Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Faline  (Прочетена 20431 пъти)

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #20 -: 17-09-2011, 18:56:35 »

Даниела, значи не съм само аз, тогава няма да се чувствам гузно заради тортичката  tooth Едно ми приключи захранването и ей ме я - нагъвам сладкиши  :essen: ;D Останах поразена, колко много прилича на истински чийзкейк и как засища тази торта. Гостите също много я харесаха, а те далеч не бяха суровоядци  :peperudi:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #21 -: 14-10-2011, 22:37:22 »

Последните дни (хладни и дъждовни предимно) наблягам на супите - крем-супи основно, различно комбинации от моркови, картофи, цвекло, алабаш, броколи, целина, праз... Но най-вкусна беше крем супата от тиква с ориз и бадемово мляко... Просто не супа, а чист десерт, страхотна  :essen:
Имаше и същите горе-долу зеленчуци на фурна във фолио, с орехи.
И курабийки от какво ли не с много подправки - няма да ги изброявам всичките, за да не ви дразня  tooth
И много чай с джинджифил и лимон.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #22 -: 02-11-2011, 21:54:54 »

Фотоапаратът ми е все още в ремонт, затова пак снимки от телефон:

сурови бонбони и сурови крекери от покълнали елда и слънчоглед:


сурови кошнички с крем, розови на цвят и на вкус (заради меда от рози :flower:):


явно топлите дни ме настройват на сурова вълна   :Cherries :Appetit_4: :peperudi:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #23 -: 02-11-2011, 22:19:34 »

Оха...  :essen:
Страхотни са! Де да имах време и аз да си поиграя...при мен всичко се изяжда още на ниво блендер...  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #24 -: 02-11-2011, 22:51:56 »

Да ти кажа доста бързо стават сладките неща, стига само да накиснеш всичко в нужния момент, после само се блендира и оформя, не ми отне много време (като изключим беленето на бадемите и фурмите  :Confus_3:, които може обаче да се купят вече белени и обезкостени  :) )  а за крекерите само е нужно да си имаш кълнове под ръка и търпение да се изсушат  :Dormir_13 - emotloader:
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Faline
« Отговор #25 -: 03-11-2011, 22:54:25 »

Аз все за рецепти питам,та и тук да питам за чийз кейка?Къде се намира тази рецепта?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #26 -: 04-11-2011, 16:10:24 »

http://www.zemianazaem.com/archives/358 -aко питаш за този ...  ;)
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #27 -: 05-11-2011, 19:13:52 »

Специално тук използвам тази рецепта: http://www.zemianazaem.com/archives/293 само че вместо кокосово масло сложих масло от гроздови семки, което е по-леко.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #28 -: 21-11-2011, 08:25:09 »

Почвам разтоварване на сокове днес и (надявам се до петък), правих го и на миналото новолуние, много добре ми влияе, но тогава с олях с захранването (в буквалния смисъл, захраних се с алкохол :Confus_3:), затова този път ще пиша тук и се надявам да съм примерна :angel:. И още нещо, отскоро ходя в една зала и не искам да спирам да тренирам, затова ще се подсилвам с пчелен прашец, спирулина и покълнал ечемик на прах, които ще добавям в соковете при нужда.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #29 -: 21-11-2011, 20:43:56 »

Ден 1
Умирам от глад, затова наваксвам като пия повече сокчета и експериментирам със съставките:
сутрин - мед с пчелен прашец
10-00 фреш портокал
13-00 моркови, ябълка, цвекло, целина, магданоз 500ml
16-00 моркови, ябълка, цвекло, тиква, чушка 500 ml
18-00 чай билков с мед
20-00 моркови, ябълка, грозде, целина, мента, джинджифил
освен това изпекох нещо като бисквити от останалото в сокоизтисквачката с малко пълнозърнесто брашно и подправки, та не можах да се сдържа и да не пробвам малко от тях - станаха мн хубави, но нямат място в режима ми, хлъц  :Appetit_17: :surpris_25:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Faline
« Отговор #30 -: 21-11-2011, 23:23:21 »

Много съблазнителни кошнички, с крема от рози  :Content_22: :essen:......и тоя път не се захранвай с алкохол  tooth
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #31 -: 22-11-2011, 22:12:15 »

Благодаря ти  :love_026: ще се опитам, както гледам планът ми е да приключа точно петък или събота  tooth
Снощи не знам какво става, но си похапнах от това и от онова, така че вчера го броя за нулев ден, а ден 1 реално е днес. Вече не изпитвам такъв глад, като вчера, дали защото ядох снощи, дали заради прашеца и спирулината  :angel:
Ден 1
сутрин: пчелен прашец с мед
фреш от портокал, мандарини, спирулина, покълнал ечемик на прах
14-00: моркови, тиква, целина, магданоз
17-00: ябълки, цвекло, джинджифил, мащерка, мента (продължавам с безумните комбинации, но се получава вкусно  :Appetit_17:)
19-00: йога  :heart_2:
21-00: морков, ябълка, портокал, джинджифил
22-11: чай с мед
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #32 -: 23-11-2011, 20:31:04 »

