Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разочарования от даден продукт.  (Прочетена 56282 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #40 -: 10-04-2010, 09:07:39 »

не , разцепени са ..приятен е много на вкус , а трошачки продават по 3-4 лв и са много удачни за всякакви дребно черупкови :) за кокосов орех не стават , не може да влезе вътре  tooth
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #41 -: 10-04-2010, 09:08:35 »

не , разцепени са ..приятен е много на вкус , а трошачки продават по 3-4 лв и са много удачни за всякакви дребно черупкови :) за кокосов орех не стават , не може да влезе вътре  tooth
Аз си мислех, че се разцепват само при печене.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #42 -: 10-04-2010, 09:12:05 »

и аз така си мислих :) ама истината е съвсем друга :))
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #43 -: 10-04-2010, 18:40:51 »

Аз съм разочарована от кокосовите орехи. Вече трети кокос изхвърлям, защото месото е някак си меко (май трябва да е по-твърдо  :surpris_23: ), има нещо като мухъл вътре и не са изобщо с характерния си свеж кокосов вкус. И трите ги купих от различни магазини, но бяха едни и същи. За сока в тях да не говорим... не посмях да го изпия. Скоро ми попадна брошура на Пикадили и пишеше, че вече предлагат млад кокос на скромната цена от 27 лв. за 1 брой..........  :whistling2 - emotloader:

Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #44 -: 10-04-2010, 18:45:15 »

вече предлагат млад кокос на скромната цена от 27 лв. за 1 брой..........  :whistling2 - emotloader:
Адски много е.
На стария кокос месото трябва да е твърдо и да няма мухъл, сокът да е бистър.
Шам фъстъкът е много вкусен суров.
Сложното отваряне на кокосовия орех е мит.  ;) Даже става много лесно.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #45 -: 10-04-2010, 20:27:32 »

Аз съм разочарована от кокосовите орехи. Вече трети кокос изхвърлям, защото месото е някак си меко (май трябва да е по-твърдо  :surpris_23: ), има нещо като мухъл вътре и не са изобщо с характерния си свеж кокосов вкус. И трите ги купих от различни магазини, но бяха едни и същи. За сока в тях да не говорим... не посмях да го изпия. Скоро ми попадна брошура на Пикадили и пишеше, че вече предлагат млад кокос на скромната цена от 27 лв. за 1 брой..........  :whistling2 - emotloader:



Ами аз си купих 10 от Кауфланд за 1 лев броя и са много вкусни, колкото и невероятно да звучи.  :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #46 -: 10-04-2010, 21:26:58 »

Аз пък не обичам нищо с кокос. Една от най-нелюбимите храни ми е.

Разочарована съм от авокадото в Кауфланд за левче бройката. Хич не беше зряло и мазно, но и така си го изядох ;)
« Последна редакция: 10-04-2010, 21:32:07 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #47 -: 10-04-2010, 21:37:26 »

Като не е узряло авокадото, го остави за 1-2 дена у вас на топло и слънчево място. Аз даже предпочитам да ги купувам неузряли.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #48 -: 10-04-2010, 21:37:59 »

Томииии ааахахах , авокадото се оставя да омекне и дозрее :) тогава се яде ..някой тук сподели,че се оставяло между ябълки да омекне по-бързо
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #49 -: 10-04-2010, 21:41:44 »

Стоя (то е близо до акъла). Баш в купата с ябълките, без да знам. И не омекна. Накрая реших да го ям да не се развали, че знам ли ги тия екзотични плодове колко са стояли по пристанищата.
С примоциите винаги е така...Поне не вонеше на отрова за хлебарки.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #50 -: 10-04-2010, 21:59:19 »

Колко време го държа?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #51 -: 10-04-2010, 21:59:58 »

Ми понякога 3-5 дни
Активен

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #52 -: 10-04-2010, 22:14:37 »

Цитат
Ами аз си купих 10 от Кауфланд за 1 лев броя и са много вкусни, колкото и невероятно да звучи.
ударила си кьоравото, както се казва   tooth 
от Кауфланд не съм пробвала, но скоро ще го направя.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #53 -: 10-04-2010, 22:49:33 »

Аз пък не обичам нищо с кокос. Една от най-нелюбимите храни ми е.

