Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ирисова диагностика  (Прочетена 71536 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #60 -: 19-03-2011, 00:02:46 »

Здравейте, аз се опитах да се свържа с Даниел Иванов, но не ми вдига телефона.
Някой ходил ли се скоро при него?


Не съм ходила, но открих мейла му, мога да ти го пратя, ако искаш.
Активен

r1r2

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #61 -: 19-04-2011, 14:28:49 »

Добре може да ми го изпратите на r1r2_d33@abv.bg
Активен

payme55

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #62 -: 24-11-2013, 18:41:47 »

Здравейте, аз се опитах да се свържа с Даниел Иванов, но не ми вдига телефона.
Някой ходил ли се скоро при него?


Не съм ходила, но открих мейла му, мога да ти го пратя, ако искаш.
Здравейте, гледам че темата е малко старичка, но ако може и на мен координатите на този човек Даниел Иванов да ми пратите, ще съм много благодарна. :Content_22:
Активен

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #63 -: 17-12-2013, 02:15:06 »

Аз съм ходил при Емил Елмазов.И неговата Билкария :) не за похвала,а от възхищение,че откри нова врата пред мен.ХРАНАТА!
Помогна ми за излекуването ми на ревматоиден артрит,хроничен колит,радикулит,хронична язва на дванадесетопръстника,дерматит,умора,мигрена...и всичко това като ме насочи към суровоядството..но преди което изпълнявах стриктно програмата с билките-той е билкар.заболяванията ми се струпаха последователно..като поредица от проливни дъждове,които ме съсипаха душевно..Елмазов ми помагаше и всичко си идваше на мястото..И щом е добре...стария живот се възраждаше отново и отново..Докато не поех след вратата,която Елмазов ми показа..Той не е чудотворец,а само ме насочи..Станах суровоядец напук на медицината и отричането на специалисти при които ходих за този вид хранене дори и за кратко..Захвърлих в миналото и болестите..и мъката по която ме поведоха..
Имах насрочена операция за язвата на стомаха..при чичо ми,който е хирург и той ме прати при Елмазов.
От суровоядството се лекува ВСИЧКО!! Но не е достатъчно налагане,налагането е противопоказно...При мен просто се случи..загладувах от безапетитие..и изведнъж волята да ям сурови плодове и зеленчуци..от самосебе си.. осъзнах промяната и започнах едвам сега да се интересувам търсейки отговори на хиляди въпроси..Най-добрият доктор е добрата храна..а към нея само вътрешно можем да се насочим....
Карам цели седмици на кълнове само..и вода..и се чуствам по жив от всякога..сам си правя програмата-спонтанно и както от вътре ми дойде..не планирам.Просто се превърнах в Наблюдател...и природата свърши всичко..
Не търсете доктори..а послушайте сърцето си..то знае..душата лекува..тялото слуша.. умът се подчинява...Когато Наблюдаваш правилно..се превръщаш в това за което си създаден-Да твориш,,и тогава всичко си идва на мястото..всичко друго колкото и радост да носи то е временно..За да се излекува човек трябва да погледне в себе си а не на вън..на вън има само отражение..вътре в нас е цялата истина..на 23 години съм..И знам,че всеки може да се събуди...така както аз..Тогава света става различен..
Не хленчете с разни болежки..колкото и тежки да се лекуват се..ама не с доктори..а с любов..От нелечими болести се отървах с любов..защото бях забравил да обичам себе си..и ближния..но си припомних,защото промяната настъпва във всички нас.
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

Дом

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #64 -: 19-05-2016, 14:01:43 »

Светльо, не ти ли предписа и две торби лекове за 200 лева? Аз се шашнах направо. Иначе на прегледа беше лаконичен, каза ми какво ми има, разпечата снимките на зениците, написа на гърба какво трябва да взимам. Никакви съвети за хранене, режим и пр. То аз знам какво трябва да правя, но нямам достатъчно дисциплина.
Чудно ми е, че не намирам много отзиви за него. Затова сега търся друг препоръчан специалист по ирисова диагностика за повторна проверка.
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #65 -: 19-05-2016, 15:36:00 »

Дом, моя приятелка ходи при Елмазов около година.
Наистина много пари му даде, както казваш торби с лекове....
Проблема й беше камъни в жлъчката. Не й помогна изобщо.
Не й даде никакви насоки относно начин на живот и хранене.
Аз съм малко скептична спрямо него и бизнеса му.

