Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пълно водно/уриново гладуване  (Прочетена 38411 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #40 -: 15-12-2010, 20:31:48 »

Съдейки по себе си съм забелязал, че организма реагира доста инертно на ппромяна на нивото на токсините, които са в него и един месец е кратък срок за да успее да си пренастрои прага на чувствителност. Т.е. това което изкараш с гладуването много бързо ще започне да се възстановява ако започнеш да караш по старому. Аз затова редовно правя кратки гладувания - на всяко екадаши. Така дори и да се позадръстя в един момент от някоя калпава храна после много бързо се освобождавам от токсините, защото организма не може толкова бързо да свикне с тях и да започне да си създава токсични депа.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #41 -: 23-12-2010, 22:57:09 »

Здравейте пак
Бях стигнал до 15ти ден
16ти ден - езика ми се обложи сериозно и се появи отвратителен гаден кисело горчив вкус в устата.Жаждата намаля, но продължих да пия по много вода - 1.5/2l за да отмивам вкуса понеже не се траеше. Това продължи 2 дни - след което вкуса се поразкара, без да изчезне напълно, но пък жаждата се върна :о)))
Към 20тия ден отново се появи силна отпадналост - Може да се каже, че през целият период на гладуването бях отпаднал - така и не ми се възстанови енергията, както при другите две гладувания към 14-15тия ден.
Имах позиви на Глад, дори сънувах че ям. Преди време имах болки в ставите - при смяна на времето / в коленете/ пак се появиха за 3 дни и изчезнаха. Появи се изтръпване на палеца на десния ми крака и понижена чувствителност - пак стар отдавна забравен и "излекуван" проблем - вече няколко дни отслабва но още не е изчезнала / явно не била премахната причината напълно /
А щях да забравя, една седмица някъде след 17тия ден не спах нощем през деня също / бе изобщо не спах цяла седмица / - Просто не ми се спеше / Ако някой има подобен проблем съветвам да се запаси с книги иначе е голяма скука / 
23ти ден - позиви на глад обаче езика ми е обложен целия - жаждата намалява имам повече енергия спя нощем като пън - от няколко дни :о)
24ти ден - чувството ми на глад определено се върна и то не е моментно а постоянно езика ми започна да се чисти.
Утре ако глада е много силен започвам захранване дори да не се е изчистил на пълно. Ако не ще изчакам да се изчисти напълно.

Малко пояснения:
В много книги се препоръчва по време на гладуване да се пие дестилирана вода - ако е до 2 седмици става, но ако е по дълго според мен не е много добре понеже може да доведе до прекален минерален дефицит в тялото - затова пийте дестилираната вода само последната седмица когато очистването е вече на клетъчно ниво / след втората Ацидоза /

Всяко гладуване е различно инфото тук е само за да знаете какво може да очаквате - при вас вероятно нещата ще се случат по различен начин или коренно различен. затова всеки индивидуално трябва да си преценява а да не се води по различни писания и книги.

Това засега .............. после ще пиша подробно за захранването.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #42 -: 23-12-2010, 23:38:47 »

Здравей
и аз съм на водно гладуване,аз нямам  никакви болки ,ох и на мен милипсва храната не ми се яде толкова.  колкото като отида в магазина и надушвам всичко:Д решила сам да изкарам 10 дни ,аз пия минерална вода ,ненамерих дистилирана ,захранването този път се двоума по метода на Брег или моя си начин :D
моляте пиши как ше се захранваш ,аз до сега съм правила 4 5 мах. дни ,но този път реших повече ,а имам и едно 10 дневно ,но пак се захраних по моя си начин
Успех на тебе :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #43 -: 24-12-2010, 00:00:11 »

 Марийче, кой ден си? Не ти ли е трудно точно по празниците :) макар че аз съм решила да не се тъпча както минали години точно защото е празник :) ами смятам например утре да гледаме семейно филм и да си чуруликаме с родителите
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #44 -: 24-12-2010, 00:09:55 »

Симонче ,днес ми е 6 ти ден ,ами празниците не са ми проблем ,тази година няма да има за мен коледа ,далече ше съм от вкъщи ,поканена съм при една приятелка но не ме притеснява ,
HOMO браво аз нали четем отгоре от горе ,чак на второ прочитане забелязах че си на 25 ден ,браVо аз не знам дали ше мога да изкарам ,а ми се иска едно такова дълго гладуване :Content_14: :Content_14: :Content_14: :flowers2: :flowers2: :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #45 -: 24-12-2010, 23:12:50 »

 Успех Марийче  :flowers2:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #46 -: 27-12-2010, 19:24:11 »

