Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ирисова диагностика  (Прочетена 71537 пъти)

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #20 -: 15-04-2010, 22:27:20 »

Като се замисля, през годините ми се събира да съм ходила на ирисдиагностика при Р. Тошков, М.Тошков и при един човек от Симеоново (ако не се лъжа, Еньо Миланов се казва). Първите двама ме преглеждаха с апарат, а третия - с лупа. Трябва да призная, че и тримата видяха едни и същи неща. Определено всичко се показва на ирисите. Преди да отида на един от прегледите, ме бяха изследвали почти цялата в Александровска болница и всички изследвания бяха нормални - нищо ми няма. На ирисите обаче излизат и малките болежки, които още са в зародиш и сам човек не подозира, че ги има.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

radost

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #21 -: 15-04-2010, 23:55:42 »

Аз ходих преди години при Алексиев в Плевен. Бях само на 20 години и въобще не му обърнах особен внимание. Още повече ме затръпа с много билки, които майка ми настоя да пия. Естествено, аз ги пих само 2 седмици и ги зарязах.
Интерсеното е, че след време се оказа, че е познал абсолютно всички диагнози.
Още по-шокиращото беше, когато на най-добрата ми приятелка в Плевен баща и почина от сърдечен удар. Тя ми каза ,че баща и никога нямал проблеми със сърцето,но година преди да почине е ходил при същия Алексиев и той my е казал, че има проблем със сърцето и my изписал билки. Семейството на моята приятелка го помислили за шарлатанин  и така и не му взели билките.
Като си дойда до БГ непременно ще го посетя отново.
« Последна редакция: 26-04-2010, 12:22:09 от Mep »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #22 -: 16-04-2010, 12:19:42 »

 Ама направо си е неприлично един 20 годишен човек да пие билки наистина :)
Радост, този специалист може да е много добър, аз лично вярвам и ще го имам предвид  , но трябва да нямаш съмнение , че  само с билки точно в този случай  не може да се постигне резултат. Просто не става. А и не трябва по този начин.Патологията е твърде сериозна и изисква сериозен подход - индивидуална оздравителна програма за изчистване и оздравяване на организма на всички нива, не само работа на ниво  физическо тяло , при това половинчата. Употребата на билки  ( и каквото и да е друго, идващо отвън ) не стимулира промяна на нездравословния начин на живот (или мислене , или светоусещане ,или емоции.. )  където всъщност се коренят причините за заболяванията. Затова дори да има резултати, те най-често са временни , защото ,както се казва - болестта не е извадена "от корен". Затова в случая не си струва близките да се самообвиняват , че са щели да променят нещо кой знае колко.   този подход към лечение ( където влизат страшно много видове терапии, без значение традиционни или алтернативни  ) е подходящ само за хора , които просто не могат да отделят време за оздравяването си. ( просто въпрос на приоритет)  Във всички други случаи една индивидуално прецизирана оздравителна програма  би била в пъти по-добрата алтернатива.  

 И в този ред на мисли  може да се каже ,че е маловажно да се ходи на каквато и да е диагнодстика ,  след като и така и така  ще лекуваме целият организъм като цяло , а не по органи. Знаем там ,дето лекуват един орган на един етаж ,а пък за другия си орган слизаш на друг етаж , колко могат да те излекуват.. :)     
« Последна редакция: 16-04-2010, 12:26:36 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #23 -: 16-04-2010, 16:26:36 »

споделям мнението на бате Бино и затова се насочих към Дар. Преглеждам от време на време сайта им и като чета статиите оставам с впечатление, че имат цялостен подход към човека и търсят причините за дадена болест не само на физическо ниво.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #24 -: 16-04-2010, 20:03:18 »

Виж виж, Кате и сподели после обаче. Аз отдавна се каня да ги посетя също - ей така , от любопитство само.  Той шефът, Скворцов се казва , нали е йога ,а и като цяло на една честота сме горе долу форума и Дар.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #25 -: 16-04-2010, 21:01:05 »

