Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Соколечение  (Прочетена 13266 пъти)

Enra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Соколечение
« -: 08-02-2014, 20:58:30 »

Здравейте,
преглеждайки материалите из интернет относно Гладолечението, попаднах на Земя на заем. Използвам този режим от 3 седмици, като соковете, които употребявам са предимно миксирани зеленчукови - цвекло/пъщърнак/земна ябълка/лимон/моркови/репички/копър/магданоз/спанак/чесън с малко зехтин. Доколкото разбрах повечето витамини в гореизброените зеленчуци са мастноразтворими и зехтина е нужен за по-доброто усвояване.
  За тези 3 седмици от 110 кг достигнах 95. Малко ме притеснява рязкото сваляне на въпросните килограми и възможността да си навредя повече от колкото да си помогна. Ползите за сега са доста, хъркането си отиде, наспивам се по-бързо и по-добре, чувствам се доста свеж и в кондиция.
 Имам два въпроса:
    1) Има ли установена продължителност/граница на Соколечението?
    2) Заленява ли чревния тракт?

Благодаря предварително.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Соколечение
« Отговор #1 -: 08-02-2014, 21:10:31 »

Не става ясно кой е режима. Само на сокове ли си? Ако си, защо само на зеленчукови? Плодовите ги правиш сутрин. Те пречистват. Зеленчуковите след обед или вечер. Те помагат за градежа на новото ти тяло. Иначе срокове строго определени няма. Добре би били след първия рунд който вече си направил, да минеш на суровоядство за известно време. След това ще усетиш кога отново да почнеш следващото пречистване със сокове. Само на сокове са много напредналите, защото следващата стъпка е само прана. А за там се иска и духовна подготовка.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Enra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Соколечение
« Отговор #2 -: 08-02-2014, 21:54:28 »

Да, само на сокове съм. Плодовите такива ги избягвах, опасявайки се да не прекаля със захарта. Пил съм, но рядко и най-вече обедно време, което явно е погрешно. Разбирайки от отговора, трябва до обяд плодови сокове, а след обяд зеленчукови такива. Относно суровоядство, ще използвам времето за захранване. За съжаление 33 години съм нямал ден без месо, като последната година наистина злоупотребявах с количеството, и използвам Соколечението като възможност за пречистване на организма и преминаване към целесъобразен начин и култура на хранене.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Соколечение
« Отговор #3 -: 08-02-2014, 22:14:50 »

В момента организмът ти е подложен на стрес. Изведнъж на сокове след години на месо си е изпитание. Я сподели през тези три седмици какво се случи с тебе? Какви промени настъпиха?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Enra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Соколечение
« Отговор #4 -: 08-02-2014, 23:53:07 »

Очаквах да съм без сила, отпаднал...но се получи точно обратното. Пълен съм с енергия, не се задъхвам ( страдам от 12 години от астма на алергична основа), както описах и в първия пост, хъркането изчезна, емайла на зъбите ми се избели...с две думи, нищо негативно засега.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Соколечение
« Отговор #5 -: 09-02-2014, 09:13:40 »

Хубавото предстои. Първата благородна истина в Будизма казва, че животът е страдание. Втората - че причина за страданието са нашите желания. Предстои ти голяма борба в мислите. Ежедневна и ежеминутна дори.Изкушенията са навсякъде - семейство, приятели, работна среда, обществени условия. Стреми се да съчетаваш услията по трите направления - хранене, движение, мислене, едновременно. И прави всичко плавно, без стрес. Така резултатите са по-трайни. Според мен е време да минеш на сокове сутрин, като ги редуваш, а обед и вечер суровоядство. Свикни с този режим и след време ще си готов да се изправиш и пред гладуване само на вода. Има толкова писано тук, че няма смисъл да обяснявам ползите от което. Прочети и за различните пречистващи процедури. Ще са ти нужни. Прецени и опитай някои от тях за да прецениш кои са твоите на този етап. Успех!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Enra

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Соколечение
« Отговор #6 -: 09-02-2014, 12:10:44 »

Да, изкушенията  бяха огромни, особено първите дни. Приготвяне храна за семейството, обядите с колегите....Психическата зависимост от месо ме е докарвала до доста външни граници на търпението ми, но и това отмина.
Много благодаря за отговорите и насоките. Ще се постарая да достигна и водното гладуване, въпреки че половинката ми продължава да мисли, че нещо не ми е наред.
Активен

ised

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Соколечение
« Отговор #7 -: 05-06-2014, 13:59:40 »