Разочарована съм от авокадото в Кауфланд за левче бройката. Хич не беше зряло и мазно, но и така си го изядох ;)

Аз какви приключения имах с кокос. Трайна неприятна емоционална травма си докарах. Смлях два кокоса на 800 вата блендер и изстисках течността. Млякто се утаи, отгоре бяла гъста овча лой а отдолу рядко мляко. Изпих рядкото а с лойта си намазах цялото лице и го оставих 1 час с дебел слой. След 20 минути издрайфах млекцето а след един час почна да ми щипе и ми се зачерви цялата муцуна. Да не говорим че от четвъртинка кокос, колкото е нормалната дажба си докарвам яко пърдене.  Поогледах  палмовия олеин на 3 лева литъра в Метро, който никой не купува, после кокосовото масло в био магазините на 70 кинта литъра и си викам я бенджи от тея екзотики .  Не са за всеки тея кокоси, човек не знае какво да  мисли, партидата ли е прецакана, кокоса ли е отровен с химикали или са си такива по природа.
Имам липсващи парчета от пъзела относно палми и масла. Има финикова и кокосова палма.  Не става ясно палмовия олеин от пресовани фурми ли се цвъка или от пресовани кокосови орехи. Ето колко е объркващо:
ВРЕДНО ЦЪК

тук пък прокарват конспиративни теории
Х

Ето и нещо за шоколади Nestle
« Последна редакция: 10-04-2010, 23:36:59 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #54 -: 11-04-2010, 07:25:11 »

Палмовото масло го спрягат като по-вредно от свинската мас. За кокосите такава информация не съм чула, но 100% имат станични ефекти при някои организми. Това, че изведнъж много почнаха да рекламират кокосови продукти също говори, че има нещо. Такъв плод последно ядох като дете, хич не ми хареса нито месото, нито млякото. После избягвах всякакви десертчета с кокос, от аромат на кокос ми става лошо. Не съм забелязала негативни ефекти, но повече от няколко стърготини не съм поглъщала в последните години.

Мисля, че имам някаква непоносимост към някои видове банани - подува ми се небцето и ме сърби гърлото след консумация. Явно е от обработката.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #55 -: 11-04-2010, 07:53:56 »

Какви странни неща ви се случват! Аз обожава аромата на кокос. Но кокосов орех тази зима не съм си купувала. Правих си около 5-6 пъти шоколадови трюфели от моята рецепта като използвах и органично кокосово масло. Невероятни стават. А като цяло кокосовото масло го използвам предимно за козметични цели. Една кутия органично студено пресовано масло около 500 гр ми стига за около 6 месеца като си правя от време на време и бонбонки.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #56 -: 11-04-2010, 08:13:10 »

Аз защо все си мислех,че палмовото масло е кокосово масло ??? Нали кокосите растат на палмите...
От кокосовото месо се извлича мазнината(Oil),а смеленото цяло месо е(Butter).
Но явно става въпрос за различни неща.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #57 -: 11-04-2010, 08:19:07 »

Според мен палмовото масло е някаква измислица на съвременната индустрия. Подвеждащо е. Няма как от палмата да извлечеш мазнина. А иначе кокосовото масло се извлича от кокосовия орех и е правилно да се нарича coconut butter или coconut oil. Много е полезно!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #58 -: 11-04-2010, 09:38:50 »

Според мен палмовото масло е някаква измислица на съвременната индустрия. Подвеждащо е. Няма как от палмата да извлечеш мазнина. А иначе кокосовото масло се извлича от кокосовия орех и е правилно да се нарича coconut butter или coconut oil. Много е полезно!
И аз мисля, точно това е разликата. Едното е от самия плод, другото сигурно е от плодовете на вид палма, която не се ядат. Своевременно проверявам в Гугъл и се оказвам права:
http://en.wikipedia.org/wiki/Palm_oil
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #59 -: 11-04-2010, 13:06:04 »

Едва ли ще внесат качествени кокосови орехи.  Отдавам го на преклонната възраст + гранясване от лошо съхранение в Пикадили.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 23 запитвания.