Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159899 пъти)

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #420 -: 02-11-2010, 10:15:23 »

Вики, направо ме смайваш.
От това, което съм чела, съм останала с впечатлението, че повече от 3-5 дена сухо гладуване не се препоръчват, да не използвам по-силна фраза... А и като те гледам на снимката, не виждам да имаш запаси, особено за такъв сериозен маратон. Та, мисълта ми е - дали не си превключила на друг източник на енергия? Гледам, че тук доста се оплюва сангейзинга и бретарианството, но ти как го чувстваш вътрешно? Дали не е нещо такова?

Поздравявам те, прегръщам те и стискам палци всичко да е наред :love_026:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #421 -: 02-11-2010, 11:37:47 »

Миленски, а ти опитвал ли си да гладуваш повече време ,само на вода поне ? Тогава наистина се усеща как черпиш енергия от слънцето, от въздуха, от гората, от всичко  :Content_22:
.... напълно разбирам Вики защо толкова често и се иска да прави такива гладувания :Content_22:
Активен

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #422 -: 02-11-2010, 12:28:28 »

На мен чистото гладуване ми се отразява много зле. На два пъти съм правила гладуване на вода. Първия път издържах 4 дена, а втория - само два. Чувствам се като парцал, повръщам почти нон-стоп и съм напълно неработоспособна. А по Лидия Ковачева съм гладувала доста пъти и се чувствам прекрасно. Аз горе-долу съм наясно защо се получава така при мен и съм взела мерки.
Въпросът е, че при сухото гладуване се спира и приемът на течности, което може да доведе най-малкото до обезводняване на организма. Затова ми е интересно Вики как се справя и наистина съм изумена, че е в състояние да издържи толкова много време.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #423 -: 03-11-2010, 17:02:05 »

Дани - златни ти уста! :fluretaa: Радвам се, че ме разбираш  :).

Миленски - замисляла съм се... Все още ми е трудно да кажа, аджеба, възможно ли е да черпим енергия от слънцето и природата, но за себе си поне съм забелязала ясно, че извън големия град ми е много по-лесно. Пробвала съм да гладувам и в София, и далеч от нея, и разликата веднага се усеща. Сред шума и колите ми е трудно да гладувам и 1 ден само, докато сред природата 5 дена сухо не ми представляват проблем. Неслучайно се препоръчва при гладуване да се ходи колкото може по-често навън и сред природа - дори паркове и градинки, ако няма нищо друго. Това във всички книги за гладуване го пише, та сигурно си има причина  :).
А иначе, запаси нямам кой знае колко, ама независимо от енергийния източник - и на тях не им се разминава   :-\. При последното (продължително) сухо, от 46кг паднах на 35  :-[. Сега не съм се теглила, но подозирам, че няма да е много различно... Днес ми е десети ден и се чудя дали да не прекъсвам вече - главно заради реалната вероятност да осъмна във вид на  съветски концлагерист  :-\.
Миленски, а ти преди чисто гладуване пробва ли да направиш някакъв вид подготовка? Напр. да изпразниш червата (с Шанкх Пракшалана, разхлабително или клизма)? Добре е и няколко дена преди това да си изключил всякакви стимуланти (алкохол, кафе, захар) и да си на преобладаващо сурово меню. Аз този път така направих и през цялото време досега ми беше къде--къде по-лесно  :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #424 -: 03-11-2010, 18:33:22 »

Вики а не се ли притесняваш от йо-йо ефекта като смяташ да гладуваш по 4 пъти годишно? Отслабваш с около 10 кг и след това ги възстановяваш. Това не е ли стресиращо за организма?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #425 -: 04-11-2010, 10:03:15 »

Ами не знам, Деси... Мисля, че не би трябвало да е стресиращо, ако се прави както трябва - т.е., плавно и постепенно, и захранването става с природна храна. Но, ако, разбира се, си права, предполагам, че бих се почувствала зле. В такъв случай сигурно ще намаля гладуванията на 1-2 пъти в годината. (Малко на принципа "проба - грешка" май  :whistling2 - emotloader:)..
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #426 -: 04-11-2010, 19:38:46 »

Ами да общо взето практиката ше покаже колко често да правиш гладуванията.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #427 -: 21-11-2010, 06:50:14 »

