Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Светльо  (Прочетена 29199 пъти)

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #40 -: 16-06-2009, 21:41:31 »

аз като ги знам тези неща, да не мислите, че съм отказала чесъна и лука? Преди време даже лука си го режех на кръгчета и си го редях върху филийка. За чесъна пък да не говорим...Разни чеснови сосчета...разкош  ;D
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #41 -: 17-06-2009, 07:02:22 »

Аз,най-много обичам пресен чесън.Ям по цяла връзка,като седна :D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #42 -: 17-06-2009, 08:05:26 »

После не излизаш с приятели-нали ???
 ;)
(Светльо,да не ми се обидиш сега,просто се шегувам абсолютно добронамерено и то ;))
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #43 -: 17-06-2009, 08:35:53 »

Не знам защо се отрича чесъна, това за мен е едно от най-полезните неща, действа като естествен антибиотик и имунитет за организма и аз лично никога не бих го отказала. Дето се вика: чесъня гони всички болести от вас (както и всички хора около вас) ;D

Междудругото ми прави впечатление, че приятният дъх на чесън не се задържа така дълго откакто станах суровоядка, предполагам се дължи на по-доброто храносмилане и на факта, че не се тъпча с много други неща заедно с него. :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #44 -: 17-06-2009, 08:57:06 »

Василенче,знам че се шегуваш,не се притеснявай.Пък и аз съм весел човек,нося на майтап ;)
Сега,да ви кажа си правя чесново ленено хлебче,само че,като нямам елда направих на брашно от пшинеца(или жито - незнам дали е едно и също).Довечера ще го опитам,да видим какво съм забъркал ;D
« Последна редакция: 17-06-2009, 08:58:54 от Svetlio »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #45 -: 17-06-2009, 09:11:50 »

Светльо, аз даже си мисля, че е препоръчително да се заменят някои продукти в рецептите всеки път когато правиш хлебчета (напр. както ти си заменил елдата с пшеница... може да пробваш и ръж, просо... каквото зърно ти хрумне) - така се храниш още по-разнообразно, не ти омръзва защото всеки път все едно правиш няква по-друга рецепта, пък каквото и да сложиш, са така уникално вкусни :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #46 -: 17-06-2009, 09:22:11 »

Абсолютно си права Марулче.Даже си мислех,какви корекции да направя следващият път.Ама имам проблем с фурната.Тя е стар раховец и нещо не бачкат малките градуси.Сега съм включил само горните реутани и съм отворил вратата,но пак ми се струва топло.Ще купувам дехедрататор тези дни май.На там отиват нещата.А иначе тестото ми стана от раз ;D
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #47 -: 17-06-2009, 09:29:04 »

И аз съм на един дърт раховец, за да е възможно най-ниска температурата, пусни само долните реотани на 1ва. Обаче сега е топло времето през деня и ако е верен термометърът на стъклото, температурата се качва над 50 градуса... За да се избегне това, аз периодично отварям вратата да се охлади вътре, а още по-добре на около час работа я изключвай пак за около час, така хем се пести ток, а топлината вътре се запазва точно подходящата степен. :)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #48 -: 17-06-2009, 11:26:38 »

Моята е друг модел и няма тернометър на стъклото.Пекох на отворена врата,но пак беше по-топло от колкото трябва.Можех спокойно да си държа ръката в фурната,но напичаше бая.Стана хляба за 2 часа ;DПрецакал съм му полезните вещества май,но какво да се прави.Все пак,не беше и кой знае колко топло пък.Все е останало нещо полезно.Стана чудесно хлябче,което намазах със смес от счукан чесън и маслинки.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #49 -: 17-06-2009, 11:37:14 »

ехеее, Светльо, как за 2 часа бе майна... аз по 12 часа ги суша мойте кракери... ти чисто си ги изпекъл ;D, недей пуска отгоре, а отдолу, че по-слабо пекат реотаните, и само на 1ва степен, не повече
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #50 -: 17-06-2009, 11:57:00 »

И аз съм с "Раховец" като на Светльо,едни гъби преди месец ги изсуши за 1 час,пък беше на 1  :o :D :D :D.Като я докарам до кракерите,понеже сега съм на ябълките още ;D ;D ;D...ще трябва  и аз на 1 да суша,като отварям периодично вратата на фурната.(щото дехидрататорите тук са свършили).
Светльо,моля те,ако установиш как точно трябва да сушим на тези Раховци-не за час ;D,обезателно ми кажи.
 ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #51 -: 17-06-2009, 12:35:35 »

Ами да ви кажа,че аз моята,като че преди време я бях ремонтирал ;D Ама тая ли беше... ??? че имахме 2.Ще му хвана цаката аз,но ще погледна и за дехидрататор.А иначе ръката спокойно си я държах в фурната,та за това си мисля,че градусите няма да са били много повече.А и аз ги направих отвън да са хрупкави,а вътре съвсем леко влажнички.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #52 -: 19-06-2009, 20:25:35 »

