Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на слузта от организма  (Прочетена 120661 пъти)

sweetie

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #140 -: 06-09-2013, 21:50:31 »

sweety  ти млечни ядеш ли ?
Ям млечни, но стремя да са в малки количества и не всеки ден. Най- трудно ми е да откажа сиренето- особено козето го обожавам. Но след време ще успея.
Активен
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #141 -: 07-09-2013, 23:13:45 »

Е като успееш и година след това гадните пъпки ще изчезнат  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #142 -: 08-09-2013, 07:53:40 »

Наистина ,  сиренето има някаква особена притегателна сила и особенно за нежния пол..Не се сещам да съм попадал на жена, която да не го обожава. :essen: (не знам на какво се дължи, някой ако има предположения..  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #143 -: 08-09-2013, 14:10:40 »

Разшири кръга на жените, бате Бино и ще откриеш.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #144 -: 08-09-2013, 14:20:35 »

Наистина ,  сиренето има някаква особена притегателна сила и особенно за нежния пол..Не се сещам да съм попадал на жена, която да не го обожава. :essen: (не знам на какво се дължи, някой ако има предположения..  :)
Аз имам предположение - просто твърдението ти не е вярно  :flowers2:
Дори и ти познаваш: за доказателство - познаваш мен, а аз не обичам и никога не съм обичала сирене  :whistling2 - emotloader:
« Последна редакция: 08-09-2013, 14:22:16 от AdiSmile »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #145 -: 08-09-2013, 19:42:21 »

С гордост ще цитирам двама ви като изключение от правилото!  :-*
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #146 -: 30-10-2014, 10:32:20 »

Здравейте!
Тук ми се стори удачно да попитам - http://izi-de-tox.com/?page_id=54 тези пластири пробвал ли ги е някой и какво ви е мнението? Дали биха могли да подпомогнат изчистването на организма? (едва ли имат чак токова пречистващ ефект) Ако наистина действат по описания начин мисля биха могли да се ползват от силно замърсен организъм без опасност за здравето (както е при едно дълго неподготвено гладуване например). Аз ги гледах първо за баба ми, иска ми се да и помогна с нещо, а с подходящо хранене - абсурд, първо аз не съм чак издълбоко запозната, второ тя е възрастен човек, с много затлачен организам и куп болежки. Ще съм благодарна на мнения :)
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #147 -: 30-10-2014, 10:37:02 »

Аз съм ги ползвала , лъжа и измама пълна (но сега не мога да пиша по- подробно)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #148 -: 30-10-2014, 12:49:05 »

Маркетингът се светна за новите магически думички "пречистване" , "детоксикация"  и ги  използват щедро при всеки удобен случай за да си продават стоките , използвайки незнанието на  99,8 % от купувачите.  
Напишеш ли , че продуктът ти и "детоксикира" - това продава яко !
« Последна редакция: 30-10-2014, 13:36:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #149 -: 30-10-2014, 14:45:38 »

Лично на мен бяха подарени,  И понеже не вярвах в бързото и лесно детоксикиране си направих експеримент. Дадох едната на мъж ми да си я залепи, а другата залепих на шкафа.
На сутринта стана ясно, че мъж ми  и   шкафа били еднако токсикирани , и съответно след махането на лепенките - детоксикирани , защото двете изглеждаха по абсолютно еднакъв начин: тъмно кафяви.
Вероятно по химичен наичн съставките взаимодействат по между си или с въздуха и почерняват, а горките "шарани " плащат ли, плащат....за бързо прочистване.
Изводите са ясни.
« Последна редакция: 30-10-2014, 15:20:16 от zinaida »
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #150 -: 30-10-2014, 17:52:13 »

Разбирам, че рекламата продава, но се надявах поне  на малък положителен ефект :( Нали има и някакви вани за крака, които пречистват, но цените са доста солени, а и не знам дали не е същата работа като с лепенките...Благодаря ви за отговорите  :)
Активен

igochev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #151 -: 01-11-2014, 17:43:06 »

Разбирам, че рекламата продава, но се надявах поне  на малък положителен ефект :( Нали има и някакви вани за крака, които пречистват, но цените са доста солени, а и не знам дали не е същата работа като с лепенките...Благодаря ви за отговорите  :)
Разбира се, че има ефект и той не е за подценяване. Макар, че не е от онези, дето  ти поникват крилца, за нула бройки и неусетно. Примерът с шкафа и 'мъжа ми' не е сериозен. Софизмът във връзка със здравето е особено опасен.
Активен
Девизът на природната хигиена е: "На 40 години чо¬век или е лекар сам на себе си или — глупак".

