Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159776 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Здравейте! :)
Ето ме и мен, сложих и аз дневник най-накрая и когато мога, ще пиша интересното около мен - най-вече пречиствания, менюта, билки и т.н. Приемам корекции и съвети от всякакъв вид, род и количество, тъй като в тая област, общо взето, съм дилетант  tooth.
За първи път правя виртуален дневник (или гневник... то при мене е твърде несигурно и непостоянно кое какво е  :whistling2 - emotloader:), затова моля за снизхождение  :laugh:.
Мисля обаче, че ще ми бъде от полза да имам записани на едно място всички пречистващи процедури и резултатите - на 3-ти, тази сряда, правих Шанкх Пракшалана, а на 30-ти смятам да си пречистя и черния дроб... Гладувания, курсове на пречистване с билки, плодови и/или други режими, са все неща, които винаги са ме интересували и съм правила с удоволствие. Надявам се в времето да се осъвършенствам и да се справям все по-добре.
С храненията съм доста хаотична, та си имам върху какво да поработя. Главно хрупам плодове и ядки, или нещо съвсем набързо приготвено. Все съм навън - я на лекции, я по задачи - и нямам време да седна на масата като хората, или да си подредя храната красиво в чиния. Накълцам салатата надве-натри, все едно прасета ще я дъвчат, а не хора... Не си готвя неща сама особено много, щото съм малко мързеливичка, или по-скоро заета  ::). С рецептите още едва прохождам, отскоро имам кухненски робот и още не му знам даже всички екстри... плюс това съм доста нескопосана, ръцете винаги са ми били в хайде-да-не-казвам-кое  :whistling2 - emotloader:  tooth. Не съм нито сто процента суровоядец (към 80 - от време на време си хапвам зеленчуци или картофи на пара, много ги обичам; или варя бобови и кафяв ориз), нито веган (може би 90% - още ям мед и пчелни продукти и не искам да се лишавам от тях; млечните съм свела до маааксимум 1 път месечно), чат-пат си купувам готови продукти - поне от здравословни магазини или надежден източник, най-вече Биомаг в София. Купувам си готови салати в пакетчета, от Била и другите вериги - голяма глупост, знам, ама като ме мързи да мъкна цяла зелка и да си я режа сама вкъщи, по-лесно ми е да си отворя пакета (уж пише, че нямали консерванти, ама кой ги знае!). Глупав навик, и още доста такива глупави навици имам, но това да ми е проблемът - все пак човек се учи, вярвам, че постепенно ще почна да се отървавам и от тях  :angel:.
Спортът ми е любимо занимание отдавна, не ми минава и ден без поне малко интензивно движение. От известно време (по съвет на Петко  :flowers2:) си мисля да почна да се занимавам сериозно с йога - имам нужда най-вече да успокоя тялото и уравновеся ума си (че понякога е доста разбрицан  :Confus_3:)... та, надявам се, и за това ще пиша :).
Изобщо, намирам се на работа, интересно е около мене, не се случва често да ми е скучно и обикновено на околните също им става интересно (освен ако, разбира се, по някое време не избягат с писъци, защото често, покрай себе си, правя и тях интересни  :whistling2 - emotloader:)... Дано и на вас да ви бъде  :).
Благодаря ви за този сайт, благодаря, че пишете, всички сте много готини  :flowers2:. До скоро!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #1 -: 07-03-2010, 13:48:45 »

Като за зает човек, доста добре се справяш според мен.
Другото - с времето си  :flowers2:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #2 -: 08-03-2010, 14:03:58 »

Какво ново днес - гневя се, че пиша презентация... От два дена я пиша, всъщност, но задачата е с доста повишена трудност и хиииич не ми се занимава  >:(. Невероятно как досадната дейност понякога отнема много повече време, за да се нагласи човек психически, отколкото ако веднъж седне, съсредоточи се и свърши всичко както трябва на един път... :(
Както и да е... Днес посветих 30-тина минути на асаните, плюс 1 час на велоергометъра. Определено съм доволна, че нямам часове и не се налага да излизам в тоя сняг  :-\.
Сутринта хапнах една ябълка и флейкс от киноа. Сега хрупам сурови фастъци пред компютъра (поредния глупав навик), мъдря презентацията и в промеждутъците спамя Сурат-тифтйера (Фейсбука :Content_4 - emotloader:)... Офф, голяма мърда съм  tooth. Айде, толкова засега, до скоро!
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #3 -: 08-03-2010, 16:17:19 »

