Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253254 пъти)

Niksyna

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Натурална козметика
« Отговор #340 -: 27-07-2010, 10:40:40 »

Не всички деокристали са от алумниум аллум доколкото знам. Нормален дезодорант не бих си взела повече, то е ясно. Просто ще проверя по-обстойно за други кристали. Що се отнася за бременни, кърмачки и малки деца- отиди в една аптека и виж колко опасни препарати се предлагат именно за тези групи.
Ама недей така, моля те!  :flowers2:
Правилното е "ammonium alum".
А в аптеките може да се предлагат много опасни неща за споменатите групи, но навсякъде из интернет (и къде ли още не) предупреждават и говорят за вредните съставки. Докато пак казвам - за Deo Crystal-ите нищо подобно няма, а дори напротив.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Натурална козметика
« Отговор #341 -: 27-07-2010, 11:16:35 »

Цитат
Правилното е "ammonium alum"
Да, де, добре. Имам 3 по химия (но в университета искам да отбележа. В гимназията си имах 6!) :Content_4 - emotloader:. Не прочетох етикета и карах по спомен.

Защо ли ми намирисва на пропаганда (според маркетинга, пропагандата е скрита реклама)? Пък въпросните евтини деокристали съм ги виждала само и единствено на един щанд в Халите.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #342 -: 27-07-2010, 14:54:48 »

Аз пък използвам камъка на Локситан вече трета година и не свършва и не свършва. Така че си оправдава високата цена. И според мен въобще не са вредни тези кристални камъни.
Относно сярата бих казала че е супер полезна дори и в големи количества защото е третия най-изобилен минерал в човешкия организъм.
Активен

Niksyna

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Натурална козметика
« Отговор #343 -: 27-07-2010, 20:31:22 »

Аз пък използвам камъка на Локситан вече трета година и не свършва и не свършва. Така че си оправдава високата цена ...
И от ДМ да си вземеш кристал за няколко лева, пак ще свършва по същия начин. Разлика няма. Цената не винаги е мерило за качество. Просто някои фирми спекулират прекалено много с цената, като слагат лъскави и скъпи опаковки, за да продават доста по-съпо даден продукт. Това е чудесен рекламен трик. Освен това, някак не върви на фона на останалите им великолепно направени и сравнително скъпи (въпрос на гледна точка) подукти, да продават въпросния кристал евтино.
Иначе нямам нищо против към камъка на Локситан. Добър избор си направила.
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Натурална козметика
« Отговор #344 -: 29-07-2010, 13:59:25 »

Здравейте :) ..изчетох всички 18 стр., но никъде не видях някой да е споменал за козметиката на Nuxe
http://www.nuxe.bg/les_soins/ligne.php?id=14
в Проучвания -> Фармакопея дори са дадени характеристики на активните съставки
..до колкото знам са без парабени.. в интерес на истината от там научих тази дума  ;D
Аз лично съм ползвала почистващата маска с 3 рози - Страхотна е, просто бях удивена кожата ми е толкова гладка, чиста и успокоена. Имам също и един крем за лице и рол-он против изпотяване с кокосово масло и царевично брашно.. също много сполучливи продукти.
Сравнително по-скъпички са, но мисля, че качеството си заслужава.
Това е за сега ..за напред ще ставам все по-натурална  ;D
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #345 -: 29-07-2010, 16:22:03 »

Не си прочела нищо за Нюкс зщото тази козметика въобще не е органична. Аз лично преди време ползвах шампоана но след това се насочих към изцяло био козметика.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Натурална козметика
« Отговор #346 -: 29-07-2010, 17:45:43 »

Био козметика и такава без парабени са две различни неща, като едната не превъзхожда другата. Вярно е, че повечето БИО производители се стараят прудуктите им да са чисти, но това не винаги е така. Четете внимателно етикетите. Може в даден продукт (да вземем сапун за пример) всички съставки да са от био производство, но да съдържа и NaOH. По същата логика в друг може да няма отрови, но съставките да не са био. Въпрос на избор. Аз лично бих избрала втория вариант. Не винаги по-скъпото и рекламирано е по-добро.
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Натурална козметика
« Отговор #347 -: 29-07-2010, 19:36:08 »

ех.. човек докато е жив се учи  :surpris_25:  ..вече сериозно се замислям дали да не задълбоча знанията си по химия и биология..
Между другото днес след работа минах покрай едно магазинче до НДК за био продукти.. повечето неща са за ядене, но има и малко козметика и препарати разни.. та аз си взех кокосово масло/то също май е предназначено за ядене като гледам етикета/, тъй като се наслушах на суперлативи за него  :laugh: ..и реших да споделя с вас, за да видя дали и този път не съм взела нещо неподходящо.. Пише, че е Virgin Coconut Oil, производител е Virgin Coconut Industries Ltd. Sri Lanka  ..не е особено миризливо, не попива по-бързо от останалите масла /не, че съм го очаквала /, цената му е само 11.90 лв./200мл. - това малко ме притеснява, като гледам в Зоя на какви цени са маслата  :Confus_3:
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Натурална козметика
« Отговор #348 -: 23-11-2010, 14:06:36 »

