Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159835 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #40 -: 15-03-2010, 15:13:14 »

 Вики, имаш много интересен дневник, продължавай да споделяш, много си старателна иии като прочета как редовно налягаш над учебниците ме хваща срам, че аз все ги избягвам  :Confus_3: снимката на аватара е мн готина!
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #41 -: 15-03-2010, 19:42:52 »

Благодаря, Симонче  :).
Днес чак сега си включих компютъра. Сутринта се занимавах с чистене, разтребване и разни такива особено вълнуващи дейности; после и към 2 часа учене... После, както се бях зачела и ме беше нагряло навън слънцето, много хубаво си задрямах  :whistling2 - emotloader:... и така докъм 6 вечерта  tooth. Сега ми е ясно защо испанците имат сиеста  ;D.
Менюто днес: сутринта в 6 - ленена напитка, 6.30 - фреш морков; два портокала, един банан и половин кокосов орех, разпределени на интервали от 7 до 11; към 12 - салата от домати, краставици, чушка и маслини, поръсена със сусам; към 6 и нещо - две ябълки и 10-тина лешника. Течности - сто литра чай  ;D, вода - по-малко. Спорт - 30 минути асани сутринта; 2 часа гимнастика по-късно през деня и две мижави разходки до магазина и с кучето. Сега мисля да отида на гости у една приятелка, с която не сме се виждали от сто месеца... дано не заседна там за цяла нощ, но какво пък толкова... утре на лекции ще спя  ;D.
На всички хубава и успешна седмица! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #42 -: 15-03-2010, 22:10:30 »

Браво Вики  :Content_14:, пълна си с енергия, имаш много движение в сравнение с мен  :Confus_3:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #43 -: 16-03-2010, 08:37:53 »

 :kisss:И от мене имаш едно голяяямо бравос!!!особенно за дрямката на лекциите..едно време имаше една идея ...за учене по сънната методика...спинкаш си, на фона на лецииииии иииии се събуждаш мноооого знаещ... tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #44 -: 17-03-2010, 09:07:43 »

Благодаря ви, дружки  :fluretaa: :flower:.
Бабо Марийо, мен баща ми ми е споменавал за едно експериментче, което на времето провели с колегите си - някой записва лекциите на грамофонна плоча, после вечер шляпат карти или табла и който губи най-много, стои цяла нощ да борави с грамофона и да превърта лекциите, докато другите нанкат  ;D. Той самият твърди, че най-сложния изпит си взел, тъкмо щото на него се паднало да дежури с грамофона, та позапомнил нещо, докато другите нямали подобен успех със сънната процедура  :Content_4 - emotloader:.

Иначе вчера в 6 сутринта пих лененото семе, към 7 и фреш круша (не я обичам много като плод, затова понякога си я пия под формата на сокче); от 7 и половина до 12 - 2 ябълки, 2 портокала и 1 банан, разпределени на порции; за лекциите си взех един вегетариански дюнер (от здравословен магазин, който ги получава от ресторант Кринг  ;D http://kring.bg/) - с хляб Чабата, зеленчуци, соеви филенца и картофи - и го ядох на 2 порции, в 1.30 и в 4; вечерта към 7 - няколко бразилски ореха. Течности - 1 л. чай и 2л. вода. Спорт - към 3 часа ходене пеш и 1 гимнастика. Щях да правя вечерта и асани, ама взех, че си легнах в 8 - здраве да е, и утре е ден.
След 2 седмици ще съм си вкъщи (в Горна Оряховица) за празниците и вече си броя дните  :surpris_25:. Хайде поздрави, заедно да устискаме оставащите работни дни, с малко зор  :weight_lift:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #45 -: 17-03-2010, 14:01:29 »

И аз чакам с нетърпение да се прибера вкъщи, че 3 месеца не съм си ходила и ще е голяма радост  :sorcerer - emotloader: Вики, след гладуването на вода качи ли кг?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #46 -: 18-03-2010, 10:09:54 »

Симонче, да ти кажа, не съм се сещала да се претегля, но като гледам как ми висят гащите, не виждам особена разлика  :-[ tooth. Но предполагам, че нещата ще се нормализират по някое време.

