Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Не пипай тази книга!  (Прочетена 38655 пъти)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Не пипай тази книга!
« -: 05-08-2009, 11:49:51 »

Някой чел ли е "Не пипай тази книга!" от Ян Ван Хелсинг. Сега я чета и е много странна, интересна и разкрива такива уникални потулвани факти. Засягат се теми, които са споменавани в някои филми като Цайтгайст например, но и не само. Има за децата медиуми (индиго), за граф Сен Жермен, за ковчега на завета, за тайните, за космичните закони, за новия световен ред (който се опитват да ни насадят). Още съм на половината и някои неща все още не разбирам или не ми се вярва да са така, но може и да не съм дорасла за тях........
Активен
Духът владее материята!

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #1 -: 06-08-2009, 22:47:45 »

Мер, аз я започнах, но не я довърших, някакси и на мен ми се стори странна и я оставих за след време
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #2 -: 07-08-2009, 16:46:38 »

Тези неща,наистина звучат странно,но само на пръв поглед.Когато започнеш да ги анализираш,виждаш,че е точно така.Гледайте семинарите на David Icke,Steward Swerdlow,прочетете книгите на Владимир Терзийски,Никола Николов,както и тези на Георги Ифандиев(ако ги намерите въобще).На мен лично ми просветна за много неща!
« Последна редакция: 07-08-2009, 20:09:36 от Svetlio »
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #3 -: 15-08-2009, 15:38:49 »

А тези семинали къде да се търсят? А книгите има ли ги по книжарниците? За какво по точно став въпрос?
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #4 -: 15-08-2009, 16:45:48 »

Семинарите ги има в www.kolibka.com,а книгите са от www.spiralata.net/booklist.php?
Можеш и просто да напишеш имената им в търсачката.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #5 -: 16-08-2009, 22:03:23 »

Мер, имам цял голям кашон с подобна литература . "световната конспирация " се появи към 90-та , след нея са издадени един куп подобни книги, коя от коя по -зловещи.  Така стоят  нещата ,всичко е вярно , не се плашете :)   
На вас материята ви се струва  "странна" ,както  за някой дето закусва с шницели и свински уши   му е странно да ги замени със сурови орехи :)    С времето ,както казва Светльо, ще ви "улегне " :) 
 Също може да прегледате и вестник "Строго секретно" ,излиза веднъж на месец, дори и да ви се струва  несериозен. Щом аз имам всичките му броеве от 1995г. насам, значи има нещо .. :)      От там ще научите неща от сорта - кой всъщност събори кулите-близнаци, как "хванаха"  и обесиха двойник на Саддам, как американците никога не са били на луната ... и мн. други. 
Стига да имате време за четене. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #6 -: 18-08-2009, 00:17:20 »

Все повече чета и гледам и все повече ми става ясно за световните конспирации и всъщност, че живеем в една матрица. Отдавна разбрах за кулите-близнаци и за другите атентати, за Осама и Садам, но тепърва узнах за илюминатите и че света се диктува от шепа хора, но не се плаша и продължавам да мисля позитивно.
От самата книга ми беше също странно за пещерите-самадхи и за граф Сен Жермен, Лемурийците и Атлантите....
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #7 -: 18-08-2009, 01:24:10 »

О, ще я прегледам....
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Julkata

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #8 -: 20-08-2009, 14:30:45 »

da,sveta naistina se diktuva ot shepa iluminati ili kato masoni sa po-izvestni,interesnoto e,che tezi hora sa antihristi i slujat na dqvola,no za tova sa naqsno tezi v po-gornite rangove(ima ierarhiq),a tezi v nachaloto si mislqt,che v osnovata i ideqta na obshtestvoto sa Bog i stremeja kum po-dobur svqt i suvurshenstvo.Samo prosvetenite kakto im kazvat znaqt istinata i ideqta.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #9 -: 20-08-2009, 15:35:25 »

През 90- те години четох "Световните конспирации" на Николов и останалите три книги от поредицата, тогава се почувствах като пионка и бях обезверена и ядосана >:(  :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #10 -: 20-08-2009, 15:54:41 »

И аз бях покрусен, но "мъдри" люде тогава ми казаха, че нямало нищо верно и да не чета повече книги от такъв род :pensif_29:...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #11 -: 22-08-2009, 19:34:32 »

