Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разочарования от даден продукт.  (Прочетена 56283 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #80 -: 28-06-2010, 11:20:04 »

Аз пък искам да си купя хубаво краве масло, но май в магазинната мрежа такова няма.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #81 -: 28-06-2010, 17:02:12 »

Допреди 7-8 месеца съм опитвала различни видове масла, главно чужди. Колкото и да ми се иска да ям храни на български производители, нашенските масла са ми гадни по повечето показатели. Последно ми беше харесало едно датско безсолно масло "Lurpak". Хубав вкус, равномерен цвят, без шупли и пластове, не се троши. Понякога си го мириша. Даже видях, че на опаковката пише "подходящо за вегетарианци".
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #82 -: 28-06-2010, 19:20:36 »

Мислих та мислих как може пчелар дявол да ме избачка и не можах да измисля.

С пита наистина избачкването ще е трудно, освен ако не е давал на пчелите някакъв изкуствен сироп, примерно, знам ли...
На времето един познат ни беше пробутал мед дето пчелите са го правили от подсладена сварена тиква. Беше отвратителен и на цвят и на миризма и на вкус.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #83 -: 28-06-2010, 20:50:52 »

Допреди 7-8 месеца съм опитвала различни видове масла, главно чужди. Колкото и да ми се иска да ям храни на български производители, нашенските масла са ми гадни по повечето показатели. Последно ми беше харесало едно датско безсолно масло "Lurpak". Хубав вкус, равномерен цвят, без шупли и пластове, не се троши. Понякога си го мириша. Даже видях, че на опаковката пише "подходящо за вегетарианци".
Изискването ми е да няма палми, а чух че дори и в скъпото и прехвалено "Президент" имало палмово масло. По принцип не харесвам много-много масло (в нас го слагаме само на супи), но за сегашното ми състояние няма да е зле да включа малко.

Злояд, тия медари ще се окажат истински виртуози накрая.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #84 -: 28-06-2010, 22:33:09 »

никъде на опаковката на Президент не пише за съдържание на палмово масло , откъде си го чула ?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #85 -: 29-06-2010, 10:26:09 »

никъде на опаковката на Президент не пише за съдържание на палмово масло , откъде си го чула ?
Нейде из мнения за дадени продукти беше. Но нищо не ми пречи да взема една опаковка за проба. Мисля, че ако има нещо съмнително ще се усети.

Някой да знае как човек може да се сдобие с наистина качествен пчелен прашец, а не престоял на слънце в найлоново пликче?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #86 -: 30-06-2010, 08:44:06 »

За пчелният прашец - от пчелар който вади, а не от магазина/пазара.
Аз тази година направих следното. Взех си пчелен прашец от пчелар - пресен (не сушен), токущо изваден и го съхранявах във фризера. До сега не бях хапвал толкова ароматен пчелен прашец (няма никакво място за сравнение с този по пазарите)!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #87 -: 30-06-2010, 10:19:23 »

За пчелният прашец - от пчелар който вади, а не от магазина/пазара.
Аз тази година направих следното. Взех си пчелен прашец от пчелар - пресен (не сушен), токущо изваден и го съхранявах във фризера. До сега не бях хапвал толкова ароматен пчелен прашец (няма никакво място за сравнение с този по пазарите)!
Би ли споделил откъде го поръча? Ако си от София, естествено. Нямам познат пчелар, за съжаление.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #88 -: 30-06-2010, 17:35:33 »

Днес прочетох за един метод как да тествате дали пчелния прашец и пресен или гранясал. Поставете малко количесто в шише с вода и разтръскайте много хубаво. И оставете водата и прашеца да постоят. Ако прашеца потъне значи е пресен а ако изплува на повърхността значи е гранясал.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #89 -: 30-06-2010, 18:57:51 »

Днес прочетох за един метод как да тествате дали пчелния прашец и пресен или гранясал. Поставете малко количесто в шише с вода и разтръскайте много хубаво. И оставете водата и прашеца да постоят. Ако прашеца потъне значи е пресен а ако изплува на повърхността значи е гранясал.

Прашеца ще го пробвам но не съм очарован от стария "гранясал"
Хапвали ли сте гръцки кайсии с вкус на краставици ?  Вчера ме минаха с въпросните много красиви като излезли от фотошоп кайсии, а днес купих череши с вкус на краставица.  Гърците са напипали някакви методи за перфектна визия и никакъв вкус.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

blade

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 57
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #90 -: 30-06-2010, 18:59:18 »

За пчелният прашец - от пчелар който вади, а не от магазина/пазара.
Аз тази година направих следното. Взех си пчелен прашец от пчелар - пресен (не сушен), токущо изваден и го съхранявах във фризера. До сега не бях хапвал толкова ароматен пчелен прашец (няма никакво място за сравнение с този по пазарите)!
Би ли споделил откъде го поръча? Ако си от София, естествено. Нямам познат пчелар, за съжаление.

