Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120667 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #120 -: 31-05-2010, 00:13:14 »

За това, че е хубаво да назоваваме нещата с българските им имена съм съгласна, но все още не съм толкова наясно с лунните фази, че да намеря съответните бългаски наименования.

Тук изразяваш неточност.Лунните фази нямат санскриски имена,нито дните на луната.Такива имена имат асаните и различните йогистки практики.Да не си се объркала,нещо?...Освен това няма зависимост между името на никоя йога практика и лунните фази.Даже според мен въобще не си обременявай мозъка да учиш кое как се казвало.това е без никакво значение на практика.Чак сега като се вгледах в поста ти видях че си се объркала малко ,ама карай,дребна работа е и не и обръщай внимание.виж луния календар,добре е направен наистина.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #121 -: 31-05-2010, 00:14:35 »

Ааа, не е трудно, ама аз я карам явно по- мързеливо- тука в сайта също има много подробна информация за лунните фази и за това, за какво са подходящи и аз само сверявам, когато се наложи...
Но ,признавам си, не се съобразявам винаги с това.. :Confus_3:
Сега ще разгледам и това, което си изпратил, даже ми се струва, че вече съм попадала на него.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #122 -: 31-05-2010, 00:27:57 »

Да, може и да не съм се изразила съвсем точно. Имам пред вид дните Екадаши (11-тото и 26-тото лунно денонощие) и Две тръби (14-тото денонощие). Черпила съм информация от сайта, запомнила съм ги така, както са описани тук- в Пречистване на тялото и душата. А също и в информацията на здравен център "Дар" информацията е същата 
http://www.dar-center.com/article/?article=357

Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #123 -: 31-05-2010, 01:01:17 »

наистина символа на 14 лунен ден е тръба!
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #124 -: 07-06-2010, 21:37:19 »

Мио, мерси! Това със свещта е много интересно, непременно ще го изпробвам  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

aviv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #125 -: 14-07-2010, 14:53:37 »

Здравейте от мен,радвам се че открих вашия форум.Има много интересни и полезни неща.Бих искала да попитам Мио тази техника със свеща колко често се изпълнява ,за да има оптимален ефект?А може ли нещо да се обърка и да не се получи,малко страшно ми звучи да си извадиш свеща от гърлото.Имам голямо желание да пробвам.Ако се сетиш още някаква подробност около техниката ,напиши моля.   :surpris_23:
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #126 -: 24-07-2010, 17:44:07 »

 Не знам слуз лие проблема, но носът ми никога не работи на 100% дебит. Не мога да правя пранаяма. Като запуша едната ноздра, не мога да вдишам свободно и безшумно през другата. :surpris_23: Реших да търся от тези "канички"(как се казваха бе, Петко) за йогийското промиване със солена вода :), че от ръка ми е малко трудно. Продават ли ги някъде или да търся нещо подобно, което "става"? :whistling2 - emotloader:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #127 -: 25-07-2010, 09:51:43 »

Цитат
Не знам слуз лие проблема, но носът ми никога не работи на 100% дебит.
Изкривена носна преграда, най-вероятно. И аз съм така.
Най-лесно се прочиства нос със спринцовка. Лошото е, че понякога проблемът със запушването се задълбочава от промивките със сол, поне при мен. Това нормално ли е?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #128 -: 25-07-2010, 14:28:02 »

  Томирис, благодаря за отговора! Не знам дали е нормално това, което питаш. По-логично ми звучи да усещаш като запушване някаква осмотична реакция, ако разтвора е бил с грешна концентрация. :surpris_23:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #129 -: 14-09-2010, 00:14:23 »

Не знам слуз лие проблема, но носът ми никога не работи на 100% дебит. Не мога да правя пранаяма. Като запуша едната ноздра, не мога да вдишам свободно и безшумно през другата. :surpris_23: Реших да търся от тези "канички"(как се казваха бе, Петко) за йогийското промиване със солена вода :), че от ръка ми е малко трудно. Продават ли ги някъде или да търся нещо подобно, което "става"? :whistling2 - emotloader:
Нети лота е каничката, а джала нети - процедурата :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #130 -: 11-04-2011, 15:37:02 »