Я да взема да понапиша нещо, че ще ми мухляса дневникът...
Почти 2 седмици след поредното сухо гладуване, вече се захраних и се чувствам все по-добре и по-добре :). Засега съм консумирала само сурови растителни продукти. Мисля и да продължа така поне до края на месеца - тъкмо съм хванала коледните пости, да ги спазя ако не целите, то поне половин месец.
Направо пращя от енергия, не знам какво да я правя  :Confus_3:.
Нощес пак не можах да спя - хем се постарах през деня да се движа достатъчно; даже пих валериан вечерта, и въпреки това, спане - йок  :( >:(. Може да е от пълнолуДието, може и да съм превъзбудила дошата "вата", знам ли... Всеки случай е кофти работа това безсъние...
Сутринта към 4 и нещо (едва дочаках да стане и толкова) взех, че се облякох с каквото ми падна и излязох да се разхождам. М-у другото, много приятно беше  ;D. Още не е студено - прогнозата за времето работи решително в наша полза (поне засега), навън е осветено, ама хора по туй време няма - само лудите като мене  tooth, въздухът - свеж, чисто. Като понавъртях километража си седнах на една пейка и даже си събух обувките, че ми стана топло, а както си бях и постлала отдолу с якето, имах чувството, че съм на плажа - само дето не се препичах на дневна, а на лунна светлина... За такива случаи трябва да измислят термин "лунни бани" или "moonbathing"  tooth. Е, и тен не успях да хвана, за съжаление  :Content_4 - emotloader:.
Хайде поздрави на всички и много слънчева неделя  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #428 -: 21-11-2010, 09:02:48 »

И аз не можех да спя, когато не ядях. Знам, че ще ми кажеш, че ти всъщност се храниш добре и не е това причината, но споделям личен опит. И аз бях енергична, в началото. След година(или по-малко) на тоя режим(4-5 часа сън денонощие макс) нямаше и помен от тази енергия tooth Всеки организъм има някакви предели на поносимост. Тя се тренира де, ама на каква цена?:) Ще поживеем, ще видим.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #429 -: 21-11-2010, 11:34:39 »

Ех, добре си ти Вики, разхождаш си се когато си искаш... Аз преди два месеца бях в Търново, та разбрах какво е хубава сутрешна разходка без кучетата да те лаят, само защото им се спи още, хм!
Същата работа е при мен, в колкото и да си легна, сутрин в 6 volum e на max, може и по рано. За това пък вечер ми е трудно да не заспя преди 11. Иначе енергията си ми е така от малка, не вярвам, а и се надявам да не ме напуска скоро..
Ако имаш проблеми със съня, пробвай йога асани вечер. Още по добре, някой да те преспива де   :pensif_29:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #430 -: 22-11-2010, 06:38:51 »

Divineflow, аз съм на периоди - понякога си спя като кютук, понякога мога да спя даже до късно сутрин (това го приемам по-скоро като компенсация за 4-те години в уни-то, когато трябваше по принуда да ставам в 5) - обикновено по пълнолуние ме хваща безсъницата... Проблемът е, че като почне, мога да си откарам така дни наред.
За гладуването - както вече споменах, се захраних, но неслучайно споменах и превъзбуждането на вата ("вятър") като възможна причина - особено след гладуване се случва често. От това, което съм чела, се характеризира с излишна енергия, нервност и т.н. Май наистина ще наблегна на успокояващите асани. Може би и на храните, намаляващи вата.

Rima, вчера буквално съм събудила първите петли за кукуригаенто им, какво остава за кучетата  tooth. Но наистина си е друго да ставаш и да излизаш когато ти се прииска - особено ако не е в София  :). Ух, слава богу, не ми се налага скоро да ходя пак там  :peperudi: :Content_22:.

Успешна седмица на всички! :kisss:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #431 -: 08-12-2010, 17:01:15 »

Отдавна не съм се вествала... Гледам, нови потребители, нови Гневници и какво ли още не :)  ;D.
Нетът ми още е малко `лабав, но скоро ще си ходя до София и там ще имам време да наваксвам с четенето...
При мен всичко е брилянтно  :Content_22: :love_028:. Самостоятелното живеене ми се отразява много добре; че даже с икономиите нямам проблеми - не се скъсвам нито от ядене, нито от пиене; ток използвам само за лампите вечерно време, лаптопа и от време на време бойлера (1-2 часа за зареждането на джиесема даже не го броя), ел. радиатора не съм го пускала ни веднъж  tooth. Едно такова ми е спокойно и мирно на душицата, чак не смея да го повярвам  :Content_22: :peperudi: :).
Май за първи път досега спазвам изцяло коледните пости, от началото им, и май ще го откарам до края - храня се изцяло сурово и веганско, даже мед не съм яла (но пък си намерих стевия  ;D). Чувствам се добре засега, не ми се прияжда нищо от неразрешените храни; ако започна да се чувствам отпаднала, мисля да ги прекратя, но засега не съм установила такова нещо, всичко е точно.
Другата събота ще си ходя при нашите, че вече ми проглушиха ушите ("Кога ще се приберееееш", "Много сме се затъжили за тееееб"...)  :D. Баща ми има празник и все пак е редно да го уважа, пък и по Коледа човек е хубаво да е при семейството си. Но съм твърдо (че даже бетоно-непробиваемо!) решила да не позволявам да ми скапват режима  :police:. Хубаво, че вече много не се и опитват  tooth.
Е, та това е от мен, мили съфорумци - лек ден ви пожелавам... А, и честит празник на студентите! :sorcerer - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #432 -: 12-12-2010, 18:09:42 »