Поръчах си го от производител в село Попово - изпрати ми го с еконт същата сутрин след като го беше извадил. Телефона му е 0898481144.
Ако си вземеш несушен имай в предвид, че трябва да се съхранява във фризер - съдържа вода и бързо се разваля ако е на стайна температура!
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #91 -: 30-06-2010, 20:24:28 »

Хапвали ли сте гръцки кайсии с вкус на краставици ?  Вчера ме минаха с въпросните много красиви като излезли от фотошоп кайсии, а днес купих череши с вкус на краставица.  Гърците са напипали някакви методи за перфектна визия и никакъв вкус.
Да. Половината ги изхвърлих, другата ги смелих в блендера и имах чувството, че пия чист сок от портокал. Аз тоя едър и светъл сорт кайсии никога не бих взела, защото винаги са безвкусни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #92 -: 30-06-2010, 21:05:14 »

Хапвали ли сте гръцки кайсии с вкус на краставици ?  Вчера ме минаха с въпросните много красиви като излезли от фотошоп кайсии, а днес купих череши с вкус на краставица.

Мда, първите кайсии, които купих миналата седмица, бяха много безвкусни, макар и с вид. Честно казано колебаех се, ама викам си айде да ги опитам. Уж български бяха. Тази пролет ометох доволно количество череши и не съм попадала на лоша, особено напоследък вземам от една сергия на колхозния пазар - черешите са направо неземни и като външност, и като вкус. Жалко, че вече приключват.
Не знам защо, но като ходя по пазарите, почва да ми се струва, че търговците нещо много захитряха и на почти всичко пльосват надпис "български", а дали е така, един господ знае... Особено за ранните кайсии, праскови и нектарини се отнася, но може и да греша.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #94 -: 01-07-2010, 19:03:48 »

Добро утро;)
Пестициди или хормони? Избирам си първото - все нещо трябва да се яде. Домати не обичам, цитруси само зимата ям и то не по много (странно, те уж нали имат кора, която би трябвало да предпазва?). А ябълките защо не са ги написали? Аз за тях знам, че са най-обработвани.
Пък, не съм чула случай на натровен със салати, докато за прекаляващите с животински продукти това е ежедневие.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #95 -: 06-07-2010, 21:43:34 »

За пчелният прашец - от пчелар който вади, а не от магазина/пазара.
Аз тази година направих следното. Взех си пчелен прашец от пчелар - пресен (не сушен), токущо изваден и го съхранявах във фризера. До сега не бях хапвал толкова ароматен пчелен прашец (няма никакво място за сравнение с този по пазарите)!
Би ли споделил откъде го поръча? Ако си от София, естествено. Нямам познат пчелар, за съжаление.

Поръчах си го от производител в село Попово - изпрати ми го с еконт същата сутрин след като го беше извадил. Телефона му е 0898481144.
Ако си вземеш несушен имай в предвид, че трябва да се съхранява във фризер - съдържа вода и бързо се разваля ако е на стайна температура!

Присъединявам се към blade в консумацията на прашец. Вчера поръчах един килограм След щателно оглеждане на сергиите за мед и искана цена от 6 лв за 100 грама слънчасал прашец.
Няма по добра оферта на хоризонта !
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #96 -: 06-07-2010, 21:46:50 »

Аз съм виждала и за 8 лв, обаче беше в бурканче (естествено прозрачно) с много сладка книжчица на гърлото;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #97 -: 12-03-2011, 21:38:04 »

да се оплача първо от зелето-цяла зима от където и каквото да купя все е твърдо,сухо и с вкус на хартия  >:(
после си взех манов мед от един дядо на пазара който нямаше нищо общо с МЕД ,а по-скоро на супер сладка консистенция с вкус на карамел  ??? и понеже не бях яла такъв реших да си взема манов мед БИО и да ги сравня...на вкус и аромат нямаха нищо общо,но тоя биото след като престоя отворен няколко дни взе малко да накиселява и веднага почна да се захаросва...това сега показател за качество ли е или обратното ,немога да разбера  :-\добре че имам домашен/ама вече ми сваршва/ билков-ароматен течен ,но гъст...нямам думи
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #98 -: 12-03-2011, 23:25:17 »

ами така разправят, че ако се захаросва значи е качествен мед, а не глюкозен сироп, обаче пък си спомням как един пчелар ми обясняваше веднъж, че мановият мед не се бил захаросвал никога защото е с различен състав...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #99 -: 13-03-2011, 09:49:19 »

Сега има панаир на меда в Пловдив,днес ще мина да си взема питичка с мед ,че обожавам с восъка да си хапвам. :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.