Вчера не съм писала... Менюто - както обикновено. Сутринта ленена напитка, по-късно мюсли с банан, през деня салата от домати и краставици, с маслини и соеви кълнове. Течности - сто литра чай  tooth; спорт - 3 ч ходене пеш, 1 ч 10 мин гимнастика и 15 мин асани. Учене - 2 часа дремене на лекции и 2 вкъщи...
Всъщност, една лекция нямахме и затова отидох на кафе с едни познати от гимназията, с които не се бяхме виждали отдавна (там пих едно безкофеиново кафе). Поседях към 2 часа, но май беше повече от кумова срама - много мразя така, ама... :( Не знам защо са толкова малко хората, на които наистина може да разчита човек, да нарече приятели и при всяка среща да се чувства добре, все едно време не е минало... Иначе познати - колкото искаш. Както с тия хора вчера - веднага прави впечатление, че въпреки че не сте се виждали от 5 години някъде, няма да те питат как си, какво правиш, здрав ли си, щастлив ли си, ами първата тема е "Ти сега каква кола караш? Още ли си с оная, старата..." И, недай си Боже, ако си с "оная, старата"! >:( Ще ми се хората да не са толкова повърхностни понякога... И в същото време ми се иска и аз да бях толкова лесно задоволявана - искам кола, купувам си я; искам фирмени дрешки - поръчвам си ги... Гениално просто! (Да уточня, че аз далееееч не се имам за еталон за интелигентност, духовност или ерудираност, но понякога при подобни разговори в такива среди у мен се поражда едно-единствено желание - да съм самотен тибетски монах, или йогин в Индия  :pensif_29: :laugh:)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

tsvety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #47 -: 18-03-2010, 12:19:35 »

Всъщност, Вики, съвсем не е толкова просто да бъдеш "презадоволен" човек...
Имам предвид в материалната сфера.
Постоянно трябва да се търсят нови стимули, нови материални цели за постигане,
защото всичко омръзва, разочарова, остарява, излиза от мода...
Животът се превръща в едно надбягване с въздушните кули.
Схемата е:
цел -> постигане -> кратка радост/задоволство -> спад в емоциите -> скука, разочарование -> нова цел...
И така до безкрай се завърта този демоничен кръг!
Дори при някои хора мога да го сравня с наркотична зависимост.
Като скуката, депресията и празнотата след всяка употребена придобивка се увеличават.
Въпрос на ценности...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #48 -: 18-03-2010, 17:52:43 »

Въпрос на ценности...
Именно.
Кола, къща и ходиш ли на работа (много е важно също къде). Това се смята за успех. Но тези ценности са ни насадени по времето на комунизма, когато са се редяли на опашки за коли и телевизори.
Тук в Канада много малко българи са с други ценности.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #49 -: 18-03-2010, 23:37:39 »

Затова йогите учат, че не трябва да се привързваме към това, което сме постигнали и да се отнасяме по един и същи начин и към печалба и към загуба (с безразличие)
В резултат се получава:
цел->постигане->голям праз->няма емоци (просто осъзнатост)->трябва ли ми нова цел?->може за разнообразие (важното е да не се превърна в участник а да си остана наблюдател)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #50 -: 19-03-2010, 08:31:12 »

Съгласна съм с това, което казвате. Но мисълта ми беше по-скоро, че понякога е за предпочитане целите на човека да се ограничават само или основно до материалната сфера (както е при определени индивиди) - защото, в крайна сметка, колкото и да са големи, те са реални и, следователно, постижими. Докато когато мечтаеш за разни абстрактни неща (любов, щастие, спокойствие и т.н.), дето сам не знаеш понякога как да ги дефинираш, камо ли пък как да ги постигнеш, непрекъснато търсиш нещо, блъскаш си главата и периодически се вкарваш в някакви безкрайни размишления (често безплодни) и само себе си терзаеш.
Ето, гледам сега блога на една позната (да направя кратка характеристика - руса, едрогърдеста, винаги ходи гримирана и наконтена, не излиза от вкъщи без фон дьо тен, грим, токчета, спирала... вечер се ляга със спиралата, сутрин се слага нова спирала върху старата... абе прелест!) и там има всичко на всичко: 100 снимки на лакове, гримчета и друга козметика; към 150 на скъпи "фйешън" дрешки (всичките розови и с разни джвъчки и финтифлюшки); още около 200 на бижута, шнолки и дрънкулки... И си викам - гледай сега тая девойка колко елементарно и щастливо си живее, пък аз съм седнала да се тръшкам за смисъла на живота, политическото положение в България, икономическото положение, географското положение, положението въобще, глобалното затопляне, озоновия слой... а също така и цяла вселена  :-\. И за какво? Очевидно досега не ми е било от огрооомна полза  :(.