Здрасти Вики  :Content_22: Успех с тая презентация, по-бързо да я довършиш  ;D
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #4 -: 09-03-2010, 00:29:51 »

Чел съм някъде , че не трябва да се ядат сурови фъстъците, те са от семейство бобови , а не са ядки :)
Вредни били сурови. Баща ми , който е спец също го потвърди.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #5 -: 09-03-2010, 00:41:41 »

Офф, Титан питай  баща си щом като е спец защо всъщност са толкова вредни суровите фъстъци. Че то и печените са такива, а и аз печени не ги ям. Което пък значи, че трябва хич да не ги вкусвам. Ама и аз ги обичам Е, сега напоследък съм на друга вълна. Не съм се сещала за тях. Но по принцип не ми се отказва от фъстъците напълно. :surpris_25:
Вики, междудругото и аз хапвам мед. А инак се имам за веган?! :Confus_3: Аз се приемам за такава честно казано и незнам защо никога не съм приемала това, че ако ям мед няма да съм веган. В края на краищата толкова по-важни неща спазвам , а и меда е толкова е полезен и се яде много рядко. Ако трябва според общоприетите принципи да кажа, че не съм веган само щото ям мед - добре! Но аз  вътрешно се чувствам такава. :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #6 -: 09-03-2010, 00:54:37 »

Ами той ми го обясни Вал, ама аз нещо бях гладен и не го слушах точно , майка ми ми беше направила баница с картофи и праз и със спанак и гъби и силно се интересувах от лакомството. Чух нещо за инхибитори и крайното му заключение , че сурови не са ок за ядене. Утре пак ще го питам,че сега вече е дръпнал плувката  tooth .  Аз отдавна не ги ям и не ми липсват.
Честно казано аз се считам за строг вегетарианец , макар от доста време  да не ям животински храни. Всъщност до преди 7-8 месеца ядях краве масло и мед и много ме кефят :)  Обичам ги , а знаете ли как ми се яде млечен шоколад , малииииииииииииииииииииии :) Всъщност никакъв вегетарианец не съм бил :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #7 -: 09-03-2010, 01:16:36 »

Валка, напълно съм съгласна с теб за меда, както и че по-важна е вътрешната ти нагласа към храната, и към живота като цяло :). Просто исках да съм максимално точна с дефинициите, щото има всякакви представи за вегетарианец/веган/суровоядец, а някои хора го приемат много навътре  ;). Някои суровоядци консумират мляко и яйца - само че сурови... Някои ядат риба и се чувстват вегетарианци... За други, човек, който яде риба и яйца, но не и месо, не е вегетарианец... Някъде из форума прочетох, че яденето на мед, макар и в малка степен, се явява експлоатация на животинките и техния труд за наши, "користни" цели... Може, не знам. Във всеки случай аз се чувствам добре с този си режим, с това, което в момента правя за себе си, а как ще се наричам ми е все тая  :) :love_028:. Но ми се стори, че 90% веган е общо взето точно казано.

Иначе за фъстъците и аз съм чела - бобови са, не било хубаво да се ядат сурови, и т.н. Но съм чела и други мнения - пак тук някой (мисля, че беше Анджи) спомена, че е хапвал чат-пат сурови фъстъци в големи количества, пък нищо му е нямало. Та си направих извода, че по малко от време на време (вероятно ще е по-рядко от другите ядки, така и така не са ми любими) едва ли ще ми навреди особено... Е, още чакам реакция де, утре ако се появи, ще докладвам  :Content_4 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #8 -: 09-03-2010, 10:37:51 »

Фъстъците знам, че са доста вредни в суров вид. Натрупва се отрова в организма, и затова в началото никакви реакции няма. Който не може без фъстъци, да ги хапва печени. Иначе опасността от натравяне е същата, както ако се яде суров зрял фасул :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #9 -: 09-03-2010, 20:09:18 »

Петко, това не е ли малко пресилено? ???Ако сурови фъстъците са толкова токсични, защо изобщо се продават свободно? Толкова ли пък не е имало дори един случай на натравяне, който да вдигне шум, така че да не се допуска това? :o

