Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гневник... на Вики (не много гневна)  (Прочетена 159888 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #540 -: 13-02-2011, 18:11:13 »

то аз трябва да ви се скарам, че нали съм модератор, пък то кой почна спама :whistling2 - emotloader:

айде, засрамете се!! tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #541 -: 13-02-2011, 18:48:38 »

Аааа, не може тъй - вече ще искам такса 99 стотинки на мнение  :police:. И то само за прИмоцията  tooth. ПрИмоциите и на Кауфланд, и на Лидл са нищо в сравнение с моите  :angel:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #542 -: 13-02-2011, 19:40:26 »

Имаме си супер храна, как да нямаме. Чесъна. ;) Пък и ще стане в малка опаковка или шишенце.

За бананите- има лесно. Отказвате ги. ;) Марулчето добре прави. аз също.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #543 -: 13-02-2011, 19:42:48 »

чесънЯ и той главно от Китай идва tooth бананите не съм ги отказала, в торти ги слагам или ако си правя смути, ма аз много не пия смути, така че колко ли банани да ям, клонят към нула :P
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #544 -: 13-02-2011, 19:46:55 »

Е да де, то същото.
Както аз с меда. Ям го само кат е в торта.  tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #545 -: 16-02-2011, 09:31:33 »

Мисля, че и лукът е супер-храна... както и ябълките, крушите, доматите и всичко, що расте из нашите земи  :essen:. Зимно време ми е достатъчно да мухам лук и мед в по-големи количества и гриповете бягат от мене като дявол от тамян  ;D.

Така... Дотук с хубавата част - сега е време да си излея Гнева и да помрънкьосам малко...
Злополуките продължават с пълна пара, въпреки че отминалата "неблагоприятна" година формално е свършила :(. Сега пък майка ми си счупи носа, като се халосала вчера на прозрачна врата в едно заведение - здрава, масивна и яка, напълно прозрачна врата, необозначена по абсолютно никакъв начин - за разделение "пушачи" - "непушачи"  >:(. И сега - ще съдим кафе "Коста"  >:( :(.
Вече се чудя кое ще е следващото  :surpris_25:.
В четвъртък с баща ми ще правим заедно чернодробното - аз, по-скоро само за морална подкрепа, но не ми е проблем. И без туй съм толкова щастлива, че най-после навих господина да го направи  :whistling2 - emotloader:. Дано поне в това отношение има някакъв напредък...
Питам се дали си заслужава да запаля една свещичка в някоя църква... или има опасност църквата да се срути, когато вляза в нея  ???. Очевидно съм прекалено грешна...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #546 -: 16-02-2011, 11:35:15 »

Здрасти, Вики !
Не виждам изобщо в какво си грешна до момента, това,че на най-близките ти им се случват случки, това говори единствено за това, че те са грешни, и те имат какво да учат от живота, за да не им се случва пак и пак ...
Така че смело си свиркай, нямай грижи. Разбираемо е да го вземаш присърце, тъй като все пак ти се водят най-близките, ама... не можеш да се считаш виновна за всичко по света, още повече, че за конкретните случки нямаш пряка вина...

аз днес съм 5-ти ден сухо, може би ще изкарам само и утре, и ще спирам, че нещо много отпаднал се чувствам, като за 1-ви път не е зле...и устата ми днес е по-суха и клеясала от гадости...
ти кога се почувства отпаднала ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #547 -: 20-02-2011, 20:12:47 »

Чак сега намерих време да напиша някой ред...


аз днес съм 5-ти ден сухо, може би ще изкарам само и утре, и ще спирам, че нещо много отпаднал се чувствам, като за 1-ви път не е зле...и устата ми днес е по-суха и клеясала от гадости...
ти кога се почувства отпаднала ?


Обикновено първите 3 дни практически не ги усещам, после почва да ми става дискомфортно, но истински отпаднала се чувствам точно след 5-тия... А гадният вкус в устата наистина е сериозно неудобство, и за него няма спасение - уви  :(.