Сега е момента за пречистването с топла вода, От 25 април,до 4 юни всяка сутрин се пият по пет чаши. И когато се изпотим се обтриваме със суха кърпа. Прочиства слуз,стави,бъбреци,даже почти всичко в организма.
Малко е зор с топлата вода,ама всеки си решава :surpris_23: :laugh:
Почти година от този пост на Бенато - стана ми интересно - някой направи ли целия курс на пречистване с топла вода и какви бяха резултатите?Защото 25 април наближава и "процедурата" може да се направи отново.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #131 -: 11-04-2011, 16:42:41 »

Тогава не бях открил сухото гладуване-пълна противоположност,аз съм,пита-кафа. :laugh: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #132 -: 11-04-2011, 19:51:34 »

Тогава не бях открил сухото гладуване-пълна противоположност,аз съм,пита-кафа. :laugh: :laugh:
Бенато,искаш да кажеш,че за пита-кафа ,сухото е най-подходящо ли ::)
В този ред на мисли,от къде най-добре можем да си направим заключение каква доша сме?Аз от един тест като че ли определих,че съм кафа-пита,но не съм много сигурна
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #133 -: 12-04-2011, 10:35:48 »

Сега е момента за пречистването с топла вода, От 25 април,до 4 юни всяка сутрин се пият по пет чаши. И когато се изпотим се обтриваме със суха кърпа. Прочиства слуз,стави,бъбреци,даже почти всичко в организма.
Малко е зор с топлата вода,ама всеки си решава :surpris_23: :laugh:
Почти година от този пост на Бенато - стана ми интересно - някой направи ли целия курс на пречистване с топла вода и какви бяха резултатите?Защото 25 април наближава и "процедурата" може да се направи отново.

В какво се състои "зора" с топлата вода - в изпиването ли?
Може ли да сложим хомеопатични дози лимон и мед в нея  :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #134 -: 12-04-2011, 12:07:39 »

Бойко,според мен "зора"се състои наистина в изпиването на водатазащото не е малко и освен всичките процедури сутрин,трябва да отделим по-вече време и за това.За мен лично не е съвсем лесно,защото съм от хората,които малко трудно поемат вода в такова ударно количество,почти наведнъж.Сухото ми е по-лесно,макар че нямам голям стаж.
Може би Бенато ще отговори за лимона и меда,за да не те подведа.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #135 -: 11-06-2011, 14:11:53 »

От няколко дена вземам от хряна с лимон.Понеже много обичам люто,бих казала,че дори ми е приятно.Обаче,докато го стъргах - голямо плакане падна. :surpris_25:
Направих си и маринован суров джинджифил и бих казала,че вкуса е сходен.Понеже другата седмица мисля да комбинирам сухо гладуване с 1-2дена на череши,след това отново ще направя една "доза"от хряна.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #136 -: 12-06-2011, 10:05:18 »

Цитат
Не знам слуз лие проблема, но носът ми никога не работи на 100% дебит.
Изкривена носна преграда, най-вероятно. И аз съм така.
Най-лесно се прочиства нос със спринцовка. Лошото е, че понякога проблемът със запушването се задълбочава от промивките със сол, поне при мен. Това нормално ли е?

Чак сега прочетох този твой пост и видях, че никой не е дал цялостен отговор.
Наистина както беше писал Ронин, може наистина да е грешна концентрацията.
Лесно ще разпознаеш правилната концентрация на сол - тя изобщо не ти дразни лигавицата на носа, важно е цялото всмукване да става съвсем неусетно и леко - точно по начина, по който дишаш, докато спиш. Когато всмукнеш водата лекичко, дразнение изобщо няма. А ако не е проблемът  в концентрацията, тогава явно ще трябва да ползваш някоя от техниките за намаляване на слузта в тялото, защото явно ти е в повечко, и с такива "козметични" методи няма как да я намалиш достатъчно - сухо или мокро гладуване, една разтоварваща седмица на череши и кайсии-това са предпочитаните от мен варианти...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #137 -: 20-09-2011, 10:19:50 »

аз мисля и това да пробвам :)
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #138 -: 06-09-2013, 08:34:31 »

Пробвах тая процедура с хряна и лимона, доста е пикантно и на мен ми хареса.
Мога ли да го правя една седмица, ако имам повече слуз? Имам сенна хрема, която напоследък се изостря, дори напоследък не спира да ме мъчи, а в момента няма никакви полени, не е пролет.
Хрянът ми е домашен, но е адски дребен, в София на Красно село дали може да се намери по-голям.
Истинска мъка е стъргането на тоя хрян :'(.
Със здраве ;D
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #139 -: 06-09-2013, 19:01:54 »

sweety  ти млечни ядеш ли ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 22 запитвания.