Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лечение на безсъние  (Прочетена 21544 пъти)

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #20 -: 29-08-2013, 13:40:31 »

а, яж семките на ябълката и орехи също за йод!
Мерси за съвета, това за семките на ябълката не ми беше известно. В момента набивам на пресни орехчета, адски са вкусни. А тази спирулина толкова ли е чудодейна, колкото я описвате във форума, Вие пиете ли я и как се чувствате от нея? Засега цената й малко ме спира, но дано да успея да прежаля 20-тина лева за нея. tooth
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #21 -: 29-08-2013, 15:51:45 »

ми, какво да ти кажа, не знам дали е толкова чудодейна, по- скоро - едва ли!
но мирисът и вкусът й - да, чуднички са!   tooth

аз почнах една, но след няколко приема, истински геройства, я зарязах в хладилника да си отпочива и да си се намирише на воля!   ;D
а освен нея ме чака още една в гардероба и една хлорела, мале - мале   tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #22 -: 30-08-2013, 05:28:09 »

Аз по съвет на shofilev смених на спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods (има ги в зоя.бг). Оказаха се наистина вкусни и с вкус подобен на този на суровите тиквени семки. Даже често почнах да сдъвквам таблетките, защото ми харесват.

Не знам колко ще помогнат за безсънието, обаче.  ???
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #23 -: 30-08-2013, 10:09:17 »

Аз по съвет на shofilev смених на спирулина и хлорела на таблетки от Rainforest Foods (има ги в зоя.бг). Оказаха се наистина вкусни и с вкус подобен на този на суровите тиквени семки. Даже често почнах да сдъвквам таблетките, защото ми харесват.

Не знам колко ще помогнат за безсънието, обаче.  ???
Ммда, обмислям да пробвам тая прословута спирулина, възможно е да ми помогне за акнето, ако не успее да повлияе на безсънието.
Аз намерих спирулина на прах, през живота си съм пила всякакви гадости, така че мисля, че няма да ми се опре. Надявам се, че не е много по-гнусно от пелина и белият равнец, които са ме карали да пия като дете.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #24 -: 30-08-2013, 10:34:39 »

рибеното масло със сигурност ще ти помогне със акнето, обаче трябва да ораничиш доста мазнините богати на Омега-6. Явно приемаш мн омега-6 и много малко омега-3
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #25 -: 30-08-2013, 11:03:01 »

sweetie, пробва ли хапове Мелатонин? Ако ти помогнат, значи не си го произвеждаш по някаква причина.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #26 -: 30-08-2013, 11:45:40 »

sweetie, пробва ли хапове Мелатонин? Ако ти помогнат, значи не си го произвеждаш по някаква причина.

Въобще недей да го/я слушаш. Това е пълен абсурд. Всяка жлеза с вътрешна секреция атрофира/спира да произвежда продукта си когато му се даде наготово (така става когато си биеш инсулин напр.). Не мисля, че проблема ти е баш такъв - откъде на къде няма да образуваш мелатонин ?! не видях взъбудителни пиеш ли/приемаш ли - какао, кафе, зелен/черен/бял/оолонг чай, мате, гуарана, кока кола, пепсита.. Някви такива консумираш ли ?
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #27 -: 30-08-2013, 11:47:03 »

Ти, sweetie, с червено вино вечер пробва ли ?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #28 -: 30-08-2013, 12:00:47 »

Надявам се, че не е много по-гнусно от пелина и белият равнец, които са ме карали да пия като дете.

надеждата ти е празна!   tooth
няма по- гнусно нещо от спирулината.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #29 -: 30-08-2013, 12:06:24 »

аз някъде бях чела за тия хапове, беше отдавна и имаше някакъв голям гаф с тях, даже имаше смъртни случаи, доколкото помня, но не помня дали просто от проблемна партида или са си проблем при някои хора по принцип.

относно какао, чай и тем подобни / без колата /, не мисля, че чак толкова пречат, особено, ако се приемат до обяд.
защото те, сам по себе си, са силни антиоксиданти и би следвало да помагат като цяло на организма и в частност при проблеми със съня.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #30 -: 30-08-2013, 12:56:27 »

Виж, iskrena, аз не казах че са лоши, дори аз пих кафе тази сутрин. При случаи на безсъние обаче, не мисля, че е логично да се употребяват.

Искам обаче да кажа за кафето, много се плюе, що така е ? Има Арабики (сорт кафе), където съдържат много по-малко кофеин дори от зеления чай! Дори има естествени Арабики, които си се водят естествено безкофеинови. Къфеените дървета виреели в някои централни африкански страни. Всъщност съдържали кофеин, но под 1%, за сметка на това съдържали повечко теобромин, който се съдържа и в какаото.
« Последна редакция: 30-08-2013, 12:59:51 от feliks »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #31 -: 30-08-2013, 13:01:42 »

възможно е!
аз бях голям любител на кафето, но го спрях и сега набивам всякакви кофеинови чайчета - зелен, черен, смесвам ги с ройбос и се получава вкусно.

