Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да се пазим от бебе най-здравословно?  (Прочетена 30237 пъти)

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Mдааааа, съгласна и с Бенато, но все пак за да е всичко ток и жици детето трябва да е желано, плюс ако сме се предпазвали качествено бебе правенето когато поискаме ще е супер успешно.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477

Цитат
Е, приятно ми стана, че отсъствието ми все пак е забелязано поне от Анджи , възможно е да съм липсвал и на други ,все пак не всеки афишира какво му липсва във всеки един момент

не исках всички да разбират,ама караш ме да го напиша Липсваше ми . :fluretaa:чудих се къде се загуби, ама ето разхождал си се браво ,са и малко снимки да разгледаме. :angel:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз ни се включвам много много, само чета, но и на мен ми липсваха интелигентните коментари на Бате Бино! И аз чакам снимки. :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

[
Има снимки, както и записи на разговорите ми с физика, а и на цялото семинарче .  


 :kisss:Давай, дадвай, давай - и аз ще се разхожда :heart_2:м с тебе!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Уважаеми съфорумници,
   Много по важно е здравословното правене на дете,а не неправене. :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29:Я да започвате бързо :heart_2: :heart_2: :heart_2: :heart_2: За да не отварям нова тема за правенето ;D ;D ;D ;D


Уважаеми г-н Бенато,

Вие нали не сте взели книжка без шофьорски курс? Първо трябва да се упражнява човек да е сигурен, че може да кара и чак после да си вземе кола.

Поздрави,

Марулка
« Последна редакция: 31-12-2010, 01:02:35 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Purple_Rain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12

Това с билката Нийм е интересно да се провери.В България се предлагат на фирма "Хималая" някакви таблетки,които пише,че съдържат уж точно това "вечно,зелено растение(поне така пише)".Казват се и самите таблетки "Нийм",но пък се препоръчват при проблеми с кожата,никъде не е споменато за предпазване от бременност.  ???
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Всъщност нийм си има българско наименование: мелия
http://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%8F

Neem seed oil has also been found to prevent implantation and may even have an abortifacient effect similar to pennyroyal, juniper berries, wild ginger, myrrh and angelica. The effects were seen as many as ten days after fertilization in rats though it was most effective at no more than three days. (Sinha, et al., 1984); (Lal et al., 1985). In a study on rats, neem oil was given orally eight to ten days after implantation of the fetus on the uterine wall. In all cases, by day 15, the embryos were all completely resorbed by the body. The animals regained fertility on the next cycle showing no physical problems. Detailed study of the rats revealed increased levels of gamma interferon in the uterus. The neem oil enhanced the local immune response in the uterus.(Mukherjee, 1996) Post coital use of neem oil as birth control does not appear to work by hormonal changes but produces changes in the organs that make pregnancy no longer viable (Tewari, 1989) (Bardham, 1991).

Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Най- сигурния начин нали го знаете- никакъв секс! :Content_4 - emotloader:

Ами едно време са се пазели с природни средства, но кой ги знае. Неслучайно са изгорили толкова жени на клада през Средновековието- знаещите, "ВЕЩИ-ците".  ЗНАНИЕТО ( не само за това) е трябвало да бъде скрито от масите. Сега фармацията се "грижи" за нас. Преди това и концлагерите са се "погрижили", но както и да е.

Ако оставим дао, тантра и т.н. Малахов пише за използване на собствената урина като контрацепция (впръсква се във влагалището) ( много гнусливите да не четат), но го срещнах само на едно място. Но като го гледам, има цяла книга за секса, като очевидно пише и за контрацепция.
http://www.azola.bg/tag/1992428/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B8_%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81

Тук има спецове по Малахов. Няма ли да ни светнат? ::)
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

в сайта му е много вероятно да има такава тема
http://www.genesha.ru
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... ако няма в сайта, виж в някоя от 89-те му книги (преброих ги).
... то бива, бива писане ама ...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Аз имам три книги и ми стигат. :Confus_34:
Най-био е,да се извади навреме :Content_4 - emotloader:
Това с урината е несигурна работа,докато се промиеш и някой по бърз сперматозоид ,минал през леко отворената шийка. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

Вярно е, че се олива да пише този човек. Бълва ли, бълва книги.  :Content_4 - emotloader: Доста от нещата се повтарят в отделните му, книги, цели глави дословно. Досадно е това.
Иначе го уважавам, защото не е дървен философ, а експериментатор. '

Benato
, така. но и "био- вариантите" не са особено сигурни.

