Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Блендери  (Прочетена 188171 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #60 -: 18-11-2009, 00:16:37 »

Изглежда на румънския.. В България техниката ми се вижда ужасно скъпа..
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Блендери
« Отговор #61 -: 18-11-2009, 11:47:52 »

Тук е най-скъпо естествено,всеки се надпреварва,как да те изреже :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Блендери
« Отговор #62 -: 21-12-2009, 18:00:01 »

Ми при мен дядо Коледа вече дойде и ми донесе това:
http://www.onlinetrading.bg/product/kuhnenski-robot-kenwood-fp-925.html
хубаво щеше да бъде ако можеше да ми го остави и под елхата, но няма как успях да си го кача самичка вкъщи  ( ако трябва да бъда чесна отрязах и двамата си комшии,които много любезно поискаха да ми помогнат  нооооооооооо реших ,че това чудо на природата трябва и може да бъде докосвано единствено и само от мойте нежни ръчички ....... та си понесох мъките пеш до втория етаж с 10 кила в ръцете - казвам 10 ,защото върви вече с подарък  - много симпатична кухненска везна,която претегля до 5 кг!!!)
 Та мили ми колеги и колежки ...... седя и я гледам и не смея да я пипна. Изгубих ума, дума и рецепти - нищо не ми идва на акъла кво да си направя - толкова е красива  :love_007:
Уверявам ви ,че това ще бъде най-истезаваната машинка вкъщи,ако оживее при мен значи наистина си заслужава!!!
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #63 -: 21-12-2009, 18:11:02 »

Да ти е честито :) Със здраве да си го ползваш ;)
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Блендери
« Отговор #64 -: 22-12-2009, 11:22:39 »

asia, да ти е честит кухненския робот! :Content_14:
И аз искам да си взема, но не знам да ли ще е за Коледа или по-късно.Чакам отзиви!
Как се справя с ядките, че това ме вълнува, сокоизстисквачката добра ли е и изобщо подробности!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Блендери
« Отговор #65 -: 22-12-2009, 11:26:18 »

Много е хубав робота asia, пробвай първо сусамовото  мляко ако се чудиш какво точно да направиш  :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Блендери
« Отговор #66 -: 22-12-2009, 12:06:21 »

Дани, ти сусама смилаш ли го първо преди да го сложиш в блендера, или цял го слагаш? Чудя се просто, блендера, или поне моя, няма да го смеле, много са малки семенцата..
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Блендери
« Отговор #67 -: 22-12-2009, 12:29:58 »

Анджи, само го измивам, блендера ми е съвсем обикновен-600 w, не е толкова хубав като на asia, но върши перфектна работа  :Content_22: пробвай Анджи, няма как да не стане  :peperudi:
Активен

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Блендери
« Отговор #68 -: 22-12-2009, 13:21:19 »

Благодаря ви момичета, но наистина тоя блендер е нещо страшно .... има толкова части и чаркулаци,че просто нямат разгадаване. Днес ползвах ножовете е няма такова нещо - направих супа на малкия от праз лук, моркови, картоф и спанак перфектно ми ги наряза! Направих салата от спанак,авокадо,зелена салата и магданоз и реших да му сложа и сусам .... мииииии нещо не можах да го смеля половината стана на брашно ,но останаха и малко цели зърна сусам - после видях,че има още една част към мелачката ,която просто си седеше на барплота   :Confus_3:
направих сок от ябълки и моркови , е такова количество сок от ябълка не съм вадила от 2 ябълки никога!!! Но от моркова нищо не излезе  ??? , даже ми оцвети и блендера  :surpris_25:
Сега си накиснах ядки и утре ще докладвам!
п.п. Момичета не ви пожелавам, а ИСКАМ всяка от вас да си го има вкъщи!!!
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Блендери
« Отговор #69 -: 22-12-2009, 13:26:41 »

 :love_007: мерси asia , дано и моя дядо Коледа ми донесе някога такъв  :peperudi:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Блендери
« Отговор #70 -: 22-12-2009, 16:06:30 »

