Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120604 пъти)

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #20 -: 07-06-2009, 23:45:17 »

завърнах се в събота ве4ерта, но за съжаление не можах да направя пре4истването с хряна. през изминалата седмица имах тревоги с детето и затова реших да отложа пре4истването за следващото си гостуване при родителите ми. искам да съм спокойна докато го правя, а за съжаление напоследък съм навлязла в доста нервен и мра4ен период...
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #21 -: 08-06-2009, 23:57:56 »

Пожелавам ти този период да си отиде по-бързо  :)
Успех  ;)
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #22 -: 09-06-2009, 14:10:15 »

благодаря ти Ками, вярвам 4е това, което ми се случва е за добро и се надявам 4е като приключи ще са настъпили положителни промени в мен и около мен  :)
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #23 -: 10-06-2009, 23:29:12 »

Браво, много правилно мислиш ! С всичко, с което се захващаш трябва да вярваш, че ще се развие по най-добрия за теб начин и че всичко в крайна сметка се превръща в ДОБРО  :) Не губи вяра и знай, че всички сме тук, за да си помагаме и подкрепяме  ;)
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #24 -: 21-06-2009, 16:20:20 »

Набавих си хряни си направих всичко по рецептата.Само не знам колко време трябва да се взима от тази смес,докато свърши ли или има определен период през,които може да се   използва.
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #25 -: 21-06-2009, 20:59:25 »

Най-добре е да го правиш най-малко 2 седмици, но ако имаш възможност го прави и по-дълго - до 1 месец  :) То всичко си зависи и от това ти как се чувстваш, колко слуз изхвърляш . . .
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #26 -: 21-06-2009, 22:05:59 »

Та, откъде намерихте хрян? Аз видях в Пикадили - продават настърган, но в олио и май имаше и Е-та. До пазари не съм стигнала, ама тука в София ми е трудно, не е като в Плд, всичко да има на Четвъртък пазара!  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #27 -: 22-06-2009, 12:51:59 »

Ками мерси за бързият отговор.

Radula хряна баба ми го прати хряна.И аз в Русе не намерих никаде,явно зареждат пресен само есенно време.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #28 -: 22-06-2009, 15:27:08 »

Мерси, Нелка!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #29 -: 23-06-2009, 00:19:11 »

Цитат
Аз видях в Пикадили - продават настърган, но в олио и май имаше и Е-та

определено такъв не бива да се ползва  ;) само пресен
Активен
Духът владее материята!

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #30 -: 25-06-2009, 18:56:27 »

Здравейте и от мен. Аз вчера си купих хрян от Четвъртък пазара и си направих рецептата, с лимон. Да ви кажа честно аз дори и не успях да го преглътна. Много пари и люти. Също така се стърже много трудно на обикновенно ренде. Споделете и вашия опит. Как въобще успявате да го преглътнете. ??? ;D
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #31 -: 25-06-2009, 20:43:34 »

Аз хряна го настъргах хубаво с кухненският робот иначе наистина е доста неприятно изживяване.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #32 -: 25-06-2009, 21:41:10 »

А после как въобще го яде това нещо. Аз имам огромно желание да си направя тази процедура, но вчера ми стана много гадно.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #33 -: 25-06-2009, 21:53:23 »

Ех, Анастасийче, тъкмо потривах ръце и се готвех да търся хрян като отида в Пловдив, за да я почна тая процедура... А сега вече се чудя.. Най-трудно лютото преглъщам, хич не мога да го ям... Лимонът не го ли тушира малко тоя вкус??  :-\
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #34 -: 26-06-2009, 22:02:02 »

Ами какво да ти кажа Радула, за мен този вкус е много гаден. Сместа си стои така в хладилника, само 1 лъжичка опитах и я зарязах.  :-\
Активен

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #35 -: 27-06-2009, 17:12:27 »

За мен лично вкуса не е приятен,явно е въпрос на вкус.Аз си падам по по-изразеният вкус на ястията и може би за това не ми е гадно на вкус.
Активен

Maya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #36 -: 30-06-2009, 08:20:21 »

Като се сложи повече лимон, лютото на хряна почти изчезва :)

Успех!
Активен

Kalina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #37 -: 01-11-2009, 18:16:11 »

Здравейте!
Днес чета и прилагам 2 от вашите пречиствания. Досега само четях, а то така никаква работа не се върши...

Настъргания хрян +лимонов сок използвам за лечение на отвратителна, раздираща ме, мокра кашлица. Толкова е мигновен ефекта! Отпивам малка глътчица от безценното ми бурканче и след около 30 секунди вече се отделя някаква гъста лига на гърлото, която ме кара да кашлям и храча като полудяла (преди това нямах такива усещания и храчения, а само кашлица).
Цял ден пия сокчето и с изключение на първата доза сутринта, когато взех с лъжичка от "кашата" и малко ми стана дискомфортно на стомаха, останалите пъти абс. нищо неприятно не почувствах, а ефектът винаги го имаше! Т.е. ЕФЕКТЪТ Е В СОКА според мен, а не в яденето на хряна.

Кърмачка съм, но въобще не се плаша от хряна, пред това да ми снимат дроба барабар с гърдите...

Благодаря ви, че ви намерих в точния момент!

Второто, което правя е номера с жабуренето със студенопресовано слънчогледова олио .
Ефектът е покъртително-откъртителен. Кашлям много повече и по-ефективно, направо изхвърчат парчета слуз от белия ми дроб...(а до вчера просто си кашлях). И след като ми се струва, че съм изкашляла всичко за момента, продължава да е отделя слуз на гърлото....
Направих го три пъти - първия път с екстра върджин зехтин (нямам шарлан в момента) само за 5-6 мин, но  кашлицата ме принуди да  го изплюя. Последва описания ефект.
Втория път с обикновено олио за 15 мин. Отново огромен ефект.
Третия път пак със зехтин за ок. 5 мин - пак ефект.

Утре като продължа с шарлан какво ли ще стане?!

Също и тази практика не ме притеснява при кърменето. Само мученето ми притеснява детето :)

Била съм болна от коклюш, жалко, че тогава не съм знаела тези две вълшебства!

« Последна редакция: 01-11-2009, 18:20:06 от Kalina »
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #38 -: 05-11-2009, 17:41:13 »

Искам да споделя с вас какъв начин за настъргване на хряна оркрих. Винаги съм се чудела за какво служи тази част на рендето, която е като звездички:
http://1.bp.blogspot.com/_xPALNze503w/SvLy6xulY8I/AAAAAAAAAzs/q4i2b8XbmFM/s1600-h/Hrqn-1.jpg
...е явно е за хрян. Става на идеална каша а като се добави и лиомна става с консистенция на кремче.
http://2.bp.blogspot.com/_xPALNze503w/SvLy9q_PXvI/AAAAAAAAAz0/J3Wa-YBU3uM/s1600-h/Hrqn-2.jpg
Обаче е толкова люто, изтекоха ми очите докато настържа едно коренче!   :Confus_3:
« Последна редакция: 05-11-2009, 17:46:13 от oum le dauphin blanc »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #39 -: 05-11-2009, 17:45:04 »

Като е изсъхнал ли се стърже?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.113 секунди с 22 запитвания.