И аз това си казвам а и на околните също итс ту мъч шекер,плодовете трябва да присъстват но и по умерено.
Много хора не го мислят но 3 ябълки изядени една след друга наведнъж затрудняват доста прилично жлъчката,а само колко са полезни всъщност!
"Но за жалост, като няма какво друго, посягам към готвени неща като кисело мляко или хляб."
Хаха това го ядях когато бях малък и злояд,кисело мляко надробено в него хляб,затова и ми беше причерняло веднъж,кат няма какво-пасти ще ядеме  :D
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #181 -: 14-09-2012, 09:15:12 »

Благодаря ви, безценни сте  :Content_14: !
Хрумна ми  невероятна бизнес идея, след като прочетох вашите писания за вредата от фруктозата. :pensif_29:
Ще направя  застраховка живот на  една наша добра обща позната, която също като мен блъска фруктоза в промишлени количества, и според науката е въпрос на време да си замине от цироза на черния дроб заради прекаляването с фруктозата. С половината от парите ше си осигуря живота, а с другата половина ще посветя на борбата с алкохолизма и фрутарянството - тези толкова подли, коварни и подмолни врагове на нашето здраве  :Confus_3: :whistling2 - emotloader: :surpris_23:


P.S.
извинявам се предварително за възможните правописни грешки, текста, които виждате е резултат от кирилизатор, а не директно писан от мен на кирилица  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #182 -: 14-09-2012, 09:16:34 »

А как оцеляват изяждащите по 30 банана на ден?  :Appetit_4: Аз стигам до 20, но тъпча и други плодове  :weight_lift:
Вижте тая мома
http://thebananagirl.com/
http://www.30bananasaday.com/
https://www.facebook.com/freeleeVegan  :pensif_29:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #183 -: 14-09-2012, 10:02:16 »

Охохохо, аз няма да се обаждам...който не ме знае ще ме анатемоса.... tooth

Бтв, ако нямаш поне 2 часа тренировки на ден,наистина, многото плодове май не са добра идея... Също и ако ядеш повече от 10-15 ядки на ден... Резултата си е подуване, което не спада за 30 мин... Но това е при мен де...аз имам мнооого капризен стомах  :surpris_23:
Аз към фрешове посягам само когато съм по фестивали или на детокс. Не мисля, че са нещо което трябва да се употребява всеки ден. Което е най-близко до нормалното оцеляване в дивото - то е най-здравословно за мен... Никое животно не би могло да пие по 15 ябълки за 10 мин на закуска...В природата няма сокоизстисквачки  tooth Това си е тежката артилерия и не бива да се злоупотребява.
« Последна редакция: 14-09-2012, 10:16:56 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #184 -: 14-09-2012, 13:10:52 »

След статистиката, която си направих неотдавна, се изплаших, че повече си вредя на здравето, отколкото да си помагам с това ядене на плодове на корем. Проблемът е във фруктозата, която поглъщам, мислейки си, че няма нищо страшно. Тя е много коварно нещо, което натоварва черния дроб по същия начин, както го натоварва алкохола. Приемливата доза са 50 гр. на ден, което се съдържа в 5 ябълки. ...

 :surpris_22:  ??? Това пък от къде си го изсмука, прилича ми на хамериканско "здравословно" изследване  :pensif_29:
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #185 -: 14-09-2012, 14:02:11 »

 Да, и на мен ми е много интересно. Тъй като се познаваме лично и последното впечатление, с което съм останал е, че си наивен човек - би ли ни осветлила как стигна до тези заключения.
 В 5 ябълки със сигурност няма 50 гр. фруктоза. Зависи от ябълките де, но трудно ще докараш 50 гр сухо вещество, пък то не е само фруктоза, ами влакнини, ензими и т.н и т.н.
 Мога да изкарам цяла тирада, но едва ли има смисъл. Важното е какво се случва на практика. Ще споделиш ли как се чувстваш след отказването от високоплодова диета ? Как са енргийните нива и тонуса ?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #186 -: 14-09-2012, 14:07:58 »

ох незнам..ами фрутарианците  ??? :o ????? ...аз повече обичам плодове и бих искала някога да ям само плодове...но не в такива големи количества  tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #187 -: 14-09-2012, 14:17:26 »

Да, и на мен ми е много интересно. Тъй като се познаваме лично и последното впечатление, с което съм останал е, че си наивен човек - би ли ни осветлила как стигна до тези заключения.
 В 5 ябълки със сигурност няма 50 гр. фруктоза. Зависи от ябълките де, но трудно ще докараш 50 гр сухо вещество, пък то не е само фруктоза, ами влакнини, ензими и т.н и т.н.
 Мога да изкарам цяла тирада, но едва ли има смисъл. Важното е какво се случва на практика. Ще споделиш ли как се чувстваш след отказването от високоплодова диета ? Как са енргийните нива и тонуса ?

