Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване на дебелото черво с Псилиум Хъск и Бентонит (Зелена глина)  (Прочетена 17786 пъти)

CaptainPlanet

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Dimi's Blog

Привет,

нов съм във форума, мъж на 36г.
Никога досега през живота си не съм правил пречиствания, нито гладувания.

Реших да опитам профилактично прочистване на дебелото черво с Псилиум Хъск (Индийски живовляк) и Бентонит (Зелена глина). Започнах тази сутрин.

1 с.л. зелена глина на прах и 1 с.л. псилиум хъск люспи разбити в чаша вода рано сутрин на гладно, плюс още 1 чаша топла вода след това.

Ето линк с повече информация на български:

http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.bg/2010/04/blog-post_20.html

Този е на английски, като в абзаца Tools of the Trade авторът описва какви неща излизат след прочистването.

http://www.astrodreamadvisor.com/Body_B&P.html


Някой има ли опит с такова прочистване?

поздрав най-сърдечен,
Captain Planet
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Здравей и Добре Дошъл!

Аз съм голям фен и на живовляка и на глината.
Да, имат прочистващо и леко разхлабващо действие, но за истинско прочистване на дебелото черво се искат доста по сериозни усилия.
Иначе, щом ползваш хуск, пийвай повече вода.. и би било хубаво ако ограничиш по мазните и пържени храни, докато минаваш през този период. :)
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

А защо се реши на това пречистване?
Правил ли си колоноскопия или имаш някакви оплаквания?
С хуск може само да се ускори метаболизма,но пречистване няма да се постигне.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

CaptainPlanet

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • Dimi's Blog

Нямам медицински изследвания. Единственото оплакване са болки в кръста. Бях при народен лечител  :pensif_29: за масаж/наместване. Направи ми цялостна диагноза чрез радистезия и ми препоръча да си пречистя дебелото черво (едва ли има връзка с болките в кръста) чрез шанкха пракшалана и хидроколонтерапия, които в сегашния момент ми звучат страшни, сложни и твърде крайни.

А този метод Псилиум и Глина аз го изнамерих в интернет, и ми се стори лесен. Като цяло не съм чел литератури, не ми се и занимава да навлизам кой знае колко в тези неща.
« Последна редакция: 10-09-2015, 16:29:10 от CaptainPlanet »
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

ПС: Кръст боли от бъбреци, но предполагам това вече сте го проверили :)
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

За конкретната зелена глина не мога да кажа доколко прочиства, но лечението с приемане на определен тип хума вътрешно е познато от древността. Даже има книга на един поляк, който се е излекувал от рак на дебелото черво по този метод. В интернет, ако потърсиш, има доста инфо.
Принципът е, че хумата абсорбира като гъба нечистотиите по стените на дебелото черво, а с хуска или някоя подходяща билка, като зърнастец - помагаш на червото по-лесно да изкара абсорбираното. Мисля, че за начало е добре, ако въобще никога не си правил пречистващи процедури. Но по-добрият вариант е няколко дни преди да започнеш - да се храниш само със зеленчуково-плодова храна, а по време на самото приемане да си предимно на фрешове, ако не можеш да издържиш да си само на вода за 5 дни, примерно. Това е един курс.
Аз съм пробвал нещо подобно по една руска програма. Има ефект. НО СЕ ГУБИ БЪРЗО, АКО СЛЕД ТОВА се върнеш рязко към старите навици едно-към едно.
« Последна редакция: 10-09-2015, 21:27:36 от emo75 »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

... Има ефект. НО СЕ ГУБИ БЪРЗО, АКО СЛЕД ТОВА се върнеш рязко към старите навици едно-към едно.
:Content_14:  :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

По принцип повечето болести са резултат от замърсени черва.Шанката надали ще ти помогне,тя просто изчиства чревния тракт,все едно си взел очистително.
А кръста може да боли ако имаш дископатия,защипан нерв и различни костни заболявания,но мисля,че трябва да отидеш на лекар,за да ти постави диагноза.Ако не ти се ходи чак дотам-глад... :pensif_29: tooth
Дори плодуването по Лидия Ковачева чисти много добре дебелото черво.
Можеш да пробваш и това:
https://www.facebook.com/ivelin.iwanow.1/videos/335336379944967/
но в началото много плавно и внимателно.Успех!
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина

