Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!  (Прочетена 51967 пъти)

purelove

  • Гост

Привет, tandim  :flowers2: Много от решенията, които човек взема са сякаш в контекста на някакъв страх. Страхът да не загубиш работата си, да не останеш сам, да не можеш да осигуриш бъдещето или – недай боже – прехраната на децата си… Или в случая – страхът детето ти да не оздравее...  И макар всички тези страхове да са нещо реално… то лично за мен обратното не е безотговорност!  Изобщо не е безотговорно да бъдеш на мястото си, да търсиш, да се учиш и да взимаш решения от позицията на надеждата. Защото надеждата трябва да е по-силна от страха… Надеждата не е безотговорност, а сила. Не е препятствие, а средство да го преодолееш. Да прескочиш трапа и проблемите, без значение дали ще търсиш опование в библията или някъде другаде .... Страхът е пазител на статуквото, унищожителният покой в блатото на обезверението...... Той не може да донесе промяна. Единствено надеждата е това, което може да ни заведе някъде другаде и да ни избави от проблемите! Tandim, възхищавам се на визията, концепцията, дисциплинарността и волята, която имате ! Бъдете здрави и все така единни цялото семейство!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Много се радвам на положителният резултат ... ама много , бъдете здрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Прекрасно! Поразително. Тъжното е , че масата народец  все още не разбира , че става въпрос за борба на живот  и смърт - "монополната медицина"  срещу здравето на хората. Отказващите да повярват, че това е най-обикновена индустрия, която ама изобщо не й пука  дали ще си здрав или осакатял от някое лекарство,  ги очаква сериозно предизвикателство ..  
Мога да заявя отговорно, че извън спешните състояния , монополната медицина може да се ползва само за диагностика ( при това - не винаги, предвид колосалните компенсаторни резерви на организма) - да си следим с нея здравето, за което се борим с немедицински средства :)  
 
« Последна редакция: 09-04-2012, 10:46:00 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравейте отново! Ще нахвърля накратко как свалихме инсулина на детето. Тя беше на 4 инжекции на ден. Започнахме със 30дневен преход към суровоядството, като от раз изключихме месото. Млечните ги задържахме само 10 дни, ама сега като се замисля е нямало смисъл. Значи този първи месец на преход го разделихме на три под етапа от по 10 дни.
-пред първите 10 дни заменихме вечерята със сурова такава и така намаляхме инсулина, че след 2-3 дена махнахме едната/вечерната инжекция/
-вторите 10 дни заменихме и обяда със суров и така намалихме и спряхме обедната доза инсулин. Непрекъснато й правим през това време кръвно захарен профил
- последните 10 дни буквално започнахме със 100% суровоядство и махнахме сутришния инсулин.
Остана 4тата инжекция, която е различна от тези 3 те инжекции. Тези трите, за коиго говорих че вече са премахнати се инжектират непосредствено преди хранене, и са пряко свързани със закуската, обяда и вечерята. А освен тях се инжектира денонощен или базален инсулин, който осигурява една база, на която стъпва бързия инсулин,или инсулина за храненето. Много се притеснявах за базалния, но го намаляхме всеки ден също и вече на 30тия ден детето беше без него, до ден днешен.
Когато остана без никакъв инсулин спряхме напълно и плодовете за около месец и половина. Казънс говори за този период на ниско гликемично хранене, който е подходящ не само за диабетици, за всякакви хора и здрави и болни. Както и да е, дълго е това за ниско гликомичното хранене и ползите от него, ако има интерес бих написала повечко.
И така дойде лятото и започнахме да включваме и сезонните плодове. Започнахме с по-мъничко череши, ягоди, после се появиха и прасковите, кайсии. Видяхме малко зор с дините и пъпешите, защото са с висок гликемичен индекс и когато ги ядеше вдигаше кръвна захар 8,9, стигна и до 10 няколко пъти. Интересното беше, че само след час, час и половина отново си падаше на  5. Което означава, че панкреаса й работи, и било и затруднено обработва захарите. И така през октомври 2011г. първия и гликиран хемоглобин беше 5,08, което беше невероятно, след като от 01,06,2011г. тя вече беше без инсулин....
И така продължихме и есента, зимата. По нова година следващите изследвания отново бяха добри. ...Мога много подробно да опиша програмите, които си съставихме и даваха невероятни резултати.
Поздрави!
Активен

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33


Поздравления :Content_14:
 Сега прочетох вашата история! Браво за упоритостта( и вашата и на детенцото)! Много ме зарадва  последния пост, хубаво е че разказваш, мисля че това ще е в полза на много хора!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Браво!!! Невероятна проява на смелост и отговорност!
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи

tandim , прекрасно е това което сте постигнали! Страхотони новини, много се радвам за цялото Ви семейство и за успеха! Надявам се, малката да расте все така здрава :Content_14:. На мен лично са ми много интересни подробностите, които споделяш
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Отново искам да изразя огромната радост, която изпитвам в момента на прочитането :) Браво , стискам палци всичко да е перфектно в бъдеще. Не се отказвайте :)
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