Здравейте, попаднах на вашия пост и силно ме заитригува. И аз от доста време се интересувам от суровоядството, което от поне година се опитвам да спазвам, но зависимостта от сладкото провалят всичкоте ми опити, даже здравословното ми положение става все по-зле. Исками се да направя и прочистване със сокове, но се притеснявам дали ще мога да издържа, или по-точно след моите залитания към сладкото не смея да започвам соколечение. А и освен сутрин и късно вечер няма кога да си правя сокове. Чудя се и дали ще издържа?!
Вие бихте ли споделили колко време проидължихте соколечението и как се чувствате? :) Дайте ми малко вдъхновение, да почвам и аз.:)
Активен

openmind

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Соколечение
« Отговор #8 -: 03-02-2015, 22:56:49 »

Здравейте,
нова съм тука :)
Погледнах последният пост към темата и ясно, че от доста отдавна никой не  еписал ....:(
Аз по-скоро се обръщам за съвет към всички вас, който могат да го дадът.
От 3 седмици съм на соколечение, само последните 3 дена хапвам малко ядки.
ОСновно соковете ми са на основа ябълки, смесвам ги с банан, червено звекло, чушки, спанак, моркови, лимони, ряпа, киви, краставица и т.н.
От 3 седмици съм с 5 кг. на долу....което е малко плашещо за мен. ПРи положение, че съм рекордните 110, а сега 105 и от 2 седмици не мъм мръднала нито грам.
Моля не ме разбирайте погрешно, че го правя с една и основна цел сваляне на килограми.
ИСкам основно да пречистя тялото си и да мина на суровоядство, това е следващата стъпка за мен след 1 годишно веганство. Така го чувствам от вътре.За това реших да се пречистя с най-добрия за момента начин за мен лично. Но все пак и се надявах да се отърва от доста повечко излишни килограми.
Благодаря:)
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Соколечение
« Отговор #9 -: 04-02-2015, 10:33:31 »

Ако съм те разбрала правилно - от една година си веган? И едва сега защото си от 3 седмици на сокове си свалила 5 кг ?
Странно ....освен ако в този си вегански начин нахранене си консумирала само боклуци (под маскировката вегански) ..... :surpris_23:
Съдейки по себе си при преминаването на този тип хранене смъкнах 13 кг само за 4-5 месеца (при това като страничен ефект , защото съм слаба и за мен това не беше добре ).
Друго обяснение е да имаш хормонални проблеми или пък никаква физичекса активност...
Не намирам логика....
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Соколечение
« Отговор #10 -: 04-02-2015, 14:20:03 »

Ммм, както пише по-нагоре, можеш да пиеш прясно приготвени (примерно от теб) сокове от плодове - сутрин до обяд.
След обяд и до вечерта - също прясно приготвени - от зеленчуци.
С благодарност и усмивка :). На малки глътки, след дъвчене.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

openmind

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Соколечение
« Отговор #11 -: 05-02-2015, 13:38:59 »

Благодаря  Vov :)
Да от 1 година съм веган( за тази година имам смъкнати към 7 кг. който не съм успяла да кача), Не съм се тъпкала с боклуци, преди да премина на даден режим успявам да се ограмотя много сериозно за него.
Имах в предвид, че от 4 седмици съм на сок (плодове и зеленчуци) и в рамките на тези 4 седмици успях само 5 кг. Въпроса ми беше, дали на някого се е случвало или може би аз не правя нещо както трябва. Възможно е и да имам проблем с хормоните, за това отидох на изследвания днес, ще видим резултата.
Възможно е организма да е в някакъв режим на стрес или забавен метаболизъм (което при мен е факт), а също и нарушена обмяна на веществата....ще видим от изследванията.
хахахха...аз направо си отг. сама на себе си.....  :Content_14:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #12 -: 05-02-2015, 14:00:24 »

за мен е странно при толкова кг / не го казвам с цел обида / и при правилно хранене, т.е. без боклуци и с приоритет на сурови плодове и зеленчуци, да не се смъкват килограми и то като последица от оправяне на метаболизма, ако е имало проблеми при него.

та нали правилното хранене цели именно да се оправи метаболизма!
консумираш ли много пшеница?

пс как стои въпроса в мазнините, приемаш ли такива?
щото, ако не, това може да доведе до проблеми.

може би също трябва да намалиш приема на плодове, за сметка на увеличаване на зеленчуците.
« Последна редакция: 05-02-2015, 14:02:11 от iskrena »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Соколечение
« Отговор #13 -: 05-02-2015, 16:28:38 »

Ако съм те разбрала правилно - от една година си веган? И едва сега защото си от 3 седмици на сокове си свалила 5 кг ?
Странно ....освен ако в този си вегански начин нахранене си консумирала само боклуци (под маскировката вегански) ..... :surpris_23:
Съдейки по себе си при преминаването на този тип хранене смъкнах 13 кг само за 4-5 месеца (при това като страничен ефект , защото съм слаба и за мен това не беше добре ).
Друго обяснение е да имаш хормонални проблеми или пък никаква физичекса активност...
Не намирам логика....
И аз си мислех същото. Ако въпросната е употребявала тестени от рода на хляб, баници, кексове при това в големи количества, няма нищо чудно, че не е свалила почти нищо. Дори би могло да се очаква и напълняване, кое му е чудното. А ето, че соковете веднага са проявили ефекта си.
« Последна редакция: 05-02-2015, 16:39:03 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #14 -: 05-02-2015, 20:53:10 »

Ако въпросната е употребявала тестени от рода на хляб, баници, кексове при това в големи количества, няма нищо чудно, че не е свалила почти нищо. Дори би могло да се очаква и напълняване, кое му е чудното. А ето, че соковете веднага са проявили ефекта си.