Ако си от Велико Търново и искаш там да отидеш на ирисова диагностика,
пробвай с д-р Георгиев. Добър диагностицик е.
Активен

Дом

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #66 -: 19-05-2016, 15:55:45 »

Ако си от Велико Търново и искаш там да отидеш на ирисова диагностика,
пробвай с д-р Георгиев. Добър диагностицик е.
Благодаря, от Варненско съм, бих се разходила до В. Търново, защо не. А в София има ли някой добър? На 3 юни преди обед ще бъда в София (имам полет след обед) евентуално бих посетила някого, когото препоръчвате там.
А тази приятелка имаше ли предварителни някакви изследвания? Искам да кажа, знаеше ли, че има камъни в жлъчката? Или той й каза?

П.П. Г-н Елмазов следи форума  :D https://www.facebook.com/emil.elmazov?fref=nf Публикувал е във ФБ поста на Светльо. Пише, че държи и следи за мненията на пациентите си. Защо не постне и някое негативно мнение?

П.П.П.
Цитат
Не търсете доктори..
Светльо, тук си много прав!  :flowers2:
« Последна редакция: 19-05-2016, 16:36:11 от Дом »
Активен

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #67 -: 19-05-2016, 16:27:54 »

А, да следи, аз не си измислям tooth.
Колежка ми е, заедно сме по цял ден и знам подробно нещата покрай нея.
Да, знаеше диагнозата си и отиде при него именно, за да успее да избегне операцията.
Много нещица изпи от неговите, но ефект нямаше за жалост.

За София не се сещам, много хвалят един билкар Алексиев в Плевен,
но и за него има противоречиви мнения....
Активен

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #68 -: 20-05-2016, 00:38:29 »

