Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разочарования от даден продукт.  (Прочетена 56279 пъти)

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #100 -: 13-03-2011, 10:04:14 »

ами така разправят, че ако се захаросва значи е качествен мед, а не глюкозен сироп, обаче пък си спомням как един пчелар ми обясняваше веднъж, че мановият мед не се бил захаросвал никога защото е с различен състав...

Така е за мановия. В село правят такъв и оттам взимам. Кошерите на хората са натирени в гората и нищо не ги правят пчелите, само им обират меда.  :) Та като седя дълго време тоя мед, не се захароса, ами стана по-гъст, като мармалад.   :) А другите видове мед ми се захаросват.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #101 -: 14-03-2011, 14:20:11 »

Не се вторачвайте толкова в захаросването на меда, това не е никакъв критерий за нищо! Захаросването се определя от десетки фактори (ако на някой му се чете ТУК). Най-добре си намерете пчелар и пазарувайте от него, желателно е любител - професионалистите са много отворени на разни хитринки, антибиотици, стимуланти или "наливане" на хранилката с глюкоза при бедни на паша сезони.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #102 -: 14-03-2011, 15:12:49 »


Даа , Ноевият ковчег беше построен от аматьори ,  а Титаник - от професионалисти :)
Освен да е любител, е добре и да е някак по-високонравствен. Защото любители-шашмароци също не липсват :)

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #103 -: 17-03-2011, 03:13:37 »

Разочарован съм от сурови БИО цели какаови зърна. 


Ядох и чаках големия кеф.  Завишени ми бяха очакванията. Слаб аромат, липса на 'Шоколадовия вкус" нужда от обелване на люспата и под люспата изненадката от снимката.
В магазините за био фураж 65лв/кг.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #104 -: 17-03-2011, 14:20:45 »

Разочарован съм от сурови БИО цели какаови зърна.  

да и аз преди 5 дена си взех от био балев в разфасовка от 250гр и съм мн недоволна ,твърда люспа,даже ми миришеха на ферментирало  ???  >:(
« Последна редакция: 17-03-2011, 16:38:49 от marulka »
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #105 -: 17-03-2011, 17:51:06 »

Аз не съм видяла какаово зърно без люспа. Накисва се и се маха. И суровото какао Е ферментирала храна.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #106 -: 17-03-2011, 18:17:41 »

Аз не съм видяла какаово зърно без люспа. Накисва се и се маха. И суровото какао Е ферментирала храна.

Друго ме плаши. Половината от зърната като се обелят имат белезникав полип по тях. Не обичам да гадая но това може да е всякакъв вид туморна плесен.  В горната снимка съм дал макро режим и се виждат белезникавите петънца.  Изядох   три какаови зърна с подобен белезникав налеп и получих светкавично главоболие.   Не съм алергичен към шоколад.  Обожавам шоколад и често разбърквам Био какао на прах   сурово от Зоя. Имам съмнения относно тези внесени като полезни за здравето зърна. Не ми се ходи в РИОКОЗ  да плащам за експертиза а трябва.
Маслото на фараоните, златото на инките, черното богатство на перуанците и така нататък  :)

Вери ако ти се намира канадска мостра на подобен продукт, надникни под обелката. Може тукашните измекяри да са забърсали опасна за здравето партида, влияеща лошо на какаовото реноме.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #107 -: 17-03-2011, 18:24:50 »

Аз въобще не се учудвам от тези био насипни стоки с неясен произход. Добре, че все още не съм се излъгала да си купя сурови какаови зърна.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #108 -: 17-03-2011, 18:26:15 »

Вери ако ти се намира канадска мостра на подобен продукт, надникни под обелката. Може тукашните измекяри да са забърсали опасна за здравето партида, влияеща лошо на какаовото реноме.

Имам какаови зърна. Довечера ще ги снимам.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #110 -: 17-03-2011, 23:43:41 »

Определено има някаква микрокултура ;)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #111 -: 19-03-2011, 01:39:50 »

Не съм забравила и не съм се отказала да снимам. Събота-неделя ще стане, че тия дни е малко хаос у нас.

Вчера обелих едно зрънце без да го накисвам и нищо му нямаше. Но ще приложа снимков материал да видите и вие.
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #112 -: 19-03-2011, 23:33:03 »

Аз пък да ви споделя от шока покрай едно слънчогледово семе. Пазарувам си насипно от Слънце луна най-различни неща, в това число и слънчогледа, който добавям в сутрешната закуска. Каква бе изненадата ми, когато една вечер реших да си хапна само слънчоглед и установих, че е солен?!?! Уж суров, пък солен... мислих, мислих ... и измислих.. че тъй както си стоят чувалите, в пълната с мишки София
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #113 -: 19-03-2011, 23:33:55 »

някоя може да е прескочила чувала и да го е посолила. От тогава не купувам непакетирани хигиенично продукти.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #114 -: 20-03-2011, 12:04:09 »

Аз пък да ви споделя от шока покрай едно слънчогледово семе. Пазарувам си насипно от Слънце луна най-различни неща, в това число и слънчогледа, който добавям в сутрешната закуска.
...

Имам идея - драсни два реда на info@bioslunceluna.com [1] и питай защо така. Според мен хората от My Organic Market [2]  ще са на нивото на Стела и Росен от Зоя.бг, които доста ми харесаха след вчерашното им включване във форума.

[1] Координатите взех от тук.
[2] Гледам, преименували са се скоро.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #115 -: 20-03-2011, 13:11:33 »

Не ви знам каква вода пиете вие, но аз от вчера съм адски разочарован от минералната вода, разфасовка от 11 литра, продавана в Кауфланд, марка "Девин", плуват вътре разни бели прашинки, това на нищо не прилича, пари даваш, а ти пак ти пробутват разни чудеса  :surpris_25: :'( :-X ??? >:( >:( >:(
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #116 -: 20-03-2011, 15:48:23 »

А,не така,може да се оплаквате,ако нещо липсва,а то е в повече tooth tooth tooth tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #117 -: 23-11-2011, 20:25:37 »

Взех си някакви домати - леко замръзнали и затова ги намалили. Срязах пет домата в салатата - достатъчно едри, за да се каже, че не са зелени, но в нито един от тях не бяха започнали да се образуват семки. Самите домати бяха твърди и едрозърнести като консервните, а като изядох салатата преди около час ми стана зле - все едно съм ял риба или нещо от сорта. Както е тръгнало до час ще ме вкарат в двете нули.
Повече никакви доматени салати (с купешки домати) от първата слана до средата на юни  :Confus_3:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

А

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #118 -: 17-02-2012, 14:42:39 »

Май най-добре е да спрете да консумирате всички тези продукти, от които сте разочаровани за да нямате проблеми! Човек като ви чете му идва да спре да яде всичко! Всеки знае, че днешните плодове и зеленчуци в целият свят не са като едно време, но няма и да станат като едно време! Химията вече е навсякъде в храната! Дори и в пшеницата! Почвата е пълна с химия! Затова или рискувате и продължавате да се храните или спирате! Нещата няма да се променят, можете да бъдете напълно сигурни!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #119 -: 19-02-2012, 10:19:29 »

На много места в България все още няма химия в почвата и това, което умните хора си гледат има невероятен вкус :) точно както преди 30-40 -50 години например. Казвам го от личен опит   :pensif_29: Освен това не е редно да консумираш плодове или зеленчуци, които не са в сезона си, по обясними причини :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.133 секунди с 22 запитвания.