Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!  (Прочетена 51957 пъти)

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Прав както винаги.  Доктор- диспечер към аптеките и фармацевтичен консултант. 
Тези доктори трябва да се  научат на диетология, тя трябва да е задължителна част от обучението им. 
Разбираемо е да са диспечери към аптеката, по-лесно решение е.  Драсва се рецептата и на довиждане се споменава след 2 седмици ако не работят хапчетата да се дойде за нови. Има и изключения, познавам доктор експерт по хапчетата и ненадминат диетолог, експерт по молекулярна биология.   Назначава  тестове за проверка на генни мутации, които са сравнително евтини но показват много.    От него научих че 10%  от населението има генни мутации предопределящи бъдещите им страдания.   Хипохондриците са недиагностицирани  мутации поради незнание от лекуващите лекари.   Например доста разпространената мутация в ген C677Т,  обрича при неправилен хранителен режим човека на диабет, рак, щитовидни проблеми, астма и тн.
Активен

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Сомелиер,
Не искам да спамя темата, но би ли споделил нещо повече за този лекар и тестовете за мутации, които прави и връзката им с храненето. Имам точно тази C677T и ме заинтересува доста. Благодаря.
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината

Сомелиер,
Не искам да спамя темата, но би ли споделил нещо повече за този лекар и тестовете за мутации, които прави и връзката им с храненето. Имам точно тази C677T и ме заинтересува доста. Благодаря.


И аз я имам , и то не на 30%  а на 70%  . За България  не знам може би тук
В София лаб ГЕНИКА- 40лв

http://www.genicalab.com/prices.php
а моя е при доктор Линч 150$
За храните на лично пращам.
« Последна редакция: 19-05-2012, 19:25:22 от somelier »
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

tandim, a при съпруга ти как е положението? Сподели мисля, че и той е с Д1...също така спомена, че оздравявате всичките!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Съпругът ми беше на изключително високи дози-общо 85, стигал е и до 90 за денонощие. В момента е на около 30-както казва ендокриноложката детски дози. Как ми се иска и неговият панкреас да бъде събуден, защото казаха че е мъртъв. За съжаление при него е невъзможно на този етап да премахне инсулина. Всъщност това само по себе си не е самоцел.
Диабетната невропатия беше налице от години, сега я няма; започнаха проблеми с ранички и гной по краката, също отшумяха; дългогодишната борба с гъбички свърши; най-шокираща за нас беше мигрената/незнам има ли връзка с диабета/ страдащите от това знаят за какво става въпрос-като те хване, няма мърдане и колкото и хапчета да изпиеш дни наред не си на себе си.А на него това му се случваше всяка седмица, в продължение на 20години! Никъде не можеше да мръдне без болкоуспокояващи, а работата му е толкова напрегната, носи огромни отговорности.  Още през първия месец той спря с лекарствата и до ден днешен не е докоснал таблетка...Гликиран Хемогломин беше 9, сега е 6, холестерола беше на горната граница, сега е под долната референтна.
С правилното хранене  сме обнадеждени, че кръвоносната му и нервна системи няма да бъдат увредени, няма да стане хипертоник, да последват инсулти и инфаркти, нещо което се случва на голяма част от диабетиците, колкото и да се стараят в битката си за контрола над кръвната захар.
Хубав ден на всички!!!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Изключително много се радвам на положителното развитие и стискам палци да продължи така.
Активен

linasf

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

    Здравейте, от 1 Април и моето дете е с диагноза Диабет тип 1, а той е само на 2 г., попаднах в този форум случайно търсейки спасение за детето си, прочетох за постиженията на тази майка от Пловдив и бих се радвала да поговоря с нея или с някой, който разбира от лечебно хранене. Не знам от къде и как да започна той все пак е само на 2 г. Непознавам и такива хора, които се хранят така.Нужен ми е човек, който да ме напътства в изготвянето на правилна програма за хранене съобразена с нуждите на детето. Бих Ви безкрайно благодарна ако някой ми помогне. Тази майка не е писала от 1 г почти и незнам дали ще ми отговори, но ще чакам и тя да се включи и сподели опита си.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

С какво го храниш  детенцето ?
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75

Здравейте ,
ето ви тел. 057/31 27 83 на Ваня Иванова разказала за детенце излекувано от диабет тип 1 на 1г. и 7 месеца,
 като са му давали пасиран лимон след всяко ядене с канела и подсладител за диабетици .Детето вече не е на инсулин и аз лично мисля ,че натуралното вит.Ц е решило проблема.
Ще ви помоля ако изпробвате тази рецепта да напишете подробно какъв е резултата за да стигне и до други хора попаднали в темата ,а и да не и звъннят хиляда човека на жената :)
Пак тя е дала рецепта и при възрастни с диабет -10 дръжки на глухарчета сутрин на гладно 10 дена!