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #152 -: 17-11-2014, 18:26:21 »

Лепих си от тези пластири за крака, 5 вечери. Да, сутрин са тъмни, но не знам каква полза имаше от тях за организма ми. Майка ми доста много си е лепила, но не е успяла да стигне до бели торбички на сутринта. Каза ми за някакъв нейн колега, който твърди, че след не знам си колко курса на сутринта не били потъмнели торбичките. Не знам колко е истина.
Процедурите за детокс с апарат, от тези дето си топиш краката в една ваничка, в която уредът отделя някакви неща, йони може би, доста са поевтинели, ако се закупят с ваучер. И от тях си правих няколко. Разбира се водата покафеняваше. Една колежка си прави пълния курс от 10 и твърдеше, че на края водата й била все по-бистра.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #153 -: 17-11-2014, 23:25:15 »

...Тук е същият случай. Може ли да свърша една работа, но да е бързо, лесно, евтино, да не боли...?! За съжаление - не може.

Вероятно първо е добре да кажем нещо за българския език.
Използването на (побългарени) чужди думи най-често е по следните причини:

1. Журналисти - за "разнообразяване" на речта, да блеснат с нещо ново, неизтъркано, да привлекат внимание, да бъдат четени и т.н. В тези усилия те често използват думи със съвсем невярно съдържание. Малък пример: "детокс", "детоксикация" - звучи много по-надуто от - да речем - "обезотравяне", "пречистване"... [Немаловажно е и простото незнание на значението на дадена чуждица.]
2. Преводачи - поради бързане, мързел, незнание на български език...
3. Политици - поради - виж по-горе.
4. Лекари - примери - безброй. Те нарочно, в световен мащаб, искат да могат да си говорят неща, които простосмъртните не разбират. Така и грешки се прикриват по-лесно.
Всяка област си има терминология, но свенливостта да се творят нови думи в езика ни говори за нищета на самооценката ни, което е ненужно тъжно.
Говоренето и писането, изпълнени с чуждици, създават изразена високопарност "елитарност", т.е. неразбираемост на езика. Това затруднява общуването, създава условия за досадни неразбирания и пр. и пр. и в крайна сметка забавя развитието ни като общество!!
Моля за извинение - всички.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #154 -: 17-11-2014, 23:35:28 »

А сега - за лепенките и електродните "пречисвателни станции".
Вярно, може някой да е направил магически лепенки, които "изтеглят", "изсмукват" и пр. - какво точно???! Те как така "познават" на моята ръка/крак и на други хора, какви различни замърсители имаме и как точно изтеглят само замърсителите?!?!  :Content_4 - emotloader:
И как точно една молекула замърсител от дясното ми ухо ще разбере, че някой я изтегля през ...лявата предмишница, или през където и да е???
Не мога да се начудя. Лесно, евтино, качествено, бързо и пр. - няма.
Същото е с електро идиотските устройства - вани за крака и подобни. Значи, въпросната молекула замърсител, под въздействието на електрически ток, ще премине през няколко милиона мои клетки, без да ги повреди, а накрая ще излезе през кожата на ходилото ми и - хоп, "Детоксикиран" съм  :whistling2 - emotloader: Чудна работа.
Пак моля за извинение - за тона. Може и да се повтори.  ::)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #155 -: 18-11-2014, 09:35:48 »

Е, Вов, не мога да се съглася! Не твърдя, че съм кой знае колко образована, опитна или запозната, но си мисля, че здравето, въпреки че изисква някакви усилия, не трябва да е трудно за постигане. На мен лично ми е трудно все още, защото не съм открила правилният начин, а едва започвам пътя на търсене. Една вечер като четох коментари стигнах до извода - все още никой не е открил правилният път към здравето - защото според мен не би трябвало да е толкова трудно да си здрав, да се задълбочаваш в това, да отделяш толкова много време за безброй процедури ежедневно и т.н. Защото като си сам, ок, но когато имаш семейство и куп грижи и радости...ами фокусът се измества и това не значи, че трябва да сме нездрави. Както казах, на мен явно ми предстои дълъг път на открития, но вярвам, че като го намеря, вече няма да е трудно :)
А за пречистването конкретно - не мога да се съглася, че начинът на пречистване може и трябва да бъде само един. Има билки, храни, които пречистват - копривата, например, хлорела - твърди се, че чисти от тежки метали, лимец - радиация и куп други...за лепенките, докато не опитам немога да кажа, но пък не го изключвам като помощен вариант, защото досега какво то съм открила - всичко е конплексно, не може една билка примерно да направи сама чудото ако не и помагаш.
Малко размисли...само не знам дали са разбираеми, но ще се "чуе" :)
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #156 -: 18-11-2014, 12:58:03 »