Иначе... Приключих си най-после прочутата презентация, остава и утре да я изнеса  ;D. Днес пак се гневих на липсата на организация в уни-то - оказа се, че нямаме час (от 12 до 4), ама е нямало кой да ни предупреди... И н`а ти дупка до часа в 4 (от който не може да се отсъства, няма здрави, няма болни  >:(). И хайде, пак махай гащи от единия край на София до другия - и после обратно... И това се случва поне 2 пъти седмично! Пфууух... Спокойно, Викинце, спокойно... дишай дълбоко... сега отиди пак на даскало и се усмихни на колегите  ;D >:(.
Сутринта пих фреш от морков (към 7). Около 8 изядох две ябълки. По-късно през деня и салата от зеле и моркови с тофу. Течности - към 2 литра чай, за съжаление не толкова вода. Спорт - 1 час упражнения вкъщи и 1 час на велоергометъра (нямам желание да се разхождам пеша в тоя сняг).
Сега отивам да правя асани и се надявам да не се гневя повече за днес - стига ми  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Светла

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #10 -: 09-03-2010, 20:29:26 »

Който не може без фъстъци, да ги хапва печени.
Това ме кара да се чувствам по-малко гузна, че от време на време бъркам с голямата лъжица в буркана с фъстъчено масло  ;D Сурови хич не са ми вкусни, но пък в една книга на Гайдурков съм чела, че ако се консумират фъстъци, то точно сурови трябва да са, ама много подробности не са ми останали в главицата  :Confus_3:
Активен
„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #11 -: 09-03-2010, 21:10:34 »

Добре, че не обичам фъстъци, че иначе така и не разбрах полезни ли са или не  tooth
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #12 -: 09-03-2010, 21:39:02 »

Петко, това не е ли малко пресилено? ???Ако сурови фъстъците са толкова токсични, защо изобщо се продават свободно? Толкова ли пък не е имало дори един случай на натравяне, който да вдигне шум, така че да не се допуска това?
Бобът също се продава без рецепта tooth но всеки знае, че не се яде както шоколадовите бонбони, а се кисне и се вари ;) :)

Който не може без фъстъци, да ги хапва печени.
Това ме кара да се чувствам по-малко гузна, че от време на време бъркам с голямата лъжица в буркана с фъстъчено масло ;D 
Спокойно! Фъстъченото масло се прави с печени фъстъци :) Точно щото са опасни сурови, затова никой производител не се е навил да прави масло или тахан от сурови фъстъци ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #13 -: 09-03-2010, 21:48:00 »

В щатите има много хора с алергия към фъстъчено масло (поне не съм чувал за такива в България).
Алергията се изразява в подуване на лигавиците (устни, език, гърло) и човек може да се задуши.
Интересно дали при тях правят фъстъченото масло от ГМО фъстъци
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #14 -: 09-03-2010, 22:45:19 »

В щатите има много хора с алергия към фъстъчено масло (поне не съм чувал за такива в България).
Там хапват фъстъчено масло, както тук майонеза. За тях то е религия, а за нас новост все още :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #15 -: 09-03-2010, 23:36:31 »

Петко, това не е ли малко пресилено? ???Ако сурови фъстъците са толкова токсични, защо изобщо се продават свободно? Толкова ли пък не е имало дори един случай на натравяне, който да вдигне шум, така че да не се допуска това?
Бобът също се продава без рецепта tooth но всеки знае, че не се яде както шоколадовите бонбони, а се кисне и се вари ;) :)

Който не може без фъстъци, да ги хапва печени.
Това ме кара да се чувствам по-малко гузна, че от време на време бъркам с голямата лъжица в буркана с фъстъчено масло ;D 
Спокойно! Фъстъченото масло се прави с печени фъстъци :) Точно щото са опасни сурови, затова никой производител не се е навил да прави масло или тахан от сурови фъстъци ;D ;) :)

Но тахан от суров слънчоглед се прави, нали? ;)
За бобът ясно, но първо, в магазина се продава само суров (освен ако не е под формата на манджа от съответния щанд), докато фъстъците се срещат и печени, и пържени, а от скоро, и сурови - точно както лешниците и бадемите (затова май повечето хора ги водят ядки); и второ - бобът и да искаме, технически едва ли ще можем да го изядем суров  tooth... Абе, сигурна съм, че ме разбра, айде сега  :laugh:. Аз на своя отговорност си ги изядох сурови и ми харесаха. Едва ли скоро ще го направя пак, ама ако се гътна - здраве да е! :whistling2 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
« Последна редакция: 09-03-2010, 23:38:03 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Светла

