Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Мони :)))  (Прочетена 15436 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Дневникът на Мони :)))
« -: 25-06-2009, 23:39:42 »

  Здравейте, вече 1 месец стана откакто се ровя из сайта и по чуждите дневници и все отлагах да си направя собствен като си мислех, че е прекалено рано и няма какво да споделя.Но като премислих, осъзнах че е много по-добре да пиша за моите успехи, провали и чудения.Ще се представя накратко: Казвам се Симона и съм на 19(родена съм на 31.август 1989),от град Русе, студентка съм 1 курс, никога не съм спазвала диети и не съм имала приятелки суетни на тази тема, но от както съм студентка имам доста колеги/колежки ,които са луди на тази тема.. разбира се те гладуват с кисело мляко и бисквити и изобщо не са ми за подражание. Никога не съм имала проблеми със здравето.. единствено имам подут корем,което си ми е проблем.. защото има моменти, в които по цяла седмица не ходя в тоалетна и после даже и да искам да ям няма къде да го побера.И както бях писала в една тема.. както винаги съм била фина, за първата година студентство напълнях 10 кг.. сега съм свалила 4-5 , но още ми е тежко.. тук идват и грешките... първо уж спазвах гладолечението, казвам уж ,защото си хапвам само плодове в продължение на 18 дена, но си хапвах доста повече от 800 гр. За този период сигурно само 1 път съм ходила до тоалетна, беше ми тежко, но бях сита и се чувствах добре.. лошото дойде ,че се прибрах в нас и трябваше да спра да ям само плодове заради родителите си.. макар че аз съм си виновна ,че за 3 дена в нас не продулжих с плодоветре,щеше да ми е много по-добре.. и първия ден обилна салата без да ям продове, на втория в баба ядох лятна манджа с чушки,на третия в кака ядох баница.. изобщо грешка след грешка.. не ми беше вкусно, но сякаш исках да се натъпча ,беше ми и нервно .. после като си дойдох в софия започнах да ям салатки,сурови ядки , черен хляб, за една седмица изядох много мед.. към 2 кг.. билков и от магарешки бодул, взех си и соеви кълнове..и общо взето това ми е менюто.. сега ми започва сесията и от 3-4 дена ми е много нервно.. и правя още грешки и понеже другите колежки знаят за това какво съм решила да променя в храната си и се крия от тях.. и само аз си знам грешките, но имам нужда да споделям.. честно не ме е яд ,че сгреших,защото нито сладоледа ми беше вкусен, нито сандвичът(от тези триъгълните,които се продават по бензиностанциите)Днес трябваше да съм само на вода , но ядох 1 кг череши, сандвич, локумени вафли.. пак ми беше депресия.. НО от утре започвам правилно гладолечение... не мога да чакам.. усетих колко е добре да се хапва плодове.. зеленчуци,чувстваш се сит и си с бистър ум.. като изпуша от учене отивам от младост 4 до пазара на младост 1 ,купувам си плодчета и се прибирам разведрена и доволна:) гадно ми е малко за грешките, но осъзнах ,че мога без тези храни,че те не са ми вече вкусни и не ме засищат.. затова започвам да се отчитам пред вас и да бъда стриктна... днес си купих 1 кг череши и 1 ябълки.. утре ще се стремя до обяд да съм на вода и понеже следобяд гладът се обажда ,тогава ще хапна черешките,надявам се да не посегна и към ябълките,защото искам да съм максимално стриктна и да се освободя от последните гадости постъпили в организма ми. Стана късно и ми се доспа. Утре пак .. :)))
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #1 -: 26-06-2009, 00:03:40 »

Здравей, irida! Поздравявам те с решението да си направиш дневник! А такива грешки всички сме правили, дори и доста по-големи. Важното е, че вече си видяла къде е правилният път :) Не е задължително сега в началото да гладуваш, щом искаш да се изчистваш. Важното е да няма насилие. Моят опит, а и Марулка също беше споменала, показва, че ако се храниш над 70-80% по суровоядски, тялото ти ще се очиства и теглото ти ще се редуцира, без да е нужно да пропускаш нито едно хранене от деня. Даже, ако хапваш повечко, още по-бързо ще се чистиш ;) Но ако гладуването ти е по-лесно - давай! И успех на изпитите :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #2 -: 26-06-2009, 05:57:38 »