 :flowers2: Поздравления! За смелостта, постоянството и волята, която сте проявили!
 :Content_14: Браво на детенцето! Това се казва характер!  :heart_2:
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Историята е с положителен край но сега трябва да полагате усилия да запазите резултата.
Синът ми го сполетя същото когато беше на 6г.    Гените не забравят, бабата  е с диабед тип 1.  Редуцирах диетата до продукти с гликемен индекс под 45. Близо 6 месеца я карахме на зеленчукови сокове по УОКЪР.   Бетаина  в червеното цвекло регенерира частично панкреаса.  Експериментално установих как говеждия хормон на растежа от кравето мляко докарваше това състояние . Животинските продукти нямаха отношение към състоянието освен кравето  и овче пастьоризирано  прясно мляко, кравето масло и кашкавала.  Камилското беше ОК, био кравето прясно от кафява крава беше ОК, непастьоризираното масло от Джърси е ОК,  но магазинското създаваше стрес за панкреаса в рамките на 10 минути след приема. Склонен съм да вярвам в теорията за алергичната реакция.
Хистаминовият шок след краве мляко отшумява след 4 денонощия.  
« Последна редакция: 14-04-2012, 18:52:39 от somelier »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Здравей Сомелиер , би ли ни обяснил за непастьоризираното масло от Джърси ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А на мен ми е интересно за камилското мляко. И евентуално от жирафа , ако се предлага.  :essen:
( но да не е кафява , а бяла!)
« Последна редакция: 17-04-2012, 11:36:48 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Подкарахте го на  майтап.
"Камилско мляко" - историята е съвсем реална. Нашумява преди около 10 години, когато майка на дете болно от аутизъм успява напълно да пребори състоянието  на детето за 6 месеца чрез ежедневен прием на мляко от камила.   В момента е пълен хит сред атизъм обществото.  Продава се замразено. Освен аутизъм, преборва хепатит Ц, автоимунни заболявания, крон, язви и тн . Списъка е дълъг, много дълъг.
Майките на европейските аутисти решават да внесат камили и си правят ферма.  Но какво мислите се случва? Европейската камила няма лечебно мляко.  Като си стои в пустинята лекува, но след круиз до Европа секва .
Жиравско или хипопотамско, ще те викам да доиш в Кения.

« Последна редакция: 18-04-2012, 15:42:53 от somelier »
Активен

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Здравей Сомелиер, а със сина ти как се разви бъдещето му? Би ли споделил повечко за него, какво се случи след 6 те месеца на зеленчукови сокове, колко време мина от тогава, в момента какво е състоянието му..? А това с животинските млека не го разбирам, може би защото го поглеждам през призмата на суровоядството, и на този етап считам че то е моят път, по който вървя и това е не само убеждение, а имам нещо толкова реално в ръцете си.
Това, което разбрах след много безсънни нощи на изучаване относно белтъка в млечните животински продукти казано по накратко е, че след техния прием попадането на белтъчната молекула в организма се възприема като чуждо тяло и нейното неусвояване/поради липсата на липазата след кърмаческия период/ често предизвиква производството на антитела от организма, за да се справи с "белтъчния нашественик". И ето я автоимунната реакция на организма, и от там това страшно заболяване. Сега много хора ще кажат, ама казеинът е само в кравето и то прясно мляко........Другите млечни са ок. Аз съм склонна да поставя всички млечни под един знаменател, поради простата причина, че откакто ги спряхме, цялото семейство оздравяхме. Има и лекари, които чрез изследвания доказват че млечните са в основата на рака и диабета.  Гледах наскоро един филм /има го в колибката/ Forks over knives или нещо такова  ;) т.е Вилица срещу скалпел, и там хубавичко и ясно лекари показват картинката от хранене с месо, мляко и тем подобни фуудс...
Между другото най- малкото ни дете в момента е на 6 г. Преди 2 години беше тръгнало да развива ревматизъм- също едно страшно автоимунно заболяване. Не излизахме от болниците, три пъти го оперираха.Изпи килограми антибиотици-и никакъв резултат. И естествено след първите месеци на суровоядство детето се промени и вече всичко е различно, няма ги болките, няма го ревматизма, една година и половина детето не е пило каквото и да било лекарство, дори и температуро-понижаващо. Като вдигнат температура им я свалям със сок от лимони. И така всеки един от нас си има своята история...
Благодаря на всички за поздравите! Хубав и усмихнат ден!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

