Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159836 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #140 -: 01-05-2010, 20:04:57 »

Вики, стискам палци да мине нормално пречистването, чакам да разкажеш подробно после  :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #141 -: 02-05-2010, 10:09:45 »

`Драсти на всички!
Снощи изпих растителното масло и сока (грейпфрут си бях направила) и всичко мина добре, даже не ми се повдигна :). През нощта по едно време ми прилоша, отидох до кенефа и повърнах. Малко по-късно изкарах и още материал - този път през задния отвор. Сутринта вече се чувствах "тип-топ", но за всеки случай си направих клизма със солена вода и по-добре - че още имаше какво да излиза  ;). В момента съм екстра, нищо неприятно не усещам, даже мога ей сега, веднага да започна някаква физическа работа - супер е  :Content_22:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #142 -: 02-05-2010, 20:38:27 »

Аз не гледам събеседника в очите в два възможни случая - когато усетя, че иска да скрие нещо (да предмълчи)  от мене не му нарушавам личното пространство.
Другия случай е когато много добре се познаваме със събеседника и можем да си кажем много неща без думи и без поглед - само с присъствието си.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #143 -: 03-05-2010, 09:41:21 »

След пречистването, да чукна на дърво, се чувствам идеално :). Вчера бях на сокове - ябълково-морковено-цвеклов сутринта, портокалово-грейпфрутов на обед, и чист ябълков вечерта към 7.
Днес сутринта закусих с плодове (зелена ябълка и портокал), дотук и изпих първия литър чай за днеска  tooth. За обяд мисля да си направя салата "метличка", а за вечеря - картофи на пара (не мисля, че ще е проблем).
Имам работа за целия Китайски народ, ама не я върша много усърдно  :whistling2 - emotloader: :-\. Абе, ще почна, по някое време - най-вероятно като залепя две 3-ки  tooth. В сряда пътувам пак за една седмица. После вече ще се наложи да поразредя разходките, че се задават множество ангажименти, за които трябва да съм тук  :(. Стискайте ми палци... Все пак се радвам, че се задава спасителният пристан "22-ри май"  ;D :Content_22:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #144 -: 03-05-2010, 13:34:53 »

Какъв чай пиеш? И аз съм любителка на чая по принцип, но избягвам прекалената консумация на същински чай (Camellia sinensis) заради съдържанието на кофеин, пък и понякога ми става лошо.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #145 -: 03-05-2010, 15:18:13 »

Главно билкови - много обичам лайка, мента, магарешки трън, мащерка (ако мога, си бера билките сама; ако не - задоволявам се с купени), смесени. Ако са купешки, много внимавам на опаковката да не пише "аромати" или нещо подобно  ;). Черен чай пия рядко, не ми е любим, а и не изпитвам нужда да се тонизирам; а зелен хич не обичам - не знам защо, но вкуса не ми е приятен и трябва да му набухам 2-3 лъжици мед, за да мога да го понасям  :-X.
Преди години пък изобщо не бях по чая и с бой не можеха да ме накарат да пия  tooth. Сега не знам как се получи така - просто... свикнах  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #146 -: 03-05-2010, 19:05:14 »

Вики, явно като мен си почитателка на чайовете. Опитай някой път следната комбинация: листа от смокиня, липа и шипки  :peperudi:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #147 -: 03-05-2010, 21:24:34 »

Вики, всъщност е по-правилно зеления чай да се пие непосладен като заедно с него се консумират разни сладки. Но това е някакъв "етикет". Аз лично си го подслаждам. Черният чай, пък, направо ме удря ако не му сложа малко мляко. Цялата философия в чая и това как ще ти понесе е запарката - на каква температура е била водата и колко време е държан. Чаеве като белия и зеления се запарват само 2-3 минути, защото иначе горчат.
Пакетирани се отказах да купувам почти, защото единствените, които нямат вкус на слама са английските. Те пък са бъкани с ароматизатори и излизат прекалено скъпо.
Роойбос и хънибуш са приятни и леки чаеве - без кофеин, танини и прочее въздействащи съставки.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #148 -: 03-05-2010, 21:51:39 »

...
Пакетирани се отказах да купувам почти, защото единствените, които нямат вкус на слама са английските. Те пък са бъкани с ароматизатори и излизат прекалено скъпо.
...

Скоро си купих чай мента от "Етъра" на билкова аптека "Билкария". Страхотно нещо и на вкус и аромат. Е не е на филтърни пакетчета, а си е просто натрошена мента - слагам в едно такова (таквозинка) метално с мрежичка и все едно съм с пакетче. Е почти де, ама сега няма за едно-две листенца в чашата да правим проблем.  ;D

В София, в магазин "Хит" виждам пак така пакетчета "био" чай от мента с натрошена мента (не са на пакетчета). Мисля да го пробвам скоро, защото тая аптека "Билкария" май я има само в Търново.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #149 -: 03-05-2010, 21:59:26 »

Да не са на "Тронка" чаевете? Те са уж био и като цена що-годе се ядват. Аз днес търсих да си взема бъз, но нямаше. Всех едни шипки на небио фирма (стиснах се някъде за левче) и ще ги видя какво представляват. Мента не обичам по принцип и ми влияе зле.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #150 -: 03-05-2010, 22:08:51 »

Да не са на "Тронка" чаевете?
...