 Добро утро дневниче!:) Петко мерси за съветите, но искам поне 10 дена да бъда стриктно на плодове и после ще започна да бъда на 70% суровоядство. От месото смятам да се откажа постепенно и ако ям ще си го хапвам приготвено от нас.. най-вече ако е риба, макар че вече изобщо не ме блазнят месищата.От 1 юни съм яла два триъгълни сандвича и едно като маруся... и това ми е единственото месо.. от доста неща мога да се откажа, но от хляба ще ми е най-трудно.. нямам условия в общежитието да си правя и затова ще си купувам от био магазина по 500 гр. и ще си го разпределям за няколко дена :) миналата седмица пробвах един и за 2 дена отиде.. голяма лакомия съм, но така ми се ослади на садвич с домати,краставичка и маслинки или пък с мед намазан ММмм..:)) докато съм още 3 години студентка ще се възползвам и от повече процента сурова храна, а в нас като се прибера ще уважавам гозбите на баба - най-вече постните и придружени с обилна салатка,а ако прави супа без никакви вълшебни вкусове :) общо взето ще си поръчвам какво и как да готви. Ехх днес отново се събудих с настроение,почвам отново.. искам да съм доволна от себе си.. и този път с никой от заобикалящите няма да споделям ,защото само дават компетентни бабешки съвети,заучени фрази и няма смисъл да им обяснявам. Според тях даже аз се затормозявам психически,ограничавам се, а това изобщо не е моята нагласа.
   Друго се сетих, относно моя подут стомах, не искам да правя клизми, ще го оставя сам да се справи. Преди вземах разни разхлабителни хапчета и ефектът беше страшни болки през ноща,а понякога продължаваха и през деня.. за нищо на света няма да ги използвам!вярвам ,че щом толкова хора са усетили подобрение в следствие на суровоядтсвото върху свои заболявания и при мен ще се случи :))
 Докато пиша изпих една чаша топла вода, смятам и още една :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #3 -: 26-06-2009, 06:22:48 »

Мони, много успех!! С теб сме!!  :-*

Супер уморена съм, не съм спала 2 дни и нищо повече от това не мога да напиша в момента...
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #4 -: 26-06-2009, 12:04:48 »

 Благодаря, Radula :)) нещо не виждам по другите дневници да похапвате дини. Една колежка, която е от Хасково ми каза, че в момента дините на пазара са инжектирани с конска урина... питах родители ми и те казаха, че това било едно време. Не знам дали да ям , днес хапнах черешки, но не бяха толкова сочни, колкото презрели. А диня 800 грама... малко трудно да го изчисля :)))) може би това са 2 кори :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #5 -: 26-06-2009, 12:10:35 »

Ми то урината е ок ;D ;D ;D ;D, само коня да е здрав :D :D :D :D
Едно време имаше един виц:Нашите изпратили в Германия проба на бира,наша гордост,те я изследвали и им пращат отговор: Коня ви е здрав! ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #6 -: 26-06-2009, 12:12:31 »

Мони,аз ядох вчера диня и то сериозно количество ;).Много хубава и червена беше,но не знам как са я отгледали.....,че малко раничко ми се вижда още да има узрели дини,ама знае ли човек.Не написах в дневника,понеже сега се захранвам и затова не се отчитам там често ;)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #7 -: 26-06-2009, 12:13:10 »

benatooooooo,хахаххахахаххахахаххаха...
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #8 -: 26-06-2009, 12:35:29 »