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #16 -: 10-03-2010, 06:13:33 »

и сега като я зачекнахме тая тема ще ме светне ли някой що боба не може (освен това че ще изпотрошим всички зъбки), а пък зеления фасул може суров?!
Петко, фастъченото масло в Бг не е новост, в южните райони където се отглеждат фъстъци от десетилетия го правят, нарича се траон (или трахун) и е супер вкусно - като деца като си правехме торта слагахме от него вместо крем.
Активен
„И плътта на убитите животни в човешкото тяло ще стане негов собствен гроб. Защото истина ви казвам, който убива, убива себе си и който яде от плътта на убити животни, яде от плътта на смъртта."

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #17 -: 10-03-2010, 14:58:10 »

Зеленият фасул е зеленчук, а бобът-бобово.  :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #18 -: 10-03-2010, 15:39:13 »

Петко, това не е ли малко пресилено? ???Ако сурови фъстъците са толкова токсични, защо изобщо се продават свободно? Толкова ли пък не е имало дори един случай на натравяне, който да вдигне шум, така че да не се допуска това?
Бобът също се продава без рецепта tooth но всеки знае, че не се яде както шоколадовите бонбони, а се кисне и се вари ;) :)

Който не може без фъстъци, да ги хапва печени.
Това ме кара да се чувствам по-малко гузна, че от време на време бъркам с голямата лъжица в буркана с фъстъчено масло ;D 
Спокойно! Фъстъченото масло се прави с печени фъстъци :) Точно щото са опасни сурови, затова никой производител не се е навил да прави масло или тахан от сурови фъстъци ;D ;) :)

Но тахан от суров слънчоглед се прави, нали? ;)
За бобът ясно, но първо, в магазина се продава само суров (освен ако не е под формата на манджа от съответния щанд), докато фъстъците се срещат и печени, и пържени, а от скоро, и сурови - точно както лешниците и бадемите (затова май повечето хора ги водят ядки); и второ - бобът и да искаме, технически едва ли ще можем да го изядем суров  tooth... Абе, сигурна съм, че ме разбра, айде сега  :laugh:. Аз на своя отговорност си ги изядох сурови и ми харесаха. Едва ли скоро ще го направя пак, ама ако се гътна - здраве да е! :whistling2 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Вики, слънчогледът е ядка, а не бобова култура. Това ми беше мисълта.
Яжте каквото си искате. Всеки сам отговаря за здравето си.

Светла, в моите две села ме гледат странно и с неразбиране, когато им спомена за фъстъченото масло. С подобно неразбиране реагират и много магазинери, за които това все още им звучи като екзотика. Докато за американците то е част от най-честосрещаните храни в хладилниците им. Това имах предвид.

П.П. Понякога май се изразявам на някакъв извънземен език(код), та никой не ме разбира :D
« Последна редакция: 10-03-2010, 15:40:59 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #19 -: 10-03-2010, 19:33:12 »

Днес не съм гневна - приключих с неприятните задачи, не съм имала дупки днес, не ми се налагаше да мръзна много... Снощи пак не спах много добре, та днес, за компенсация, задрямах по време на лекция за американската модернистична поезия  :Dormir_13 - emotloader: tooth. Мда - поредният гаден навик... Не знам откъде ми се появи, но просто отвътре ми идва това мое заспиване на лекции - не го правя нарочно, нито даже ми е скучно... просто си заспивам и толкова. Хубаво, че не се случва системно, а само от време на време...

Днес сутринта (към 7) пих фреш от цвекло и ябълка. За закуска към 8.10 - мюсли с банан. На даскало се подкрепях с 2 ябълки и 2 портокала. Около 17 ч. - фреш морков; а за вечеря (18) - салата от зеле и моркови с кашу и маслини. Течности (освен фрешовете)  - 1,5 л. вода и 1 л чай.
Спорт - сутринта 40 минути асани; следобед - 1 час вело и 1 гимнастика  :weight_lift:... Ходи ми се пеш, но в тоя сняг определено не е подходящо  :(. Все ще изчакам някой и друг ден още...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 21 запитвания.