ами, тя си го казва - "Не съм се тъпкала с боклуци, преди да премина на даден режим успявам да се ограмотя много сериозно за него. "

не вярвам да не знае, че кексове, баници и т.н., особено с недобри мазнини и с бели брашна, може да са от най - долнопробните храни...

а иначе, как са си проявили ефекта соковете?
че то това е много малко като отслабване за толкова време само на сок.
даже да бяха купешки сокове, от кутия и даже с подсладител или бяла захар, пак от такова еднообразно хранене би следвало да отслабне доста повече, особено предвид стартовото тегло.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Соколечение
« Отговор #15 -: 05-02-2015, 22:54:28 »

Тя може и да се е ограмотила, но какво от това. Тестените изделия официално не се водят боклуци. Но и тук всичко е относително, защото аз не твърдя, че е вредно да си похапва човек пълнозърнест хляб в разумно количество. За сметка на това всички знаем, колко вредно и тежко е едно преяждане с макаронени изделия.
« Последна редакция: 05-02-2015, 23:09:22 от DeNiro »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #16 -: 05-02-2015, 23:17:41 »

ограмотила или не,
не знаем тя какво яде!
ще трябва тя това да каже
- дали не с маргарин си хлебец маже,
- дали от кекс не може се откаже....    tooth

ако всичко хапва си добре...
това е вече доста зле!
ако няма нийде провинение,
тогаз е метаболитно нарушение!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Соколечение
« Отговор #17 -: 06-02-2015, 14:30:25 »

Смятам, че "метаболбитно нарушение", "нарушена обмяна на веществата", "бърз/бавен метаболизъм", "Много малко ям, но много добре усвоявам" и подобни слова, са лишени от съдържание в ...99% от случаите.
Някой да е виждал по снимките от концлагерите дебели хора? И то при такъв страховит тормоз - всекидневното знаене, че днес може да ми е последен ден...? Няма как човек да има наднормено тегло с всички прилежащи последствия, като преди това се е хранил "правилно" и "малко"... и е спортувал поне 2 пъти в седмицата активно. Срещал съм обаче хора, чиито представи за малко и много, за правило и изключение, са доста различни от моите. Обикновено се дължи на развита зависимост към прости захари, неусетно създадена още в детството.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Соколечение
« Отговор #18 -: 06-02-2015, 15:15:44 »

не знам, Вов, понякога виждам толкова дебели хора, че това просто е невъзможно да се постигне само с храна... абсурд.
ти тия случаи явно ги причисляваш към тоя 1%    :)

факт е, че има много хора, абсолютни щиглеци, дето нито се хранят малко, нито здравословно, нито спорт са помирисали.
значи, по - скоро  в основата стои някакво наследствено предразположение, върху което после всеки  с различни усилия постига някакви резултати.

Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Соколечение
« Отговор #19 -: 06-02-2015, 16:18:19 »



   Не непременно, има такова понятие като метаболитно увреждане (metabolic damage) давам само насока, който иска/има нужда, може да разучи и да се увери сам, и да свързано е тясно с метаболизма разбира се.
   Не съм убеден че това състояние на повреда е свързано непременно с невъзможността за сваляне на килограми, намаляване на количеството телесни мазнини, мисля че е свързано и с невъзможността от покачване на телесно тегло.

   Когато някой иска да сваля кг или губи мазнини, но стига до определено ниво и след това спира тоя процес, приемайки малко като количество калории/ден, се твърди че метаболизма на тялото по този начин се е адаптирал към нискокалорийната диета че дори и при явен калориен дефицит- (изразходване на повече калории от колкото биват приети), не може да намали тегло или да изчисти телесни мазнини.

   Тая невъзможност на тялото зависи от капацитета на метаболизма т.е. за да гориш трябва да намаляваш калорийния прием с малка амплитуда за сравнително дълъг период от време-месеци. Като човек ореже калориите това не дава възможност на метаболизма да работи правилно, т.е. тялото няма от къде да вземе тези калории и да се адаптира към по-малкото, ако калорийния прием вече е достатъчно нисък за дълък период от време(< 1000калории/ден)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.