Успех!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Един билкар ми каза , че най-доброто средство, което реално лекува диабета е земната ябълка, попрочетете за нея , включете я в менюто, сурова и добре измита , разбира се.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Здравей linasf,
Това видео съм го пускал няколко пъти и ще продължа да го пускам  :pensif_29:

http://vbox7.com/play:a891b4a24d

Активен

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Майката от Пловдив е на линия. Дадох някои насоки на жената с детенцето-т.е моят скромен вече 2 годишен опит в суровоядството и борбата ни с диабета. Ние сме се вкоренили дълбоко в консумацията на жива храна, която клони почти към 100%, защото ползите които видяхме са достатъчни, за да решим никога да не се върнем към предишният ни живот каквото и да ни струва това. Детето ни все още е без инсулин, вярвам така и да бъде, въпреки че почти всеки ден се изправяме пред много трудни моменти, свързани с кръвната й захар. Борбата ни е жестока, но ние продължаваме. Заслужава си. Който е запознат с първи тип диабет знае, че това е "великан" и няма НИЩО общо с тип 2.
Да, много рядко влизам тук поради моята ангажираност, но периодично следя какво си говорите, макар и пасивно ;).
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158

Той се казва Людмил и този път сам обяви телефона си. Той е: 0897 735 871.
Лекува диабет с билката дзука. От нея се вземат 5-6 пръчки с дължина 10 см, слагат се в 2 литра вода и ври, докато остане 1,5 л. Пие се 3 пъти по 200 мл 30 мин. преди хранене. Останалото количество се изпива на следващия ден и се прави нова доза. Преди тази билка е изполвал комбинация от глухарче, шушулки от боб, магарешки бодил и гръмотрън. Продължил е да пие тези билки, заедно с дзуката. Обясни, че е намалявал инсулина постепенно до пълното му спиране и в момента е без инсулин. Слагал си е по 14 единици еднократни, а вечер - 22.
УСПЕХ :flowers2:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Футурус, специално за написването на библията нямам още категорично становище, защото големи авторитети са на различни мнения , а нали знаеш , за да можеш да се ориентираш за каквото и да е , трябва да разчовъркаш здраво ,че и продължително..
Но аз като човек логичен и аналитичен предпочитам да се заслушам в учен физик, отколкото в богослов, нищо че се касае до "богословни" въпроси.:)
Искам да прочета първо книгата на Вейник и тогава. Да спомена пак що за личност е Вейник. Това е беларуският Айнщайн - член кореспондент , доктор на тех. науки, професор,  Алберт Вейник опровергава научно третият закон на Нютон (за действието и равното му по сила противодействие, което отприщва разработките за безплатен, вечен двигател , защото на теория вече няма пречка :)  )  Вейник освен трудове като "Термодинамика на реалните процеси" ,  "Геометрическо моделиране структурите на физическото пространство"  , "Телепортацията - една от разновидностите та психокинезата " ..  и др.. в един момент издава книга 360 стр.!! със заглавие
" Защо вярвам в Бог"
 В книгата  научно се потвърждава пълната несъстоятелност на атеизма, материализма, и еволюционизма  на база на принципно ново представяне на времето и пространството , заимствано от библията. Установени са факти за съществуването на невидим духовен свят, първичноста на духа и вторичноста на  материята. Разгледана е природата на мисленето , духовната причина за заболяванията, лукавата същност на всевъзможните аномални явления..

(Някой ако я иска, имам я на руски)

библията е Божие слово и няма нужда да бъде доказвано това от Вейник или от когото и да било.
само Святият дух може да даде увереност в човешкото сърце отосно това, увереност, която после  устоява твърдо на всякакви предизивкателства - "научни" и ненаучни.

за да разбере човек, обаче, дали наистина Бог е оставил слово на хората и кое е това слово, той трябва да подходи със смирено и търсещо сърце и да запита в молитва Самия Бог, без предубеждение и с готовност да приеме  отговора.
научните доказателства касаят  сферата на материалното и душевното, но относно духа не играят роля.

така че, няма защо човек да си губи времето да търси нещо  там, където не може да бъде намерено.