Вижте,ако тръгвате да търсите добър доктор,билкар,нутриционист,професор, и т.н. и следите за мнения за същите тези.за да изберете правилният човек за конкретният ви проблем,уверявам ви,спукана ви е работата :)
Докато има в живота ни мотото ''Ям,пия и си нося новите гащи'' здравето ни няма да се оправи.Тези които са тръгнали по пътя,мислейки си,че с пиенето на вълшебни отвари,билки,мазила и т.н. здравето им ще е цветущо,то последиците,които по всяка вероятност ще са много и неприятни,то  са си на своя глава.
Гадно ли му е на всеки когато си признае?Аз ще си призная нещо:
Бях на 20 години,отидох на ревматолог,казах,че ме боли гърба,схванатост,напрегнатост и т.н. Той ми пусна изследвания,всичко си беше наред.Аз обаче твърдо го убеждавах че болките ми са силни,стигна се и до радикулит.Пак изследвания и пак всичко по кръв си беше перфектно в норма.Но ми изписа терапия,хапчета,едното си го спомням още,защото пишеше в листовката в графа предназначение: За лица над 40 години след инфарктно.Смях се с глас и плаках в самосъжаление.Това е редовната история на много боледуващи,етапите и разочарованието.Но нека да си кажем истината,която почти всеки БОЛЕН,знае,но не иска да си признае.Бях без работа,повече от 3 месеца,денонощно на компютъра,понякога не ставах дори да пикая,а стисках докато не почувствах вече болка.Не излизах.Храних се с шоколадови десерти до полуда,кафе по 5-6 на ден,цигари една след друга,закусвах в часовете към 12-13 а вечерях в 6 сутринта...Боли ме гръб?Изтръпват ми крайниците?Събуждам се схванат и умалял,та чак немощен?Да ама тези маалки подробности не ги споделих с доктора.Аз просто гледах следствието и толкова убеждавах доктора че съм болен,че чак сам си повярвах.Промених си режима и всичко мина.Но вината не исках да си я призная.Тайничко си я нашепвах.В такъв момент човек е в капана на самосъжалението и огорчението и осъждането,че нещо от вън му причинява всичките беди.
Така!Кой ще ми помогне?
Аз!Аз!Аз,и само Аз!?!!
Когато на човек му е даден шанса,привилегията ЖИВОТ,то той сам е отговорен за деянаията,мислите си.Ако на физическо ниво ти си допуснал беда,то неминуемо и в душата ти има проблем.И колкото повече задълбочаваш САМ ТИ този проблем в душата си,толкова повече ще страда и физическото тяло.Аз избягах от отговорността си духът ми да е спокоен и го засипах с куп въпроси и размишления.А тялото ми се огорчаваше,че не му обръщам никакво внимание,а освен това и го обсипвам с камиони боклуци.Следователно,страданието се прояви и на душевно и на физическо ниво.Дисциплина!Самодисциплината оправя нещата временно.И щом се почустваме добре,старата песен със друга мелодия.Нещата се задълбочиха,и освен ревматолог минах и през гастроентеролог,дерматолог,кардиолог,ортопед,ендокринолог и т.н. :) Но нещата не се оправяха,някои малко от малко други хич.Така се задръстих с боклуци,че без малко да свърша на операционна маса,Когато хирург роднина се уплаши от психическото ми състояние и ме посъветва да ида при Елмазов.Отидох,платих доста,над 500 лв,не защото съм богат,нито пък че вярвах в чудеса,и докато си мислите колко много струво една билкова програма с фитотерапия и какъв обирджия е Елмазов,помислете си,какво ви е довело до него?Той ли ви е извикал за да ви окради или вие сте се докарали до там,че мятате пари за лечения.Разбирасе,има и такива които не точно те самите са виновни,но са твърде малко и твърде рядко.Ако погледнете в едно шишенце колко билки и екстракти има,ако отидете и видите на място за едно шишенце колко труд е вложено,самите вие,уверявам тройна цена ще му сложите.А това,че повечето имат нужда от куп неща,не е виновен Елмазов.Направих си груба сметка,по която ако следвах нормалната клинична пътека щях да похарча тройно за моите проблеми.Но не парите ме вълнуваха,а това което става в мен.
В мен чувствах едно толкова силно огорчение от живота,от себе си,от хората,от приятелите,от всичко онова което става по света.И колкото повече отговори намирах толкова повече въпроси задавах.Не се захванах с билки защото правят чудеса.Не потърсих Елмазов,защото се надявах на чудо.Но вярвах,че ще ми бъде дадена помощ,и нещата ще потръгнат.
Програмата не беше лека,но не е и крайно ангажираща.Елмазов ми каза,опитай с повече органична храна,виж как ще са нещата,пробвай.Това и направих.Така започна и моята самодисциплина.Програмата,храната,а вече и работех,но успявах да изпълня заръките на 90 %. Когато почувствах онзи прилив на енергия,на живот,на...любов.Защото само в един организъм,в който средата предразполага може да се прояви онази божествена любов.Аз Повярвах!Повярвах в себе си,повярвах в природата,не че не вярвах,просто до този момент тогава,отбягвах умишлено да си мисля колко велика е природата,защото някак средата ме въвличаше в едни ...съвременни модерни изкушения-музика,секс,алкохол.Исках да бъда като другите,да не ми пука толкова,да си удовлетворявам желанията,да съм всичко друго..но не и Аз,себе си.В соца отвън човек трудно би се оправил ако не се слива с тълпата,да не казвам невъзможно,но малцина са тези които слушат сърцето си,но не са изолирани.Просто бягаме от себе си,защото като погледнем там навътре,нещо се пропуква и и ни обвзема страх от средата в която сме,това какво ще си помислят за нас,какво ще говорят за нас.Това ме душеше!Душеше ме толкова силно,че не можех да кажа на колегите си и повечето приятели,как си мечтая за дом в балкана,как мечтая и горя дори да гледам градина,да слушам птиците,да ДИШАМ!!!!Да пиша стихове,да гледам звездите,да се разхождам сред гори и да наблюдавам животните.Това бе като един сценарии,който бе като да избягам от мястото което съм си отредил в живота,там в града,сред модерните хора.Когато споменах веднъж пред колега,колко искам да ида на планина,но нямам време,той ме погледна втрещено и ме попита а можеш ли да си го позволиш?Защо?Да идеш на разходка в планината колко пари са ти нужни ?за какво? питах аз..Той отвърна е как,ами без алкохол,без цигари,без ядене какво ще правиш там?