Направих чернодробното в четвъртък вечерта. Камъчетата излязоха в петък следобед - около 10-тина малки "грахчета", съвсем малки, но определено си ги имаше... Целия ден бях адски отпаднала, но в събота и сега в момента се чувствам страхотно. Единственото, което промених, беше че този път използвах орехово масло вместо зехтин и сок от червен портокал вместо традиционния лимон или грейпфрут. Според мен няма съществена разлика - важното е вкусът да ти е най-поносим ;). Може би и другия месец ще го направя, защото наистина положителната промяна се усеща, а пролетта е най-благоприятното време за чернодробно пречистване  :).
Баща ми - разбира се - се отказа, още не бил готов  >:(. Еми ако ще - бог дава, но в кошара не вкарва, както се казва... После пак ще ми се оплаква от коксартрозата и всички други прекрасности, ама... Чудеса от само себе си не стават.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #548 -: 20-02-2011, 22:07:17 »

Вики,ти сигурно знаеш,че сухото засилва вятъра а ти си доста слабичка,не е ли по-добре в по-топлите месеци да го правиш.Все пак, аз по себе си знам,че когато ми доиде на кеф тогава го почвам и после се сещам да погледна в календара за екадашито и за другите му подробности.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #549 -: 21-02-2011, 18:06:10 »

Вики,ти сигурно знаеш,че сухото засилва вятъра а ти си доста слабичка,не е ли по-добре в по-топлите месеци да го правиш.Все пак, аз по себе си знам,че когато ми доиде на кеф тогава го почвам и после се сещам да погледна в календара за екадашито и за другите му подробности.

Е аз ще правя чернодробно пречистване :). За него не знам дали засилва вятъра, но специално сухото май по-скоро засилваше принципа жлъч  ???. Просто усещам, че ми се отрази много добре. Най-вероятно, заради стресовете от последните два месеца, съм насъбрала негативна енергия в тази област (доколкото знам, енергията на гнева се съсредоточава именно в черния дроб и носи доста силен токсичен ефект). Разбира се, ще преценя преди това как се чувствам в момента и ще реша на място...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #550 -: 25-02-2011, 07:57:25 »

Няма кой знае колко новости около мен... Само дето взех да правя всеки ден Петимата тибетци. И разни визуализации, медитации и баене на Тангра за по-хубаво време, че вече ми се струва че ако още една сутрин се събудя и видя това сиво, безизразно небе, ша са гръмна  >:( :Confus_3:.
Днеска съм на плодове, тъй като е последна четвърт...
Нашите пък са на житния режим вече пети ден  ;D.
А да, запознах се с Бойко (bpa) :) :Content_22:.
Ходи ми се вече и на море, и на екскурзийка, ама в момента е рано да се уреди - поне засега...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #551 -: 25-02-2011, 10:37:25 »

Вики , и аз вече нямам търпение да дойде пролетта ...в кухнята ми е такъв студ, че нито ми се прави нещо ново суровоядско, нито ми се чисти... tooth

Браво на твоите родители  :flowers2:...моята майка се отказа ...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #552 -: 25-02-2011, 11:06:29 »

Дани , има едни уреди , които се наричат печки , Купи си такъв за кухнята и ще е топло  tooth
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #553 -: 25-02-2011, 11:11:20 »

И в моята кухня е много студено и почти не се свъртам там! :D
Днес е много весело във форума!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #554 -: 25-02-2011, 11:18:44 »

и в моята кухня е студено, ама на мъжа ми не му минават тия извинения и сам ми мъкне печката от другата стая в кухнята tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #555 -: 25-02-2011, 11:58:57 »

Дани , има едни уреди , които се наричат печки , Купи си такъв за кухнята и ще е топло  tooth

 :Content_4 - emotloader: имам печка, ама тя не работи цял ден ....
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #556 -: 25-02-2011, 12:26:12 »

ами купи си или си направете такава, която е бързозагряваща , с насочена струя въздух
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #557 -: 25-02-2011, 12:47:54 »

благодаря титане, имам си печка  tooth.....
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #558 -: 25-02-2011, 12:52:02 »

ами купи си или си направете такава, която е бързозагряваща , с насочена струя въздух
Аз имам такава между краката си в момента. Духа супер  :Content_4 - emotloader: :bleh
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Гневник... на Вики (не много гневна)
« Отговор #559 -: 25-02-2011, 12:56:35 »

кво му плащаш, само 2 киловата на час за такова качествено духане tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 23 запитвания.