Даа,и аэ бях доста покрусен навремето като разбрах как целия свят се контролира от шепа хора.Най-ужасното за мен е факта ,че този "нов световен ред" всъщност е една програма която "те" провеждат още от т.нар. "Велика Френска Революция"-повече от 200 години това говори достатъчно за силата им да влияят на световните събития.Представете си само това , че всички войни на 19 век плюс Първата и ВТората св.войни са замислени иосъществени по план и какви колосални печалби са извлечени от това-е как няма да налагат техния си ред като държат парите на света,а в съвременната ни монетарна цивилизация всичко се решева с пари.Много са ми смешни класациите по богатсво на Форбс например-истински значимите фигури ги няма там естетвено те са в сянка-примерно Ротшилдови и Рокфелерови са с по 700-800 милиона там,даже не са и милиардери-какво ли им се е случило сигурно са фалирали ;) при положение че са имали милиарди и милиарди 19 и 20 векЗа мен въпросът е дали този "елит"успява да налага своите схеми или хората ще започнат да се осъзнават и да се противопоставят-ще ми се да етака ,че иначе :surpris_22:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #12 -: 22-08-2009, 22:41:45 »

Хубаво анализче си пуснал ,Силвър.   Официалните версии винаги са далеч от истината :)  Дето има една крилата мисъл : " Не вярвам на нищо, докато не бъде официално отречено "  :) 
  За осъзнаването прогнозите не са добри за съжаление.  Установил съм ,че много малка част от образованите хора се вълнуват от тези неща. А като добавим и факта ,че образованите са малка част от другите ( които пък хич не ги търси за такива неща ) се получава много малък процент.  Миналата година видях  съученик от гимназията ,( годишнина имахме ,аз отидох ,но станах пишман, повечето бяха останали на нивото си от преди 20 г.)    стана въпрос за разни подобни теми . Той каза : " Знам за тия неща ,но какво ме интересува ,нали си седя тука и си пийвам биричка "   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #13 -: 23-08-2009, 07:24:13 »

Бате Бино,за съжаление повечето хора си живеят само на "собствената улуца" и ни най-малко не ги вълнува какво става на "съседната",щом те са Ок,значи всичко е наред  >:(.Мен лично такъв начин на мислене....такъв мироглед по-скоро ме ИЗУМЯВА(меко казано).
Това е малко встрани от темата,но във връзка със "Знам за тия неща,но какво  ме интересува,нали си седя тука и си пийвам биричка"
 ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #14 -: 23-08-2009, 08:27:50 »

Даа, кофти е тва овче съзнание дето имат много хора...особено грозно е при интелигентните хора това явление :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #15 -: 23-08-2009, 11:07:32 »

Прочетох книгата и донякъде съжалявам за това. В книгата има синтезирани различни теории за конспирацията, които можете да намерите в много други подобни книги и филми, просто в тази книга всичките са събрани на куп. Нооо, има някои неща, които крайно ме ядосаха и накараха да намразя тази книга. В книгата има прикрит сексизъм и открита хомофобия! Авторът злостно атакува хомосексуалните хора, като ги заклеймява като извратени и против природата. Освен това говори как с позитивно мислене може да забогатееш, хвали се колко много пари има и колко много пътува. Как е по-възвишен от останалите хора и пр. Според мен "не пипай тази книга" е интересна книга само за разглезени богаташи (Лили Иванова беше препоръчала книгата в едно интервю по btv) и хора от средната класа, които за пръв път се запознават с теориите за конспирация и искат да прочетат как като имат позитивно мислене и вярвят в силата на мисълта и емоциите могат да забогатеят и да имат голяма къща, кола, деца и т.н.

Иначе има един филм - "The Secret". Голяма простотия, пак за това как можем да забогатеем като имаме позитивни мисли и емоции.

Препоръчвам филмите на Дейвид Айк (David Icke). Той е веган, антирасист, антикапиталист (като изключим, колко пари печели от книгите, филмите и лекциите си, хехе) и не може да се намери сексизъм или хомофобия във филмите и книгите му.
« Последна редакция: 23-08-2009, 11:39:13 от Vegan Jihad »
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #16 -: 23-08-2009, 12:50:12 »

