Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Проблем със зъбите  (Прочетена 59272 пъти)

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #80 -: 17-09-2011, 21:04:19 »

Аз имам напредничаво мислене в тази посока и вече имам проект на ниско енергийна и високо ефективна къща

titan, може да пуснеш тема и наистина да споделиш идеи, аз имам също някакви в това отношение, но пък кой знае за колко неща не съм се сетила... Така че определено ще е от полза.
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #81 -: 17-09-2011, 21:08:20 »

Чак пък тема :) то си има цели форуми за тия неща и много книги , аз само допълвам с каквото мога.
Какво ще разискваме в тази тема ? Ако нещо се сетиш питай.
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #82 -: 17-09-2011, 22:46:01 »

Просто сложете пръст на картата и отидете да живеете там. В България лошо няма. Погледнете за сравнение само - Китай и България. Не ви ли прилича Китай на някаква плесен, на мухъл? А България е като зелен оазис.

New Age ,  не е сериозно това с пръста . За да живееш добре трябва да има определени условия, хубава земя - поле , близка гора, вода , по възможност близо до някое оптично трасе :)))
Ходих до няколко такива ентусиаста , извинявай много , но живеят като скотове. Аз имам напредничаво мислене в тази посока и вече имам проект на ниско енергийна и високо ефективна къща, управлявана от РС  и съответно от целият свят ако се наложи. Това , което съм видял ме ужасява, а това,което ще направя , надявам се да послужи за добър старт на много хора като идея и те да я развият още повече.
При нас са идвали много хора, които  всичко спрягат с "ЩЕ". И така вече ги слушам от 10 години, само че кой знае защо си седят по градовете.
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #83 -: 18-09-2011, 13:20:40 »

Чак пък тема :) то си има цели форуми за тия неща и много книги , аз само допълвам с каквото мога.
Какво ще разискваме в тази тема ? Ако нещо се сетиш питай.

Да, може би ще трябва да потърся инфо от другаде.
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #84 -: 18-09-2011, 18:50:27 »

New Age , сам се замисли защо не идват ... също е вярно ,че не могат да поемат отговорност за самите себе си .
Активен

ljato

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #85 -: 21-09-2011, 18:33:36 »

Забележете зъбната арка, колко широка е, как се виждат всичките зъби от край до край.

Много интересно, аз бях попаднала на снимки на Weston Price на страницата на един зъболекар, Brian Palmer. Той свързва широката зъбна арка и правилно оформеното небце с кърменето, а деформирано небце и оттам - тясно лице с употребата на биберони и даването на мляко в шише. Част от негова презентация може да се види тук: http://www.brianpalmerdds.com/pdf/section_A.pdf
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #86 -: 21-09-2011, 22:51:50 »

Аз като бебе много упорито съм си смучел палеца - бил е станал по-малък от другия и накрая майка ми се принудила да ми поръсва палците с лютив червен пипер за да оцелеят.
Някъде бях чел че с това действие бебетата затварят енергиен контур по някои меридиани, но сега нито мога да си спомня с кой палец се правеше нито по кое време на денонощието  :Confus_3:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #87 -: 22-09-2011, 21:34:54 »

с десния палец :)  аз си смучех него , хмммм като се замисля може и левия да беше , триеха ги с люта чушка ........  сега смуча други работи  tooth  tooth  tooth
« Последна редакция: 22-09-2011, 21:36:48 от titan »
Активен

DAn4etooo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #88 -: 11-11-2011, 15:29:02 »

 :Confus_34: Моля за съвет! От няколко дни забелязах,че венецът ми е полилавял на долната челюст на преден зъб. Нямам кървене на венците. Осещам че положението ми се влошава, потамняването стана повече,  започнах да чувствам  болка в горните и долните предни зъби.Венците ми са поддути.Ползвам вода за оста ,,Лакалут",и паста за заби ,,Астера парадонт".Дори си жаборя устата със сварена лайка , но все съм зле.Ходих дори на стоматолог и той ми препоръча да си закупя вода за венци.Какво да правя?Някой има ли такъв проблем? Възможно ли е да се дължи на стрес?
Активен

nadia.jordanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #89 -: 11-11-2011, 15:58:02 »

А има ли някакъв естествен метод за борба със зъбния камък? Или задължително трябва да се ходи на почистване от зъболекар?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #90 -: 11-11-2011, 17:59:41 »

Възможно е да се окаже , че има цяр за зъбния камък :)
Преди месец  моята любима стоматоложка заключи , че нямам никакъв подобен камък. Последно ми го беше изстъргала преди около 4 години. Това , което съм променил за този период е регулярното жабурене със силничка кислородна вода ( разреждам си 30% перхидролче до % да ми пощипва )
(Знаем, че трудно се доказва причинно-следствена връзка , но едва ли се дължи на това , че съм започнал също и да си лягам по-рано :) )     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mak

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #91 -: 11-11-2011, 18:07:28 »

Да, и аз мисля, че има цяр. Промяна в начина на хранене - да е балансирано с възможно повече сурова храна, много помага включването на сок от моркови и цвекло. От личен опит - не сме почиствали зъбен камък от 2008.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #92 -: 20-11-2011, 22:41:29 »

Мер , какво не ти харесва на Родопите ?

