Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Faline  (Прочетена 20448 пъти)

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Faline
« -: 14-08-2011, 20:44:23 »

Здравейте, много ми допада сайта и реших и аз да записвам усилията си по пътя към по-здравословен живот (засега не се получава особено), за да се мотивирам още повече а и да споделям идеи и опит с вас  :)
Само да отбележа, че засега не се стремя към 100% суровоядство (както ще стане ясно от менюто ми). По принцип веганствам, а на периоди ставам пак вегетарианка.
И така, днес:
Закуска: смути от нектарини, сливи, спанак, мака, спирулина, тиквени семки
Обяд:
 - Салата: спанак, рукола, домати, краставици, тиквени семки, тофу, зехтин
- Крем-супа от накиснат и сварен нахут, печени червени и зелени чушки, задушени в зехтин лук и моркови, хималайска сол, черен пипер, розмарин, кимион, сусамов тахан, ябълков оцет.
Само да вметна, че супата се получи невероятно вкусна и даже се хареса и на невеганите около мен )))
-   Сандвич от ръжен хляб от закваска с сусамов тахан (суров) и печена чушка
Следобед: чай от липа
Вечеря:
Шейк: мляко от кашу, ленено семе, банан, мед

 Също така днес експериментирах с маслата, които си накупих скоро: намазах се със смес от масло от шеа, жожоба, етерично масло от мента (пише че пази от насекоми, но пак ме изядоха комарите). За лицето избрах масло от чаено дърво с жожоба. Чаеното дърво идва много добре за по-мазна кожа, а жожоба ми се видя прекалено мазно като за лице.
Това е като за начало, peace and love  :Content_22:
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
15.08.11
« Отговор #1 -: 15-08-2011, 20:23:58 »

Днес е почти същото като вчера:
9-00: 1-ва закуска -  смути от нектарини, банан, тиквени семки, спанак, спирулина
11-00: 2-ра закуска – накиснати овесени ядки със стафиди и сусамово олио (останали от Тропчо)
Фреш портокал
14-00: обяд – вчерашната салата плюс кълнове от слънчоглед и маслини
ръжен хляб със сусамов тахан
16-00: сини сливи
18-00: вечеря – пълнозърнести пенне с суров сос (броколи, кълнове от слънчоглед, морков, чесън, зехтин, босилек, риган). С малко сусамов тахан (това е моето кисело мляко!)
Стафиди
21-00: десерт – пудинг от чиа (това е моето яйце, хаха), вода, стевия на прах, канела, карамфил, малини
За разходката в жежкото слънце се намазах с кокосово масло и жожоба, кокосовото мирише страхотно, чувствах се като на Хаваите 
Днес тичах.
Тежа 54 кг, цифрата не се променя, каквото и да правя. Изглежда, прекалено много ям.
« Последна редакция: 15-08-2011, 20:32:11 от Faline »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Faline
« Отговор #2 -: 16-08-2011, 12:12:22 »

"пудинг от чиа"?
Как го правиш, чиата белена или не?

"Тежа 54 кг, цифрата не се променя, каквото и да правя. Изглежда, прекалено много ям."
Пробвай да се храниш когато огладнееш, ама истински да огладнееш. Забрави за термините "закуска", "обяд", "вечеря" и т.н.

п.п. (уфф, къде са ми обноските  :Confus_3:)   Добре дошла!  :flowers2:
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Faline
« Отговор #3 -: 18-08-2011, 08:14:52 »

"пудинг от чиа"?
Как го правиш, чиата белена или не?

Faline най-добре ще каже как го прави ( Здравей, Faline!  :) ), но ето тук едно предложение:
http://www.zemianazaem.com/archives/352. Аз не съм го пробвала, чиата я ползвам рядко, когато правя халва, смилам я. Ето тук: http://www.zemianazaem.com/archives/295.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Faline
« Отговор #4 -: 18-08-2011, 09:18:24 »

Олеле, канела, ванилия и люто ... не е за мен, стевията пък по вкус ми прилича на аспартам.
Халвата става, пробвал съм нещо подобно.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #5 -: 19-08-2011, 15:59:46 »

Diego, мерси за съвета.
Днес сутринта разбрах, че изобщо не съм гладна и нищо не ядох, само фреш портокал навън.
На обяд имаше малко салата (домати, краставици, италианска аслата, кълнове от червена ряпа и слънчоглед, сусамово масло, зехтин), а също направих едно от любимито ми ястия: пълнени чушки с ориз и киноа (плюс лук, моркови и тиквички и много подправки) на фурна. Ще останат и за утре. По принцип по-вкусно е само с киноа, но за да не се оскъпява много блюдото, слагам и ориз.  ::)
Чиата я правя точно като в рецептата, само че без пипера и мед вместо стевията (ех, никога няма да стана истнски веган с тоз медец, много ми е благ). Аз съм голяма почитателка на сладкото, така че този пудинг често е на масата ми вечер   ^-^
Даже сега преди малко се поглезих с десертче: банан и смокини намачкани, с мед и орехи и мака.  ммммм, :Appetit_17: ще си направя и втора порция, друг път ще мисля за килограмите  ;D
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #6 -: 27-08-2011, 14:18:02 »