 хахахах  :D василена гледах в твоя дневник и доколкото разбрах си изкарала 10 дена на плодове.. би ли разказала колко пъти си гладувала,по колко дни и резултатите,които наблюдаваш.. ако си го писала това просто ме подсети къде да видя, че вече малко се обърках кой кой е :))  аз смятам да гладувам 10 дена и после 5 дена да се захранвам със салатки
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #9 -: 26-06-2009, 13:24:07 »

Мони,не съм писала тук за гладуванията си,освен за последното.Да ти кажа.....вече не знам колко пъти съм правила гладувания,но първото беше,когато бях на 18 години.Поне 5-6 такива режима от тогава насам имам съм сигурност.Всички по 10 дни с изключение на веднъж ,когато бяха 7,и сега бяха 9,а не 10 дни(това,ако трябва да съм точна).
Сега ги правя със здравословна цел и това ,което наблюдавам е,че се повлиявам много добре.Винаги свалям по някой килограм(понякога и повечко),кожата на лицато ми се изчиства,мисълта ми се избистря,подобрява ми се настроението,изобщо много добре ми действа.И ако съм имала някоя болежка преди режима,то след него вече съм се простила с нея.2 пъти ми се е случвало това.1 път имах някакви тъпи болки в корема около 2-3 седмици и се съмняваха за гастрит,предписаха ми болкоуспокояващи някакви!!! ;D.И аз изкарах 10 дни с чай и плод и после нямах вече тъпи болки в корема.Пък 2 път имах някакво удебеляване на нещо си,болеше ме яйчникът(левия) и ми бяха казали,че така се получавало понякога след раждане,че и май си оставало(или нещо такова).От тогава насам имам 2 пъти по 10 дни  и така като гледам,май не си остава ;D,не ме боли изобщо.И така,добри резултати дава гладуването.Но мое лично мнение е,че не трябва да се прекалява с него,на определен интервал от време трябва да се прави и захранването е супер важно.Прочетох,че скоро си правила 18 дни и после си оплескала захранването....Това нчма толкова значение,в смисъл на всеки може да се случи "да не удържи фронта".Ама май много резки скоци правиш от плодове и чай ,на пиперки,на триъгълни сандвичи.Аз не бих рискувала така-честно ти казвам,или си правя глада със захранването ,или нищо не правя,щото само глад без захранване за мен е глупост,да не говорим,че е опасно!Но човек се учи от грешките си,един път ще те боли хубаво корема от неправилно захранване(мен ми се е случвало,вярвай много е кофти) и като се ошашкаш,и ще започнеш да се захранваш както трябва.В смисъл не ми се обиждай,само ти споделям какво мисля...... :)
 ;)
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #10 -: 26-06-2009, 13:49:36 »

Здравей Мони. Аз не съм сигурна колко съм компетентна но съм правила 6-7 гладувания, 2 от които по 21 дни, друте по-малко. Но искам да ти кажа какво мисля, от моя опит извлечено и от това, което съм чела. Ти започваш много рязко, искаш изведнъж да се изчистиш и да отслабнеш и да заживееш нов живот с повече радост и енергия. Но за всичко това трябва време. Казвам ти го защото и аз съм била на твоето място. Не може да започваш ново гладуване, докато все още се обвиняваш за провала на предишното. Просто аз направих подобно нещо и мозъкът ми блокира от постоянното напрежение да не се проваля пак и стана точно така. ТОва от което се страхуваш най-много винаги те настига. Аз бих те посъветвала да направиш от 1 до 3 дни и да се захраниш деня след това и така по 1 ден всяка седмица или през седмица. Като замениш сандвичите със салати с кълнове постепенно ще придобиеш повече увереност и когато си готова ще гладуваш без проблеми и също така без проблеми ще се захраниш, защото напълно съм съгласна с Василена, че е много опасно да не се захраниш правилно след гладуване. Не приемай това като критика, а просто като приятелско мнение, което спокойно можеш да не приемеш за истинно. Аз говоря от моя опит, но всеки е различен. При теб може да не стане така. Успех ако все пак решиш да гладуваш ;)
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #11 -: 26-06-2009, 15:29:39 »