Няма лошо, просто, местата там държат високи цени (или поне на все такива попадам).

Възможно ли е да се дължи на стрес?

Стресът със сигурност си има последствията. Нямала съм подобен проблем, но ще ти препоръчам вместо да ползваш купешки води за уста, да се жабуриш с карамфил (в топла вода слагаш 1 лъжичка карамфил на прах и оставяш 10-15 минути, прецеждаш и се жабуриш).
« Последна редакция: 20-11-2011, 22:46:24 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #93 -: 04-12-2011, 11:01:24 »

Здравеите.Без да правя реклама искам да вметна и аз нещо.Клея е лека за всичко.Жаборете се с прополис по 3пъти на ден.Съпругата се спаси от джоб на зъбът.Лично аз покраи тоталното ми сриване на режима имам все по големи проблеми с зъбите.Напоследък съм много доволен от този билков продукт.Сантамент се казва и е спиртен извлек от различни билки.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #94 -: 04-12-2011, 11:35:51 »

..........Клея е лека за всичко.Жаборете се с прополис по 3пъти на ден.........

Привет!
axim,може ли да напишеш рецептата, ако обичаш?
« Последна редакция: 04-12-2011, 11:37:38 от Ros »
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #95 -: 04-12-2011, 13:38:53 »

Всичко е доста специфично и въпрос на лична отговорност....хъхъхъх.Някои препоръчват до 20капки клева тенктура/пак ще ме подгонят за правописа/ това е така нареченият прополис раствор от 30%.Раствора е на спиртна основа.Ако имаш познат ,доверен пчелар купи от него.НЕ КОПУВАИ ОТ АПТЕКАТА.Там раствора е мъртав.Та така.Сутрин обет и вечер по избраните от теб капки.Провери дали неси алегичен към пчелни продукти.Съвет от мен започни примерно с 10 капки в съвсем малка чашка с топла водичка колкото да можеш да се жабориш и постепено вдигаи нивото.Ако ти се надуят венците значи си прекалил с капките,немои да се плашиш след една седмица спадат и започни от ново....Аз така помислих да се излекувам по бързата процедура....хъхъххъхъ.Успех.Преди два дена се бях издул и добре че смених зъболекаря та тои откри че един от зъбите ми е умрял....Мъка .Потресен съм...Сигорно съм станал токсичен от как не се храня правилно и живея задръстено....но това е друга тема...Нощем може и да светя....
 :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #96 -: 04-12-2011, 16:10:58 »

  axim,  благодаря за изчерпателния отговор!

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #97 -: 11-12-2011, 19:33:11 »

Само да отправя едно голямо предопреждение към хората които са решили да ползват прополис.Преди всичко се оверете че несте алергични.ПРОВЕРЕТЕ.Става елементарно и ще ви отнеме само 24ч.Накапвате едно памуче с прополиса и го растърквате по меката част на лакъта или така наречената предмишница.Ако до 24ч не получите сърбеж ,обрив ,подуване или друг вид проблем значи сте нарет и несте алергични.Внимателно нанесете върху венеца 1-2капки и пак чакаите 24ч.Ако не ви се подуят венците или други неразположение дерзаите.Пите си на воля.За съжеление аз открих че съм алергичен по наи ахмашкият начин.В момента съм с издути венци.Хъхъхъххъъхъхъх.Наи смешното е че цял живот си пия прополис и до сега не знаех че съм алергичен... :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #98 -: 20-01-2012, 13:23:10 »

Има някаква зависимост от място и пътуване на друго място,например преселничество,тогава се явяват кариеси,и това мисля е бактерията стафилококус ауреус или някаква такава,която влиза в биологична война със бактериите които си носим,те са един вид местни за нашето тяло.Това си проличава при престой,ако си за малко не ти прави проблеми.
Яденето на сусам е добре за зъбите,лимона,ябълката и ананаса не са.
Оръжията са етерично масло от карамфил,прополис на бучка,генератор на честоти на загниване и плака.
Трябва калции ежедневно,от корали,сусам,бадеми,зеле.
Активен

mem

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Проблем със зъбите
« Отговор #99 -: 19-02-2012, 02:20:40 »

   Zdravei, Mer,

obrashtam se kam teb, zashtoto  razbrah, che iimash moia problem,

no pri men   veche e pri pochti vseki zab/ogolvat se ,vencite slizat nadolu
zabite potamniavat. veche 5 godini se lutam sama , ot nikade pomosht

probvala sam kakvo li ne/ zabo--lekaria chestno si priznava, che ne moge da pomogne.


molia vi za pomosht
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 25 запитвания.