Я да ви тикна в друга посока малко: А ако все пак забременеете нежелано, какво ще направите?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

но и "био- вариантите" не са особено сигурни.
Аха.  :D

За мен засега няма такъв момент- нежелано забременяване.  ;)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Ами трето,какво ще правим,но дано не скоро. tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Марулке, сега като си омъжена, изнамери ли нов метод за предпазване ;)
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

:kisss: :flower:Кви беа тия работи дет ги обсъждате бе деца???На мен нещо ми се губи паметта напоследъъъъъъъък... :surpris_25:
     Чуйте и бат ви капитан Петко войвода :police:...Право е момчето...Семето е мноооооого ценно нещо...Трябва да се пази и посява в добра почва...Спомнете си Анастасия- посяването трябва да стане тогава и така ,че да остане за цял живот момента на сътворяване...на посяване на една Душичка!!!
    :surpris_25: Всеки ден,всеки ден...то затова и не се цени днес този момент толкова ,колкото заслужава!!! :pensif_29:
Абсолютно си права! Днес хората предпочитат обаче да си пилеят семето, щото видиш ли, чувството(разбирай оргазма) било мноо яко ;D Също като животните...ама ние не сме точно животни. Добре е да не го забравяме това :pensif_29:
По обективни причини сега не мога да трупам опит на тая тематика, но опитът ми досега показва точно това, което твърдя по-горе.
Желанията за бърз секс(разбирай животински), за пийването на алкохол(уж да се отпуснем), чревоугодничеството, прекалената еуфория при радост, използването на цинизми и вулгаризми...са ясни симптоми за това, че от божествени създания(когато сме били бебета) сега сме стигнали дъното... :-X...така сме си претъпили и затлачили истинските способности, че скоро няма да имаме и спомен за божественото...
Може би е време да повдигнем булото на тема, недискутирана в обществото ни - как правим децата си?

Какво толкова има да се дискутира, би казал някой, то си става само, ляга мъжа върху жената и детето готово.  ;D
Да, така е, така го правят и животните, но зависи какво разбираме под думата "дете". Дали е безпомощна "торба със сухожилия, кожа и кости" или висше духовно същество?

Защото ако на животното не му е нужно кой знае колко за да развие примитивно съзнание, то на човека му е нужно много повече за да се разгърне в себе-осъзнато духовно създание. Нужна му е ЕНЕРГИЯ.

И тази енергия се дава от родителите, в мига на зачатието. На изток винаги се е знаела важността на момента на зачеване, нивото на съзнание на родителите преди и по време на акта, астрологическото и астрономическо време на зачеването, продължителността на акта, позата...

Мисля, че за нас, тук, не ще е уместно да следваме източни ритуали. Но затова пък вибрацията на съзнанието е определяща и за нея не са нужни ритуали.

Това е въпрос, далеч от всякаква вулгарност, но е научен и езотеричен процес, от който зависи бъдещето на планетата ни. Както виждаме - засега хората твърде малко се различаваме качествено от животните. Според мъдрите - точно зачеването, с добра подготовка преди това, и пренаталното възпитание ще променят света драстично!

Индианците-магьосници (шамани) отдавна са открили, че съвременният начин на правене на любов е много, много скучен за участниците.  Ако няма истинска възбуда по време на зачеването, детето, създадено от такъв съюз ще бъде същото като начина, по който е било заченато. Тъй като е нямало истинска възбуда между съпрузите, а просто ментално желание, детето трябва да носи последствията от техния акт. Магьосниците твърдят, че такива деца са нуждаещи се, слаби, нестабилни, зависими. Това са, казват те, децата, които никога не напускат дома; които остават там за цял живот. Предимството на такива хора е, че са изключително постоянни в областта на своята слабост. Те могат да вършат една и съща работа цял живот без някога да почувстват подтик за промяна. Ако са имали добър, устойчив модел на поведение като деца, когато пораснат, те могат да бъдат много продуктивни; в противен случай тяхната мъка, обърканост и нестабилност нямат край.

- С огромна тъга магьосниците казват, че по-голямата част от човечеството е зачената по този начин. Това е причината, поради която непрекъснато слушаме за нуждата да намерим нещо, което ни липсва. Според магьосниците, през целия си живот ние търсим тази оригинална възбуда, от която сме били лишени.

