Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгите на Норбеков  (Прочетена 31161 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #40 -: 20-11-2009, 11:50:38 »

:kisss:завърша с цитат на Норбеков - "Онова, на което искам да ви науча, не ми принадлежи.
   3.Всички светии са имали тези способности...а са безсребърници...
   4.Уважавам идеята -НО НЕ ПРИЕМАМ НАЧИНА И НА ПРИЛОЖЕНИЕ!!!
   5.Какво да правим с бедните -например циганите...те не заслужават ли такава методика...
  6.Отново ли ще потвърждаваме ГРЕШКАТА- богат и здрав...беден и болен...


Първо,кой казва че циганите са бедни?????Това са едни мързеливи гадове,паплач,които лежат на гърба на общетвото.Гледам ги по,цял ден от прозореца ми.Почно под главата ми са.
Второ - за знанието трябва да се плаща.Не може да получаваш нешо,без да дадеш.Учителите на Норбеков са в Саудитска Арабия.Всеки майстор има учинеци,но те не могат да бъдат пвече от 10.Не знам дали и колко пари е плащал на неговият учител,но не мислиш ли,че това е едно добро оправдание???Нямам пари,не мога да се излекувам...кооолко удобно!!
Никаква зависимост няма!!Това е все едно да кажеш,че си зависим от тичането сутрин.
« Последна редакция: 20-11-2009, 12:55:30 от Svetlio »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #41 -: 20-11-2009, 13:43:13 »

 :kisss:Светлинчо, дай Боже да станеш светло дете...ама аз пак не разбрах- какво да ги правим циганите...че са проблем , проблем са- ама как да го изхвърлим тоз проблем...това ли му е решението...и ти как мислиш, ти преди мноооого прераждания дъл не си бил в тяхното положение???Дали живот от раз и пра- ставаш мъдрец- нема ли път ??? мъдреците дъл не са го минали тоз път на циганите???
Как се придобива мъдрост без опиттттт???
За цената на уроците на Норбеков от неговия учител- имах предвид- онзи първи от книгата- този ,който му дава тласъка...с тоягата в гърба...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #42 -: 20-11-2009, 14:20:42 »

:kisss:Светлинчо, дай Боже да станеш светло дете...ама аз пак не разбрах- какво да ги правим циганите...че са проблем , проблем са- ама как да го изхвърлим тоз проблем...това ли му е решението...и ти как мислиш, ти преди мноооого прераждания дъл не си бил в тяхното положение???Дали живот от раз и пра- ставаш мъдрец- нема ли път ??? мъдреците дъл не са го минали тоз път на циганите???
Как се придобива мъдрост без опиттттт???
За цената на уроците на Норбеков от неговия учител- имах предвид- онзи първи от книгата- този ,който му дава тласъка...с тоягата в гърба...


Първо,аз съм избрал да вярвам,че ние сме с едновременни,а не с последователни инкарнации!!!Погледът от тук променя много неща,включително и понятието карма(не казвам че няма)!
Що се отнася до циганите,всеки е там където е,защото не е направил усилие да бъде другаде.Те не желаят да помръднат от нивото на което са,защото там им е много добре.Всичко останало е оправдание!!В този ред на мисли,няколко урока като тези с тоягата,ще свършат добра работа.  :pensif_29::police:
« Последна редакция: 20-11-2009, 14:23:10 от Svetlio »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #43 -: 20-11-2009, 15:06:40 »

Здравейте!
Светльо, Петко, веднага отговарям за резултатите (извинявам се за закъснението  :))