И аз понякога си суша пъстърва за 15 минути ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #53 -: 05-07-2009, 20:09:17 »

Предвид стеклите се обстоятелства, ти няма да пишеш в моя дневник, затова реших аз да навестя твоя ;D Как върви суровоядството? Не си писал нищо отдавна... Виж аз как всичко си казвам, а ти даже едно меню не пускаш ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #54 -: 05-07-2009, 22:44:13 »

Ами от 10-тина дни,едното ми ястие е готвено,но е веганско разбира се!Гледам да хапвам повече,дори да не съм гладен,защото отслабнах повече от колкото трябва.Сега съм 66 кг.,а искам да стана 70кг.Освен това ми се счупи блендерът и сега,докато си купя друг,а си харесах и кухненски робот,пък и двата уреда са от скъпичките,съм си развалил малко храненето.Но за сега най-важното е да кача килограми!
А за другото,не се притеснявай,майтапа си е майтап,но всеки си има личен живот ;)
« Последна редакция: 05-07-2009, 22:49:21 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #55 -: 05-07-2009, 23:41:45 »

сега най-важното е да кача килограми!
Не знам това как ще стане чрез суровоядство...не трябва много да ти пука колко тежиш...ако се вкарваш в таблици, норми или се съобразяваш с мненията на околните, ще ти е адски трудно да останеш суровояд... :-[
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #56 -: 05-07-2009, 23:48:14 »

Гледам да хапвам повече,дори да не съм гладен
Това е противоестествено! Аз не искам да се меся на никого, нито да досаждам с моите включвания, но понеже проявяваш интерес към здравословното, ти отговарям...този път ще отговоря с цитати на Учителя Дънов:

"Ще ядеш само, ако си гладен.

Здравословно е да се яде с разположение, т.е. да чувстваш удоволствие при ядене.

Многото ядене изтощава човешкия организъм.

Колкото повече яде човек , толкова по-малко помни. Стомахът мели много , но паметта се обременява и отслабва.

Когато човек претоварва стомаха си повече отколкото трябва, в стомаха и в червата остава необработена част от храната, която започва да се разлага и образува отровни газове."
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #57 -: 06-07-2009, 00:23:02 »

Ееех, Светльо, сдаде фронта със 100те процента, уж заедно да суровоядстваме, че почнахме по едно и също време... :-[ Петко е много прав, че ако се оставиш някой друг да ти кове критериите в живота, никога няма да останеш суровоядец... Аз все си мисля, че суровоядството не е като да не понася на някого, а това което не им понася и ги отказва е нещо пряко или косвено свързано с него, като например, че не го прилагаш както трябва... Може да не си хапвал достатъчно количество на ден, щом не ти се яде... Сега добре едното ядене е готвено, но ако пак ядеш същото количество храна, няма да качиш кила... Даже не разбирам защо си си наумил, че ако смениш суровото с готвено за 1 ядене, това ще ти помогне по някакъв начин ??? Аз не виждам някаква разлика, освен, че се лишаваш от по-качествено хранене веднъж на ден, в замяна на по-некачествено... :-\

А, междудругото, аз изобщо нямам блендер или кухненски робот, пък се оправям ;)

А за другото,не се притеснявай,майтапа си е майтап,но всеки си има личен живот ;)
някои си имат личен живот, пък на Марулка животът е обществен вече ;D ма то животът е твърде кратък за да се взимам твърде насериозно, достатъчно време се притеснявах от всичко и всеки, стига ми вече ;) ако не прая глупости доде съм млада, та кога ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #58 -: 06-07-2009, 06:27:52 »

Петко,радвам се,че се включваш.Не досаждаш на никого.Аз не гледам да се вкарвам в норми,просто около очите ми се появиха кръгове,понеже лицето ми се "изпи".Около 70 кг. винаги съм се чувствал най-добре.Пък и аз не съм имал намерение да съм 100% суровояд.Нямам нищо против да си хапвам по малко варени на пара зеленчуци,или супичка примерно(вегански).
Марулче,не че преди ядях малко,но сега съм увеличил още храната.Как готвиш,като нямаш блендер?Как си смилаш зърната,или си правиш мляко?
« Последна редакция: 06-07-2009, 06:31:44 от Svetlio »
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Светльо
« Отговор #59 -: 06-07-2009, 06:51:35 »

При мъжете суровоядството освен да ги направи прекалено слаби по друг начин не може да навреди. Но при жените ако отслабнат много мазнините в тялото намалят драстично и цикъла спира. И от там куп други проблеми. Така че колкото и да ми се иска да се храня с повече сурови храни не мога да си го позволя заради килиграмите. За прекалено активните хора не мисля че е възможно да се спазва 100%суровоядство в това натоварено ежедневие.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 23 запитвания.