В този момент осъзнах,че съм си създал една среда,която ме разболява.И преди това съм си го мислел,но отбягвах,защото знаех,какъв ще излезна в очите на обкръжението.Сякаш мнението на хората определя моят живот,моите блянове и мечти,моите планове и мисли?!Жалко е да погледнеш в себе си и да осъзнаеш колко жалко същество си.Такъв се чувствах.Такъв бях!
Та,билките,съумявах да отделям нужното време,промених режима на суровояден в по голяма степен и след 3 месеца като отидох тогава при Елмазов и той се учуди дори за постижението.Имах колит,хроничен,Според доктора не се лекува,дори ми изписа хапчета до живот,за да не дразня язвичките по червата и многобройните хемороиди.Та при храната в началото за мен беше шок.Първият месец чувствах лекота енергия,ЖИВОТ.Но такъв глад и недояждане изпитвах че на моменти бях готов да се откажа на сто процента.Но там беше мястото на билките,мазилата,ваничките,ферментите.Изведнъж в мен се пробуди любов.Към себе си,към хората около мен.Новата ми среда,защото дисциплината ми изключи всичко старо,и направо заминах за Италия.Изведнъж от нищото и отегченото си малодушие попаднах в една среда,в която бях себе си.Хората около мен ме подкрепяха,обичаха,уважаваха,помагаха,на новото работно място започнах да давам от себе си любов,защото това е начина да обикнеш себе си.Мисълта да започна нов живот бе повече от купнеж.Трябваше много неща да си изясня,много неща от живота не ми бяха ясни.И сега не са съвсем ясни,но  започнах да уча основното.Стигнах до въпроса,коя е първопричината! ''Осъждането''!!Това бе големият подвиг и все още е.Когато започнах да го схващам,повечето болежки направо си изчезнаха.Дори нещо да е останало,то не ми създава никакви проблеми и неразположения.Не станах суровояд на сто процента.Не можех да си утоля глада.Душевният глад.Ядях салата с кълнове,а си мислих за пържени картофки и кюфтета.Нещо ударих на камък и започнах да разполовявам нещата.Започнах да си позволявам от време на време любимите неща-кюфтета,някои пържени храни,шоколад и кафе.Само след няколко проби,толкова наслада чувствах,но едновременно с това толкова тежест,че се отчаях за момент.Казвах си защо беше всичко това?Билки?Сурова храна?Кълнове?Смутита?Толкова много пари,сокоизтисквачка,билкови програми,пасатор,био органик продукти..Абе много пари!И веднъж два съгреших и хоп,старите състояния отново се отприщват.Тогава започнах да тренирам.Дишане,разходки,колело.Ходих до планината за вода,хем за да се движа,хем за да пия планинска чиста вода.И така започнах да добавям едни и да премахвам други неща.
Тук искам да вметна едно много важно нещо.Билките не лекуват!До това заключение стигнах от собствен опит.:) Но,но,но,но...Билките какво са?Треви,със специфична особеност..Те са като генератори на слънчева енергия.Различават се от другите треви,по свойствата си-да запазват в себе си слънчева кондензирана енергия.Целта на тази енергия,не е да ни лекува.Ако ни лекуваше,а ние си ядем пържените кюфтета и си пием бирата,то всички щяха да взимат билки измеждудругото.Това не е смисъла.Тук има замисъл :) Божи замисъл и това е уловката.Всяка билка има специфично кондензирана свънчева енергия,светлина.За това се приписват различни билки за различни болести,по различен начин се приемат и т.н. Уловката е в това,че тази наситена енергия която вкарваш чрез билки в тялото си,създава такова състояние,при което ти трябва да вземеш важно решение!-Какъв си,какъв искаш да бъдеш и как да го достигнеш!Тази енергия преминава през нас.За това,едни които искат и се стремят към промяна,билките ги лекуват,а други,които затвърждават предразсъдъци и стоят зад това да не си променят живота и себе си,осъждат хора като Елмазов,които влагат толкова много в едно велико дело,че трудът надминава резултата.Нито от Елмазов,нито от Донка Байчева,нито от Гайдурков,нито от който и да е лечител,не може да си докараш здраве ако Ти не си готов да поемеш тази отговорност и да осъзнаеш силата на ''осъждането'' и вместо да го прилагаш,може просто да го наблюдаваш и внимателно да следиш какво ти говори.Защото то отговаря за физическото ти състояние,а Любовта за духовното ти състояние.Аз това осъзнах като процес.И не,не правя чудеса,не съм станал по лош или по-добър,не съм седнал да пиша книга,макар току що да написах половин.Просто се превърнах в наблюдател.Един безсловесен диалог с мен самият.Защото със здравословните си проблеми преди ги отлъчих,не ми създават проблеми дори да ги има,а знам бързо мога да ги върна.Сега имам много по сериозен здравословен проблем.От най-сериозните.Но за там и всички билки да пия малко ще са.Нужно ми е цяло слънце енергия.Но вярата и жаждата за живот са силите които водят духа ръка за ръка.Само едно ще кажа на всички,няма билка за любов!Когато човек загуби любовта,има само един начин да си помогне.Аз успях с дребните проблеми,като промених начина си на живот,храната,приятелите,средата като цяло,а с това и мислите ми,умът ми,възгледите си,мечтите,отношението си към живота.С осъждането не успях.Така и си докарах новият проблем със здравето.Някак нещата вървяха перфектно.Като на филм,но както знаем,филма дори да е по действителен случай,пак е нагласен.Така и аз,нещата се случваха но част от тях на сила.Принуждавах се като се самозаплашвах че ако променя нещо полезно с нещо вредно,всичко старо ще се върне,а с него и болката и страданието и старите приятели които ме огорчаваха.Насила,дори за доброто на човечеството да е,Не може.Тук се намесват изборите ни.Слънчевата енергия от билките създава услови,като лекува симптомите на душата,и тогава душата трябва да избира,да си грабне ли нещо от старият живот или да продължи напред с природата ръка за ръка и да се стреми към по високи върхове.Аз разбира се избрах първото,макар второто да човъркаше в мен едно любопитство към неизвестното,непознатото,Божественото.Не бях готов!