Сутринта си направих Шанката и, малко рисковано, се захраних с банан и ябълка. Засега нямма неприятни ефекти, всичко е наред - пу-пу  :).
Та менюто беше:
7.00 - Шанк Пракшалана
8.00 - банан и ябълка (сладка)
10.00 - голяма чаша ментов чай
10.30 - фреш грейпфрут, портокал и лимон
11.00 - 500 мл плодов чай (мой собствен, от плодове, не черен с аромати)
12.30 - салата от краставици и домати, лук, тиквички, наръсена с босилек
14.00 - още сто литра чай
15.00 - фреш от целина и морков
17.00 - един бял грейпфрут

Вдъхнових се от Деси и мисля в сряда да правя чернодробното. Малко климатичните условия не са от най-идеалните, но ще се преживее някак, надявам се  tooth.

П.П. Защо никой не ми пише? ??? >:(
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #433 -: 14-12-2010, 20:21:35 »

Май чернодробното ще го правя или утре, или в четвъртък вечерта. Споменах нещо на майка ми като говорехме по телефона - тя ми разправя "Не те съветвам да го правиш сега", поспорихме малко, след което ми пусна едно "Прави каквото искаш" и това беше целият ефект... Разбира й главата на нея  ;D.
Менюто ми днес беше:
9.30 (чак тогава станах) - 400 мл плодов чай (ябълка и канела - не купешки)
10.00 - 250 мл фреш портокал и лимон
10.30 - още един плодов чай
11.00 - два портокала
12.30 - банан
15.00 - ябълка (голяма)
16.30 - 400 мл чай мента
17.30 - салата (3 домата, 3 курнишончета, няколко глави балучка, обилно наръсени с босилек и копър)

Бях почнала да спя много добре последните седмици, а сега пак ме хвана безсънието, ама този път от студ. Тук е толкова студено, че само дето още не разгонвам пингвини от стаята си  tooth. Белите мечки се борят за родопско одеало... Но все пак си имам електрическа възглавница и май няма да я ползвам само за чернодробното  :Content_4 - emotloader:.
Нарочно менюто ми е по-оскъдно, заради предстоящата проедура, да не се натоварва организма. Всеки ден правя и упражнения и асани, за да изтикват камъните малко по-малко. Ако има мнения или критики, ще се радвам да ги чуя, защото като гледам сама си пиша  :surpris_23:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #434 -: 14-12-2010, 20:44:54 »

Вики, какво е балучка? :o
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #435 -: 15-12-2010, 12:29:13 »

По нашенско така викаме на арпаджика  ;D :D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #436 -: 15-12-2010, 14:56:45 »

Вики, ти нарочно ли не си пускаш парното или просто се опитваш да пестиш от отопление? Аз пък не мога да стоя на студено и не бих си го причинила.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #437 -: 15-12-2010, 15:13:26 »

аууу Викии, пускай веднага радиатора  :Content_4 - emotloader: ...и аз не мога без топлинка.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #438 -: 15-12-2010, 15:39:17 »

Умишлено не пускам отоплението, защото искам да карам веднъж и на по-сурови условия - поне за малко :). Да видя как я карат хората без радиатор - такива у нас, колкото щете, особено пенсионерите  :'(. Пък и да си припомня как е било преди да изобретят радиатора  tooth. Ходя си вкъщи с три ката дрехи (вечер понякога и зимно яке си слагам  tooth), завивам се през нощта с три одеала (специално нощес бях даже с четири  :Content_4 - emotloader:) и правя много сгряващи упражнения - еми, справям се, не е невъзможно  :). Да не говорим колко полезно е за здравето подобно "каляване". Пък и няма да е още много дълго - в събота пътувам за София, да съм с нашите по празниците, и ще имам честта да се възползвам от услугите на топлофикация - всяко зло, за добро  :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #439 -: 15-12-2010, 20:35:49 »

То и аз чак този месец започнах да си пускам парното, но тази вечер ми е доста студено - сигурно заради гладуването.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 24 запитвания.