Моля да извините мрънкащия и леко гневен (в мой стил) тон - спирам с разсъжденията и давам отчет за вчера. Сутринта изпих един фреш морков; по-късно закусих флейкс от киноа, а за обяд хапнах две филийки "Зърнена мозайка", намазани със сусамов тахан и тофу; вечерта (към 6) - един портокал и две ябълки. Течности - 1 л чай и 1 вода. Спорт - 2 часа ходене пеш, 1 ч 10 минути гимнастика и 1 асани. Любов - мнооого :). Спокойствие - горе-долу. Учене вчера нямаше много - само вечерта преди лягане - колкото да се приспя  ;D. През деня пак нямахме една лекция, та само се разхождахме с приятелката ми в търсене на някое китно паркче - времето е чудно, само за почивка, не и за работа  ;).
« Последна редакция: 19-03-2010, 08:38:09 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #51 -: 19-03-2010, 09:01:50 »

Zloqd,не безразличие ,а безпристрастност,защото ако ти е безразлично дали ще постигнеш нещо,защо да го постигаш? :surpris_23:
Ако искаш да се усъвършенстваш,не може да си безразличен,напротив,концентрираш се върху това което правиш и даваш всичко от себе си,нещо като карма йога.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #52 -: 19-03-2010, 22:02:07 »

Съгласна съм с това, което казвате. Но мисълта ми беше по-скоро, че понякога е за предпочитане целите на човека да се ограничават само или основно до материалната сфера (както е при определени индивиди) - защото, в крайна сметка, колкото и да са големи, те са реални и, следователно, постижими. Докато когато мечтаеш за разни абстрактни неща (любов, щастие, спокойствие и т.н.), дето сам не знаеш понякога как да ги дефинираш, камо ли пък как да ги постигнеш, непрекъснато търсиш нещо, блъскаш си главата и периодически се вкарваш в някакви безкрайни размишления (често безплодни) и само себе си терзаеш.
Ето, гледам сега блога на една позната....
Непрекъснато търсиш и си блъскаш главата - това е защото не ходиш на йога и нямаш учител като Рашко ;D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #53 -: 19-03-2010, 22:46:16 »

Бенато, написах това като вложих смисъла от наставленията на Кришна в "Бхагавад Гита". Откакто съм завършил следването си гледам да не се отклонявам от тези принципи, защото целите, които си поставяме на земята са свързани повече с оцеляването отколкото с усъвършенстването т.е. не толкова съществени, защото никой не е забил кола. Дори тези, които са постигнали безсмъртие - това е за период до 12000 години според даосите - после и физическото и финното тяло се разтварят. И ако не си се освободил от прераждане -  пак на осраните круши. И така въпроса е колко усилие да вложим в преследването на дадена цел - ако е прекалено голямо значи се вживяваме в нещата. По-важното е през цялото време да си осъзнат и ако постигаш това осъзнаване без някакво вътрешно усилие значи си на крачка от съвършенството.
Вики, ако не си чела "Бхагавад Гита " добре ще е да го направиш - гарантирам ти, че след това по-рядко ще те спохождат мрачни мисли.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #54 -: 20-03-2010, 10:26:12 »