Реших,че с нов живот на сто процента ще изперколясам,и за това се връщах към стари навици и ''хобита''!Ако не беше упорството ми до сега да съм се метнал от някой мост.Но повярвах в себе си.Макар и след дъжд качулка.И по Богу воля,здравето е отлично и не спира да ми дава изненади.Та това което аз обърках бе,че не бях готов да поема отговорност за собственото си здраве.Но не мисля,че това е грешка.Напротив.Трябваше да се случи и това,за да се сетя,че съм забравил и друго важно правило по пътя на себепознанието-Благодарността!Благодарността към себе си,към ближните,към вселената,към Бог!Мислех,че с едно суровоядство и едни билки всичко ще си дойде на мястото.Но не е съвсем така.Вижте,има неща които можем да променим и такива които не можем.Каквото и да направим,то това е нашата съдба.Избрали сме го преди да дойдем тук и да живеем в човешко тяло.И само едно нещо може да промени съдбата ни и това е Бог!Докато гледаме на живота като борба,то място за любов в сърцата ни няма.Докато осъждаме света,от болести няма да се отървем.Но не е това същественото.Същественото е да се погледнем отгоре и да се видим,огледаме хубаво и от вън и отвътре.Защото когато погледнеш на проблема като на проблем,ти си загубен.Когато видиш в него възможност,ти намираш Бог!Понякога си мислех че съм надвил Бог,после пък че ме е обрекъл да страдам.Мислех си че съм направил нужното,а получих огорчение от собствените си избори.Дъхът ми иска едно тялото друго.И така до миналата година.Когато осъзнах закона за цялостността.Че никой не може да достигне абсолютно здраве,и високо ниво на духа,когато хората на вън още изпитват страдание и търсят болката в проблема.Защото едно е да обичаш,друго е да живееш в любов.Докато любовта не избие от недрата на душата ти,здравето ще е непосилна отговорност.Защото ако  здравето се превърне в цел,какво ще се случи с теб?Какво ще стане когато дойде денят в който ти ще си абсолютно здрав и мисълта ти ще е ясна и чиста?Здравето не може да бъде цел,то се заслужава.И това е дълъг и труден процес.В който целта е минало.Егото е минало.Осъждането е минало.Но живееш в отношение с всичко и всички,с цялото си съществувание даряваш любов и Благодариш за всеки миг.Болестта е явление,което или те изпълва със смисъл,любов и вяра,или те погубва и заравя тялото което си прел.Независимо от изхода,всеки е безценен за Бог.Защото всяко присъствие или отсъствие на хора в живота ни ни дава нови знания и създава такива състояния,които дават на Бог нови осъзнания за самия себе си.Бог е съвкупност на всичко което знаем и не знаем.И всяко състояние му дава знание за това което не знае.За това има страдание по света.Защото Бог се променя,ражда се отново.С това раждане има и болка,има и любов.Толкова болка по света говори само едно,идва голяма любов.Бог се ражда в сърцата ни.Това е болезнен процес,ако не мислим за любовта която идва.И колкото повече отказваме да служим на Бог,толкова повече процеса ще е болезнен за нас самите.Така както ние искаме органите ни да работят добре за нас самите,за да ползваме капацитета на телата си,така и Бог иска от нас да работим за него,за да ни прероди,обнови,за да ни дари нови възможности и сили.Какво правим ние с телата си?Това прави и Бог с нас.Защото и Бог като нас иска любов.Но за това е нужно отношение и съдействие.
Бях толкова обвзет от това да мисля за себе си,че забравих за кого работя-за Бог!И вярвам,той знае какво прави и защо го прави.Но вярвам и че здравето трябва да го отслужа и да поема пълна отговорност за това.Едва тогава,невъзможни неща няма да има.
За това билките не бива да ги обожествяваме.Те са създания,които работят за нас,когато имаме нужда,от нас зависи какво ще решим да правим с енергията която влагат в нас-да я приемем и съхраним,или да я отхвърлим и осъдим.
Лесно е да кажем Елмазов,Мермерски и т.н. че имат лоша за едни,добра за други хора практика.Но толкова ли е лесно да си признаем до колко сме отговорни да опазим здравето си или до колко сме способни наистина да поемем тази отговорност да го съхраним,изхвърляйки отровите натрупани от плътски желания и временни радости от подвизите ни в живота!??!!!
Бог ни дава всички средства,с тях можем да се убиваме,можем и да се съживим,можем и да ги отхвърляме.
Не правя реклама на никого,споделям просто душата си,всеки да приеме или отхвърли това което сам прецени.
Елмазов не е публикувал в профила си във фейсбук написаното от мен,за да си прави реклама.Аз се докоснах до труда му,чрез билките,книгите.Той не е човек който се възползва.Няма как да създава билкови програми без пари или за жълти стотинки,защото ако можеше някой да погледне от очите на Елмазов,твоите очи,не 1000 лева програма,а камион с билки ще си препишеш.Защото който е упрял до лекове,много грешки е допуснал.Лечители милионери няма.Ако из начало един милионер стане лечител,какво ще го направи фармацефтиката?Ще го заличи.Всички сме средство един за друг.Ако гледаме един на друг като на враг,лъжец,крадец,обирджия,и живота и здравето ни ще е такова-ограбено.Ако погледнеш на средствата-хора,като на възможност,то може и да си заслужиш здраве.Докато се отнасям към другите с борба,отхвърляне,до тогава и живота ни ще е борба и отхвърляне.
''Каквото горе,такова и долу,каквото от вън такова и вътре''!!! Това е формулата,отхвърляйте хората и тИ ще СИ отхвърлен.Резултата не бива да бъде причина за избора ти,а следствие от делата ти.Аз преследвах резултат,За това получих на друг етап разочарование.Но вярвам,че когато се науча да боравя с тези сили,в този или друг живот,то и страданието ще изчезне.На този етап,далеко стигнах,но поспивах,и за това сам се върнах в първоначална позиция.С нови знания,и отношение.Вече не ме интересува резултата,сега наблюдавам процеса,така автоматично променям или заменям една енергия с друга,за да създавам около себе си благи отношения и да видя какво се случва тогава.Знае ли човек,може пък и да има чудеса :)
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

