Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разочарования от даден продукт.  (Прочетена 56231 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #20 -: 26-03-2010, 22:38:30 »

Бананите както знаете ги берат много зелени и после се обработват с някакъв газ за да съзреят,доколкото знам това вече става в някое европейско пристанище(обаче не се сещам какъв газ беше),тази технология се използва и при други плодове и зеленчуци,който пътуват от далече.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #21 -: 26-03-2010, 22:44:14 »

Това си е цвете в сравнение с химиите дето ги ръсят докато станат за бране. Много от работещите по тези бананови плантации си оставят здравето
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #22 -: 27-03-2010, 09:08:03 »

Рядко си вземам бразилски орехи, обаче всеки път има по някой с вкус на мухъл, без обаче отвън да има признак за това. Винаги ги оглеждам добре, мухъл не виждам, но като почна да ги ям, все излизат няколко с гадния вкус.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #23 -: 27-03-2010, 09:31:18 »

Мангото винаги мирише като на парфюм, мисля че такъв си му е аромата  ???
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #24 -: 27-03-2010, 09:48:28 »

Бананите се обработват с азот за да пожълтеят. Берат се много зелени, след което преминават хиляди километри в трюмовете на кораби (или пък контейнери, не знам точно), които са обработени срещу хиляди видове инсекти и гризачи. Преди на пазара се намираха зелени банани, които поне не бяха преминали поредната обработка в родните складове. Взимах си от тях. За съжаление вече ги няма.
Не съм попадала на манго, което да не мирише поне малко на ацетон или на ананас, който да не ухае на отрова за хлебарки. Явно в България никога няма да се насладим на тези вкусни и полезни плодове. Ще си хрупаме ябълките с пестициди и оцветените цитруси от Гърция и Турция до пръсване...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #25 -: 27-03-2010, 13:20:37 »

Цитирам текст от чужд форум, не съм аз автора. Търсех подробно за технологията по супермаркетите.

костилковите плодове, ябълкови семки, бадемите и кайсиевите ядки съдържат цианогенни гликозиди за да се предпазят от вредители. При метаболизма от тях се отделя циановодород!
Бананите и пъпешите, обаче не са в тази група. Но попаднах на изследване, в което се доказва, че при биосинтеза на етилен (такъв съществува при зреенето на банан, пъпеш, манго, авокадо и забравих кои още) се образува циановодород като съпътсващ продукт. И внимание! - ако плодовете се обгазяват с етилен този синтез на циановодород се усилва. Хайде сега да помислим как става така, че бананите да не узреят по пътя в кораба, а точно преди да ги изкарат на пазара? Като ги пазят от въздух при транспорта и складирането, а накрая преди да ги продадат ги обгазяват с етилен!

Дотук добре. Остана най-засуканата и най-опасната храна - въпросната странна майонеза. Реших, че ще да е някакъв консервант. Започнах да ровя за майонези и съдържание и какво да видя - възторжени хвалебствия за някакво ново пет - супер-ултра полезна растителна майонеза! Гледам състав - растителни протеини. Викам си я да видя в соята има ли цианогенни гликозиди. Обаче ударих на камък - нищожно количество.
И тогава ме удари прозрение като гръм. От тези майонези ме боли най-жестоко, значи съставката трябва да е силно токсична и с голямо участие.
При цялото търсене във всички материали се набиваше тапиока (cassava) като най-токсичното растение. Съществувал "тропически панкреатит", свързван с хронично отравяне с циановодород от тапиокови храни. Възможно ли е от 5-6 години (откакто ме нападна този майонезен ад) да са започнали да блъскат нишесте от тапиока в растителната майонеза? Възможно е и още как!!!
За бога, слагат нишесте от тапиока в бебешки хипоалергенни млека. Бебчо има колики от мляко? Нямате грижи, дайте да го наблъскаме с циановодород и ще му мине!