Съгласна съм с това, което казвате. Но мисълта ми беше по-скоро, че понякога е за предпочитане целите на човека да се ограничават само или основно до материалната сфера (както е при определени индивиди) - защото, в крайна сметка, колкото и да са големи, те са реални и, следователно, постижими. Докато когато мечтаеш за разни абстрактни неща (любов, щастие, спокойствие и т.н.), дето сам не знаеш понякога как да ги дефинираш, камо ли пък как да ги постигнеш, непрекъснато търсиш нещо, блъскаш си главата и периодически се вкарваш в някакви безкрайни размишления (често безплодни) и само себе си терзаеш.
Ето, гледам сега блога на една позната....
Непрекъснато търсиш и си блъскаш главата - това е защото не ходиш на йога и нямаш учител като Рашко ;D :D

Ми доведи го тука, в София, и ще имам  ;D. А все пак и от Норбеков се научават доста неща ;).

Вчера менюто беше - сутринта ленена напитка, по-късно фреш грейпфрут, а между 9 и 13 - 2 ябълки и 3 мандарини; към 13.30 - салата моркови, цвекло и магданоз, поръсена със сусам и 10-тина бадеми; към 6 вечерта - няколко резена ананас.
Течности - 1л вода и 1л чай. Спорт - слаба работа, само час и половина ходене пеш  :whistling2 - emotloader:. Нещо бях адски отпаднала и още в 9 си легнах. Май ми беше паднало кръвното, щото по едно време направо залитах. Даже към 4 си взех едно кафе, белкин ме попривдигне малко (и свърши работа де). Учене - освен на лекции вчера нищо не съм пипнала и днес се заемам да наваксвам  :angel:.
Приятен уикенд на всички и до скоро! :flowers2: :love_007: :flower:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #55 -: 21-03-2010, 08:47:29 »

Вчера половината ден си седях в Докторската градинка и учих там - времето е прекрасно, само за излизане сред природата (в краен случай, поради липса на такава, става и в някое тихичко и уютно паркче)  :peperudi: :love_028:. Менюто ми беше сутринта - флейкс от киноа с портокалов фреш; към обяд 100 гр макадамия (не наведнъж, а за 2 часа - между 1 и 3), а вечерта картофи на пара с много лук  :essen:. Течности - 3 л вода. Спорт - 2 ч и половина ходене пеш и 1 час асани  :weight_lift:.
Днес май пак така ще направя, няма да чакам слънцето да се скрие ;).

Апропо, ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ НА ВСИЧКИ  :kisss: :peperudi:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #56 -: 22-03-2010, 09:44:44 »

Да пратиш много поздрави следващия път на Докторската. Липсва ми, там съм израстнала.  :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #57 -: 22-03-2010, 10:42:29 »

Да пратиш много поздрави следващия път на Докторската. Липсва ми, там съм израстнала.  :Content_22:
То на нея и докторите и липсват   tooth  ( дано не ме разбере погрешно )
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #58 -: 22-03-2010, 22:05:43 »

Днеска пак бях навън в Докторската (Вери, предадох поздравите :D). Спортът ми беше ходенето дотам и обратно, 2 часа на велоергометъра и (ако успея, преди да си легна) асаните. Течности - 3 л вода. Менюто: 4 портокала, 1 ябълка (огромна) и 1 банан (също огромен) през деня и салата от домати, краставици, маслини, копър и пресен чесън за вечеря. Учене - 1 час в докторската и 2 вечерта, вкъщи.
Напоследък се чувствам адски отпаднала  :-\. Някой да знае някакво тонизиращо средство, за повече енергия (освен фрешовете, те невинаги ми действат така)? Понякога съм толкова "умряла", че ми иде и кафе да пия, но не искам отново да се пристрастявам...  :( Не знам пролетна умора ли е, или какво, но не е никак приятно...
« Последна редакция: 22-03-2010, 22:12:19 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #59 -: 22-03-2010, 23:40:52 »

Цитат
Напоследък се чувствам адски отпаднала  . Някой да знае някакво тонизиращо средство, за повече енергия (освен фрешовете, те невинаги ми действат така)? Понякога съм толкова "умряла", че ми иде и кафе да пия, но не искам отново да се пристрастявам...   Не знам пролетна умора ли е, или какво, но не е никак приятно...
Вики, тъкмо щях да пиша същото...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 22 запитвания.