На ирисова диагностика съм ходила в ДАР, при Коста Николов. И трите пъти ми позна всичко... и най-дебело подчерта нуждата да се пречистят дебелото черво и черния дроб. Тогава, като чух за дебелото черво, направо се втрещих, защото по големите работи винаги съм си била съвсем редовна, а и вече много внимателно следях как се храня  :o. Да, ама след тая консултация прочетох книгата на Малахов за пречистванията; след някой и друг месец направих Шанкх Пракшалана, по-късно и други видове пречиствания, и въобще, обогатих се  ;).
Д-р Николов е професионалист - каквито и проблеми да имате, ще ви препоръча поне 10тина решения за една консултация и няма да стане и дума да ви тъпче с хапчета  :Content_14:. На мен досега винаги ми е давал ценни съвети, когато се е налагало :).
А при Скворцов майка ми ходи на йога вече 5 години. Честно казано, наблюденията ми са, че е малко по-особен човек, но системата и подходът на самото заведение са си на ниво, определено.
« Последна редакция: 16-04-2010, 21:04:32 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #26 -: 23-04-2010, 12:33:24 »

Аз днес ще ходя при Даниел Иванов, в Хаджи Димитър (от София съм). Препоръчаха ми го, защото бил много добър и давал ясни диагнози и методи на лечение (хранителен режим, пречиствания..). Ще видим каква ще да ми е диагнозата  ;)
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #27 -: 23-04-2010, 15:03:45 »

sunshine, пиши после как е минал прегледа  :)

аз щях да ходя утре, но се наложи да си отменя часа и евентуално ще отида другата събота на прегледа
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #28 -: 23-04-2010, 16:46:47 »

Бях пуснал запитване до ДАР,обаче получих обикновенна оферта със зарибителен намек за съжаление,оферта все едно ще ме оценят на кило....така ми се стори...и ми мина мерака,а пък аз съм си окей,защо да ходя да давам пари,като ще ми кажат това което го пише навсякъде.......апропо да не сте всички болни,че сте заритали постоянно да ви преглеждат....а вие да си плащате....Бино ти защо не почнеш да правиш прегледи във форума,има хора готови да плащат... ;)...а от теб има какво да се научи,ще събориш колегите бизнесмени от ДАР.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #29 -: 23-04-2010, 17:10:34 »

Благодаря , Кристианчо,
идеята ти е добра , мисля по въпроса. (Естествено , без никакъв стремеж да се състезавам с някого , още по-малко с Дар. )
Трябват сериозни усилия да се усвои диагностиката обаче. Не е апарат, който да купиш и  оп - готов си. Един месец трябва да стоя в Украйна на обучение, а пък сега в тази криза както левът е кът...   
Иначе диагностиката е страшна , когато отидох на преглед при д-р Раман в Киев , той първо ми направи тази диагностика , с апаратче за 200 долара ( по акупунктурните точки)  а после чак ме закачи на компютърната диагностика ,която струва 40 000 долара. Каза че на компютърната  не й вярвал много много . ( А пък такива апарати у нас дори няма ! )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #30 -: 23-04-2010, 17:30:54 »

Ама ти по какъв повод си ходил на преглед в Киев....тази диагностика случайно да не замества пълните изследвания,скенери и т.н.
Активен

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #31 -: 23-04-2010, 19:40:06 »

sunshine, пиши после как е минал прегледа  :)

аз щях да ходя утре, но се наложи да си отменя часа и евентуално ще отида другата събота на прегледа

Божичко, а аз си мислих, че всичко ми е наред  :surpris_22: Този доктор ме хвърли в отвъдното:

-сърцето ми не се кръвоснабдява добре, кръвта не циркулира добре (ако не взема мерки ще си имам сериозни сърдечни проблеми в бъдеще)
-склоност към повишени нива на кръвната захар (следователно и диабет в бъдеще, отново ако не предприема нещо)
-задръстено дебело черво, което не функционира добре, проблеми с храносмилянето
-щитовидната жлеза не функционира добре (задължително трябва да си направя изследване!), от там и идва хормоналният ми дисбаланс и нямам менструация
-остеопороза в бъдеще (вече не си спомням поради каква причина)
-заради гръбначното ми изкривяване, износване на ставите и евентуално разширени вени на десния крак (в бъдеще  ;D )
-хроничен цистит
-лека форма на колит
-песъчинки и камъче в бъбреците
-МНОГО СТРЕС /концентриран в лявата половина на тялото от там и идват смущенията със сърцето)
-имаше нещо и за тънкото ми черво, ама вече не помня какво..