Vasilena, Talita благодаря ви за приятелските съвети! И двете сте прави.. в момента съм разочарована от себе си и бързам да поправя грешката, а в същност точно сега едва ли бих издържила повече от 10 дена. Може би и 3 ще са ми достатъчни и даже така ще направя 3 дена на плодове и мед (чайове не обичам,макар че трябва вече да започна да пия различни и да ги захаресвам, но чакам да се прибера в русе и да посетя един магазин, къдети продават насипно, а дотогава ако видя в софия някъде ще си купя, иначе си бях купила миналата седмица мурсалски чай, но още не съм го пробвала).След тези 3 дена едва ли ще се нуждая от някакво кой знае какво захранване -може би първите 2-3 дена  ще си хапвам салати овкусени с лимонов сок(без маслини и кълнове). И вече след това да започна да хапвам сурови ядки. И тук идват куп въпроси.. кълновете си ги купувам готови.А като чета повечето си ги покълвате:( това много ли е лошо? Досега съм ходила само в един диабетичен магазин и там имаше соеви, люцерна и още един вид,който не се сещам. Аз съм яла единствено от соя и ми хареса и веднага след това видях, че има противоречиви мнения за нея, но от време на време ако се консумира едва ли ще навреди. Та за кълновете .. това са ми въпросите пречи ли да се купуват понеже съм в общежитие и нз дали ще се справя да си ги отглеждам сама и кои кълнове, използвате най-редовно за овкусяване на салтките.Жената в магазина ми каза да си ги начупвам с пръсти, а не да ги режа.
  По въпроса за ядките - досега съм пробвала бадеми, белени семки, фъстъци, костилки от кайсии и ест. орехи. Сега са наред и лешниците и още доста други, които се продават. Четох за кешуто и фъстъците(ако не греша), че не били напълно сурови. И дотук ми се изчерпват знанията. Знам ,че трябва да си купя мелничка .
 Общо взето не знам как да си правя разнообразно менюто и затова тепърва ми предстои да се ровя и да задавам "умни" въпроси . Отделно трябва да си купя сокоизтисквачка и блендер.. макар че между блендер и пасатор знам разликата , но между блендер и кухненски робот...  ??? 
 И отново въпросът за хляба... ако си купувам(защото не мога без него) видях в този сайт http://www.biosviat.com/index.php че има зеленчуково песто и ме блазни да го пробвам на сандвич . Вие консумирате ли хляб и правите ли си сандвичи и какви :) лелеле колко много въпроси станаха, ама това е защото ми е объркано с какво да се храня :(
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #12 -: 26-06-2009, 16:07:50 »

Симона,здравей и от мен ;)
Виждам,че имаш огромно желание да се храниш правилно,но знай,че недоволството от себе си е капан!!Небива да попадаш в него,защото това е спирала,която върви само надолу.Мисли положително и бъди уверена,че всяка грешка,която правиш те придвижва напред.Колкото до гладолечението,захранването е по-важно от самото гладуване и ако не се прави както трябва,може да има сериозни последици!!Така че,внимателно и чети,питай за да не правиш глупости ;)Успех ти желая и добре дошла.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #13 -: 26-06-2009, 18:13:36 »

Здравей, Симона! Добре дошла!

Аз малко отзад напред. Хляб вече не ядем, стана постепенно, не сме го спирали от раз. А преди имахме и машина за хляб. :) Сега си правим крекери.

От кухненските уреди мисля, че са най-важни блендерът и роботът. С различно предназначение са. Сокоизстиквачка не мисля, че ти е нужна на първо време. Аз не съм фен на плодовите сокове. Евентуално ще ни трябва за зелнчукови и такива от кълнове, но по-натам. Също така в тази, която ние искаме, може да се прави сместа за бонбонките. В момента нямаме и робот, имаме блендер, който ни върши чудесна работа. С него готвим основно. А да и дехидратор, но той също не е толкова важен. А и условията при теб не позвоялват ползването му много много, разбрах.