относно прераждането - категоричо това не е библейско учение!
това е само начин да се приспи вниманието на човека, казвайки му се, че има шанс да се поправи в следващ живот...
не живееш ли праведно сега, в този живот, не приемеш ли да вървиш по Пътя, Който е Истината и Живота, т.е. - Сам Божия Син, то няма как и да стигнеш до Източника на Живота - Отец, Великия ЙХВХ, Бащата на Господаря Йешуа Помазаника от Назарет.
незавидна е СЪДбата на тия, които са избрали да живеят живот в нечестие и неверие и уви - никакво прераждане не ги чака, а само това, за което се говори в Писанията - прекарване на вечността в мъки.
въпрос на избор - всеки сам избира къде да прекара вечността!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Здравейте, след  една година въздържане от коментари, реших да споделя какво се случи в семейството ми:
 -всички преминахме на суровоядство, а ние сме 5 броя-имаме 3 деца от всякакви възрасти. Стъпката не беше никак лесна за всеки един от нас. Вероятно за младите,самостоятелите,  дори и хора с мънички деца е по-лесно. Е, не че сме възрастни-на 36 г. сме със съпруга ни, наборихме дългогодишните изградени навици. Не веднъж ни се е налагало да преобърнем из основи живота си  и вероятно тази гъвкавост ни помогна.Най- вече осъзнахме лошите си хранителни навици, и че именно те са ни довели до този колапс. Насърчавам всеки жив човек да потърси истината за това което си хапва, преди да се е случило нещо лошо!
-и така за болното ни дете-то беше в центъра на всичко. Да –започнахме чули недочули със суровоядство. Един суровоядец не бяхме виждали на живо. Изровихме интернет пространството, книги, поръчахме литература от Америка на Казънс за диабета, свалихме филми... и на огромен риск, без медицинска подкрепа и в домашни условия за 1 месец намалихме и напълно свалихме инсулина на дъщеря ни, и тя сега след 1 календарна година се радва на чудесно здраве и изследвания на здраво дете. Това, което правим е точно анатема на традиционната медицина, излизали сме от лекарски кабинети, където са ни казвали че тя е единствения случай на територията на страната
-въпреки огромните постижения никак не е лесно, борбата е ежедневна. Дори д-р Казънс работи предимно с възрастни диабетици, а у нас лекари от този род като д-р Емилова, д-р Гайдурков/с него се срещахме/обявяват диабет първи тип като противопоказни болести, или болести с които въобще не работят т.е. нашият тип1 диабет. Всъщност това са едни коренно различни болести, които нямат нищо общо като първопричина, а само като следствие-високата кръвна захар. Диабет тип1 не като диабета на възрастните т.е. тип2. Втория е напълно контролируем и обратим, панкреаса работи. А тук е казано най-образно е като ампутирана част от орган-нещо като мъртвец и само чудо може да го накара да се събуди. Именно и на чудото се надяваме  и твърдо вярваме в Бог. Въпреки, че в предните постове се изказаха някои виждания за вярата или за глупостта от такава, особено в Бог, аз също в няколко изречения без да влизам спорове ще изложа практически моето и на съпруга ми виждане: Без вяра никога нямаше да поемем този риск за спасяването на един човешки живот. Имали сме много кризисни моменти, въпреки яденето само на сурова храна, но без инсулин детето отново вдигаше кръвна захар. Налагаше се да гладува и пак се вдигаше кръвна захар. В такива ситуации само с молитви можехме да продължим, нищо друго не ни оставаше....и нещата се случваха. Лягаме и ставаме с Библията, и се убеждаваме за сетен път, че някои неща се случват само като ги повярваш, без да се влияеш от отчайващата гледка, която виждат очите ти.. За мен, съпругът и децата ми суровоядството е неразривно свързано с Бог, защото Кой ли ги е създал тези живи и уникални по състав храни? Еволюиралата ни природа ли....това звучи толкова повърхностно и глупаво, само защото някой си исказал една теория и някои манипулатори решили после да присъства в учебниците по биология, а хиляди други учени доказали истинността на Библията чрез исторически факти и доказателства, но за тях нищо не се говори, защото на същите тези манипулатори не им отърва...И поради тази причина си позволявам този лукс да изложа накратко вижданията си, защото тук виждам хора, които не се влияят от масата и търсят истината в много аспекти от живота. Отплеснах се доста, но мисля че си струва след като всички тук сме взели решение да видим нещо добро в живота си, да доживеем до дълбоки старини по възможност без лекарства и болести. И все пак този живот е временно явление, твърде кратък. От решенията, които вземаме в сърцето си и в душата си, на кого да вярваме и в кого не, от тях зависи нашата вечност. Лично на мен ми се струва прекалено егоистично да възхваляваме храната, а да презираме Създателя й.  Това е като да боготвориш някой шедьовър на изкуството, да му се покланяш като на самоизлюпен, и въобще да не се замисли никой  кой е художника...извинявам се ако засягам нечии мироглед.
-Благодаря на всички, видях че има хора много надълбоко в нутрициологията.Това много ми помагаше през цялата тази година. Съжалявам за своята неактивност, не желая да се оправдавам, но нямах сили в тези трудни за мен  времена.
Най-важното до тук ще повторя е че: детето ни вече цяла година е живо и здраво , без инсулин. Нещо, което медицината на световно ниво не го допуска. Тя твърдо изразява своето становище, че при тази болест няма да си жив, камо ли здрав без медикамента. Разполагам и с медицински документи „преди и след“ с които се гордея.  Всъщност изследвания ще има много и за в бъдеще. Да не говорим, че ежедневно у дома й вземаме кръв. За сега ендокринолозите са в „шах“ и си го обясняват като временно явление, ремисия. Само времето може да ни защити пред  тях, ние за никъде не бързаме. И обещавам за интересуващите се да бъда активна и да ви окуражавам за чудното действие на живата храна. Благодаря още веднъж на всички и на създателите на сайта, ние сме от Пловдив, ще се радвам и на живи срещи !