Здравейте мацки и мацковци  ;D
и на мен дядо Коледа ми донесе точно този модел. Жесток е!!!
Цяла Неделя не съм спряла да го ползвам, докато не пробвах всичките приставки, не мирясах!
Първо си направих конопено мляко с мини резачката, много вкусно стана, но дълго го прецеждах :)
След това си направих лимонов нектар с блендера - пуснали са на пазара едни гадни сухи лимони, които не стават за цитрус преса, затова ги смлях. Стана бледо-жълто смути, което ползвам за салата.
После си направих още едно ядково мляко, от слънчоглед, пак на мини резачката - слагаш 1/2 част ядки, 1 част вода и мелиш. Стана супер яко и гладко!
След това рязах спанак с по-големия от двата ножа за голямата кана, много добре го реже :) След спанака, рендах пащърнак с по-малкото кръгло ренде - готина салатка се получи със зехтин и лимоненото смути ;)
После не издържах и отидох за портокали да си пробвам цитрус пресата. Много е добре, не остава никаква фира. Само ако е по-голям плода (грейпфрут) трябва леко да се притиска последователно от всички страни, за да мине пресата и да го изстиска.
Накрая мелих в блендера - сложих кокос, без да знам какво ще се получи. Видях че е сухо и добавих вода. Познайте - ИЗБИХ МАСЛО!!! 100% истинско кокосово масло :) остана по дъното на каната и го обрах (шпатулата е много удобна, всички части се чистят лесно). Водата я изяде кучо, много му хареса :) С настъргания кокос направих шоколадови бонбони с канела, какао и мед, супер яки станаха!

Много съм доволна! Машината е уникална и си заслужава всяко "пени"  :bleh Както може би се сещате, докато не изчерпах запасите в хладилника не се спрях. Голям кеф е, днес ще пазарувам и продължавам.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Блендери
« Отговор #71 -: 22-12-2009, 16:17:48 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14: лелеее, супер beelee ;D честито и на теб и дълго да си ползвате роботите  :Content_22:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Блендери
« Отговор #72 -: 22-12-2009, 16:50:01 »

Мерси, Дани :) Пожелавам на всички суровоядци подобно чудо на техниката!
Така суровоядството не може да бъде скучно никога!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Блендери
« Отговор #73 -: 22-12-2009, 17:52:03 »

Иха beelee,  ако имаше останало някакво съмнение дали да си го купя, то след твоя разказ вече нямям !
Само да успея да си го купя!
А на теб честито, със здраве да го ползваш дълго време и благодаря за споделената информация! :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Блендери
« Отговор #74 -: 23-12-2009, 14:23:24 »

Дано :) Пожелавам го на всички!
Аз откакто го имам, все бързам да се прибера и да си меля и меля...  O0  :essen:
Днес закусвах доматено смути, което стана като пяна и го ядох с лъжица. Довечера ще пробвам пикантните кюфтенца ;) Следващата ми дестинация е дехидратор.

А вие бързайте, че се харчат. Наистина си струва!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Блендери
« Отговор #75 -: 23-12-2009, 15:57:04 »

И аз да се похваля но чак довечера ще го пробвам

За дехидратор и за него си мечтая, но май в България не се намира!
Но ако си поръчваш от USA можем да се комбинираме по нататък!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Блендери
« Отговор #76 -: 23-12-2009, 18:23:41 »

добра  идея  :sorcerer - emotloader:
Аз търсих по сайтовете на Технополис и Техномаркет но не намерих. Засега и аз като Марулката съм на Раховеца (кюфтенцата се сушат)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Блендери
« Отговор #77 -: 27-12-2009, 19:58:11 »

Ми при мен дядо Коледа вече дойде и ми донесе това:
http://www.onlinetrading.bg/product/kuhnenski-robot-kenwood-fp-925.html

И при нашето семейство дядо Коледа остави една такава машинка. Засега го пробвахме само със сок от ябълки, но утре смятам да извъртя една сурова торта с ядки и стафиди. :sorcerer - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Блендери
« Отговор #78 -: 28-12-2009, 19:55:19 »

Последните няколко поста ми изпълниха душата! Честито на всички собственици на това страхотно роботче пожелавам им дълги и безаварийни сурови рецепти  :essen:
 Оказа се, че и тесто меси мноооооооого добре - но ми се иска да чуя отзиви за сокоизстиствачката??? И по специално от морковите ???
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Блендери
« Отговор #79 -: 29-12-2009, 12:26:01 »

Много шум за нищо. Не бих казала, че сокоизтисквачката е добра, остава доста влажен отпадъка. Мястото където се поставят плодовете и зеленчуците е много тясно и трябва да се режат на малки парчета.
Минирезачката и тя не прави ядките на брашно, запецва и трябва да я отвърташ и да я разклащаш и отново!
Мисля, че тези пари са много и рекламата е подсилена доста! Имах повече очаквания от този робот!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.