едно щастливо семейство... вече де, което е хубаво, браво на всичките членове  :Content_14: а ти каквото се сетиш продължавай да споделяш, то си е интересно.. или поне на мен ми е, а пък в случая и мотивиращо с всички тия реални подобрения  :pensif_29:
за млеката и аз мисля, че е по-добре да не се пият независимо дали камилски или костенурски  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Много мъдро и резонно е това , което казва Тандим. ( според мен )

 ДОРИ Простата логика е точно такава - млякото не е нашата храна. Защо?
1. Никой (след 3 годишна възраст) няма инстинкт да пие човешко мляко! А е повече от ясно , че за човека човешкото мляко е по-добро от което и да е друго, животинско. Щом не му се пие човшко, значи няма нужда и от другите..
2.  При НОРМАЛНИ условия няма как от животното ( крава , камила, овца..)  да остава мляко , че да стигне за един милиард хора по света..   Млякото достига до нас при ИЗВРАТЕНИ ОБСТОЯТЕЛСТВА - отнемане на бебето на животното още на първия ден!!, супер "тунинговане" с хоромони на растежа и ппрочие медикаменти, държане на животното в изтощително състояние на постоянна бременност, като в резултат то каталясва след 3-4 години, вместо за 20.

И въпреки това , директната причинно-следствена връзка  МЛЯКО-ПАТОЛОГИЯ ( рак, диабед и т.н.) едва ли скоро ще се установи - до колко е фактор , и до колко е във връзка с други фактори!

 Наистина през 1900 г. , когато хората са живеели главно на село и са пиели доста мляко,  смъртността от рак е един на 25 човека!   Сега тя е един на трима !!  

Възможно е  да има огромна разлика в ЕНЕРГЕТИКАТА и ИНФОРМАЦИЯТА  на млякото от домашно животно , живеещо натурално и щастливо с детето си  и млякото от индустриално , съсипано от мъка и химии животно. Самото то не е здраво на по-високите енерго-информационни нива и вероятно предава тази информация на потребителите на млякото и месото си ! А хората очакват  от него здраве...    И се хващат на лъжите на  индустриалците, че от мляко до мляко разлика нямало...

Пак да спомена за  уникалния човек , потребител на животински продукти - Ширали Баба Муслимов, живял 168г , оженил се на 108 , а на 136 има дъщеря ( физически здрава) . Той е бил овчар, работил е до последно като такъв и е изпил  колосални количества мляко , само че не от това , магазинското.. :)
 http://en.wikipedia.org/wiki/Shirali_Muslimov
http://www.youtube.com/watch?v=nlGd2Fd1GC8

Може би наистина и в този случай енерго-информацията е по-важна от материята.  :love_028:
« Последна редакция: 19-04-2012, 10:46:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

На лични ще  разкажа как се развиват нещата с хлапето.
 Сладките продукти не са еднакви, ксилитол, фруктоза, сукроза, лактоза и тн , общото е  сладкия вкус а различното им е огромно. Същото е с млякото. Бино по-горе е бил легендарно подробен.

Дори споменах, камилата отделена от средата си ( пустиня ) не дава лечебно мляко. Това е показателен факт.
« Последна редакция: 19-04-2012, 11:09:36 от somelier »
Активен

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Да Ви споделя, че преди броени дни направихме пълни изследвания, назначени от ендокриноложката ни. За нейна голяма изненада изследванията отново бяха перфектни. Вече не говори за временна ремисия на диабета, а за едно много стабилно състояние и буквално сърцето й се преклони и призна за "Големия успех, който имаме, в следсвие на нашата диета" ! Викам после на мъжа ми: Вече правилното хранене лекарите го наричат ДИЕТА, имам предвид ограничение, а то си е чисто ОСВОБОЖДЕНИЕ!
Както и да е, тя все още говори, че е временно и естествено ще се върне! В 40годишната си практика не е видяла индивид с 1тип диабет освободен от инсулина, също и в учебниците им пише същото.
Нашата одисея продължава, пък аз ще си Ви съобщавам за развитието.
Поздрави!
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

 :flowers2:''
Чудесно тандим!
Бъдете все така здрави!
Благодаря, че сподели!
 :heart_2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ей , много са смешни тези "научни" доктори. Те наистина си вярват, че освен лекарствата , нищо друго на този свят не  лекува .
 А иначе се имат за елит.. Наскоро в едно радиопредаване по въпроса за бездомните кучета се включва някакъв мъж и първите му думи бяха - "АЗ СЪМ ДОКТОР", след което продължи с мнението си по темата.
( ..трябвало да се избият всички кучета по улиците, защото хапели професорите )
Значи какъв извод да си правим ?  Да внимаваме много какво той е казал, защото той не е обикновен човек и мнението му е  особено ценно!  :) :)    
Ендокринологът се води  експерт.   Но..  "експертът е човек, който знае все повече и повече за все по-малко и по-малко , докато не научи всичко за нищото" :)  
« Последна редакция: 18-05-2012, 06:53:58 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.155 секунди с 23 запитвания.