Да, и на мен би ми било интересно къде го прочете това нещо...
Иначе и аз съм по-скоро съгласен с Тита(ника), че ако човек не изразходва активно енергия (демек не тренира здраво, или не се движи много), е много възможно да се появят проблеми, когато имаме голяма консумация на фрешове, а наистина литър ябълков фреш за закуска си е наистина нещо съблазняващо, но ако после се наложи да си седнеш просто на компа да бачкаш, най-доброто, което може да ти се случи са ...газовете  tooth :whistling2 - emotloader: :Confus_3:

Не че и аз не стартирах специално днес с поне литър и половина чист ябълков фреш, последван от около 2 кг пъпеш, ужасно сладък  :essen: :essen: :essen:
но определено трябва да се търси баланса  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #188 -: 14-09-2012, 22:19:07 »

Здравейте,

Ето от тук прочетох за фруктозата http://lubomirivanov.com/3094/ .. сигурно има и глупости, не съм специалист, но при всички положения това ме накара да се спра с несметните количества плодове, които изяждам на ден.

Съгласна съм с някои ефекти на яденето на плодове в индустриални количества - да, увеличава ми апетита и да, точно лятото аз качвам килограми, сега се сещам защо.

Трети ден ми е откакто се ограничавам с плодовете. Тонусът ми го няма много  - много, но мисля да покарам така за известно време.


Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #189 -: 14-09-2012, 22:42:53 »

Здравейте, предлагам ви част от едно интервю с клиничният диетолог д-р Фред Биши, може би ще ви бъде интересно :)

От вашата позиция на човек, наблюдавал суровоядското движение шест десетилетия, има ли проблем, който все още поражда несъгласия и които според вас би трябвало да са решени отдавна?

Ами хората обсъждаха дали яденето на много плодове е здравословно преди 55 години! Нищо не се е променило наистина. Толкова много хора през годините са попадали в беда от ядене на твърде много плодове. Виждал съм го да се случва толкова много пъти. Често през първите две до три години те се чувстват фантастично, но после ги настига. Виждал съм също и хора, които мислеха да ядат само плодове и видях трима, които умряха от това.

Трябва да разглеждаме въпроса практически. Плодовете са като горивото – ако не карате колата си на дълги разстояния, се нуждаете от малко, докато в обратния случай ви трябва повече. С други думи, ако човек води заседнал начин на живот, не трябва да яде толкова плодове, колкото някой, който тренира за триатлона Ironman.

На повечето хора им се ядат много плодове, когато за първи път минат на сурова храна, защото изпитват ненаситна нужда от захар (sugar cravings). Елементарна наука е, че ако ядеш повече захар, отколкото тялото ти може да оползотвори, тялото трябва да увеличи отделянето си на инсулин, за да стабилизира кръвната захар. Когато имате твърде много инсулин в организма, може да развиете свръхинсулинизъм (hyperinsulinism).

Защитниците на храненето с много плодове често изтъкват, че са тествали кръвната си захар след ядене на голямо количество плодове и тя е била в нормални граници. Но вие казвате, че не става въпрос за повишено ниво на кръвната захар, а за повишено ниво на инсулин?

Да. Вярно е, че кръвната ви захар няма да излезе извън нормата, освен ако нямате хипогликемия или диабет. Но не това е истинският проблем. Всеки път, когато консумирате много плодове и не сте правили физически натоварвания да изразходите всичката захар, която сте изяли, ще отделяте много инсулин. Ако кръвната ви захар е в нормата след ядене на много плодове и без голямо физическо натоварване, това е възможно само при отделяне на много инсулин.

Сега е добре известно на науката, че ако имате много инсулин в кръвта, той причинява възпаление в артериите и на други места  в кръвоносната система, а това възпаление предшества множество различни заболявания на коронарните артерии.

Не само това – когато това става, натоварвате бета-клетките на панкреаса си, а също и надбъбречните си жлези и щитовидната си жлеза. Надбъбречните и щитовидната жлези са като брат и сестра. Функционирането им е тясно свързано. Напоследък ме посещават хора, които са преминали на сурова храна и които имат бъбречни проблеми и с щитовидната жлеза. Това не трябва да се случва. Ако претоварвате ендокринната си система, това може със сигурност да доведе до сериозни проблеми по-късно в живота ви. Запомнете – не говоря за „фазата на медения месец“, която включва първите пет до седем години.