Кремчетата на Hymalaya са много добри (Кларина и Антисептичен крем) за акнетична кожа и никак не са скъпи към 3 лв. е едното. Изцяло билкови. Аз лично съм страшно доволна-смесвам по малко от двете на дланта си и нанасям на измито и подсушено лице всяка ве4ер. Измиване на лицето със запарка от билката ройбос, също и пиенето на чай от същата билка също се отразява перфектно на такъв тип кожа.
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #349 -: 23-11-2010, 16:52:53 »

Аз пък използвам камъка на Локситан вече трета година и не свършва и не свършва. Така че си оправдава високата цена...
А как е след тренировка, оправдава ли цената си?

Като спомеахте ДМ, с моята "органик" колежка сме фенки на Алверде. Почнах да ползвам дезодоранта и шампоана им. Предния месец си взех хидратанта за мазна кожа и гела за околоочния контур. Гелът е слабичък, спрямо другите, които съм ползвала (висок клас). Хидратантът не е лош, но попива бавно и мирише на марулки. На някои хора им е неприятно...
За дезодорантите, тези със спрей на Алверде не са 24ч. и определено не бих си взела пак. Другите, 24ч рол-он (единият е с морска сол, др - с невен) горе-долу вършат работа, но горе-долу. Та и аз се замислих за тия камъни. Гледах в био магазините - по 5-6 лева са. Ако вършат работа и траят години, рязко ще си взема ;) обаче съм скептична...

За био козметика, мой приятел е представител на една фирма LR, която работи с алое барбаденсис (най-лечебното). Взех си хидратиращ дневен крем за лице с 50% алое и съм страшно доволна! Една моя бивша козметичка казваше, че "алоето прави с кожата всичко да е наред". Определено забелязах този ефект. Аз все още се лекувам от акнето, ходя на пилинги, излизат ми разни дребни или гадни подкожни, тук-там черни и бели точки, абе типичното. Още след първото намазване всички корички ми паднаха на сутринта. След второто намазване, подкожната беше станала напълно гладка и не болеше. Днес забелязвам, че тенът на лицето ми е супер свеж и петната от пилинга са изчезнали. Много съм доволна от кремчето. Също така фирмата предлага парфюми и дезодоранти с етерични масла и без гадости. В крема също няма, това е първото, което погледнах. Дезодоранта не съм го пробвала, но от парфюмите има тестери и много ми харесват, само че, нормално, не са толкова трайни. Имат и алое гел за вътрешно приложение в три варианта - с праскова, с мед и с коприва. Решила съм, ако не се преборя с авитаминозното ми ъгълче на устната, да си взема този с копривата. Ако някой знае подробности за фирмата или е ползвал нещо тяхно, нека сподели.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #350 -: 23-11-2010, 18:14:50 »

Белее този камък всъщност не подтиска потенето ако това целиш. Аз лично след тренировка съм вир вода но самата пот въобше не мирише. Може би това е следствие на суровата храна която консумирам.
Относно LR мисля че не са кой знае какво. Мисля че имаха доста парабени в козметичните продукти. Аз не бих си купила нищо от тях. Ползвам за лицето био сапун на траверно с масло от жожоба и роза както и био розова вода и био масло от жожоба на Алтея. Крем не ползвам от много време. Вечер слагам на лицето 98%гел от алое вера на Huebner. Много съм доволна. А за тялото само био кокосово масло. В момента ползвам и един био шампоан с алое вера. И това е - имам само 6 козметични продукта.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Натурална козметика
« Отговор #351 -: 24-11-2010, 09:24:57 »

 :kisss:klipsi...не се мори, не се тревожи...няяяяяяяяяяма по добра козметика от хапването на полезното и миеенето с водичка...с нея може масаж, и дори саааамо да се наплискаш е ...достатъчно...Мили мои, аз от 10 г. захвърлих всякаква козметика...мазила...и съм си доооста добре...за годините, де!!!Пъъъъъъъък и доста спестих...сега се чудяяяяяяя, къде да ги вложа...парите!!! tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #352 -: 24-11-2010, 10:55:13 »

Интересно, Деси, в нещата които си взех (ексфолиант и дневен хидратиращ крем с 50% алое) няма парабени  :surpris_23: А за камъка, имам предвид да неутрализира миризмата. И при мен се лее вода иначе, не съм забелязала остра миризма като при някои други хора, ама знам ли, околните може да усещат...
А ти, този гел с Алое можеш ли да ми го метнеш на лично, ако има сайт? Мерси предварително  :love_006 - emotloader:
И аз предпочитам да ползвам малко продукти, но докато трае лечението ще съм така...

