Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Светльо  (Прочетена 29178 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #100 -: 17-02-2010, 21:17:27 »

В Карфура знам, че има био щанд. В Пикадили няма ли нищо за покълване? На диетичния им щанд примерно.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #101 -: 17-02-2010, 21:22:09 »

В Пикадили бях преди няколко месеца.Няма и помен от био щанд.Едвам намерих сусам или слънчоглед,не помня вече.Нищо,ама нищо.Така е при нас в Бургас  :surpris_23:Даже и рима има tooth
А за Карфура,ще проверя.Там съм влизал само по другите магазини.
Активен

zlatina77

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #102 -: 17-02-2010, 22:33:07 »

Да в Карфур има биощанд и диетични,даже днес видях че има и кълнове в кутиика по 100гр :),мисля че има някои неща може да разгледаш там.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #103 -: 17-02-2010, 23:27:53 »

В Пикадили бях преди няколко месеца.Няма и помен от био щанд.
А, 2006-2007 не беше зле.  ::) Но говоря за диетичен щанд там- примерно пшеничен зародиш, просо, елда, разни безглутенови макарони / нас това не ни вълнува :) /, кафяв и див ориз, разни пресовани зърнени ядки.
Сусам, слънчоглед и тиквено семе си купувах от Била в Славейков, при ядките в началото.
Имаше и едно диетично магазинче на пазара на спортна зала Младост, но сега май ги няма вече.
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #104 -: 18-02-2010, 10:00:26 »

Светльо, твоя дневник ще го ползвам за справочник като тръгна към Бургас  tooth
Мерси, много ценна информация, наистина  :Content_22:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #105 -: 19-02-2010, 15:34:40 »

Бъди жив и здрав, Светльо! :kisss: и да пишеш със здраве в дневника - досега не съм имала възможност да му хвърля по-подробно поглед, но тия дни ще се заема ;).

Абе, отдавна искам да те питам нещо и използвам дневника ти за тая цел (надявам се, не се сърдиш)... Доколкото знам, се интересуваш от теориите за световни заговори и така нататък... В една тема прочетох няколко твои мнения за глобалното затопляне - има ли, няма ли... Тъй като ми е много интересно и важно да знам, би ли ми обяснил ти на коя теория точно вярваш, как се обясняват тия климатични аномалии в последните години? ??? Ако не ти се пише надълго и широко тук, прати ми едно лично, или просто някой линк, че искам да попрочета по въпроса (моля  ::)). Поздрави! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #106 -: 19-02-2010, 16:01:43 »

Вики,благодаря за хубавото пожелание :Content_22:
Източникът на който се доверявам е Stewart Swerdlow.Ето тук съм дал линковете за лекциите,които считам за интересни.Според него глобално затопляне няма,напротив земята изстива,ледените шапки стават по-дебели,а там където дават да се рушат е заради сеизмична дейност.Това е...навлиаме в нов ледников период, поне за няколко десетки години!Този човек говори и за други много интересни неща.Ти знаеш английски,така че нямаш проблем.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=909.0#new
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #107 -: 19-02-2010, 17:18:05 »

Svetlio, гледам, че търсиш люцерна за покълване. Проверявал ли си в Сарата? Специално в тази в Изгрев, на диетичния щанд, има за покълване люцерна, овес, соя, пшеница. Майка ми от там си ги купува. Има доста такива неща, а е обикновен квартален супермаркет. Наистина тоя на Гурко го развалиха. Жалко. Преди 4-5 години имаше някакъв диетичен магазин в една от уличките на Богориди, която води към Славейковото пазарче. Мисля, че това магазинче беше на д-р Тошков и там освен неговите хапчета, имаше и разни диетични храни, но не знам дали още съществува.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #108 -: 19-02-2010, 17:32:46 »

Аз си намерих ново магазинче,това зад църквата"Кирил и Методи".Днес си взех и люцерна и сусамов тахан.
До сега не бях ял от тази марка,но пише че е натурален и че семената са сушени,а не печени.
Разпитах и за добавките които има там,но за съжаление всички са на капсули.Иначе имаше много неща,лиций,пчелно млецице,водорасли и т.н.,но предпочитам да си ги намеря в друга форма.
Моят е от този в средата:
http://www.tahan-bg.com/__2.html
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #109 -: 19-02-2010, 17:40:55 »

Този зад Кирил и Методий много беден ми се види, а и малко на аптека бие, но щом има поне някои неща, супер! Аз като ходих след Коледа там... малеййй нищо нямаше. Само гречица. Явно по празниците не са зареждали.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #110 -: 19-02-2010, 17:48:18 »

Ами,да ти кажа има нещата които на мен ми трябват,а тези които там ги няма..на пазара.А иначе за кокосови масла и някакви по-специални неща,няма.Тях от другаде.Но се радвам,че все пак си намерих нов магазин,близо до нас за снабдяване с най-необходимите ми продукти. :Appetit_17:
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #111 -: 19-02-2010, 17:56:14 »

 :) Така е, като се има предвид колко е бедно в Бургас в това отношение... и аз като си идвам ще прибягвам до този магазин, ако в Сарата няма :)
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #112 -: 20-02-2010, 21:07:51 »

влизам само да те поздравя, че си вкусил тахана най-после.... щото до неотдавна не беше tooth

на Тръндеви и на мен най ми харесва, поне от квото съм вкусвала досега от българските :Content_22:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #113 -: 20-02-2010, 21:57:01 »

....на Тръндеви и на мен най ми харесва, поне от квото съм вкусвала досега от българските :Content_22:
И аз съм на това мнение. Семената ги сушат на 40 градуса. Обаче натуралният* ме кефи повече. Светльо, опитай и от него ;)

*Натурален (кафеникаво - кафяв на цвят) – произвежда се от необелени сусамови зърна.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #114 -: 20-02-2010, 22:04:11 »

Убезателно ще го пробвам.Само да има обаче,защото май не видях там такъв и ще трябва другаде пак да търся.Голяма мъка е тук.Човек трябва да обикаля целият град,като гламав. :Confus_3:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #115 -: 23-02-2010, 08:52:34 »

*Натурален (кафеникаво - кафяв на цвят) – произвежда се от необелени сусамови зърна.
И на мен в магазина ми казаха, че тъмния е натурален, обаче досега не съм виждала кафяв сусам. Как се получава този цвят...  :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 24 запитвания.