И май беше това  :Content_22: А аз си мислех, че съм здрава като кон.. Човекът ще ми направи хранителен режим, ще ми даде упражнения, ще ми каже как да изчистя дебелото черво, каза клизми задължително...йога трябва да правя, заради стреса, много спорт (аз си тренирам де), а и иглотерапия ще е необходима. И така...
Определено ще трябва сериозно да се взема в ръце, не мога да си позволявам повече глупости, със здравето шега не бива  :Confus_3:
« Последна редакция: 23-04-2010, 20:13:34 от sunshine »
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #32 -: 23-04-2010, 20:14:35 »

Sunshine, коооолко ми е познато това  ::). Мен доктор Николов в ДАР преди 2 години ми откри всичко на всичко: натрупвания на слуз (и котлен камък май) в дебелото черво; слуз в черния дроб; доооста слуз в синусите, а оттам и (евентуални) проблеми със зрението (понеже синусите са в съседство с очите); начална сколиоза, моля ви се (това пък хептен не го очаквах  :surpris_22:); нещо като киста на левия яйчник; проблеми с хипофизата; и, разбира се, разклатена нервна система (в днешно време, нещо нормално, което съвсем не значи, че е хубаво). Всичко това, имайки предвид, че се чувствах абсолютно здрава! :o. Какво ли ще е пък при възрастен човек, който никога не е правил нищо за здравето си и вече е усетил, че има куп проблеми - ум да ти зайде! :surpris_23:

Цитат
апропо да не сте всички болни,че сте заритали постоянно да ви преглеждат...

Кристианчо, ти кола имаш ли и, ако да, кога я караш на сервиз? :) Когато хептен се разбрица и разджльонга, или редовно, поне на относително кратки времеви интервали - именно с цел да не стане на нищо, преди да е стигнала до сервиза? :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #33 -: 23-04-2010, 20:24:01 »

 Мило момиче, ти си само на 18г, ако не се лъжа. До 30г.  човешкия организъм успява да компенсира в голяма степен неправилното хранене и стрес.Според мен е много хубаво да се изчистиш и живееш здравословно, но тези диагнози не ги вземай насериозно. Подлагай всичко на съмнение, светът е пълен с търговци на здраве. Слушай тялото си и се самонаблюдавай. Желая ти успех!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #34 -: 23-04-2010, 20:39:34 »

А ти какво очакваше , sunshine ? :)
 Не случайно има поговорка " Върви на доктор, болести ще се намерят"  .
Ама дето ще му плащаш и допълнително за да ти прави разни режими , това значи да обидиш целия форум.
  Нали затова се блъскаме тук да даваме информация. ПРи това безплатно !
 Всичко ти е тук във форума, ако очакваш, че който и да е доктор ще е по-компетентен от всички нас ,взети заедно - според мен е доста наивно.  не забравяй ,че докторите ,които препоръчват пречиствания , хранения и т.н,   тези неща не са ги учили по университетите , просто никой не им го е преподавал. Те са се дообразовали от СЪЩИТЕ източници, от които сме се образовали и ние.  И просто няма как да са по-вещи от нас  в тази област.  За прочистванията сме изписали стотици страници . Твой е избора , естествено , но нали се сещаш , ако следваш съветите на доктора и  нещо  не се получи , не би било етично да питаш после нас защо не се е получило  :)  

Кристиянчо ,  аз ходих в Киев по две причини , едната беше да купувам точно този апарат за комп. диагностика. ( бях го изровил по интеренет. Втора употреба , на много добра цена , само 8000 долара)   Само че като се запознах с другата , акупунктурната диагностика,  се отказах от апарата.  Нищо че преди това бях върл фен на компютърната диагностика .
 По принцип тези видове диагностики  не могат да заменят  ония , за които казваш - скенери , лабораторни анализи и др. , но са  много по-информативни от тях, защото откриват патологии, които още не са се  изявили на ниво биохимия , тоест - не са слезли във физическото тяло , а са на енергийно ниво (  в организма има информация за болестта , която ще се разгърне някъде в бъдещето ) или пък са на ниво - компенсирана патология . Това значи ,че с кръвна картина никога не можеш да хванеш повечето хронични болести.   Ако бъбреците ти са зле и работят на 50 %  това в никоя лаборатория няма да ти го установят , защото организмът  просто не сигнализира с нищо . Когато почне да сигнализира ( с белтък в урината  напр. ) вече е много късно и най-често отиваш направо на хемодиализа.  За черния дроб работата е същата. Самият той не боли   и трудно може да се прецени дали е зашлакован, дали се напряга да работи..
И второ - акупунктурната диагностика ти казва каква е причината да си болен. Тоест - може да имаш  болно сърце ( което са установили чрез електрокардиограма ) но проблемът да е в бъбреците.   Компютърната диагностика също уж ги казва тези неща , ама се оказа че не е на 100 % . колкото и да я хвалят.  
 Като цяло диагностиката по лабораториите е информативна за по-изразени , по спешни състояния, където трябва с точност да се уточняват разни показатели - кръвна захар, ниво на левкоцити, на триглицериди, на хоромони  ... и т.н.
 Накратко - всяка от диагностиките си има своето място , стига да е достоверна .  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sunshine