veronika

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #69 -: 20-05-2016, 08:20:08 »

Светльо с удоволствие прочетох написаното от теб.
Прав си за всичко, браво че си го прозрял.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #70 -: 20-05-2016, 09:05:58 »

Светльо е готов  за писател, има и хъс.. :) А вероятно и за философ :)
 Само дето по темата не каза и дума  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #71 -: 20-05-2016, 12:54:37 »

Казах всичко по темата.Въпроса е в това,че ние разглеждаме проявленията като нещо отделно.Имаме проблем и незнаем кво ни е,искаме ирисова диагностика.Чувстваме болки в корема,хроничен запек,търсим проблеми с червата.Паразитите били виновни-обезпаразитяваме се.Некачествена храна-маниа по био.
Всичко разглеждаме като отделности.И за това всеки се сблъсква с куп проблеми,много се разочароват твърде рано,други водят една неспирна борба.
Бате Бино,всеки има един път,със своята специфика и опитности който върви.Но докато няма цялостност и всичко се разглежда поотделно,разочарованията и страданието ще си се тлачат като неизбежна прокоба.
Защото сядат пред интернет е и много отчаяни хора,допуснали някакъв вътрешен конфликт и си мислят че като подберат измеждовсичко точният метод за тях и всичко ще се оправи.И аз търсех така,в отчаяние.Но трябва ли всички да преминават по трудната пътека и да губят куп енергия и сили,а вместо това да проникнат в цялостта на проблема и да го погледнат отгоре,където неминуемо ще се намери най-точният подход и с това да си помогнат.
Когато един човек вижда графа паразити и чете и чете и чете,стига до едно заключение,че като се отърве от тях,всичко ще се оправи.После пък чете и чете за ирисовадиагностика,и решава че с нея всичко ще се оправи,щото за един ирисолог има едни мнения,за други дрги.Болният Се хваща за сламката,като опре до проблем,начинът който намира да си помогне е неговият избор.Болният гурусва даден човек или метод,възпява го когато резултат има и го слива със земята когато резултат няма. Но това вече продължава хилядолетия.Болният гледа на един метод като на решение,не като на възможност и средство.И това докарва толкова болни до отчаяние и дори до фатални краища.
Опитвам се да спестя който чете това,онази дълга и безкрайна пътека за заслужаване на здраве,като дам насока,а именно цялостността.Който иска да я разглежда,който не иска,да я отхвърли и да си пие вълшебните смеси.Отговорността е лична,но засяга всички.
Ирисовата диагностика е средство.Ако погледнеш на нея като на чудо и спасение,си изгубен.Ако погледнеш на нея като на възможност да положиш нови насоки на духа си,то с мноого мноого мноого усилия и здравето ти ще е наред.
Видиш ли някой отива при ирисолог,почва някаква програма и чака резултат.Ако се получи хвала иросологията и билките.Ако не се получи,осъждаме с ограбване,възползване и загубено време.
Мисълта ми е да не се гледа на един метод като на сламката която ще ни спаси от удавяне,а индивидуално да се погледне на проблема отвътре,и ирисологията да бъде едно от средствата да си помогнем,но не единственият начин за това.
Не можеш с едно прочистване на черният дроб да изчистиш целият организъм ,нали?
Но хората се впускат в това да пробват всичко отвън,а проблема отвътре си остава.
Аз пробвах всичко което може да пробва и внесе отвън.Но проблема отвътре си стоеше.Ако Ние не направим първата крачка да разберем и осъзнаем проблема отвътре,всяко външно вмешателство е губене на пари,време,нерви и води до кофти резултати.
Това е!
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