Има много конкретни научни и клинични причини защо не е добре да се прекалява с нищо. Плодовете са чудесна храна, не искам хората да ме разбират погрешно. Няма нищо лошо в  яденето на плодове, но когато ядете огромно количество плодове и не разбирате всички фактори, може да стане проблем. Често хората чувстват приятна възбуда в началото на хранене с много плодове и малко мазнини, но много хора, които познавам и са на това хранене, имат постоянен апетит за плодове, защото страдат от свръхинсулинизъм (hyperinsulinism). Познавам хора, които ядат плодове по цял ден и така винаги имат много инсулин в кръвта. Един човек в Канада, на когото давах съвети за хранене, ядеше плодове на всеки час от 7 сутринта до 10 вечерта.

Ако ядете много плодове – особено ако ядете по цял ден – със сигурност ще имате много инсулин в кръвта постоянно и това ще донесе проблеми. Ако искате да продължавате така, трябва да тренирате по 5-6 часа на ден, което не препоръчвам.

Как може хората, които се грижат за здравето си, да ядат плодове, без да имат такива проблеми?

Най-лесно е да ядете такова количество плодове, каквото отговаря на разхода ви на енергия. След физически упражнения не отделяте инсулин и тогава може да ядете повече плодове, но не сме проектирани да ядем по 20-30 банана на ден. Даже ако тренирате за маратон, не е добре да ядете прекомерни количества плодове. Участвал съм в много маратони и в няколко 80-километрови състезания, тогава ядях повече плодове, но не прекалявах.

Друга успешна стратегия, която препоръчвам, е да се комбинират плодове със зелени листни, за да снижите количеството на отделения инсулин. Например може да плодове с маруля и селъри или да добавите ябълка и шепа боровинки към зелено смути.

Някои защитници на суровоядството твърдят, че ако ядеш мазнини, когато ядеш плодове, може да се избегне скокът на инсулина. Според други, захарта в плодовете ще причини само проблеми, ако я ядете мазнини. Какво е вашето мнение?

Ако ядете мазнини с плодове, отделянето на захар в кръвта ще се забави. Но не препоръчвам да се търсят начини да се заобикаля основна истина в биохимията. Хората, които преяждат с плодове, често го правят по емоционални или психологически причини. Вярвам, че трябва да се борим с истинските проблеми и да се ядат правилните комбинации. Не вярвам, че е добре да се ядат плодове, а после авокадо с плодовете, за да стабилизирате кръвната захар, защото не става така.

Най-добре е да не преяждате с нищо, а да ядете разнообразни и различни храни...


Цялото интервю можете да прочете тук - http://www.kukuriak.com/bisci/
и тук                                                 - http://www.kukuriak.com/bisci-ii/

Поздрави :love_006 - emotloader:

Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #190 -: 15-09-2012, 08:23:39 »

 Да не забравяме, че Фред Биши е от лагера на Дейвид Улф и те доста често биват нападани от последоватерите на Дъг Греъм. Даже съдят Дюрианрайдър, заради изпълнения като следното http://www.youtube.com/watch?v=HmHXwgfmnYA  :Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader: .

 Eстествено, че ако се тъпчеш с плодове и не изразходваш енергията, ще си навредиш. Някой от вас пробвал ли е постоянно да налива гориво в колата си без да я кара  :whistling2 - emotloader: ?

 Честно казано, ми писна да чета кое е по-правилно - високовъглехидратната диета с ниско съдържание на мазнини или обратното. В крайна сметка все едно да се разправяме с англичаните дали им е наопаки волана в колите. Ясно е, че и двата начина действат. Вече е проверено и доказано. Аз избирам високовъглехидратната диета с балансираща храна - огромно количество зеленолистни. Причината е, че въглехидратите се метаболизират много по-чисто от другите макронутриенти само до вода и въглероден диоксид. Те затова са ги нарекли въгле-хидрати, заради химичния им състав. Пък и диета с много мазнини и малко въглехидрати доста ми напомня на Аткинсовата, било то веганска и суровоядска .

