Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159839 пъти)

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #60 -: 23-03-2010, 11:05:11 »

 За тонизиране на мен ми действат добре ядките. Например сутрин хапвам малко орехи (по възможност да са с черупка и да се счупят малко преди ядене) + 2 бразилски ореха + малко мед. От една седмица тази закуска много ме тонизира :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #61 -: 23-03-2010, 11:09:52 »

Вики, мен ме тонизират  сутрешните асани. И понякога ако се поотпусна през деня един банан хапвам. Но откакто не пия кафе, да се чувствам отпаднала много рядко се случва.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #62 -: 23-03-2010, 15:00:05 »

Днес отварям един банан и здраво ми замириса на разтворител вътре,сто процента е обработван,сега май и тях ще откажа :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #63 -: 23-03-2010, 20:03:02 »

Еее, то пък вече вярно и въздуха да откажем  :laugh:. Както и да е...
Днес менюто беше: сутринта си пасирах един банан с връзка магданоз и малко орехи, по-късно 2 ябълки; към обед 1 сурово "Корни" от моите  8); към 6 вечерта - салата с чушки, маруля, моркови, цветно зеле и маслини. Течности - само 2 л. вода  tooth. Спорт - 2 ч гимнастика, 1 час ходене пеш и асани към 25 минути. Сутринта си направих клизма - около 1 л, с подсолена вода. Резлутатът беше неочаквано добър.
Учене - само в даскалото, но пък беше задоволително. Направих една зашеметяваща презентация - въпреки че бях прочела материала 2 пъти, нищо не разбирах... Затова просто повтарях общи приказки, ама на английски и с патос  tooth. Това им е и афинитет на нашите доценти - всичко да говорят с патос, все едно е важно научно откритие (може да разказват приказката за Червената шапчица, но да е с патос  :pensif_29:). Че накрая ме и похвалиха, че съм била свършила "перфектна работа"  :Content_4 - emotloader:. Понякога се удивявам на формализма в нашата система и сама си се чудя как досега все упорствам да уча непременно с разбиране, а не със зубрене  :-\. Както и да е.
Тая вечер мисля да прегреша с още една чашка от онова, хубавото, арониево вино, което още геройски стои  :D. Уморена съм, мързи ме, искам ваканция - дълга и хубава, че да уча, но и да почивам... Успокоявам се само с мисълта как само след седмица ще катеря баирите планински и ще се радвам на природата  :peperudi: :Content_22:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #64 -: 25-03-2010, 18:18:58 »

Днес не съм гневна - хубава работа свърших  8).
Сутринта изпих един фреш морков и в 7 часа - навън. В 8 - на опашка пред касата в уни-то (за стипендии - айде дано ме огрее, че да живна малко тоз семестър!). Слава Богу, бях сред първите, та бързо се свърши. Подадох си молбата и - айде, на Плиска за час... Между 9 и 12 се подкрепях с един кокосов орех. В 4 си бях вкъщи и си забърках нещо като мус от 1 банан, 1 ванилия, 1 с.л. мед и кокосови стърготини - стана чудно  :Appetit_17:. Вечерта мисля да ям салата (каквото и колкото ми се намират зеленчуци вкъщи - май броколи и моркови... малко е мизерия вкъщи  :whistling2 - emotloader:).
Движение днес - 3 часа ходене пеш, 1 час гимнастика. Течности - 3 л чай. Времето си е все така готино  8). Сега сядам да пиша курсова работа и ако ми оставне време вечерта, ще изляза пак :).
Поздрави! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #65 -: 25-03-2010, 18:58:42 »

Вики  :peperudi: много ти се радвам на енергията.  :Content_14:

Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #66 -: 25-03-2010, 20:30:42 »

Вики  :peperudi: много ти се радвам на енергията.  :Content_14:



Ех, Дани, в последно време точно енергията нещо ми изневерява, какво бях писала и по-рано  :). Май варира според дните - днес беше ОК, но вчера пак си проспах целия семинар по Ам. литература, само дето не съм го писала  :Dormir_13 - emotloader: :Content_4 - emotloader:. Надявам се да е само пролетна умора, биоритми и т.н. - пък и гледам, че и много други се оплакват от същото...
Хубавото е, че при всяко положение, по празниците ще починем малко - хайде, една седмица още, по корем ще я излазим ако трябва! :D
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #67 -: 26-03-2010, 02:14:23 »