svetlio17vt1

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #72 -: 20-05-2016, 13:10:10 »

И не пиша за комплименти,нито си търся заслуги,нито пък се правя на гуро  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Пиша с едничката мисъл,да спестя този дълъг и мъчителен път на тези които търсят спасение някъде отвън.
Защото докато човек гледа на средствата които Бог ни дава-храна,вода,въздух,хора и всичко останало,като на метод,разочарованието е голяма за мнозина.Но когато същите тези средства се превърнат във възможности тяхното предназначение е правилно и не ни тласка към резултата,а към насоката.
Ако гледаме резултата,какво от това?Имам болен черен дроб,пия вълшебна отвара,нещата се оправят чудото идва.И после?После какво?Пак биричката с кебапчетата,докато дойде следващият проблем.
За това много вегани стават агресивни в отношението си към хората,за това много суровоядци изпадат в една мания на обвързаност към начина си на живот,за това много излекували се възпяват някакъв метод който им е довел чудният резултат.А насоката...тя не е важна.Важно е,че резултата сме стигнали.Но всички знаем,че колкото и добри да са резултатите,мачовете не спират до там,а продължават до безкрай.Така насоката за цялостност се губи,и вегани осъждат месоядци,неизлекувани осъждат методи,спящи осъждат хора,че не са им помогнали а са си платили прескъпо за това.И смисъла се губи!Не онзи смисъл за живот на вън,онзи смисъл за нас самите-какви сме,от къде идваме и на къде сме тръгнали.
Активен
скайпа ми е :) svetlio17vt1
facebook:  https://www.facebook.com/svetlozar.petrov.165

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #73 -: 23-05-2016, 12:31:13 »

Болният гледа на един метод като на решение,не като на възможност и средство.И това докарва толкова болни до отчаяние и дори до фатални краища.
Опитвам се... [да] дам насока,а именно цялостността.Отговорността е лична...  ...да не се гледа на един метод като на сламката която ще ни спаси, а да се погледне на проблема отвътре,и ирисологията да бъде едно от средствата...
Не можеш с едно прочистване на черният дроб да изчистиш целият организъм ,нали?

Браво Светльо!
Вероятно е нормално, щом се случва, но на мен отдавна ми изглеждат необясними наивността, мързела, приемането на желаното за действително от една страна и неприлагането на постоянство, създаването на очаквания, че с едно хапче, с един метод, с едно кратковременно усилие, почти между другото... ще станем здрави и щастливи - от друга.
Затова често повтарям, че личното ни физическо и душевно здраве е достатъчно велика Цел, постигането й е възможност за щастие и си струва труда.
Можем, макар и не за един ден или една година, да се научим да мислим, да дишаме, да дъвчем, пием, да се храним, да се прочистваме, да се обичаме, да станем силни и гъвкави... Тогава ще бъдем и здрави!  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Дом

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #74 -: 24-05-2016, 10:13:55 »

Като сме тръгнали да спамим, да е докрай.  :D В такъв случай лекарите, лечителите, терапиите, лековете са излишни? Нали всичко зависи от нас?
Ако аз бях лечител, щях да очаквам заплащане само при положителен резултат и излекуване. И то колкото остави пациентът, колкото му се откъсне от сърцето и колкото може да даде. Другото е търговия с болката на хората. И това не е осъждане, а констатация. По нататък всеки сам отговаря за делата си, не е моя работа да съдя.
« Последна редакция: 24-05-2016, 10:33:08 от Дом »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #75 -: 24-05-2016, 11:06:56 »