Днес за първи път ми се получиха кълновете!  :Content_22: Досега кълновете ми бяха купени, а няколкото опита с амарант, кото бил уж най-лесен за покълване, приключиха с изхвърляне на 3 порции втасал амарант. Сега пробвах с жито и ура! най-после стана. Проблемът е че не обичам много житото (затова и житен режим не знам дали ще правя някога), а и по-добре е да ям кълнове без глютен. Но честно казано не ми се дават пари за скъпи семена като люцерна а после и да се тормозя с тях 7 дни, при положение че ги има готови и няма никакава разлика. Поне житните кълнове са си същите, освен разбира се приятната емоция от това, че съм ги направила сама  ^-^
Ядковото кисело мляко пък отново не се получи  :( Първия път пробвах с закваска от био кисело мляко (аз не го ям, за Тропчо е), нищо не стана, някво слабо подобие на айрян. Този път взех закваска на прах от Балев (генезис) и този пък провал  ??? :'( температурата ли не мога да погодя, не знам къде ми е грешката. Само ме е яд за ядките (пардон за тавтологията  ;D), хвърлени на вятъра.
Иначе продължавам с клизмите с урина и суровоядството (вече ям и по нещо сготвено чат пат), резултати са единствено че тежа вече 53 кг (изглежда трябва да наблегна на спорта, аз само тичам и правя накои асани, не много често при това) и че пъпчасах като някой тийнейджър. Знам, какво ще чуя по този повод тук: детокс! Това ми повтаря и тихото гласче в главата ми, щом се погледна в огледалото, за да не ми се развали настроението  ;D
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #7 -: 27-08-2011, 21:41:53 »

Аз се отказах от стандартните закваски и вече си правя кефир. Става като гъст айрян с малко привкус от съответните ядки. На кокосовия кефир даже ми се утаява отгоре каймак, който си е точко като кисело мляко, а отдолу айрян.
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #8 -: 28-08-2011, 16:25:08 »

О, звучи добре, а как става този кефир? Виждала съм и закваска за кефир от същата фирма.
Живяла съм доста на място, където се пие много кефир и сега ще ми е странно ако пия кефир и тук, в България, която се слави  с киселото си мляко  :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #9 -: 28-08-2011, 19:43:52 »

Ами аз си поръчах една гъба от нета, но убий ме не намирам линка. Като го намеря ще пиша. Зарибих се защото става по-близко до обикновеното кисело мляко на вкус. Ядковото се получава но не винаги.  :surpris_23: Иначе на мен ми е необходимо, понеже явно съм(надявам се бях  :Content_22:) с дисбактериоза и сега възобновявам армията добри бактерии в стомаха и червата си.
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #10 -: 28-08-2011, 23:04:36 »

Theodoraр да, и аз имам нужда от полезните бактерийки.
Всъщност сега като най-после реших да хвърля бурканите с несполучливото ядково кисело мляко видях че в буркана с млякото от кашу отгоре има вода, изсипах я, а останалата част много прилича на айрян!   :Appetit_17: изпих го с най-голямо удоволствие, много приятно на вкус! това дава надежда за следващите ми опити, които определено ще правя  ::)
буркана с сусамовото мляко обаче не се реших да го накуся, гадно е на вид и миризма.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #11 -: 29-08-2011, 10:15:29 »

Ами аз не съм сигурна, но мисля, че точно това е каквото трябва да се получи. Като го разтръскаш става точно като айрян. Аз си го пия, слагам върху салати или си правя таратор и съм много доволна. Може да си спокойна, най-много в началото да отидеш няколко пъти до тоалетната, няма да се отровиш. Дано ти подейства добре  :peperudi:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Сокове
« Отговор #12 -: 08-09-2011, 15:14:36 »

Днес, съвсем спонтанно, почвам разтоварване на сокове  :Content_22: чудя се дали изобщо да продължавам, аз по принцип обичам да си похапвам и да си угаждам, но точно днес звездите се наредиха по определен начин, днес е екадаши, надявам се да издържа поне до двете тръби, а и случайно срещнах една жена, която се захранва след водно гладуване, направо мистика! Така че отивам да си играя с новата ми играчка - сокоизтисквачката  :love_007:-  и да изтисквам каквото намеря!  :Content_4 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Faline
« Отговор #13 -: 08-09-2011, 18:13:37 »

Оффтопик:
Като спомена звездите - тази вечер е пик на яркоста на някаква свръхнова звезда в северното полукълбо.
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2034891/Brightest-supernova-57-years-hits-peak-tonight.html
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #14 -: 12-09-2011, 19:13:22 »