Първо, след като изкарах курсовете, и по-специално трето ниво, станах с пъти по-уверена - нещо, което преди ми беше огромен проблем и винаги ми е пречело да постигам максимални резултати. За съжаление колкото и да е способен, умен, упорит и т.н. човек (по принцип), ако му липсва самочувствие, никога няма да реализира докрай целите си. Една от основните идеи в тази система е да накара човека да повярва в собствените си възможности и да зареже всякакви самоналожени тъпи ограничения като "не мога", "не става", "невъзможно", "няма как" и прочие подобни.
Второ, с очите имах следния абсурден проблем - минус 4 диоптъра на лявото око, нула на дясното (демек, едно здраво око и едно бая кьораво  :Content_4 - emotloader:). Тоест, през цялото време трябваше да работя само с едното, което определено е неудобно... Сега очите ми са здрави - и двете. Но това стана не веднага, а след като месеци наред работих по малко, но постоянно, всеки ден. Тук е мястото да отбележа, че един от най-важните моменти в системата е не да постигнеш добър резултат, а да го задържиш, след като си го постигнал. Може би това имаше предвид mariiina под "зависимост"? ??? В смисъл, че много курсисти хвърлят след курса всякакви очила и лещи, но след някой и друг месец отново ги слагат?
Ако е така - мила, това не е зависимост, ами си е чист Мързел, с главна буква  >:(. Какво очакват тия хора? Че след като веднъж вече са работили, сега вече край - резултатът им е в кърпа вързан, стои си там и си е техен во веки веков?! Еми, хора, ще ви разочаровам! Все едно да пазите диета 3 месеца, да свалите излишните килограми, след което, от радост, успокоени, че вече сте "перфектни", да почнете да се тъпчете с каквото ви падне и после диетата да се окаже виновна, че пак сте напълнели. Май има нещо такова и в този случай... Трябва да се работи - може да е по малко, но да е редовно. Без работа не става  :pensif_29:. Това и децата го знаят (поне на теория).
Още по резултатите - отървах се от 4 см белег на лицето, който си мъкнех повече от 5 години. Сега едва се забелязва, и то от милиметри ако гледа човек - повечето хора твърдят, че въобще не виждат белег.
Изчезна ми една необяснима кожна алергия отпреди. Оттогава не се е вяствала.
И най-важното, аз самата се чувствам по-спокоен и по-уравновесен човек. Това е нещо, което също ми беше трудно да постигна преди. Не се получава за ден-два, но плодовете от усилията си човек ще жъне години наред, ако веднъж го направи.
Това е всичко, което мога да кажа за курса :). Аз съм доволна, че го минах и го препоръчвам на всички. Разбира се, трябва да се види, за да се разбере изцяло - иначе всякакви описания и обяснения отстрани са винаги, малко или много, субективни.

И още нещо относно парите. Докато първите две нива касаят здравето (най-вече), основният курс набляга на живота като цяло, включително и на това как човек да печели повече пари. Може би това е и причината (една от причините) да е по-скъп (650лв). Струва си ;).
Също държа да отбележа, че не съм, нямам и намерение да ходя на никакви "мастерски" и тем подобни, даже и да имам парите. За мен човек може и само от първо ниво да вземе много, а щом е минал и трите, несъмнено нататък може и сам да продължава, стига да не спира да работи и да не се отказва. Именно това най-вече разбрах, докато бях на основния. Да се откажете е най-лошият възможен избор, който може да направите, във всяко едно отношение. Благодаря!

Светльо - бях при Моника Балаян, на втория път на първо ниво и с Миша и Драго :). Впрочем, 2 години преди това, баща ми изкара първо ниво с Любов Чернова и се излекува от пареза на лицето (нещо, което лекарите казваха, че е необратимо. Ноу комент!)
Ти при кого беше? Поздрави!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #44 -: 20-11-2009, 15:24:20 »

