Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се пазим от бебе най-здравословно?  (Прочетена 30228 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

И аз не обичам презервативите, но определено давам гласа си за тях тук. Хапчета = гадост...

АНджи, какво е това масло, душка?? За първи път чувам за такова. Това е интересно трикче  ;)

Бабо Марийче, разкошни коментари, както винаги!  :kisss:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Триковете на нашите бабе не са толова много, а най-известния е кърмене до откат.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Neem е дърво, което расте в Индия, използват се и семената и листата. Аз си правя маски за лице и коса от стритите на прах листа, може да се пие на чай, и в шампоана ми също има neem. Едва ли знам всички приложения, но като цяло праха и маслото се използват за козметични цели, кожни проблеми, а също така и против кърлежи и комари. Разтвор с вода става за пръскане по градината срещу разни буболечки, които намазват нелегално от каквото ядливо сме завъдили. Това не съм го тествала още, но догодина ще го направя.
Малко инфо как се ползва като противозачатъчно : http://www.discoverneem.com/neem-oil-birth-control.html
А онова дето го писах преди нема да е пост коитус, а по-скоро ще да е пре-коитус, че ако е пост- отече работата, щъркелите дойдоха през зимата  ::)
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Уффффф измъчих се в опити да преведа с един или друг речник, но безуспешно. Нямаме го май туй чудо:(
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Neem ли? И аз гледах ..е, от латинското наименование в Уикипедия на български, но не го намерих. Видях го само като "голямо полу-вечнозелено дърво от Индия"..Това не значи, че го няма по био-магазините...кой знае..
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Я да кажа сега какво мисля и за предпазването от забременяване.
През 25 годишния си сексуален живот съм проблава няколко вида контрацепции. Според мен презервативите са удочно средство при случайни връзки. Кремовете и геловете са много неприятни защото се разенват и се разпльоцват и става едно мазало - направо ако не е смешно ще е тъжно. Да не говорим, че поставянето на такъв гел дълбоко във влагалището е едно мероприятие, което при спонтанно желание за секс е малко неудобо да се използва. Имала съм и спирала. Доста трудно изтърпях това нещо в себе си - само една година. Много обилни ми бяха менструаците. Ползвах и хормонални таблетки. Първо по слаби - кървенето не спряпрез цялото време. Просто нежелана бременост нямаше как да имам защото при това постоянно кървене нямах желание за секс. Сменихме таблетките с по-силен хормон. Направо имах чувството, че някой ми стяга главата с менгеме и дробовете ми ще се взривят и сърцаето ми ще изкочи. Мъчих се около половин година и захвърлих и таблетките. Сега се предвапзав по метода на овулацията. Знам си кога ми е овулацията и в тези дни при секс семеизпразването не става във влагалището ми. Въображението на всеки човек може да му подскаже как може да направи сексуалния акт вълшебен и приятен и за двамата. 
Много съм чела и за задържане на семеизпразването. Това за което споменава Петко. Даже купих книга на любимия как и какво да прави за да спре еякулацията. Той обаче не успя да се справи с тази техника и понеже реши, че е непосилно за него не го  пресирам. Тук не говорим за задържане на ерекцията за за спиране на еякулацията. Някой да не се обърка  :whistling2 - emotloader: А съм чела чудни неща за тази техника.
Активен
Намасте :)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Присъединявам се към Дарби! Понеже гледам че доста хора са чели вече тази тема, а пък си мълчат.. Презервативи и следенето на овулацията е най-добре! Чрез последното не само, че се научаваме кога да се пазим, но ще е от особена полза, когато решим, че вече не трябва да се пазим :)
Много хубаво ще е, ако някой направи курс за тая работа (задържането на яекулацията), както и както там се нарича еквивалента при жените..че с книгите нещо...и ние удряме на камък..
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

и съм "за" следенето на овулацията като здравословен метод за предпазване. преди време си бях купила тестове за овулация, но сега вече си знам горе-долу кога да я очаквам
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз тъй като не си знам кога ми е овулацията се предпазвам като партньора ми прекъсва половия акт и се изпразва навън. Чела съм че не e полезно, но другo решение за момента не намирам.
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