иначе - при декофеинизиране на кафето знам, че не се получава особено добър продукт, явно поради химията, която се ползва, така че трябва да се избягват изкуствено безкофеиновите кафета.
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #32 -: 30-08-2013, 13:04:40 »

Плюет се и яйцата и маслото.. Боже мой, обществото е силно деградирало !!! Как ли са живели здрави бабите ни, прабабите ни, когато не са употребявали зехтин и особено богатото на почти-неизползвуемите от организма ни Омега 3 ленено олио!!!!! А са си готвели със свинска мас например.. уат да фак
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #33 -: 30-08-2013, 13:26:47 »

Плюет се и яйцата и маслото.. Боже мой, обществото е силно деградирало !!! Как ли са живели здрави бабите ни, прабабите ни, когато не са употребявали зехтин и особено богатото на почти-неизползвуемите от организма ни Омега 3 ленено олио!!!!! А са си готвели със свинска мас например.. уат да фак

съгласна съм за маслото и яйцата, но трябва да са от животни, гледани без ГМО - фуражи.
за свинската мас не съм съгласна, защото е от нечисто животно според Писанията.
за зехтина - само добро, много го уважавам!
за лененото масло, какво имаш предвид, защо пък да не се усвояват омегата?   ::)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #34 -: 30-08-2013, 14:07:06 »

Надявам се, че не е много по-гнусно от пелина и белият равнец, които са ме карали да пия като дете.

надеждата ти е празна!   tooth
няма по- гнусно нещо от спирулината.

Има, има. Питайте бате Бино за АСД-2 :)

За равнеца не знам, но пелина не ми пречи. Само горчи повече, нищо особено. Виж карамфилът е друга история - мирише остро, люти, красота!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #35 -: 30-08-2013, 14:20:11 »

Плюет се и яйцата и маслото.. Боже мой, обществото е силно деградирало !!! Как ли са живели здрави бабите ни, прабабите ни, когато не са употребявали зехтин и особено богатото на почти-неизползвуемите от организма ни Омега 3 ленено олио!!!!! А са си готвели със свинска мас например.. уат да фак

съгласна съм за маслото и яйцата, но трябва да са от животни, гледани без ГМО - фуражи.
за свинската мас не съм съгласна, защото е от нечисто животно според Писанията.
за зехтина - само добро, много го уважавам!
за лененото масло, какво имаш предвид, защо пък да не се усвояват омегата?   ::)

Ами само човека ползва екстрахирани/екстрактивни мазнини като зехтин и олио, Нали ? Факт! И къде в нашия организъм има алфа-линоленова киселина (омегата в лененото семе респ. ленено олио)
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #36 -: 30-08-2013, 18:46:06 »

не знам къде какво има, но хората хиляди години са си ползвали зехтин, примерно, и не са се свършили :)
Активен

feliks

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 121
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #37 -: 30-08-2013, 22:06:20 »

Малко краен бях.. ама незнам.. исках просто да си го кажа тфа ;д
Да си знаем дозата (т.е. количеството) и едва ли ще има проблеми
Активен

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #38 -: 01-09-2013, 17:27:34 »

sweetie, пробва ли хапове Мелатонин? Ако ти помогнат, значи не си го произвеждаш по някаква причина.

Въобще недей да го/я слушаш. Това е пълен абсурд. Всяка жлеза с вътрешна секреция атрофира/спира да произвежда продукта си когато му се даде наготово (така става когато си биеш инсулин напр.). Не мисля, че проблема ти е баш такъв - откъде на къде няма да образуваш мелатонин ?! не видях взъбудителни пиеш ли/приемаш ли - какао, кафе, зелен/черен/бял/оолонг чай, мате, гуарана, кока кола, пепсита.. Някви такива консумираш ли ?
Стремя се да избягвам кофеина във всякаква форма, но 2-3 пъти в месеца прегрешавам с кафе, а шоколад няма как да не ям веднъж седмично, но поне е черен, а не млечен. Сурови какаови зърна опитах наскоро, но внимавам с тях, щото са ми силнички.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Лечение на безсъние
« Отговор #39 -: 01-09-2013, 17:34:47 »

sweetie, пробва ли хапове Мелатонин? Ако ти помогнат, значи не си го произвеждаш по някаква причина.
Мелатонин съм взимала преди няколко месеца, но това е голям боклук, на мен не ми действа изобщо, когато съм в състояние на силно нервно напрежение.
Що се отнася до маслото от сьомга, мисля че ще ми помогне поне за акнето и паметта, защото наистина не мога да се похваля със силна такава.
А за ашвагандата си мисля, че определено има шансове да ми повлияе, чувствам успокоение, когато я взимам.
Най-голям ефект обаче има слънцето и приятните емоции тези дни, чувствам се по-ведра и позитивно заредена.
Пожелавам на всички ви да се наслаждавате на тези прекрасни слънчеви дни :), може би скоро ще свършат и ще почнат дъждовете.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 22 запитвания.