Сега като сменят времето, ще се оправиш.
Поне при мен беше така. Смениха го на 13-ти срещу 14-ти.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #68 -: 26-03-2010, 17:20:39 »

Дано, Вери :)
Днес се прибрах малко по-рано. Сутринта ядох мюсли с 1 портокал и 1 ябълка; към 12, преди да изляза, си пасирах 1 банан с шепа орехи; към 16 - салата от домати, краставици, репички и пресен чесън. Спорт - 3 часа ходене, 2 часа гимнастика, 1 ч. асани. Течности - 3 л вода. Учене - днес няма такива екстри, освен в уни-то  :whistling2 - emotloader: tooth. Снощи около 9 направих един превод - малко си оставих ръцете, но ще го оправям после  ::).
Утре заминавам на Боровец за уикенда  :Content_22:. От работата на майка ми организират някакво мероприятие за служебните лица (което неофициално се води банкет) и тя реши да ме вкара контрабандно... аз с удоволствие приех  :whistling2 - emotloader: :D. Досега не съм ходила на Боровец, та не знам дали ще ми хареса, но мисля, че ще  ;). Непременно после ще разправям... и ще показвам снимки  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #69 -: 26-03-2010, 22:31:23 »

  Да си починеш добре и хев фън  :peperudi: :Content_22:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #70 -: 26-03-2010, 23:27:34 »

Хубаво ще е, щом е на планина, сред боровете  :peperudi: Приятно прекарване Вики  :Content_22:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #71 -: 27-03-2010, 19:16:07 »

Вики, не забравяй да напрегръщаш дърветата :Content_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #72 -: 29-03-2010, 19:03:24 »

Здравейте всички!  :Content_22: Ето че пак съм тук...
Изкарах си много хубаво на Боровец, напрегръщах дърветата - откога ми бяха залипсвали  :peperudi:. Вчера кажи-речи не излязох, защото цял ден валя сняг, но онзи ден хубаво се разходих из планината. Въпреки че, ако трябва да съм честна, предпочитам на някоя хижа в същинската част на Рила. Този курорт ми се види малко далеч от планината, в известен смисъл  :). Както и да е...
Възползвах се от всички възможни екстри - сауна, фитнес, хидроджет и джакузи, абе г*зарска работа  O0 tooth. Невероятно, но всичко беше безумно евтино  :o. Е, все пак отстъпките бяха големи... Една салата зеле и моркови - 50 ст!
В тая връзка, радвам се да отбележа, че и модерните ресторанти вече са включили богат избор в менюто - за всеки има по нещо. Дори един веган/суровоядец би могъл да се наяде прилично - не е като преди години, когато човек не можеше да си намери храна в заведение, която да НЕ включва месо  :-X.
С майка ми много ядяхме тия 2 дена... Не е хубаво, ама  :whistling2 - emotloader:. Най-вече плодове и салати де, но един-два пъти си поръчах и десерт, или кашкавал и сирене към салатата. Не е било прекалено, ама пак ми е малко кофти  ::). Най-смешното беше, когато днес, докато при последната поръчка, си мислех: "Леле, тия дни ядох като прасе... Много ми е това... Сега поне до утре няма да съм гладна... Два-три дена трябва да мина на детокс...", дойде сервитьорката, остави нещата, изгледа ни, и отбеляза - "Ама вие двете много малко се храните!"  tooth :Content_4 - emotloader:. Уби ме! :Confus_3:
Та, това е, в общи линии, скъпи приятели... Прибрах се днес. Утре ми предстои едно не дотам приятно мероприятие, на което се налага да присъствам  :surpris_23:. Стискайте палци да мине максимално бързо и леко.
Приятна вечер на всички, до скоро! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #73 -: 30-03-2010, 10:20:31 »