Да, тези в "Хит" са "Тронка". Аз обичам много мента, но пък ми казаха, че не трябвало да се пие, ако приемаш някакво хомеопатично лекарство - намалявала му ефекта. Не че пия де такова лекарство де. Просто споменавам.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #151 -: 03-05-2010, 22:24:41 »

Ех, моята таквозинка някой ми я задигна докато живеех в студентски град. Много удобно нещо е.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #152 -: 04-05-2010, 01:46:30 »

Христо, гледам ти снимката и виждам голяма промяна и при теб. Браво! Много добре излгеждаш! Излъчването ти имам предвид.  :Content_14:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #153 -: 04-05-2010, 07:38:23 »

Христо, гледам ти снимката и виждам голяма промяна и при теб. Браво! Много добре излгеждаш! Излъчването ти имам предвид.  :Content_14:

Вери, благодаря за добрите думи. Това излъчване на мързел да се обръсна го тренирам вече втора седмица.  :Confus_3: :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #154 -: 04-05-2010, 08:59:06 »

Христо, гледам ти снимката и виждам голяма промяна и при теб. Браво! Много добре излгеждаш! Излъчването ти имам предвид.  :Content_14:

Вери, благодаря за добрите думи. Това излъчване на мързел да се обръсна го тренирам вече втора седмица.  :Confus_3: :Content_4 - emotloader:

Ами той и на предната снимка си изглеждаше добре! :)

Аз обичам да пия зелен чай с жасмин и мед. Другият ми любим чай е ройбос. И двата са супер антиоксиданти.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #155 -: 04-05-2010, 14:58:46 »

Да не са на "Тронка" чаевете?
...

Да, тези в "Хит" са "Тронка". Аз обичам много мента, но пък ми казаха, че не трябвало да се пие, ако приемаш някакво хомеопатично лекарство - намалявала му ефекта. Не че пия де такова лекарство де. Просто споменавам.
По време на хомеопатично лечение трябва да се избягват всякакви храни със силен аромат и вкус - мента, кафе, повечето подправки. Но някои хомеопати отричат това правило.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #156 -: 04-05-2010, 15:08:58 »

Много зависи какво се лекува, на какво лекарство си и от колко време се лекува човек с Хомеопатия при проблем.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #157 -: 04-05-2010, 19:07:07 »


Скоро си купих чай мента от "Етъра" на билкова аптека "Билкария". Страхотно нещо и на вкус и аромат. Е не е на филтърни пакетчета, а си е просто натрошена мента - слагам в едно такова (таквозинка) метално с мрежичка и все едно съм с пакетче. Е почти де, ама сега няма за едно-две листенца в чашата да правим проблем.  ;D


Тъкмо утре си пътувам пак и мисля да посетя Билкария-та , да се запася с това и онова :). Май отскоро я има, но доколкото видях последния път, там има всичко (или поне 90%)  ;D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #158 -: 05-05-2010, 02:12:56 »

Какво ми хрумна сега точно да си изповядвам преживяванията, посред нощите - идея си нямам... И най-вече какво правя будна в 2.30 изобщо  :D. Утре (демек днеска, де) от 8 сутринта имам контролно по превод и ако съм недоспала, или полудоспала, `наиш к`ъв превод ще пльосна, за радост на преподавателското тяло  tooth... Ама, това е положението, Минке!
Тия дни имах малко напрежение... Миналия четвъртък си беше направо "несвъртък". В уни-то - лудница; остават всичко 10 работни дни (слава на небесата!) и е доста натоварено, всички са изкудкудякали... Майка ми се налага да отиде за 1 нощ в болница, за една процедура. Не е нещо сериозно, изследвания, но е важно да се направят (да не ни е обеца на ухото най-вече). Отделно с приятелката проведохме един много сериозен разговор, който отлагам от години насам. До известна степен И защото знам какво ще излезе от това - точно нищо. Попитах я твърде завоалирано "те, или аз?"... Тя ми отговори не съвсем завоалирано "Те!". Нищо не казах  :-X. Засега просто размишлявам... Отказах се да търся решение. За тая работа трябват двама. Консенсус се постига, когато се работи с общи усилия, а не само единият да се бъхти. Казват, че понякога решението идва само, когато спрем за да се мъчим да го открием... Еми, да видим - може и да се окаже така... Ако дойде - дойде; ако не - здраве да е.
Пак си пътувам за 1 седмица... После докъм 5ти юни имам една серия от мини-изпити. После е вече държавният... Но за тях не ме е грижа. Да бе - нямам си други грижи, за тях ще се тръшкам  :whistling2 - emotloader: .
Менюто днес - 7.00 мюсли с банан; 12.00 - две ябълки; 15.00 - 500 мл фреш от червен портокал; 18.00 салата домати и краставици с много маслини, лук и магданоз. Течности - 2л вода, 1л чай. Спорт - само ходене пеш. Упражненията тия дни ги бях поизоставила, сега пак ще ги почна  :weight_lift:.
Учене - полека-лека върви, но за мене - недостатъчно  :-\. Стягам се, че вече става сериозно...
Еми, това е засега, стига съм ви занимавала с глупости. Отивам да спя/да уча/да се разхождам из стаята, каквото дойде  tooth. Приятен ден/лека нощ на всички! :-*
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #159 -: 05-05-2010, 17:59:47 »

И на мен не ми пука за държавния. А някои от сега учат. И без това няма да запомня нищо до Юли ако от сега почна да чета, има ли смисъл? tooth
Медицинските изследвания са нож с две остриета. Има опасност да ти "открият" нещо и още по-зле - да почнат да го лекуват. Накрая се оказва, че не е имало нищо, но лечението е довело до разни усложнения. Дано при майка ти не излезе абсолютно нищо.
Такива търкания между двойките са нещо нормално. Никога не се постига консенсус. Само времето показва дали двама души са си подходящи взаимно или не. С предварителни уговорки и тръшкания нищо не става, само нерви се хабят. Да не говорим, че човек често се ядосва в подобни ситуации и казва каквото му е на уста, а не на душа. Най-вече за да ядоса половинката.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.