Напротив, има логика в намерението му за пречистване. Въпросът е дали точно с този тип пречистване ще си облекчи проблема с кръста. Генезисът на дископатията или болките в кръста са уталжените соли в прешлените и връзките. Оттам тръгват защипванията на нерви и т.н. Само с глина и хуск се съмнявам да постигнеш ефект. Тука си е нужен глад - въздържане от храна, пиене на дестилирана вода и правене на клизми поне през ден - поне 7-8 дни, след това с правилно захранване.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Както винаги, ние се задълбочаваме много повече , отколкото самият питащ  tooth
Излишно се хабите, драги мои, човекът си каза - не  му се задълбава и търси нещо лесно.  :surpris_23:
Затова точно за него глината и хуска са най-доброто пречистване.  ( друго отговарящо на неговите изисквания е препаратът Коло Вада )
Най-доброто пречистване е ИЗВЪРШЕНОТО пречистване.  :pensif_29: tooth
 А ако някой ден осъзнае необходимостта и от по-"крайни" прочиствания, ще дойде и ще му кажем, ако вече не се е запознал.  :surpris_23:
 
( Кръст наистина боли най-вече от бъбреци, само че човекът не се задълбава, а без задълбаване тези органи няма как да се изследват по обичайният "бърз и лесен " начин, в лабораторията - по 2 -3 параметъра на  урината ;) )
« Последна редакция: 11-09-2015, 12:03:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194

И аз скоро разбрах за Хуск-а и също смятам да го пробвам. Дали е по - различен от английската сол, например?
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Поддържам изказването на бате Бино, по повод желанията на човека, аз съм на същото мнение.
Насочеността му е правилна, може да ускори процеса с клизми или приемането на английска сол,
но при здрав човек е напълно достатъчно да бъде няколко дни на салати, без тестено, сладко, газирано и млечни за да се по изчисти леко.
Хумата и хуска са чудесни за това.

----

ате Бино, изтрий ми по-горният пост, моля те, по повод изчистването на черният дроб.. някъде другаде се бях запътила снощи да го пиша, но с толкова много отворени табове съм го пуснала тук..  :Confus_3:
Активен

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

И аз скоро разбрах за Хуск-а и също смятам да го пробвам. Дали е по - различен от английската сол, например?

о да!
Хуска (Индийски Живовляк) е като чията, когато го разбъркаш с вода се превръща във гел.
"Когато живовлекът се смеси с вода, се образува лепкава каша в следствие на клея, изпуснат от клетъчните стени на семената. В контакт с вода те увеличават обема си от 8 до 10 пъти. Поради този факт, когато те попаднат в стомаха създават чувство за ситост. В растението не се съдържат очистителни или слабителни съставки, които да действат на перисталтиката като дразнители (както са повечето слабителни лекарства и майчиният лист или сената). Затова на практика са лишени от странични явления. Ефектът за подобряване редовността на червата се дължи на действаващите подобно на гъба люспи – те абсорбират водата, почистват стените на дебелото черво, създават леки контракции и при преминаването си през червата, повличат със себе си и натрупаните токсини. Ефектът от приема на живовляк винаги е по-голям, когато е съпроводен с употребата на по-голямо количество течности."
- Zoya.bg


@Newly, ако ти е за първи път, започни с половин чаена лъжичка в чаша вода.. просто за да усетиш колко бързо се сгъстява и да свикнеш с вкуса му.



« Последна редакция: 11-09-2015, 16:00:26 от Shangrila »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Аз съм пробвала хуск преди години.Единствения резултат беше...раздуване на червата и ужасни газове... tooth
« Последна редакция: 11-09-2015, 16:30:10 от cherry »
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Аз съм пробвала хуск преди години.Единствения резултат беше...раздуване на червата и ужасни газове... tooth

А сега, като си в по-добро здраве, след толкова много гладувания, пробвала ли си Хуск?

Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Аз съм пробвала хуск преди години.Единствения резултат беше...раздуване на червата и ужасни газове... tooth

А сега, като си в по-добро здраве, след толкова много гладувания, пробвала ли си Хуск?


Не.И защо?
При първите ми гладувания-плодови и 7-дневно на вода от дебелото ми черво излизаха "тонове" слуз и фекални камъни.Това продължи доста време.Сега червата ми са чисти и при гладуване се отделят много малко налепи,колкото да не е без хич... ;D
А метаболизма ми е бетон.Особено след глад-хапвам и......
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Най-доброто пречистване е ИЗВЪРШЕНОТО пречистване.  :pensif_29: tooth
 А ако някой ден осъзнае необходимостта и от по-"крайни" прочиствания, ще дойде и ще му кажем, ако вече не се е запознал.  :surpris_23:
:Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Аз съм пробвала хуск преди години.Единствения резултат беше...раздуване на червата и ужасни газове... tooth

А сега, като си в по-добро здраве, след толкова много гладувания, пробвала ли си Хуск?


Не.И защо?
При първите ми гладувания-плодови и 7-дневно на вода от дебелото ми черво излизаха "тонове" слуз и фекални камъни.Това продължи доста време.Сега червата ми са чисти и при гладуване се отделят много малко налепи,колкото да не е без хич... ;D
А метаболизма ми е бетон.Особено след глад-хапвам и......

Всичко което споделяш е чудесно и се радвам много за теб!  :fluretaa:

Само за едно нещо бъркаш и това е че хуска е средство за разхлабване, а той е вид храна, тоест фибри.
.. А растителни фибри не се приемат ако имаме проблеми като запек и бавен метаболизъм, защото задръстват тотално храносмилателната система, което води до запушване, газове и подуване. ;)
« Последна редакция: 12-09-2015, 08:47:44 от Shangrila »
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.

Хуск се ползва против запек.Фибрите подпомагат изхождането.
"Фибрите ХУСК правят своеобразен вътрешен масаж на стените на червата и така активизират и поддържат силата и контракцията на чревната мускулатура.
Като набъбват, фибрите увеличават обема на чревното съдържимо и нежно стимулират изхвърлянето му от системата без болки и проблеми. ХУСК действа като мека, нежна четка за стомашно-чревния тракт. Тези негови качества го правят подходящ при лениви черва, запек и дивертикулоза, при хемороиди, а също при синдрома„раздразнено дебело черво”."
http://www.husk.bg/
http://apteka.framar.bg/22002200/%D1%85%D1%83%D1%81%D0%BA-200-%D0%B3%D1%80
Чичко Гугъл навсякъде е еднозначен... ;) ;) ;)
А колкото до самото пречистване на дебелото черво това е възможно или чрез хидроколонтерапия,който метод е малко механически според мен или чрез различните пречиствания на организма-пречистване на дебелото черво по Малахов(с уринови клизми),плодуване по Лидия Ковачева,соколечение,воден или сух глад. При плодуването и сухия глад клизмите не са задължителни.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Хуск се ползва против запек.Фибрите подпомагат изхождането.
"Фибрите ХУСК правят своеобразен вътрешен масаж на стените на червата и така активизират и поддържат силата и контракцията на чревната мускулатура.
Като набъбват, фибрите увеличават обема на чревното съдържимо и нежно стимулират изхвърлянето му от системата без болки и проблеми. ХУСК действа като мека, нежна четка за стомашно-чревния тракт. Тези негови качества го правят подходящ при лениви черва, запек и дивертикулоза, при хемороиди, а също при синдрома„раздразнено дебело черво”."
http://www.husk.bg/
http://apteka.framar.bg/22002200/%D1%85%D1%83%D1%81%D0%BA-200-%D0%B3%D1%80

Противоречиш си, Черешке!
.. това което не вземаш под внимание, е че и двете говорим от личен опит и при наличието на такъв и Гугъл мълчи.. инак много добре знам какво пише там  tooth

За всичко останало съм съгласна. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.