Здравей Мария
Поздрави за проявената воля.
Ами за 10 дни Брег е идеален единствената забележка ми е към цитрусите и цитрусовите сокове - понякога заради изразената си киселинност потъмняват зъбите докато не се възстанови калциевата обмяна и емайла не се възстанови.
Затова препоръчвам разреждането на цитрусовите сокове с морковен или заместването им цъс зеленчукови сокове + малко мед.
Според мен най подробни указания за излизане от всякакви гладувания дава Г.П.Малахов в книгата "Чудото на Гладуването"
След 3 дни ще публикувам с много подробности как съм излязъл от моето 23 дневно гладуване.
Ако дотогава започнеш захранване пий първите 2-3 дни плодови и зеленчукови сокове и няма да сгрешиш.
Сока от морков се комбинира добре и с плодовите сокове и според мен е добре цитрусите да се разреждат с него.
Ако има проблем с зъбния емайл веднага може да се хване по повишената им чувствителност - скомино и към температури и сладко.

Весели празници
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #47 -: 27-12-2010, 20:15:24 »

HOMO.тъкмо теб темислих днеска ::) ,как ли си  :bleh,аз почвам от утре да се захранвам,  :essen:благодаря за съвета :flowers2:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #48 -: 30-12-2010, 17:00:46 »

Здравейте!
Понеже няма качено как се излиза от по-продължително гладуване - над 20 дни това е програмата, по която излязох от 23 дневното ми гладуване.
Писал съм доста подробно с пояснения понеже тук не намерих информация по въпроса.


Захранване след 23 дневен пост на вода - (24.12.10)

Езика ми не се е изчистил напълно но има силно изразено чувство на глад, затова започвам захранване - на 24тия ден.

1-ви ден / от захранването /
- 08:00 натривам пълнозърнест сухар със малко чесън и дъвча - колкото повече толкова по добре НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕГЛЪЩА само се дъвче и се плюва. Тази процедура активизира отделянето на слюнка, стимулира подновяването на перисталтиката и най-важното спомага налепа върху езика, както и цялата устна кухина да се доизчисти ! / Малахов /
- 09:00 Изпивам 100мл. сок от портокал / непрецеден от твърдите частици и неразреден с вода - Пие се много бавно, като преди да се преглътне се задържа в устата поне 2 мин минимум - за да започне началното смилане от слюнката / ако това не се направи рискувате колики и газове.
- На всеки кръгъл час пия по 80-100мл. сок от портокал. Добре се усвоява / либса на неприятни усещания в стомаха и изразено усещане за глад до следващият прием /- Това е критерий, че гладуването е завършено навреме и организма вече има нужда от храна. / При предишните ми 2 гладувания по 15 дни храносмилането се задействаше чак към 3тия ден  /
- След 12:00 увеличих малко количеството сок - 100-150мл. на прием
- В първите дни на захранването е добре да се лежи повече и ако може да се спи през деня между храненията. Прехода отново към смилане на храна поета отвън и самото и смилане отначало отнемат много енергия - Нормално е да се почувствате отпаднали отново.
          Докато не се възстанови храненето си почивайте - ако не го правите тялото по трудно ще възстановява изгубените килограми "Това особено важи за слаби хора искащи да наддатад"
- 18:45 последно пиене на сок - 150мл. - последните 3 сока ги приемах през повече от час.
          Последното хранене е най добре да е преди 19:00ч. това е за Вата за другите по рано - Ако след това изпитвате силно чувство на глад значи храносмилането е задействано но не трябва да приемате нищо - пиете само вода или чай без подсладители.

2-ри ден
- 08:00 сок от портокал и грейпфрут  200мл.
- 10:00 сок от тиква и цвекло 250мл. + половин ч.л. мед - стана ми леко тежко от цвеклото то е много силно и не трябва да се бърза с него или поне да се употребява в малки количества
- 12:00 сок от тиква и ябълка 300мл. + 1ч.л. манов мед / меда се рабива в сока /
- 14:00 сок от тиква и ябълка 300мл. + 1ч.л. манов мед
- 16:00 сок от тиква моркиви и ябълка 350мл. + 1ч.л. манов мед
- 18:45 сок от портокал и грейпфрут  300мл. + 1.5ч.л. манов мед
          Критерий, че НЕ прекалявате с количествата при захранването е - Липсата на тежест в стомаха, както и появата на глад преди поредния прием / тежест и подуване могат да се появят и поради бързото пиене на соковете - затова повтарям МНОГО Е ВАЖНО да се "дъвчат" за да започне предварителната им обработка от слюнката още в устата /

ВАЖНО:
Аз започвам захранването си на 24я ден при ясно изразена поява на глад макар и езика ми да не се изчисти напълно. Това говори за приключване на естествените процеси в организма по време на гладуване и готовността му вече да приема храна. При прекъсване на гладуването преди тялото да е готово за приемане на храна - захранването протича по-бавно и постепенно !!! / при 2та ми 15дневни поста, това което съм посочил сега на 2рия ден тогава успях да го приема чак на 4тия ден. /