Zloyad, значи съм се изразила не само фигурално, но и съвсем буквално  ;D
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #15 -: 12-09-2011, 19:18:44 »

Днес е петият ми ден на сокове, ще споделя как мина, въпреки че тук се срещат доста по-вълнуващи истории.  ::)
Тук във форума го наричате леко хранене, разтоварване на сокове, но за мен изживяването си беше по-скоро като от гладуване на сокове. Не знам коя доша съм, но съм от хората които непрекъснато хапват нещо: ядка, плодче, салатка, манджичка…  :Appetit_17: Освен това (тук сигурно е момента да си призная) често залитам към някои боклучави храни, стига да са вегански (пържени картофки, например) или алкохола  :Confus_3:. Затова да изкарам цял ден на сокчета си беше цяло предизвикателство за мен, камо ли 5 дни. В началото се чувствах супер, правех си най-различни комбинации от плодове и зеленчуци, пих много вода, също чай от различни билки или дафинов лист, понякога с лимон. Дълги разходки, по малко сурья намаскар. В четвъртък пих около 5 фреша (чаши), петък 4, събота 2, неделя 3, понеделник 3. Зеленчуковите фрешове ми бяха дори тежки и изпивах само по половин чаша от тях, като другата половина оставях за после. Най-тежко ми беше събота през нощта: дали заради малкото количество изпити сокове, дали заради приближаващото се пълнолуние, не знам, не мигнах почти цяла нощ. На сутринта се опитах да стана и разбрах че не мога, беше ми зле, повдигаше ми се, обливаха ме вълни, пот, сърцето ми биеше като лудо. Нямах сили нито за клизма, нито за правене на сок.  Не знам, дали беше от ниска кръвна захар, или това бе същинското изчистване, или и двете. Чувството наподобяваше усещанията при взимане на лекарство за смъкване на висока температура и след това падането на температурата. Малко се стреснах и (добре, че не бях сама) помолих да ми направят билков чай с лъжичка мед. От меда веднага се съвзех и си направих и малко сок, а после с утроена енергия изчистих у нас. Може би впоследствие ще си спомням как една лъжичка мед ме зареди с толкова енергия и няма да прекалявам нито с меда нито с други храни.

Трудности: освен описаната криза също така постоянно препрочитах рецепти за крекери, сосове… оказа се, че фурната ми има режим на 40 градуса и нямам търпение да го изпробвам с хрупкави крекерчета. Иначе нямах проблем да съм на заведение навън, всички да ядат, а аз да съм на чай, продължавах и да готвя, без да ми се прияжда. Мечтаех си само за някоя ядка или кълнче.

Резултати: почнах режима заради някои ставни проблеми, които имам от дълги години (престарах се с йогата навремето), а докторите нищо не казват, освен че съм млада за да имам ставна болест (WTF??). Наблягах на целината, зелето, цвеклото. Обаче все още си хрупам цялата, вероятно такъв малък срок и омекотеният вариант не са достатъчни.
Видимо ми се подобри зрението (от многото моркови явно), лещите ми и очилата ми се струват с прекалено високи диоптри.
За други, вътрешни промени не знам, защото нямам някакъв сериозен здравословен проблем, но със сигурност ще има и такива, най-вече в храносмилането.
Тежа 51 кг  и така много се харесвам,  но тепърва ми предстои захранването, така че няма да е задълго  :surpris_25:
Ефектът при мен беше най-вече в мислите: кристално ясни и вдъхновяващи.
Другия път искам да направя водно, 3 дни като за начало, пък по-натам ще видим  :Content_22:
« Последна редакция: 12-09-2011, 19:25:36 от Faline »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Faline
« Отговор #16 -: 13-09-2011, 09:00:21 »

 Като за начало си се справила чудесно! Аз вече посвикнах с тази слабост по време на пост, първоначално и мен ме стряскаше. Не бива да те плаши, просто отровите се вливат в кръвния поток за да бъдат изхвърлени. В момента в който излязат се чувства огромно облекчение.
А това с избистрянето на ума е направо невероятно... аз съм готова да гладувам дори само заради него  :peperudi:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #17 -: 15-09-2011, 21:22:44 »

Промени на рафта: след вероломното нападение на буби
незасегнатите са евакуирани и настанени в комфортни кутии


Първите ми крекери от семена (лен, сусам, коноп, слънчоглед) готови за сушене.
След сушенето едва ли ще има снимки  :Appetit_17::
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Faline
« Отговор #18 -: 17-09-2011, 11:54:57 »

Първият ми суров чийзкейк  :Content_14:

Докато го правех само опитвах от блата и от пълнежа и е адски вкусен  :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Faline
« Отговор #19 -: 17-09-2011, 13:14:36 »

ох, че хубаво  и вкусно изглежда :Content_14: :peperudi: :essen: :essen:.....и аз днес правих торта, със сливи...нямам търпение да хапна  :Appetit_17: tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.