Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разочарования от даден продукт.  (Прочетена 56281 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #60 -: 11-04-2010, 20:51:52 »

Аз пък не обичам нищо с кокос. Една от най-нелюбимите храни ми е.

Разочарована съм от авокадото в Кауфланд за левче бройката. Хич не беше зряло и мазно, но и така си го изядох ;)
И аз понякога съм попадал на авокадо, дето е пълно с влакна (обикновено имат дебела и твърда кожа) и само изсъхват без да узреят
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #61 -: 12-04-2010, 07:05:35 »

О и аз понякога попадам на това влакнесто авокадо и направо го изхвърлям. Много ме хваща яд, защото така ми се проваля вечерята.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #62 -: 12-04-2010, 13:54:50 »

Ако имате избор,взимайте от тъмното и грапаво авокадо,аз взимам винаги меко,никога не чакам да омеква.
И аз си мисля,че палмовата мазнина е химически бъркоч.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #63 -: 14-04-2010, 21:09:39 »

Днес получих соланиново отравяне с ябълки. Знам си че сега не им е сезона ( и ккой знае как са ги съхранявали) ама майка ми ги купи за процедура и и хартисаха. И въпреки, че ги белех дебело получих характерните за това натравяне кризи.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #64 -: 15-04-2010, 16:38:25 »

Днес получих соланиново отравяне с ябълки. Знам си че сега не им е сезона ( и ккой знае как са ги съхранявали) ама майка ми ги купи за процедура и и хартисаха. И въпреки, че ги белех дебело получих характерните за това натравяне кризи.
Какви са, сподели? Аз ям над половин кг ябълки на ден и ме мързи да ги беля, въпреки че знам с какви боклуци ги обработват...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #65 -: 15-04-2010, 19:53:00 »

Ябълките бяха петровки - от тези червените. Ама като ги срежеш отвътре леко зеленикав оттенък вместо да са бели, а до кората наситено зелено. Миризмата им е нормална. И резултата - от две ябълки след час получих спазми на стомаха, парене в червата, слузести изпражнения (ако пиех повече вода резултата щеше да е наистина като дизентерия)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #66 -: 15-04-2010, 19:59:24 »

Ябълките бяха петровки - от тези червените. Ама като ги срежеш отвътре леко зеленикав оттенък вместо да са бели, а до кората наситено зелено. Миризмата им е нормална. И резултата - от две ябълки след час получих спазми на стомаха, парене в червата, слузести изпражнения (ако пиех повече вода резултата щеше да е наистина като дизентерия)
Сещам се за кой тип говориш. Тоя сорт по принцип не държат и не е нормално да ги има по това време на годината.
Ужас, аз ако не ям ябълки ще умра от глад, сигурно...Знам, че в момента не е сезона на никой плод по нашите географски ширини, но нещо трябва да се яде. Навремето, на село, някои сортове ябълки и круши, а както и грозде са се съхранявали цяла зима при подходящи условия.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #67 -: 15-04-2010, 20:08:05 »

Аз ядох ябълки от нашето лозе цяла зима,даже свършиха тези дни.Имаше страшно много плод.Баща ми ги беше сложил в щайги и така до сега.Нямаше развалени ябълки,но определено се промениха по вид и вкус след толкова месеца. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #68 -: 16-04-2010, 02:28:20 »

Когато имахме много продукция от вилата и село през лятото: круши, дюли, ябълки, картофи, ги съхранявахме в мазето в слама и сандъци.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #69 -: 09-06-2010, 22:10:32 »

Напоследък надушвам (сигурно обонянието ми се е изострило) че любимите ми зелени маслини (не са обезкостени) понамирисват на фекалии - тази миризма се разнася като отворя кутията. Някой запознат ли е с процедурата по мариноването им и какво по принцип се съдържа в тях? Иначе си бяха добри на вкус, но имам чувството, че скоро ще трябва да ги махна от менюто си.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #70 -: 26-06-2010, 12:17:04 »

 
Напоследък надушвам (сигурно обонянието ми се е изострило) че любимите ми зелени маслини (не са обезкостени) понамирисват на фекалии - тази миризма се разнася като отворя кутията. Някой запознат ли е с процедурата по мариноването им и какво по принцип се съдържа в тях? Иначе си бяха добри на вкус, но имам чувството, че скоро ще трябва да ги махна от менюто си.
  Точно в зелените слагат и някаква киселина. Не съм сигурен каква, ще потъся някоя опаковка с етикет и ще докладвам. Мисля, че го правят за да не омекват с времето маслините в саламурата. Във всеки случай, ако ти капне от отровата на дрехите, прогаря дупка.  >:(
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #71 -: 26-06-2010, 20:16:08 »