Деси, защо не пробваш с тестовете да си я установиш кога е? те са като тестовете за бременност, само че отчитат друг хормон.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Деси ако искаш както ти е казала Кате има такива тестове, мисля, че са 10 на брой и от 10 ден на цикъла ти всеки ден си го правиш, но това е двуяко и май е най -добре да си продължиш по старому. Казавам, че е двуяко защото много жени са способни да овулират през всеки ден от месеца, даже и по време на менструация. Теоретично това са жени които рядко правят секс, а практически всяка жена, така природата гледа да обърка плановете ни:) Пуснала съм линк мисля, че на предната страница в който са дадени статистики кои методи са най-ефективни, а овулационния метод не е един от тях.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247

да, има такъв момент, наистина, възможна е повече от една овулация в месеца, дори и по време на месечния цикъл, както каза Лейла. и една акушерка същото ми каза. но ако правиш теста всеки ден това се отчита. тестовете, които аз си правех бяха за 10 лв - 5 броя. сега вече не си правя
« Последна редакция: 20-09-2009, 14:12:25 от Кате »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Деси, метода по който се пазите с приятеля ти, е сигурно най-стария на света (това което аз реших че се казва нещо си- коитус). За овулацията- има екстремни случай, като овулация по време на менструация, и други, но това са изключения. За наличие на овулацията има видими следи- покачване на базалната температура, промяна на състава на цервикалната слуз и разни други, но по-малко сигурни. Има един сайт, казва се http://zachatie.org/ в който можеш да намериш добра информация за това как се определя овулацията. За мен определянето на овулацията е един начин да опозная тялото си по-добре.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589

Много ми е интересно, че от мъжете само Пеци взе отношение по тази тема.  :surpris_23:  А това не е само женска работа.  Аз си мисля  и даже съм съвсем сигурна, че нашите мъже от наслоени традиции и балкански маталитет не могат да поемат отговорност и за тази част от живота. По повод на книжките, които са съвсем оскъдни на тази тема и касаят мъжките техники, искам да кажа че все пак ги има. Нашите мачовци обаче предпоитат само да гледат картинки, а не да попрочетат нещичко  и да се поконтролират малко  :pensif_29:  Съвсем не искам да звуча феминистки.  :Confus_3:  Присъстващите винаги правят изключение   :Content_4 - emotloader:   Моля, мъжете да не се сърдят на мнението ми  :Confus_3:   
Активен
Намасте :)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Методът с овулацията е интересен но на мен наистина ми е невъзможно да я контролирам защото цикъла ми е различен всеки месец. Поне засега.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Деси, само споделям, не искам да те плаша, че така се пазехме- с прекъсване на пловия акт, преди да забременея с Маги. Тя ми е изненада, уж се пазехме, но се случи случката.  :D Сега, след като се роди Ясен/ той беше планиран :) /, 1-2 пъти пак прибегнахме до този метод. Оказа се, че презервативите свършили.  :D Аз все още кърмя интензивно, не знам това доколко може да ме опази. Все още и цикъл нямам.Иначе от както се помня съм с адски нередовен цикъл, като при теб.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Сега да ви светна,най-сигурния начин да се предпазвате,няма никаква опастност е: Когато жената е вече бременна                    :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:                                :bleh Ние така се пазим от три години :love_007: :laugh: :love_007: Резултата е на година и девет месеца и всеки момент очакваме да стане батко :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Когато решихме да имаме второ,жена ми кърмеше,Вери,имай едно на ум ;) Кърмата не предпазва! А аз така се надявах да опитваме по дълго,ама не, от раз и двата пъти,ама така е като се храним здравословно :Appetit_4: :Cherries :essen: :Cherries  ;D ;D ;D ;D   
Успех в предпазването и в бебеправенето,ако някой е решил :love_028: :heart_2: :peperudi: :Content_22:

П.П. Не ги обичам презервативите,(то си личи де ;D )прекъснат акт е по добре за мен,но ако се повтаря,мъжа трябва да отиде по малка нужда,задължително.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Браво, Бенато! Живи и здрави да са ви!
Не знам аз как се навивате за по две деца...аз и за едно още не мога да се навия...намирам повече причини да отлагам- ученето, работата, глобалното затопляне...
Извън темата..къде се загуби бате Бино, някой знае ли?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ами може да пробва някой нов метод за предпазване :D :D :D :D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Анджи и аз съм като теб! Непрекъснато си намирам някакво оправдание а съм с партньора ми вече 10години!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.