3-ти ден
- 08:00 сок от грейпфрут,ябълка и тиква  300мл. + 1ч.л. манов мед
- 10:00 сок от тиква,моркови и цвекло 300мл. + 3ч.л. Пробиотик - "Biomilk Colon" / съдържа над 10 милиарда живи и латентни клетки на Лактобацилус Булгарикус и Стрептококус Термофилис в 1 гр. нормализира чревната и микробна флора и предпазва лигавицата на дебелото черво / http://www.jpi-probiotics.com/bg/bm-colon.php
- 11:30 червата ми се изпразниха за 1ви път след началото на захранването - самостоятелно без усилие. След което усетих силно чувство на глад - изядох една мандарина
- 12:00 мляко от покълнала пшеница със сок от морков 250мл. + 1ч.л манов мед + 3ч.л. Пробиотик и една фурма
- 14:00 три портокала / от малките дето са за сок / и една мандарина
- 16:00 сок от моркови, цвекло и тиква 300мл.
          Последното хранене в 16:00 ми беше достатъчно не съм гладен - явно третия ден трябваше на повече от 2 часа да приемам храна.
          Енергията ми се върна Топло ми е / храната се усвоява добре / Имам усещане за Лекота.
          От утре минавам на нормален режим / за ВАТА / "4 приема на ден"
          - Два основни / обяд 12:00 и вечеря 18:00 /
          - лека закуска - сок, плодове или зеленчуци / при чувство за глад /
          - следобедна закуска  - сок, плодове или зеленчуци / при чувство за глад /

 4-ти ден
- 11:00 един малък портокал
- 12:00 Каша 250мл. пасирана покълнала пшеница, ленено семе / накиснато /, 3 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела
- 15:00 сок от моркови, цвекло и тиква 250мл.
- 15:30 два банана
- 18:00  Каша 300мл. пасирана покълнала пшеница,пшенични кълнове, 1ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 3 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела

ВАЖНО:
След Гладуване, /особено когато времето е студено / често се превъзбужда Вата - Кожата изсъхва лющи се, появява се запек, отпадналост на вълни, студени крайници, лош сън и др. Това възпрепятства възстановяването на килограмите, затова има лесни практики, които трябва да се правят за да се избегне това:
     1. Горещи душове.
     2. Натриване с растително олио / някое лесно попиващо в кожата / най-добре е след горещия душ, когато кожата е още зачервена след подсушаване веднага се натрива областта на корема и кръста, хълбоците, коленете, ходилата може и лицето - най добре е цялото тяло.
     3. Микроклизми - 50-100мл. прясно мляко с растително олио. Особено необходими при появата на запек - ефекта е мигновен, а само за няколко дни регулира напълно нещата.

5-ти ден
- 09:30 сок от грейпфрут, портокал и мандарина 350мл.
- 10:30 две киви и един банан
          Приема на храна сутрин е споредн нуждите. Важи единствено правилото "яжте само ако сте гладни" - Ако сте посетили тоалетната обикновенно се появява изразено чувство за глад, ако не сте препоръчвам сокове. Соковете хем ще ви заредят с енергия без да ви натоварят, хем ще ви помогнат да идете в тоалетната - Пиша това, защото е "изключително важно" редовното освобождаване на червата. Ако и соковете не помагат помогнете си с малко Йога.
- 12:00 Каша 350мл. пасирана покълнала пшеница, 1ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 4 фурми + 3ч.л. Пробиотик, 1ч.л.шипково брашно, 1ч.л.цветен прашец, канела.
- 15:00 сок от моркови, цвекло и тиква 250мл.
- 15:30 три мандарини и един банан.
- 18:00 салата - настърган морков репички и домат, зехтин и ябълков оцет + орехи / накиснати /

6-ти ден
- 09:00 сок от грейпфрут и ябълка 350мл.
- 10:00 Мус от банан две киви, 1ч.л.цветен прашец, 3ч.л. Пробиотик. (Това нещо е невероятно вкусно)
- 12:00 Каша 350мл. пасирана покълнала пшеница, 2ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 4 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела.
- 18:00 салата - морков, репички, авокадо, домат, бадемов пастет с чесън, балсамико и зехтин.

7-ми ден
- 10:00 ябълка и банан + 1ч.л.цветен прашец с лъжица мед
- 12:00 Каша 300мл. пасирана покълнала пшеница, 2ч.л.сусамов тахан, ленено семе / накиснато /, 5 фурми + 3ч.л. Пробиотик, канела.
- 16:00 три мандарини и един банан.
- 18:00 салата - морков, репички, авокадо, домат, бадемов пастет с чесън,сусамов тахан, балсамико и зехтин.