Другия път да ме вземеш и мен,жената с теб ще ме пусне. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Не си вкарвй огризения ,че много си яла и си се задръстила. Понякога може да се хапва различна храна,за да не се изнежи съвсем организма. Е, не може единия ден да си на сухо гладуване,на другия на бира с кебапчета tooth tooth tooth
Вярвай в себе си,ти си едно божествено създание,както всички нас!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #74 -: 30-03-2010, 20:08:26 »

Здравейте!
Днес мина всичко за един час, ама за бройка не инфарктирах.....
Айде, то не е хубаво да се хваля; вярно, че не е голям подвиг мойто; вярно, че скромността краси човека, ама... ама вече бая време мълча и си трая, пък не виждам да съм разхубавяла особено  tooth :Content_4 - emotloader:. Затова сега всичко ще си кажа - от уни-то трябваше да ми връчат награда за един конкурс, който спечелих за превод на поезия... Хубаво, ама аз мислех, че само ще ми връчат премийката/тиквения медал, ще ми кажат едно "чАстито" и гутоу... А тия хора организирали цяло катедрино събитие - за мен и една друга колежка, която спечели друго нещо... Пък речи... пък аплодисменти... пък снимки... пък ядене/пиене  :-\ :-[. Никак не обичам подобни мероприятия и се чувствам повече от неловко, ама викам си, айде, ще изтърпя... Да, ама върхът на суровия сладолед беше когато поискаха да прочета стихотворението - на български и на английски... Отгоре на туй, текстът внезапно изчезнал, та трябваше да го кажа наизуст  tooth. Пред 30 човека! (Да уточня, че съм го написала преди повече от 3 месеца  :fun_096:) Не питайте как, справих се, ама получих такъв сърцетуп, че после 5 минути седях, пиех вода и гледах като нас*ано дете майка си  tooth. Абе, всичко е добре, щом свършва добре...
И утре ще съм си у дома - йееееееееееееее  :Content_22: :thankyou: :love_026:.
Ще гледам да пиша, когато ми е възможно, но, честно казано, не ми се ще да прекарвам много време пред комп-а, когато мога да го употребя за прекрасни дълги хубави разходки сред природата, на хубави места, с хубави хора.  :peperudi: :love_028:
Менюто днес - фотосинтеза  :whistling2 - emotloader:. Не защото съм яла повечко, далеч съм от мисълта да се самонаказвам затова, просто днес спах до късно, после трябваше да бягам по задачи и досега не съм имала възможност (не съм яла грам на мероприятието, както се сещате, там плодове, салати и кълнчета никой не сервира  >:(. Пих само 1 сок от ананас - поне беше 100%-ов!), а не ми се иска да ям по това време... Тъкмо, разтоварването си стана от само себе си  ;D. Но в Горна определено ще си ям плодове и зеленчуци от района - натурални, вкусни, истински... гледани с много грижа и любов  :Content_22:.
Приятна вечер на всички и до писане! Ако не се чуем пак скоро - желая на всички весели Великденски празници  :kisss:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #75 -: 30-03-2010, 21:31:05 »

Вики, честито за наградата:) Ти си нашата гордост :Content_14:
След като си стихоплетствала пред 30 човека дали няма да споделиш и с нас  :fluretaa:
Пречистването днес ти се е получило тъкмо на време (пълнолуние е)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #76 -: 30-03-2010, 21:55:28 »

Браво Вики :love_026: и весели празници у дома  :Content_22:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #77 -: 31-03-2010, 09:09:41 »

Вики, честито за наградата:) Ти си нашата гордост :Content_14:
След като си стихоплетствала пред 30 човека дали няма да споделиш и с нас  :fluretaa:
Пречистването днес ти се е получило тъкмо на време (пълнолуние е)

Моля  :-[ :) http://oldspook.blogspot.com/2010/02/sleeping-princess.html
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #78 -: 31-03-2010, 19:18:57 »

Браво, Вики! Страхотно е! Браво!  :flower:  :flower:  :flower:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #79 -: 31-03-2010, 19:29:57 »

 :fluretaa:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.069 секунди с 21 запитвания.