Аз с другите неща съм съгласен,Веган, макар да не съм чел точно тази книга( едва ли ми трябва ,след като съм изчел десетки други по темата)     ама се закачих за едно нещо :
Авторът злостно атакува хомосексуалните хора, като ги заклеймява като извратени и против природата.а 
То в наше време вече е трудно да се даде определение кое е извратено и кое не е ( и кое е донякъде  :)    )    но специално за хомосекса ,че е природен ,аз мога да задам някои въпроси на този ,който твърди че е .   :)
1. Ако се има предвид под "природен"  това ,дали се среща в природата - тогава да - природен е ,защото и измежду животните има много хомо, при някои  достига дори до 50 %  че и повече.
2.  Но от друг ъгъл, след като е природен ( имаме предив мъжкия хомо секс) ,защо се налага използването на лубриканти - вазелин, краве масло   и т.н.  ?  :)  как така природата е пропуснала този детайл ?
   Второ - след като е природно ,защо се налага използването на химически вещества, които да разхлабват мускулатурата ?   ( Това е и една от истинските причини за разболяване от Спин, просто химическите вещества ,успяващи да свършат тази работа са толкова вредни ,че отслабват имунната система. Наред с дрогата и разни други стимуланти  - ето ти срината имунна система . източник : "the other side of aids"  ) 
   Трето , чувал съм ,че практикуващи природен хомо секс ,трябва да внимават когато кихат, защото поради отпуснат и разхлабен сфинктер може лесно да оцапат гащите .   
      Щом това е природно, значи  и аз н е съм прав   :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #17 -: 23-08-2009, 14:12:05 »

трябва да внимават когато кихат, защото поради отпуснат и разхлабен сфинктер може лесно да оцапат гащите
Бате Бино отново ме разсмива с този пример :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #18 -: 23-08-2009, 14:48:48 »

Прихванал съм без да искам вреден американски навик, Петко. :)  Гледам да представям материята  по по-забавен начин. Че има хора, дето ако не им е забавно , не четат и ред, а на абзаца вече хъркат. 
Колко съм демократичен. :) 
 
Сетих се по хомо -темата още нещо. Явно въпросът е от високо обществено значение, защото си спомням ,когато бях в Лондон през 98-а   посетих една извънредно голяма и богата книжарница - на няколко етажа!  Направи ми впечатление ,че има поне 250 книги за хомосексуализма,( имаше отделен раздел за тях)  и нито една книга например за масонството !  Отивам при служителят на етажа и го питам как така има толкова книги за хомо , или пък 200 книги с рецепти  за  домашни бисквити   на  всяка една  националност  от Африка до  Океания , а за масонството няма нито една ?  Той помисли 10 секунди и каза :  " Аа, вие имате предвид онези тайни благотворителни общества ? "   
"Да, да "  Човекът  влезе в някаква стаичка (??)  и след 2 мин. дойде с едно малко книжле в ръцете ( да кажем 30-40 стр. ) и каза :  " Това е всичко,което имаме" .         
« Последна редакция: 23-08-2009, 15:10:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Не пипай тази книга!
« Отговор #19 -: 23-08-2009, 16:14:35 »

Vegane,всеки има право на мнение,но виждам,че ти или не си разбрал смисъла на "The Secret" или този на David Icke.Просто и в двете,става въпрос за абсолютно едно и също нещо,погледнато от различен ъгъл.
А колкото до парите,те са нещо което или привличаш или не и ако знаеш и разбираш принципите на закона за привличането,за който става въпрос и в"Тайната"и при Дейвид Айк,тогава можеш да коригираш това.Няма нищо лошо в това да ги притежаваш,а ако те са повече,още по-добре.Парите са идея подкрепена от увереност.
Мислите са материални.Те са формата,а емоциите са пълнежа.Материализацията се осъществява,спямо нашите преживявания и очаквания.Мисловната картина,задържана в съзнанието и подкрепена с вяра,неизбежно ще стане действителност!Създавайки изкуствено ОБРАЗА(езика на подсъзнанието е образа)на оздравяването,създавайки радостта,че ще оздравеем,ние започваме съзнателно да управляваме организма си,защото му даваме конкретна задача.Това е принципа на действие не само за оздравителните техники,а за всичко което искаме да постигнем.
Между другото,същите неща се обясняват и в системата ДЕИР - на Дмитрий Верищагин,от Вадим Зеланд - "Пространство на варианти",Джоузеф Мърфи - "Силата на твоето подсъзнание",метода "Силва",Джон Кехоу,това е част и от НЛП и т.н.Единствената причина от две еднакви неща,едното да ти се струва"простотия",а другото не,е че не вникваш нито в едното,нито в другото.Не си разбрал,как работят съзнанието и подсъзнанието.
Съзнателното Сизидаване означава,сънателно да постигнеш дадено емоционално състояние.Когато създадеш състоянието се появяват и възможностите!!
« Последна редакция: 23-08-2009, 17:44:34 от Svetlio »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.