Ами това е :о)
 
Весели Празници
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #49 -: 03-01-2011, 12:44:14 »

homo futurus благодаря ти за подробното захранване  :flowers2:
Аз започвам от днес водно гладуване...след няколко дни в които си позволих готвени храни отново имам болки в жлъчката и мисля първо да гладувам, а след това да направя и чернодробното пречистване най-после.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #50 -: 03-01-2011, 19:30:39 »

Чернодробното прочистване със Зехтин и Лимонов сок е добре да се прави след захранването, иначе съставките ще бъдат усвоени и няма да идат за прочистването.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #51 -: 06-01-2011, 17:22:04 »

благодаря, и аз мисля да направя така
...Днес ми е четвърти ден, и ми изчезнаха силите, но няма да спирам ...Ако е нужно   ще прекарам в леглото три дни...после може би ще мина на сокове от зеленчуци основно....зависи как ще се чувствам
Последните две нощи бяха кошмарни, първата нощ сънувах че ям красатвица и маслини с хляб, снощи се събудих и много ми се искаше да отида до кухнята, радвам се че устоях...надявм се, че днес ще бъде много много по-лесно вече  tooth  :peperudi:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #52 -: 13-01-2011, 18:09:41 »

 Дани, приключи ли с гладуването?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #53 -: 13-01-2011, 23:29:16 »

Пак добре, че не се буди пред хладилника - какви са тия гладувания при нарастваща луна?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #54 -: 13-01-2011, 23:48:06 »

 tooth Здрасти, приключих след 4 ден  ;) захраних се набързо, даже на втория ден ядох самоса  :(но беше печен и със грах, моркови и картофи вътре. ...настройвам се постепенно за първото ми чернодробно пречистване......
Активен

Бибка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #55 -: 02-03-2011, 17:41:22 »

Здравейте! Страхотен сайт ... От тази сутрин съм на водно гладуване. Правила съм двудневни серии на няколко пъти без да съм запозната с нещата и без захранване - което явно е било доста вредно. Идеята ми е две или 3 седмици, колкото успея. Иска ми се да си прочистя организма ... на 30 години съм, с ръст 163 и 63 кг, преди 3 месеца родих второто си дете и понеже не кърмя вече ще е добре да съчетая няколко цели по възможно най-здравословния начин. Цел 1 - пълно прочистванване, Цел 2 - премахване на 10 годишни проблеми със ставите, Цел 3 - лечение на хемороиди, Цел 4 - постигане на тегло от преди бременността <втората> - 52 кг. Предполагам, че все ще се намери някой да действаме заедно ... ако не, то стискайте палци всичко да е наред, както с гладуването, така и със захранването
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #56 -: 04-03-2011, 11:22:59 »

Здравей,Бибка,аз ще се присъединя към теб от утре за 10 дена.Последното 10 дневно водно гладуване го правих края на ноември /и аз заради проблем с хемороиди/ и сега пак е време за  такова.Реших че 2 или 3 пъти годишно да си правя такива пречистрания,които ми се отразяват много добре.Иначе последния месец всеки понеделник ми е за сухо гладуване,а всеки петък съм на сокове.Така че днес съм на сокове и от утре започвам на вода!
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #57 -: 04-03-2011, 21:44:19 »

Здравейте! Страхотен сайт ... От тази сутрин съм на водно гладуване. Правила съм двудневни серии на няколко пъти без да съм запозната с нещата и без захранване - което явно е било доста вредно. Идеята ми е две или 3 седмици, колкото успея. Иска ми се да си прочистя организма ... на 30 години съм, с ръст 163 и 63 кг, преди 3 месеца родих второто си дете и понеже не кърмя вече ще е добре да съчетая няколко цели по възможно най-здравословния начин. Цел 1 - пълно прочистванване, Цел 2 - премахване на 10 годишни проблеми със ставите, Цел 3 - лечение на хемороиди, Цел 4 - постигане на тегло от преди бременността <втората> - 52 кг. Предполагам, че все ще се намери някой да действаме заедно ... ако не, то стискайте палци всичко да е наред, както с гладуването, така и със захранването

От двудневни да се впуснеш в 2-3 седмично не го намирам за добра идея.
Трябва плавен преход.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #58 -: 05-03-2011, 11:34:09 »

Напротив,добра е,всеки усеща кога и колко му трябва.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #59 -: 05-03-2011, 16:27:54 »

Първото ми гладуване беше 20дни на вода.Сега започнах с една седмица на чай с мед и сок от 4 грейпфрута и 5 лимона за цялата седмица и сега продължавам на вода като ще направя 3 или 4 седмици.После ще продължа седмица-две на сокове.Страхът от гладуването е по-страшен от самото гладуване.Абсолютно всеки по всяко време може да направи 14 дневно гладуване без да се отрази на ритъма му на живот(естествено без големи натоварвания).И теглото ми е малко,под 70 кг,на 1,78 височина.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.122 секунди с 22 запитвания.