 :kisss:Язе паааааааааак не разумях...кът си имам малко ум..така е...ще досаждам на тези с по-вечко...само не ми се сърди, ами вземи и доуточни...Значи животът според  ТВОЯТ СВЕТОГЛЕД се е пръкнал отведнаж- нема там атоми, молекули, вещества всекакви, пък и организми...ил  човекът не е минал еволюцията за да стигне до днес- ами от раз и Светльо...Ами я ми кажи ти на мене дъртофелницата какво е записано в генчетата на всяяяяяка наша клетка???От дека до дека ...има ли еволюционна стълбичка...
    Та сега- ти си се родил в едно семейство, от един род , от един народ/нация/.Та там в твоето генче има ли нещо от начале живота, от средата му да речем,от народността, от рода пък и от семейството и до тебе???
   И йощ нещо - принципът на комп. памет е двоичната система...1.0.1.0 и до безкраини вариации- та всичко,което човечеството е изобретило е все от там от майката Природа...Та отричайки прераждането , отричаме и наличието на ДУШАТА/ИДЕЯТА, СЛОВОТО/, КОЯТО ОПЛОЖДА МАТЕРИЯТА/СУБАТОМНИЯ СВЯТ/
СЪЗДАВА ФОРМИТЕ ...Та отричайки съществуванието на Душата/идеята/, отричаме и възможността  тя да инволюра, да се развива /еволюцията е за материалния свят - от малкото към голямото, инволюцията е за духовния свят- от голямото към малкото-индивидуалното/.
   Та пак те моля не ми се сърди...ама точно такъв поглед, като твоя отрича правота за развитие- независимо от методиките...и е в основата на обществото ни да иска от всички еднакъв поглед и действие  и развитие...това го нямаааааааааааааааа, няма го в природата- а без нея и нейните  програми, правила и методи..всичко отива на кино..без сценарий
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #45 -: 20-11-2009, 15:56:16 »

Светльо и Вики -  :fluretaa:
« Последна редакция: 20-11-2009, 21:22:08 от canat »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #46 -: 20-11-2009, 16:01:31 »

а мен не успя да ме заинтригува, четох една книжка миналата година...предпочитам Дънов  :heart_2:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #47 -: 20-11-2009, 16:03:02 »

за какво говори Дънов? Каква е теорията му?
Kакто казва Петко, всеки си избира неговата система, т.е. тази която най-много пасва на неговата личност и върви напред с нея.
« Последна редакция: 20-11-2009, 16:07:21 от canat »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #48 -: 20-11-2009, 16:07:01 »

canat,ето линкове, ако имаш желание  :)
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%E4%FA%ED%EE%E2

Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #49 -: 20-11-2009, 16:12:21 »

 :kisss:
Един от мъдреците дарили не само българското съ-знание със знания!!!http://www.beinsadouno.com/articles.php?page=2 :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #50 -: 20-11-2009, 16:35:01 »

Никой нищо не отрича,а и това са много дълбоки теми.Еволюционната теория е разбита много отдавна.Като цяло,никой не може да каже със сигурност,какво е материя,тъй като ние я определяме субективно на база възприятия.Пък и какво общо има гените с последователно или едновременно инкарниращият се Висш Аз??
Ето какво имам в предвид за едновременните инкарнации - извадка.Времето е възприятие!!!
"Приемайки за даденост, че в действителност сте многоизмернисъщества, вие все пак възприемате наведнъж само една ограничена част от собствените си преживявания, поради характеристиките на съществуването под формата на физическо същество; триизмерната система автоматично се специализира в преди-и-след ефекти. Вие съществувате в, да кажем, седем различни века едновременно.Нормалното преживяване, обаче, на вашето темпорално съществуване предотвратява възможността за всеобхватен поглед върху всички тези животи от страна на живото същество".
"По време на определени етапи от състоянието на сън вие сечете накъсо през невронните структури и възприемате преживявания, които имат многоизмерна природа, и които след това се опитвате да преведете...под формата на стимули, които да могат да бъдат асимилирани физически - и оттам вие често превръщате тези стимули в символични образи, които да могат да бъдат разбрани... от вашата телесна структура."
"Цялото време е симултантно... Прераждането е интерпретация на съзнателния ум в термините на линейността. От една страна тя е силно изопачена. От друга страна това е една творческа интерпретация... Но не съществува такова нещо като карма, която трябва да бъде изкупвана,освен ако не вярвате, че сте извършили престъпления, за които трябва да заплатите. В един по-широк контекст, не съществуват също така и такива неща като причина и следствие, макар че това са базисни предположения във вашата реалност."
"Тези множествени [реинкарнационни] съществувания, обаче, са едновременни и с отворен край. Казано на ваш език, съзнателният ум израства в посока на осъзнаване на ролята, която той трябва да играе в
една такава многоизмерна реалност. Достатъчно е да осъзнавате своята роля в това съществуване."