Истинските  лечители, Дом, тоест - натуропатите лекари  ( както и натуропатите нелекари)  казват :
"Единственото възможно лечение е разумното САМОлечение! Ние ви даваме насоките, оттам нататък поемате вие.. "  
Затова  "положителният резултат"  зависи от това доколко ние сме вникнали и спазили техните заръки.  ;)
Тоест - зависи от нас.
А след като зависи от НАС, не можем да им поставяме условие да им платим само при успешно оздравяване  :)
 Те получават пари за СВЪРШЕНА РАБОТА. Която те свършат отлично. За някои тяхната работа се състои в това  да ни излекуват..
НЕ- тяхната работа са книгите, семинарите, консултациите.  Споделянето на познание , теория и практика.

Естествено, при спешната медицинска помощ е друго -там сме изцяло в ръцете на медицината. Тогава вече наистина , както казваш, можем да изискваме  да платим само при резултат.Защото от нас почти нищо не зависи, освен да внимаваме коя молитва да кажем  ,за да не се случи лекарска грешка   tooth
  
« Последна редакция: 24-05-2016, 11:10:42 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Дом

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #76 -: 24-05-2016, 15:33:09 »

Сега не остава друго, освен да ми покажеш един "истински" лечител.  ;D А от Елмазов аз никакви насоки не чух. Освен това имам изявени здравословни проблеми, които той не видя в ирисите. Освен това, околкото знам, в билколечението се използват не повече от 3-4, максимум 5 билки в комбинация, иначе става една интерференция и бъркотия във въздействието им. А аз след 10ина минути преглед получих 2 торби (буквално) с какво ли не - множество билки под всякакви форми - изсушени, на гранулки, екстракти, серуми (разбирай суроватка) с екзотични имена. Ще завърша този курс на лечение все пак пари съм давала.  tooth
Това всъщност обръща на спор и налагане на мнения. Не участвам повече. Да уточня - това, което споделям за Елмазов, не е отричане, нито осъждане, нито критика. Просто мнение и информация. А вие вече не знам как го интерпретирате.
« Последна редакция: 24-05-2016, 15:48:41 от Дом »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #77 -: 24-05-2016, 22:36:40 »

Истинският лечител, Дом, всеки ще го намери на база СВОИТЕ  си критерии :)

Ако не си доволна от Елмазов, можеш до пробваш при друг, напр. при Н.Алексиев от Плевен.

Дом, ти за пръв път ли пишеш във форум? :)
Спокойно, никой няма да те дамгоса за това, че си пуснала отрицателен отзив за някого си.. :)
( в случая - за Елмазов)
Освен това , във форум е нормално да има различни мнения. Ако всички бяхме на едно мнение по всички въпроси, вероятно нямаше да има форуми :)
Освен това е истинско изкуство да успееш да пуснеш мнение, което да не бъде щамповано  нито като "иронично", нито като "обидно" ( по някакъв начин) ,  нито като "високопарно", нито като "негативно" , нито като "последна инстанция" , нито пък и като "твърде плахо и некатегорично" ( защото пък ако е такова, никой няма да му обърне необходимото внимание  :) )   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #78 -: 24-05-2016, 22:57:30 »

Лекарите, лечителите, изобщо учителите са тези хора, които събират - зрънце по зрънце - море от знания, умения, подходи и др., за да могат да дават съвети, лекарства, упражнения, методики, изобщо походи... Без тях всеки би трябвало да открива всичко сам, което не е еволюция и не се случва.
Точно това събиране, обобщаване, осмисляне и т.н. на знания и умения е сложен творчески процес, изискващ много любов, труд, време, пари, способности и др.
Нали никой не работи без да получава възнаграждение?
И тук не виждам нищо трудно за разбиране.

А ирисовата диагностика е един от видовете диагностика. Ако лечителят е добър, може да види изменения. Не всички изменения в органи и системи се проявяват еднакво при (в зениците на) всички хора.
[Съвсем друг е въпросът на кого му трябва и защо специално и само ирисова диагностика?? Можем да се довъзпитаваме към здраво тяло, в него - и здрав дух, и без да знаем предварително какви точно изменения на L4, L5 и пр. прешлени, дискове например сме получили.]
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Дом

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Ирисова диагностика
« Отговор #79 -: 25-05-2016, 08:43:04 »

Да, наистина ще трябва да потърся другаде.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.128 секунди с 23 запитвания.