Ден 2
Сутрин: гореща вода, мед, пчелен прашец
Фреш портокал, мандарини, ечемик на прах
11-00: морков, ябълка, целина, магданоз
15-00: течна салата!  :essen:
Зеле, морков, чушка, домат, краставица, магданоз, зелен лук
(предпочитам твърдата салата все пак)
Десерт: фреш от нар  :Appetit_17:
17-00: чай с мед
19-00: морков, ябълка, грозде, целина, цвекло, джинджифил
Отказах се от идеята за тренировки по време на разтоварването, защото вече нямам много сили.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #33 -: 24-11-2011, 15:40:05 »

Koлкото и банално да звучи - замести тренировките с йога. Ще се изненадаш колко ободрява. Само трябва да се наканиш да започнеш - това е най-трудното  tooth
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #34 -: 24-11-2011, 17:17:38 »

Така и направих: завчера бях на най-невероятната йога, която за мой късмет е на две крачки от мен. А започнах още преди около десет години  tooth Почнах с фитнеса само защото мога да ходя в удобно за мен време, а точно тогава най-често няма часове по йога.
Ден 3
Днес се събудих и усетих особена топлина в тялото ми и разбрах, че е ден за глад! Така и направих. Пия топла, гореща и хладна вода - голямо разнообразие! Може после да пия и чай с мед. Чувствам се супер жизнена, чак привечер усетих лека умора. Утре почвам със разредени сокчета, после неразредени, а вдругиден ще добавя и плод и зеленчук. Надявам се този път да изпълня плана. И килограмите: ден 0- обичайните за мен 54, ден 1- 53, ден 3- 52 кг.
« Последна редакция: 24-11-2011, 17:20:27 от Faline »
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #35 -: 25-11-2011, 19:32:43 »

Ден 4
Посред нощ се събудих: беше ми лошо, позиви са повръщане, но нямаше с какво, тъй като не бях яла нищо предишния ден. Не знам, дали е случайно, но ми прилоша точно по време на същинското новолуние. После заспах. Сутринта като станах ми се огъваха колената и ми трепереха ръцете силно. Още веднъж се зачудих, дали изобщо някога да си правя чернодробното, щом от 1 (!) ден воден глад припадам!  :surpris_23:
09-00: портокал и мандарин, силно разреден
10-00: мед с пчелен прашец и гореща вода - след меда спрях да треперя
11-00: морков и ябълка, разреден 1:1
12-00: чай с мед
14-00: морков, ябълка, цвекло, разреден 1:1 - чак след този сок живнах  :peperudi:
16-00: морков и ябълка, неразреден
18-00: морков, ябълка, целина
19-00: чай с мед
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #36 -: 26-11-2011, 20:27:04 »

Днес продължавам да пия много сокчета, като между тях вкарвах плодовете (първо малко, после повече): мандарина, грозде, ябълка, райска ябълка. А от соковете най-много ми хареса този: лимон, портокал, мандарина, джинджифил, подсладител  :Appetit_17:
А докато си похапвах от райската ябълка реших да прочета пак тази част от библията, като този път четох съвсем с други очи:
"И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво; те ще ви бъдат за храна".
И това го пише черно на бяло още в самото начало! Значи първите хора са били вегани  :surpris_22: :pensif_29: :Content_22:
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Faline
« Отговор #37 -: 27-11-2011, 21:00:33 »

Ти захранваш ли се вече. Кой ден ти е днес? Аз нещо отпаднах доста и хапнах няколко листа зеле - края на ден 4. Утре ще видим, че ужасно много работа ме чака.
Успех  :flower:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #38 -: 27-11-2011, 22:21:34 »

Мерси, успех и на теб!  :fluretaa:
Днес ми е втория ден от захранването. Alex, недей четеш нататъка  :bleh ;D
Още снощи ядох малка салатка от спанак, домати, краставици и магданоз + лимонов сок. И една фурма. Днес освен плодове и моркови пак същата салата+авокадо и слънчоглед. Вечерта пак салатката+слънчогледови кълнове, кисело зеле  :Appetit_17: и маслинки. После се почерпих със сусамово мляко и десертче: тиквени семки, стафиди, мед, тахан  :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Мисля, че този път захранването ми мина ок, за разлика от миналия път, утре са наред ядките и после маслата и съм готова.  :Content_22:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #39 -: 28-11-2011, 19:46:01 »

Сурови кюфтенца:

Уникално вкусни!  :Appetit_17:
Направих ги по рецептата на Бутенко, само че без зехтин и тъй като нямах много орехи добавих и  лешници.
Орехи, лешници, моркови, лук, малко стафиди, магданоз, черен пипер, червен пипер, чубрица, кимион, сол
« Последна редакция: 28-11-2011, 19:56:22 от Faline »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.