На Алтея имам балсамчето за устни, много е хубаво. Съдържа всякакви хубавини, масло от макадамия, пчелен восък, розова вода...след сауна го ползвам и за околоочния контур.
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Натурална козметика
« Отговор #353 -: 24-11-2010, 18:45:26 »

Белее ето линк:
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9oIzTyLDVkIJ:www.reformhausshop24.de/naturkosmetik/huebner/aloe-vera-gel-50ml/a-16291/+aloe+vera+98%25+huebner&cd=6&hl=bg&ct=clnk&gl=bg
Но аз съм си го взела от Германия. Не знам дали се продава тук.
Активен

krishala

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Натурална козметика
« Отговор #354 -: 30-11-2010, 22:42:17 »

Здравейте приятели, направих си страхотен домашен балсам за устни и нямам търпение да споделя  рецептата  ~   Домашен балсам за устни                                                   4 с.л.. бадемово олио
1 с.л.. настърган пчелен восък
1 чаена лъжица мед
На слаб огън подгряваме олиото и пчелния восък /препоръчвам в малко стъклено бурканче/, докато целия восък се разтопи  Изваждаме сместа от котлона и прибавяме меда, пак разбъркваме добре до разтопяването му След това се оставя да се втвърди  Могат да се сложат няколко капки етерично масло по желание  Аз сложих мента  Държи се в хладилник   За много напукани устни може да се добави витамин Е на капсула /400~IU/ и да го добавите преди меда   Приятно мазане  :kisss: :peperudi:
Активен
Здравите хора избират да имат уважение към ритъма на живота и даровете от природата.

niya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Натурална козметика
« Отговор #355 -: 05-12-2010, 16:37:56 »

Здравейте момичета, отдавна ви  чета, но досега не съм писала тук. Искам да попитам някоя от вас ползвала ли е  Акер Фаси (червило направено от стрит на прах мак и кората на нар) ? Колебая се дали да не си го поръчам, но ми се иска да чуя някакви отзиви:)
Активен

михаела

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Натурална козметика
« Отговор #356 -: 18-12-2010, 23:24:33 »

Здравейте,
 искам да ви споделя една малка процедура за кожата на лицето. Моята кожа понеже е много проблемна..хем е мазна, хем е суха..та си правя "инхалация" (ама на порите) с водичка с розмарин и мента. После смесвам по малко мед и сусамово масло (сусамовото доколкото знам е много подходящо за суха кожа) ако медът е захаросан си е идеалният ексфолиант. Натривам си лицето, стоя така известно време и после пак над купата с водата. Като се отворят порите и попие и се разтече го оставям така. По-късно понякога се налага да си изплакна лицето за да не лепка  tooth (ако съм прекалила с меда). После ако сложите и краставичка стават просто чудеса. Вижда ми се идеално за такъв тип кожа, защото хем я почиства, хем я хидратира.
Открих, че сусамовото масло (предполагам и бадемовото) върши работа и като балсам за устни..който може да се въздържа да не се облизва непрекъснато  tooth също  лекува и разни ранички покрай ноктите, и когато ти се цепне устата (за тези, които са изключително чувствителни към студа, като мен).
А наистина, какво мислите за продуктите на Алверде? Със сигурност не са най-природосъобразната идея, но шампоаните поне..?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Натурална козметика
« Отговор #357 -: 20-12-2010, 17:33:18 »

Aз ги ползвам :) Доволна съм. Също ползвах абсолютно всичките им дезодоранти, не са лоши, особено 24-часовите с невен и с морска сол.
Имах от Алверде околоочен крем и хидратант за мазна кожа - не съм особено доволна и от двата, накрая си ги измазах на тялото. Имам и тоалетно мляко, не е лошо, но аз не се гримирам и го ползвам 3 пъти в годината :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Mary

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re:Натурална козметика
« Отговор #358 -: 20-12-2010, 21:06:45 »

И аз да споделя моя опит с тази марка.За сега съм ползвала само един шампоан и един крем за измиване на лице.От шампоана съм доволна-не е ароматизиран,прави пяна за разлика от други натурални шампоани,косата става мека и с блясък.Освен това е без животински съставки и не е тестван върху животни (поне за мен са важни критерии).А и мисля,че за тази цена си заслужава.За сравнение,други шампоани с подобно качество и съставки струват двойно и тройно повече.От крема за измиване като че ли съм доволна за сега,но го използвам от съвсем скоро,за да имам повече впечатления  :).Недостатък, според мен,са неразградимите опаковки.
Активен

alialbena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Натурална козметика
« Отговор #359 -: 02-03-2011, 20:58:21 »

zdr
Активен
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.