Тази седмица направих много голяма издънка. От неуспехите се учим обаче и нека да е всяко зло за добро. Обикалях целия граад за да купя пресен мед. На пазар Чаталджа намерих най скъпия мед 11 лева буркана при нормална 6-7 лв.  Викам си опаа... дядката си цени труда и стоката, ще е голям кеф.
Прибирам се аз нахъсен доволен, отварям буркана и душа. Мирис никакъв на мед!!.  Хапвам лъжица после още една, нищо впечатлително. По скоро бие на фруктозен сироп от 2 кинта килограма.  Ядосах се засилих го в кофата и ми хрумна че никога повече няма да позволя да ме правят на глупак. Мед ще купувам вече само на пита и то цялата с рамката. Да го видим кой ще измисли на празни пити да налива фруктоза и после с восък да запечатва. И как номера ще мине и от другата страна на питата без да изтече. Огледах я хрумна ми да премеря дали влиза в мукровълновата, после се отказах защото има метални части по нея. Мислих та мислих как може пчелар дявол да ме избачка и не можах да измисля.  Вече само ето така :


Питата я купих за 20 лв и измерения мед беше над 2 килограма!!  Да казвам ли как беше на вкус аромат и сладост  :thankyou:


Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #72 -: 27-06-2010, 17:08:39 »

И на мен ми се е случи един път да попадна на мед който си е буквално фруктозен сироп и веднага го изхвърлих. Иначе блазе ти за питата. :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #73 -: 27-06-2010, 17:26:22 »

Ако купуваме захаросан мед по-малка ли е вероятността да са ни пробутали фруктозен сироп? Защото съм виждала кристализиран "натурален продукт" в пакетчета.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #74 -: 27-06-2010, 18:15:52 »

 Фруктозата също кристализира и дори по-бързо от меда.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #75 -: 27-06-2010, 23:29:03 »

Като видите по сергиите стъклен буркан с пластмасова капачка тип винт, това означава загрижен за вашето здраве пчелар. Капачката е пластмасова за да не създава грижи при поставянето в микровълновата фурна. Само за 3 минути грозноватият захаросан непрозрачен стар мед, се превръща в апетитен течен пресен мед и цената му се вдига.Как да не си благодарен на такива гениални мислители. А едни 48 градуса почват да стават фатални за пчелните ензими
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #76 -: 28-06-2010, 07:13:44 »

Мед от пазар или магазин не съм купувала от години. Снабдяваше ме баща ми, който пък вземаше на тенекии от негов познат пчелар из Шуменско нейде. Тази година пробвах да взема мед от един наш познат тук във Варна, който изкупува мед от пчелари, главно от Троянско, Елена и областта там, и го пакетира. Даже ни покани на посещение в предприятието и разгледахме всичко - склада с изходната суровина, топилнята, пакетажната и пр. Изрично го питах на колко градуса топи меда - каза, че до 45 градуса, такова изискване имало, на етикетите му пише същото, а и ми отвори човекът да видя - в помещението наистина не беше висока температурата. Прави един микс, наречен "Еленски балкан", който много ми харесва. Иначе има и други видове в склада - по-особените са кориандър и магарешки бодил, акацията ми е прекалено сладка. От него си взех и за пръв път от много години опитах мед с пита - чудо беше! Направо ми изряза питата от рамката. Даде ни да опитаме и пробно правени сушени плодове в мед - медената сушена круша има неповторим и някак много изискан вкус. Пита ще си взема пак, както и прашец.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #77 -: 28-06-2010, 07:19:06 »

Мислих та мислих как може пчелар дявол да ме избачка и не можах да измисля.

С пита наистина избачкването ще е трудно, освен ако не е давал на пчелите някакъв изкуствен сироп, примерно, знам ли...
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #78 -: 28-06-2010, 09:23:57 »

Ние взимахме от някакъв познат на познати, уж, обаче въпросният мед хич не ми харесва. Прекалено е сладък, не пари на езика и небцето. Има фруктоза, 100%. Понякога от пазарите дори е по-добър.
Само аз ли харесвам меда захаросан и не го топя?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #79 -: 28-06-2010, 10:36:46 »

Аз харесвам меда и захаросан, но го предпочитам течен. Спомням си навремето какви филии с масло и течен мед хвърчаха, като бяхме малки. Ама по-добре да не навлизам в темата за маслото, че от животинските то е единственото, което ме блазни напоследък и все мине-не мине, си мисля за него. Засега съм само с мисленето... пробвах да го заместя с нещо, но този вкус нищо не може да го докара.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 25 запитвания.