Потресох се. Сега остава въпросът: защо нормалните хора не получават болки от тези неща? В митохондриите се синтезира ензим роданаза, с помощта на който циановодородът се превръща в относително безвредния тиоцианат. Значи или на мен не ми достига този ензим, или ме трови тиоцианатът. Ще видим. Обаче и за нормалните хора процесът на това обезвреждане не е безобиден, по-нататък при интерес ще пусна материалите, които обясняваха, че той води до лошо усвояване на протеините, дефицит на Б12, блокира свързването на йода и т.н. Затова считам, че и без да ги боли това си е хронично натравяне, което може да води до бог знае какво. Изчетох и дълго изследване за кучета, хранили една група с тапиока, друга с ориз с цианид. Разболели се от панкреатит, макар че нямали болки. Имали повишен тиоцианат в кръвта.
« Последна редакция: 27-03-2010, 18:10:55 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #26 -: 27-03-2010, 16:27:55 »

Тапиока има и в някои видове сметани за кафе. Дори са пуснали самото растение тапиока в някои супермаркети.
За коя майонеза говориш? Соевата от диетичните щандове или някаква друга "здравословна" растителна модификация? От доста време се отказах от всички видове майонези и неща съдържащи майонеза, включително и уж яйчените.
« Последна редакция: 27-03-2010, 16:48:12 от Томирис »
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #27 -: 27-03-2010, 17:12:36 »

Брашно от тапиока има във всички индийски магазини тук и не само.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tapioca

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Tapioca
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #28 -: 28-03-2010, 08:10:38 »

Аз пък досега на съм попадала на кофти тропически плод. ::) Дори съм голяма фенка на ананаса.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #29 -: 09-04-2010, 01:08:14 »

Оплаквам се от сушени плодове смокини внесени и продавани от www.date-palm.eu
Избелвани са с химикал имащ и консервиращо действие. В Пикадили се предлагат дребни шайби 200 грамови и едри насипни. От всичките им видове имам леки грижи после.  Държа да отбележа че са вкусни и сладки.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #30 -: 09-04-2010, 01:57:02 »

Цитирам текст от чужд форум, не съм аз автора.

Костилковите плодове, ябълкови семки, бадемите и кайсиевите ядки съдържат цианогенни гликозиди за да се предпазят от вредители. При метаболизма от тях се отделя циановодород!


Всички семки и ядки съдържат естествено такива гликозиди, някои повече - като кайсиевите ядки, други - по-малко, но пак според материали в чужди сайтове - именно това ги прави полезни. В минимални количества циановите съединения са полезни за човешкия организъм, тъй като здравите клетки разполагат с ензим за разграждането им, какъвто не съдържат туморните, каквито циркулират при всички хора. Една от теориите за съвременния бум на ракови заболявания го обяснява с това, че хората не ядат семенца и ядки.  ;)
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #31 -: 09-04-2010, 01:58:16 »

А пък аз съм постоянно разочарована от доматите - вече писах някъде за това :surpris_25: :'(
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #32 -: 09-04-2010, 07:23:38 »

Оплаквам се от повечето сушени плодове - прекалено красиви, прекалено сладки и прекалено сочни.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #33 -: 09-04-2010, 07:51:40 »

От Пикадили съм си купувала едни сушени смокини в кутия по 500гр. Мисля че бяха турски и бяха вкусни.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #34 -: 09-04-2010, 13:23:55 »

Оранжевите кайсии са със сяра,нали знаете,бито на слънце са кафяви. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #35 -: 09-04-2010, 14:29:25 »

Със сушените домати и разни други плодчета е същото. Ако са със свежи и наситени цветове, не им е чиста работата.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #36 -: 09-04-2010, 15:11:26 »

Оплаквам се от повечето сушени плодове - прекалено красиви, прекалено сладки и прекалено сочни.
Това е така, защото предполагам, че пазаруваш от разни магазини, супермаркети...Ако е така, недей! Иди на борсата и там си харесай истински ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #37 -: 09-04-2010, 15:58:33 »

Оплаквам се от повечето сушени плодове - прекалено красиви, прекалено сладки и прекалено сочни.
Това е така, защото предполагам, че пазаруваш от разни магазини, супермаркети...Ако е така, недей! Иди на борсата и там си харесай истински ;)
Всъщност не купувам, нито ги ям. Просто се носят в нас и констатирам този факт.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #38 -: 10-04-2010, 08:47:58 »

В Турция видях тъмно кафяви сушени кайсии и се сетих ,че те трябва да са натурални :) но си купих шам-фъстък :)))
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re: Разочарования от даден продукт.
« Отговор #39 -: 10-04-2010, 08:53:03 »

В Турция видях тъмно кафяви сушени кайсии и се сетих ,че те трябва да са натурални :) но си купих шам-фъстък :)))
Какъв е на вкус като е суров? Предполагам имаш проблеми и с черупките - хем са здрави, хем са дребни и май не стават за орехотрошачка.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.