Ето тук има повече по темата,че много трябва да обяснявам иначе http://maihra.mylivepage.com/wiki/849/596_%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82_%28%D0%B2_%D0%BC%D0%BE%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B4%29

Както и две книги http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%EC%E0%F2%F0%E8%F6%E0%F2%E0
« Последна редакция: 20-11-2009, 16:49:29 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #51 -: 20-11-2009, 19:37:50 »

Светльо, нямам нищо против теб, но някои неща са нереални. И един съвет от мен: Не коментирай непознати за теб неща :pensif_29:
Не говори за инструктора ми по йога без дори да го познаваш :pensif_29: Не ти прави чест :-X
Тук останах без думи:
1. Хотелът в който ходиш на йога е построен от бизнесмени.
2. Някой ти преподава тази йога,защото е решил да започне собствен бизнес и е определил цена на възможностите си.
3. Да се развиваш като бизнесмен, не е по-различно от това да се развиваш като йогин.
4. А това,че егото се развивало,вероятно е така,но не важи ли това всички сфери в които се развиваш.Егото е като мързела.Трудно е да го изкорениш,но трябва да знаеш,кога ти говори и просто да го игнорираш.
5. ...адаптирано за европейския човек. Всеки от нас малко или много е мързелив. Това е път да сключим договор с този мързел, да му се отдаваме за известно време, но по-голямата част да сме активни.
6. Важно е да се знае,че това е система за ускорено обучение.Това,което се усвоява от курсистите за 10 дни,по-принцип се учи за 6 години!
7. Ти изпращаш на всеки 30 секунди по емоционален път,чрез кръвта до всяка своя клетка информацията, че си радостен, че си доволен, че можеш всичко. И нещо с теб се случва. Ставаш друг човек. Ставаш по-самоуверен, по-весел, по-жизнерадостен, с изправена стойка, усмихнат, не си нервен, не си толкова агресивен. Ти си по-благ, по-добър, приемаш деня такъв, какъвто е, приемаш хората все повече такива, каквито са. Т.е. ти не създаваш повече условия твоят организъм да страда и да боледува.
8. Ние учим точно обратното – да имаме цели, за да сме здрави,и да създаваме изкуствено образ на здраве и щастие, да формираме нови черти на характера си, за да се държи здравето ни за тях.[/b] Болните хора имат сходни черти на характера, сходно отношение към живота. Те, за разлика от здравите, не се стремят да поддържат тонус. Нямат цели и поради това имат много свободно време, за да боледуват. Оттам самооценката им е ниска, а пасивността – висока. Те не се борят с чертите от характера, които влошават качеството на живота им.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #52 -: 20-11-2009, 20:28:09 »

Светльо, нямам нищо против теб, но някои неща са нереални. И един съвет от мен: Не коментирай непознати за теб неща :pensif_29:
Не говори за инструктора ми по йога без дори да го познаваш :pensif_29: Не ти прави чест :-X


Нереалните неща,са определени като такива,на базата на нашата опитност.Това не значи,че са такива.Аз не говоря за човека а за дейността му.Ти също даваш квалификации,за човек който не познаваш.Проблемът е,че ти по някаква причина виждаш безнеса,като проблем.Точно за това,определяш като лошо това което съм казал за инструкторът ти.Факт е обаче,че това което прави,се определя като бизнес.Не знам,кое точно те притеснява в това понятие?Бизнеса е в услуга на обществото,а не обратното!Всичко,което виждаме пред себе си,някои го е виждал в съзнанието си и го е сътворил по някакъв начин.Да съзидаваш,това е красотата на живота.Доналд Тръмп също е творец,поне за мен.Ами,Коджакафалията?Неговите проекти са стрували цяло състояние,но той е останал в историята!Но дали някой ще отрече,че тои е творец?Едва ли!Това означава ли че е витаел в обаците?Не,бил е добър търговец,защото за да създаваш в материалният свят,трябва да си и малко прагматичен.
А,дали някой се съмнява,че инструкторът ти желае да помага на хората?Аз поне,нямам такива съмнения и вярвам че е така!Да дадеш от себе си и да получиш нещо в замяна,няма нищо лошо.Този който не дава,не може да оцени това което е получил безплатно!
« Последна редакция: 20-11-2009, 22:56:49 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #53 -: 21-11-2009, 08:43:03 »