Ивета, слънце, никой не е достатъчно образован, никой не знае всичко... Но, някои хора живеят здрави 2, 3 и повече ПЪТИ повече от средното за човечеството. И живеят не само здрави, но и щастливи!
За нас, обикновените замърсени с мисли, храна, питиета и пр., трудностите идват от това, че когато решим да се оздравяваме, виждаме, че сме отпътували мноого далеч в грешна посока и съответно за да се върнем в правия път имаме много да научаваме, да вършим, да обучаваме другите около нас, да променяме дългогодишни навици, които уж са били спасителни за баба и дядо и т.н.
Ако някой от бозайническа възраст ни беше захранил с плодове, зеленчуци, ядки, семена, изворна вода, беше ни държал на хладен и ЧИСТ въздух - целогодишно, беше ни учил да не приемаме храна повече от 2 пъти на ден, а 1 ден от седмицата - да пием само течност от накиснати плодове, или изцедени сокове .... и т.н., да извършваме физически усилия, да се научим да дишаме съзнателно, да се усмихваме... и пр. ипр., сега нямаше изобщо да ни е трудно.
Но ние не обвиняваме родители и пр., напротив, само ги обичаме и им благодарим, че са ни родили и отгледали - колкото са могли.
Сега, ние се срещаме с новите знания, просто отбелязваме факта, радваме се, че не сме дошли до тези знания в предсмъртно състояние, благодарим на създателите на този форум и учим, учим, пробваме, грешим, внимаваме грешките да не са много опасни...
Изобщо не е необходимо някой да се съгласява с някого. На тоя свят никой на никого за нищо не е длъжен. Тук сме добронамерени към съфорумците, споделяме мнения или становища, понякога дори знания и като цяло - се учим.  :love_026:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #157 -: 18-11-2014, 13:24:30 »

Ивета, колкото сме по-далеч от природните закони - толкова  здравето ще е "по трудно за постигане"  ;)  Не си ли съгласна ? :)  Защото причината е ясна за всички  - живеем "цивилизовано" , "технологично" ,"динамично" "радиационно".. с една дума - много природно  tooth
Някои не се подчиняват на закона за причината и следствието и издаянват в добро здраве дори и в лоша среда  , но такива са малцинство. Вероятността да сме от тях е нищожна  :-\

А  "начинът на пречистване ", както се изразяваш, не е един ,разбира се. Въпросът е дали търсиш 0.1 % или малко повечко ефективност  :)
Направи си няколко пречиствания на черния дроб ,  на червото (с изпарена урина), виж какво излиза след тях, а  после си направи "пречиствания" с коприва  и хлорела и сама ще се ориентираш кое чисти и кое само се зове "пречистващо"  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #158 -: 18-11-2014, 13:50:03 »

Да :) Бате Бино, много "природно" живеем наистина...
Не знам дали споменах, но според мен всичко е комплексно...едно нещо не помага. С клизмите нещо не ми се получи...пречистването на черния дроб смятам да опитам пролетта и ще видим :)
Вов, как ме размечта с тия захранки от бебешка възраст :) и най-вече с чистия въздух. Затова обичам да ходя на село и преди го правех редовно - много зареждащо! Там и дишането е удоволствие :)
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Пречистване на слузта от организма
« Отговор #159 -: 18-11-2014, 14:06:49 »

Е, Вов, не мога да се съглася! Не твърдя, че съм кой знае колко образована, опитна или запозната, но си мисля, че здравето, въпреки че изисква някакви усилия, не трябва да е трудно за постигане..... Една вечер като четох коментари стигнах до извода - все още никой не е открил правилният път към здравето - защото според мен не би трябвало да е толкова трудно да си здрав, да се задълбочаваш в това, да отделяш толкова много време за безброй процедури ежедневно и т.н...
Ще цитирам Лидия Ковачева "Здравето заслужава само онзи, който умее да се бори за него". Целият живот е една борба за оцеляване, като се замисли човек. Нищо не е лесно и нищо не е безплатно на този свят. Вярно е че много хора дори се разболяват в прекомерният си стремеж да се хранят здравословно просто защото разума и баланса липсва при тези хора и те правят колосални грешки. Но като цяло, когато нещата се правят с баланс вложените усилия в насока търсене на здравето винаги биват възнаграждавани. Иначе точна формула за панацея има и това е хармонията в душата и тялото. За да получи човек тази хармония трябва да се храни здравословно и нищо повече. Ние сме само това, което поставяме в устата си и нищо по-различно. Задавали ли сме си въпроса, какво сме ние при положение, че храната е единственото, което поставяме в телата си? Тоест колкото е по-чиста храната, толкова по-съвършенни ще бъдем и ние. Човек може да повтаря до безкрайност"аз съм здрав, аз съм красив, аз съм съвършен", но никога няма да бъде такъв докато се тъпче с преработените боклуци, които бълва хранително-вкусовата промишленост. Изключени правят децата, защото тялото докато е младо може да понесе много, дори и преработената храна. Но както знаеме нещата след 20-та година тръгват в обратна посока и ако не се полагат грижи за здравето то започва да се скапва.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.