 Компот, това интервю което си качила се занимава основно с глюкозо-фруктозния сироп, не със естествената фруктоза. Общо взето е кратък преразказ на "Захар- горчивата истина" и то подозрително точен и в хронологично отношение. Общо взето отново се набляга на факта, че природата си знае работата и да си набавяме фруктозата от естествени източници, нищо че от целулозата често се получават газове. Както каза и професорът във филма - "Или си дебел, или пърдиш " !
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Активен
Psychonaut

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #192 -: 17-09-2012, 00:20:13 »

Хубаво че има консенсус по въпроса с източниците на енергия-щастие,а кое е по правилно,е и индивидуално решение. Хубаво казва и този Биши,количествата според индивидуалните нужди само,старило и патило е той,може да се слуша. И аз съм вкарвал по 15 банана дори не съм ги и усещал,но това е ако правя преход с колелото 30-40км,или сока на 1-2 ананаса след тичане,но ако ще "гледам тв" цял ден по добре да не тъпча ненужно. Хората се зарибяват по количества,аз изядох толко,всеки иска и той много да яде,ама двигателния режим дали е един и същ,не е.
Дуриън дава вид на безгрижен герой,"обичам да се радвам на живота,не си губя времето със скучни занимания,тренировки",и в следващото видео у а кого да нахулим днеска,малко самохвално го раздават тез другари :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #193 -: 17-09-2012, 08:47:11 »

Хм, в линка на com_pot се казва че:

"Фруктозата се усвоява два пъти по-бавно от глюкозата, като не изисква инсулин, затова е известна и като захар за диабетици."

... а пък този д-р Фред Биши твърди:

"Всеки път, когато консумирате много плодове и не сте правили физически натоварвания да изразходите всичката захар, която сте изяли, ще отделяте много инсулин."

 :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:  tooth

Уикипедията пък това:

"... В човешкия организъм се обработва само от черния дроб, т.е. проявява се като отрова (токсин):surpris_22:, увеличава лошия холестерол и натрупването на мазнини около черния дроб (стеатоза). В чист вид Фруктозата НЕ Е препоръчителна за болни от диабет, както и за предпазване от заболяването. Не трябва да се консумира под формата на захар (глюкоза+фруктоза) и глюкозо-фруктозен сироп, тъй като предизвиква блокиране на хормона лептин, който би трябвало да сигнализира на мозъка за засищане.В природата фруктозата винаги е в комбинация с влакнини (фибри) и то пропорционално на съдържанието на фруктоза (например тръстиката, от която се добива захар е пръчка). В комбинация с фибри фруктозата е безвредна. "

« Последна редакция: 17-09-2012, 09:05:38 от Diego de la Vege »
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #194 -: 17-09-2012, 12:01:16 »

 Чудно що ли задстомашната жлеза е поместена точно там ? :surpris_23: Може би за да реагира своевременно според вида на постъпилата храна, а не за да чака черния дроб да преобразува фруктозата в глюкоза (eвентуално) и чак тогава да влезе в авариен режим с инсулина, за да може да компенсира. Струва ли ви се логично?
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #195 -: 19-09-2012, 10:35:22 »

Нека не забравяме, че в уикипедия всеки може да напише статия... :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #196 -: 01-11-2012, 18:20:47 »

Аз празнувам веганския ден днес вкъщи с щедра салата от краставица, домати, тиквичка, червени чушки и тученица, след неземно тежки четири работни денонощия. Развалям цялата идилия с бира, за което обаче ... не съжалявам хич :-DD

Наздраве на всички!

А, и още нещо - тези дни в кварталния зеленчуков магазин пуснаха тученица. За пръв път в живота си я опитах и съм възхитена! А най-забавното е, че има някакви семенца, от които се надявам да си хвана разсад. Стискайте ми палци! :-))
Активен

bemcho

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #197 -: 01-11-2012, 19:54:58 »

Наздраве  :)
Супер за тученицата  O0
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #198 -: 02-11-2012, 10:28:24 »

Koмпотчее, не знам що не съм ти гледала дневника от 100 години, ама какви са тея антибиотици? На изчистения черен дроб...:surpris_22: Трябваше да минеш на 3 л фреш от грейпфрути, зелении и кислородна вода  :( Също лютото много чисти... Крайна мярка е греяната ракия, ама пак по-добре от анти БИО-то (т.е., то е анти колкото за болестта, толкова и за теб)

Елдата аз не мога да я ям лигава...ще си издрайфам червата  :Confus_3: Но пък на кълнове няма равна...
Тученица се скъсах да ям това лято! Имаше в двора на едно училище, дето минавам всеки ден. На края на сезона обаче вече ми писна  tooth
« Последна редакция: 02-11-2012, 10:30:35 от Theodora »
Активен
Psychonaut

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на com_pot
« Отговор #199 -: 02-11-2012, 12:19:52 »

Въобще не знам за какви антибиотици говориш. Някакви други постове са това из моя дневник. Аз, да чукна на дърво, съм си здрава и таквиз субстанции не съм употребявала от столетия.

А тученица здраво съм се засилила да си прихващам в саксийки и много съм се ентусиазирала :-))
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.