Бизнесът е навсякъде около нас. Няма спор. Не е нещо лошо. Въпросът е в целите на дадения човек. Дали е, за да се храниш от него, дали за да се доказваш като велик човек, дали заради властта, която произтича от натрупването на капитали...дали дори, за да избиваш комплекси...Именно поради последните две причини думата бизнесмен стана мръсна дума в България.
Не съм против бизнеса, най-малкото защото трима мои роднини се занимават с такъв род дейност. Няма лошо в това да се храниш, да храниш семейство и да живееш добре. Но етикета бизнес, бизнесмени се е припокрил донякъде с мутри. Затова и негативната ми реакция. Едно е да си куха лейка с 3 Хамъра и 10-на Мерцедеса, а друго е да помагаш на семейството си, помагайки на хората :pensif_29:
Точно затова, Светльо, недей слага знак за равенство между йогата, Доналд Тръмп и захарните петлета :pensif_29: Щото да, всичко е с пари, но разликата е огромна, мен :pensif_29:
« Последна редакция: 21-11-2009, 08:46:28 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #54 -: 21-11-2009, 09:11:00 »

Значи всичко опира,до емоционалната окраска на понятието бизнес/мен.Разбира се,че на слагам знак за равенство между Йога и Тръмп.Просто дадох пример,как всеки твори в своята сфера и печели от това.Кой с каква цел го прави,това е друга работа.Но,няма нищо лошо да печелиш от това,че помагаш на хората!
« Последна редакция: 21-11-2009, 11:09:16 от Svetlio »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #55 -: 23-11-2009, 09:53:09 »

 :kisss:Ай ,на баба ,петлетата!!!Яко  сте оперили гребените!!!
И ИМА ЗАЩО!!!
съъъъга, аз първо искам да си изясним какво е тва-МАТРИЦА...КАКВО СЕ ВЛАГА ДНЕС И СЕГА В ТАЗИ ДУМА!!!и после ще умуваме, ако можем, разбира се...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #56 -: 24-11-2009, 08:30:00 »

Тук се бил заформил извънредно интересен дебат ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #57 -: 24-11-2009, 09:41:25 »

 :kisss:Да!Обаче некой от дебатиращите май дезертираха, и баба сама остая да си бая... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #58 -: 24-11-2009, 10:07:36 »

Матрицата - ежедневието, пропито от материализма, реклами, ТВ, преса, институции, боклук, силикони, убийства, моди, агресия, злоба, завист и т.н. Тоталната липса на духовност у обикновения човек.
А извън матрицата имах предвид, да не вървиш по течението, а да си осъзнат или осъзнаващ се. Да си осъзнал, че тая монетарна(парична) система ни разтакова майката всеки миг, но да сме намерили покой извън материалното и пропагандата, която ни се вменява и промива мозъците ни. Да можем да разсъждаваме и от гледна точка на духовност, а не да обясняваме как ни трябвало ново БМВ ;D :D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #59 -: 24-11-2009, 10:17:33 »

. Да можем да разсъждаваме и от гледна точка на духовност, а не да обясняваме как ни трябвало ново БМВ ;D :D ;)

Радостта не е само в духовното, а в единството на духовното и материалното.Не в отделно взетата духовна или материална сфера, а в обединението на двете.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 24 запитвания.