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #35 -: 23-04-2010, 20:50:43 »

Ама Бате Бино, аз няма да му плащам допълнително. Той ми каза, че ще ми направи режим, който да спазвам. Аз не съм го молила, каза че просто ще е нужно. Освен това, отидох на този лечител, защото ми го препоръча приятел (веган и суровоядец, също като вас), който има доверие на този човек, защото му е помогнал много. Аз не мисля, че режима ще е по-различен от препоръките в този сайт и форум..
Доколкото за пречистванията, да, наистина има тук (и не само) страшно много информация, но разбираш ли,много е трудно , като живееш с родителите си и си постоянно под техния надзор (нито ще ми разрешат да правя нещо на своя глава, нито нищо), затова не мисля, че ще е излишно, човекът, след като се занимава с това, да видя какво ще ми каже да правя, да се посъветвам тук с вас и след това сама да си реша какво да предприема.
А иначе, очаквах да съм по... здрава  :whistling2 - emotloader:
Активен
You can chase a butterfly all over the field and never can catch it. But if you sit quietly in the grass it will come and sit on your shoulder.  :peperudi:

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #36 -: 23-04-2010, 21:11:55 »

Слънчице,можеш да използваш програмата предписана от лекарят,като извинение пред вашите.В крайна сметка,те няма как точно да знаят какво ти е предписал,като пречиствания и упражнения и т.н.Казваш - лекарят каза така и толкова.Ако е по "предписание",ще го приемат и ще можеш да си направиш серия от прочиствания ;)
« Последна редакция: 23-04-2010, 21:13:46 от Svetlio »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #37 -: 23-04-2010, 21:18:52 »

sunshine, въпреки купищата информация, които ни заливат, мъжът ми и аз също се консултираме от време на време с натуропат и не само. Не ме интересува кой знае повече и кой по-малко. Важно е да обменяме опит, знания и информация. Може пък да пропускаме нещо, което страничен човек да забележи.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #38 -: 23-04-2010, 21:50:27 »

Да да , Слънчице ,  точно както казват Светльо и Вери. Мъдро е.

Аз се извинявам , може малко грешно да съм те разбрал. ( затова давай повече подробности   )

Ама щом си с родителите , не виждам как ще стават нещата :(  Те може да кажат :  "Мани го тоя психясал доктор, ние ще ти намерим друг "  :)

Щом се усещаш здрава, най-вероятно  нищо ти няма. А ако си наистина на 18 , и да не ги направиш тези прочиствания , няма да е кой знае какво. Не е хубаво да ти остава лош спомен ,ако вашите те "метнат" .. :)    
 И Малахов казва ,че за прочистване трябва да се мисли след 25 . След 30 е вече задължително , а след 40 е "крайно време ":)


« Последна редакция: 23-04-2010, 21:53:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #39 -: 24-04-2010, 07:44:24 »

sunshine, на 18 си, да се надяваме че вече влиянието на родителското тяло ще се отслаби. Мен пак ме спират за каквото и да било, но не със забрани, ами със скандали. Писнало ми е да си хабя енергията в безсмислени спорове и засега горе-долу отстъпвам. Надеждата ми е, че като се изнеса ще мога да си правя каквото сметна за добре. Това важи не само за храненето, но и аз всичко.
Много хубаво, че на тази възраст си се ориентирала правилно. Твоите (пък и моите) връстнички само се чудят какви диети да пазят за да могат отново да се натъпчат с любимия шоколад, да изпушат двете си кутии цигари на ден, а ако нещо се обърка ходят задължително на лекар. Та се почват шепите лекарства и изследванията още от тая възраст.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.