много се зарадвах след прочитането на тоя пост - заради вас, самите, но най - вече защото това е за слава на Бога!
искам само да вметна нещо, защото разбирам, че и за вас, както и за мен, Писанията са авторитет - по принцип не виждам правило в библията за ядене САМО  на сурова храна, нито пък виждам да има забрана за ядене на месо или мляко.
друг е въпросът, че в наши дни трудно може да се намерят истински такива, а не ГМО.
съгласна съм и че в екстремни ситуации суровата храна е тази, която подпомага оздравителните процеси в организма.

така че - Бог да ви дава мъдрост и сила и да ви води в победно шествие докрай!
Активен

Бунгичка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

           Здравейте!

      Включвам се да следя с голям интерес темата.

      Преди 2 седмици откриха диабет тип 1 на почти 8 годишния ми син. Все още съм в шок. Няма диабетици в рода, но детенцето е преживяло стрес. Беше при баща си за 2 седмици (с него сме разведени) и там много съм му липсвала. Върна се и изглеждаше много вял, нещастен и отслабнал. Пиеше много вода и беше все гладен. Понеже съм зъболекар и бързо познах тези симптоми. На следващия ден изследвахме кръвната му захар. Беше 14 и вече вечерта беше на инсулин. Толкова се стресира милото детенце от това постоянно боцкане.

      Вярвам в Бог и смятам, че с негова помощ може да се излекува всичко. Започнах да чета книгата "Лечебния код" и да го прилагам. Още на същия ден кр. захар много се понижи и започнахме да намаляме инсулина. Така от 3,5-2,5 единици го намалихме на 1,5 по 4 пъти дневно. От 2 дни попаднах на един пост на Таня Димитрова от друг сайт за диабетици и много се окуражих.

     tandim, много ще се радвам на личенконтакт с Вас. Аз също съм от Пловдив, но сега живея във Варна.

     От вчера наобед спрях изведнъж инсулина! Минахме на "жива" храна. Всичко е много по-добре, отколкото с инсулина. Ето стойностите: Снощи 2 часа след вечеря 6,1, сутринта 3,9, но преди обяд- 17,8. Тук май обрках нещо. Дадох за закуска първо морков, след половин час елда, 2суп. л. накиснати от предната вечер във вода и с малко кисело мляко (ще трябва да го спрем). За обед направих първата сурова супа- домат на сок с накълцани пресен лук, морков, босилек, кълнове от лимец и зехтин. Резултата е чудесен- кр. захар беше 5,0 следобед.

    Просто незнам какво да измисля за вечеря. Още не съм напазарувала всичко нужно и всичко ми е толкова ново, направо ми се наложи изведнъж да открия и опозная един нов свят.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Радвам се, че един лекар мисли и действа различно от официалната медицина, зя жалост поради неприятен повод. Ще оправиш сина си. Само полека и с любов.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Бунгичка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

              Някой има ли идея как мога да се свържа с tandim? Случайно някой да я познава? Много искам да обменя опит с нея.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164

              Някой има ли идея как мога да се свържа с tandim? Случайно някой да я познава? Много искам да обменя опит с нея.

Бунги, използвай и пощата от профила като за начало..  :)
Дано е все още актуална.
Успех и стискам палци!  :Content_22:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Бунгичка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

                Пратих й писма и тук и в друг форум, но пише, че тук е била последно активна на 13.08. Изглежда не влиза редовно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.