Та така: как да правим децата си? Как да бъдем по-добри проводници на светлината? Индианците-шамани казват, че детето трябва да бъде създадено във върха на кулуминация, когато енергията и на двамата бушува.

От опит знам, че състоянието на съзнанието след известно въздържание се променя - става по-нагнетено, силно, светещо, балансирано и спокойно! Следователно, ако искаме да заченем дете, добре е двойката да практикува известен период на целомъдрие. Ако за източните хора това може да е продължителен период, то за нас, западняците, твърде зависими от животното в нас, 10-15 дни биха били добър срок. Това е само лично мнение. Разбира се, цялостната насока на съзнанието по време на целомъдрения период трябва да е насочена към Мъдростта, познанието, Космическата Любов, към търсене на Истината. Мъжкото семе на мъж, който го отделя всеки ден, който поради начина си на живот и навици е с грубо съзнание, носи едни характеристики. Семето на мъж, който съумее творчески да извиси вътрешната си същност през един умерен период на въздържание, е със съвсем друго качество и програма. както семето на един бор и на една тиква са приблизително подобни на външен вид, но съвсем различни по качество и програма, която носят, така и семето на горните двама мъже. Разбира се, въобще не говорим за алкохол и прочие упойващи вещества...
Позицията е стандартната - мъжът отгоре, защото така енергийният обмен е най-добър за двамата и детето. Когато след въздържание такъв акт бива осъществяван, това вече е свещенодействие, а не похот и секс.

За повече информация - лекцията на Брус Липтън "Nurture and the Power of Love - The Biology of Conscious Parenting "
« Последна редакция: 31-08-2011, 16:48:33 от NewAge »
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...

Май темата е как да се пазим да не правим бебета, а не как да ги правим, нали?  tooth

То ако се задълбае в заглавието май пазенето е най здравословно да става след поредица пречиствания, гладувания, медитации, и духовно извисяване.  :angel:
Туй разбирам аз под здравословно предпазване, а конкретиката - вадене овреме, гуми, билки и прочие са подробности.  tooth Иначе презервативът за мен си е класика, ваденето от медеца си е хазартно преживяване, но понякога и това се налага  :Content_4 - emotloader:

Що се отнася до правенето на бебета, от горния пост научих много, особено за творческото извисяване и качеството на семето  :Confus_3: Ценно наистина!    :Content_14:

А според мен доста екстремно, но и запомнящо се преживяване, е това Философско занимание да се практикува от двойката върху работеща пералня в режим "центрофуга" - емоцията и космическите енергии са гарантирани  :thankyou:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

NewAge,
Цитат
Индианците-магьосници (шамани) отдавна са открили, че съвременният начин на правене на любов е много, много скучен за участниците.  Ако няма истинска възбуда по време на зачеването, детето, създадено от такъв съюз ще бъде същото като начина, по който е било заченато. Тъй като е нямало истинска възбуда между съпрузите, а просто ментално желание, детето трябва да носи последствията от техния акт. Магьосниците твърдят, че такива деца са нуждаещи се, слаби, нестабилни, зависими. Това са, казват те, децата, които никога не напускат дома; които остават там за цял живот. Предимството на такива хора е, че са изключително постоянни в областта на своята слабост. Те могат да вършат една и съща работа цял живот без някога да почувстват подтик за промяна. Ако са имали добър, устойчив модел на поведение като деца, когато пораснат, те могат да бъдат много продуктивни; в противен случай тяхната мъка, обърканост и нестабилност нямат край.

- С огромна тъга магьосниците казват, че по-голямата част от човечеството е зачената по този начин. Това е причината, поради която непрекъснато слушаме за нуждата да намерим нещо, което ни липсва. Според магьосниците, през целия си живот ние търсим тази оригинална възбуда, от която сме били лишени.
Там откъдето е цитирано това има още много истини,които не се харесват на болшинството от хората.
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58


А според мен доста екстремно, но и запомнящо се преживяване, е това Философско занимание да се практикува от двойката върху работеща пералня в режим "центрофуга" - емоцията и космическите енергии са гарантирани  :thankyou:

За следващото ще пробвам, мерси за съвета, и някои други също искаме да се извисим.  tooth Духовно, разбира се, някой да не си помисли друго.  :angel:
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

mavina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

:Content_4 - emotloader: аз съм ЗА кондомите
Присъединявам се към теб!
Кондомите са си най-добре! 8)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 23 запитвания.