Кълнове сме купували от люцерна само. В България помня, че купувахме и други, но това беше отдавна. Сега най-често си правим от елда, пшеница, киноа и люцерна. Имам и разни други дребни семенца, които чакат своя ред. А да, една дребна леща и мунго бобът също чакат за покълване. Пробвахме веднъж нахут, но нещо го окепазихме. Иска ми се от овес, ръж и ечемик да пробвам, но трябва да ги поръчам, защото не ги намирам по магазините.

За ядките не разбрах какъв ти е въпроса.

Моят мъж в момента гладува- от понеделник до неделя, 7 дена. Съчетава с Петровите пости. Много добре му се отразява.

А за менюто, трябва ти да си го изработиш според твоите предпочитания. Това ще стане с времето. Ние не можем да ти кажем яж това, не яж онова. :) Пристъпвай към каквато и да е промяна внимателно и постепенно. :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #14 -: 26-06-2009, 18:33:11 »

Вери,точно днес си взех овес и ечемик и щях да питам дали някой си ги прави и към какво ги добавя.Ако имаш идея,казвай.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #15 -: 26-06-2009, 19:24:05 »

Поздрави на гладуващата дева :D :D :D :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #16 -: 26-06-2009, 19:30:25 »

Здравей, Мони!  :)
Добре дошла във форума   :) Хубаво е, че си решила да споделяш за да можеш да чуеш много мнения и да намериш своето. Искам да ти кажа, че повреме на гладолечението, непременно трябва да изпразваш червата всеки ден. Ако това не става естествено, непремено трябва да пиеш слабителен чай и в никакъв случай таблетки от аптеката. Ако не помага слабителния чай (салния, зърнастец) трябва да се вземе рециново масло(единствено рециново, защото то не се усвоява от червата). Ако и това не помогне задължително клизма. Изпразването на дебелото черво е най-важният момент в гладолечението. В противен случай ще се натровиш. И става много опасно. Освен това искам да знаеш, че самото гладолечение не е трудно нещо. Много важно е захранването. И трябва даси убедена, че ще можеш да устоиш на захранването, което трае толкова колкото е било гладолечението. Тук пише дост за захранването. Прочети внимателно и следвай препоръките.  Желая ти успех :) 
Активен
Намасте :)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #17 -: 26-06-2009, 19:42:28 »

 благодаря бенато за окуражението :) след малко ще надникна и в твоя дневник :))
досега четох дневника на Никко и съм впечатлена от ентусиазма му -  момче на 16, просто супер :)  а за моето гладуване ще продължи само 3 дена или най-много 5 ще видя как се чувствам, че сега както съм в сесия попадам само в някакви дупки, добре че ви има вас, че съчетавам ученето с посещение на сайта и разходки до пазара хаха :)) сега искам да си взема степ брояч :) ще прочета всичко за захранването и няма да правя грешки!
   ДарбиМак благодаря за информацията. Ще си купя още утре един от двата
чая, а ако не стане с тях ще пробвам с рациновото масло, но трябва да ми обясниш как се пие?Дано суровоядството да повлия на ленивите ми черва
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #18 -: 26-06-2009, 19:52:21 »

 Вери супер си :))) едно голямо мерси :) но крекерите как да си ги правя без дехидрататор или може би да си купувам такива от био магазините. Кълновете ще ги купувам първоначално покълнали ,а август, когато съм си в нас на спокойствие ще пробвам да си отгледам.
 Относно тези био и диетични,диабетични продукти какво ви е мнението- например за оризовки, соеви майонези, бисквити ..купувате ли си или всичко си приготвяте?
  Вери, не виждам твой дневник :( а би бил много полезен :) може би не ти остава време от децата
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Дневникът на Мони :)))
« Отговор #19 -: 26-06-2009, 19:52:55 »

Мони,имай предвид,че ленивите ти черва постепенно ще се нормализират,ако спазваш добър режим на хранене ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.374 секунди с 22 запитвания.