Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 253094 пъти)

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Натурална козметика
« Отговор #360 -: 18-03-2011, 10:12:41 »

Вчера открих Део-Кристал, който замества рол-оните за изпотяване под мишниците. Много съм впечатлена!

И най-интересното е, че никъде в нета не намирам негативни отзиви от хора, които са го ползвали. Малко ме е бъзз с тези алуминиеви съставки в него, но пише, че не прониква в живите клетки и е сто пъти по-добре от другия тип антиперсперанти, които запушват потните клетки и объркват тялото.

Много се радвам на откритието си. Сега съм се засилила да подарявм навред.
Активен

mauna_bg

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Натурална козметика
« Отговор #361 -: 18-03-2011, 11:28:22 »

Моята кожа да кажа първо, че беше акнетична и мазна. Нз дали е останало мазило, което да не съм изпробвала в/у себе си, е ключа се оказа, че не е в мазилата, а в храната. Сега всичко е наред. Вечер си измивам лицето с топла вода и след това го мажа с антисептичния крем на Хималая-в оранжево-бяла тубичка е. Това е. и съм мн доволна. Бях си поръчвала на една марка немска LR продукти-серията с алое вера която е ( крем с прополис, спрей за раздразнения, концентрат с 90% алое- около 90 лв.)-изприщих се за без време. А също бях доволна от Ла Рош-Ефаклар  кремчето. мн добре влияе на тургура на кожата, но както казах зарязах всичко, откакто разбрах къде е разковни4ето не само за хубавата кожа, а за цялостния вътрешен и външен вид  :fluretaa:
Активен
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

passion

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Натурална козметика
« Отговор #362 -: 30-05-2011, 15:47:26 »

Моля кажате накаква "ефикасна" козметика (без живак и др. подобни) или някоя народна рецепта  от баба и дядо за избелване на пигментирали от слънцето белези
Става въпрос за изпечен на слънцето белег(тип тротоарна екзема :Confus_3:) на 1 месец, който почерня на слънцето. Иначе фактурата на кожата е вече здрава.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: 30-05-2011, 15:49:15 от passion »
Активен

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique
Re:Натурална козметика
« Отговор #363 -: 19-09-2011, 10:03:42 »

На целулита най-добре действа интензивно кардио. При мен и следа няма.

Кардио, упражнения за стягане на бедрата и здравословното хранене!  :weight_lift:
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Натурална козметика
« Отговор #364 -: 19-09-2011, 11:18:39 »

Аз на всякъде се мажа вече с кокосово масло. Изпробвах го като слънцезащитен крем това лято и е супер, дори и в най-големите жеги.
Кристалния рол-он го ползвам вече месец и също съм много доволна! По-ефикасен е от боклучавите рексони и бла бла.

Като цяло в момента съм само на естествени продукти и кожата ми вече не е така мазна и пъпчива. Това обаче го отдавам най-вече на доста комплексна вътрешна грижа и прочистване. Принципно си падам малко перфекционист, та очаквам да става все по-добре  :Content_22:
Активен
Psychonaut

unique

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • Unique&Monique
Re:Натурална козметика
« Отговор #365 -: 20-09-2011, 10:11:21 »

Aз за здравословен тен ползвам какаово масло, но на прах - използват го в аптеките при правене на лекарства. Кожата става страхотно мека и гладка от него, а тенът - дълготраен
Не съм ползвала кокосово масло досега, но прочетох доста публикации тук, в които фигурира.
Активен
"Кой можеше да изчисли гадното? И не е ли супер нелогично, че всъщност хубавото докарваше гадното? Хубави торти и после шкембета…" В.Щерева

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:Натурална козметика
« Отговор #366 -: 17-01-2012, 12:56:15 »

Здравейте!

-за дезодорант ползвам камък от хималайска сол - много съм доволна;
-ежедневно ползвам за цялото тяло - от петите до лицето вкл.,а и за косата след миене - кокосово масло или какаово масло - кожата ми стана прекрасна;
-за пилинг - кристали хималайска сол и някакво масло,каквото имам по ръка,понякога слагам и овесени ядки
-за измиване понякога си правя хума,вода и млян карамфил
-за косата - индийски шампоан,или алма на прах/индийско е/.
Активен

mavina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Натурална козметика
« Отговор #367 -: 17-01-2012, 16:55:58 »

Здравейте и от мен!
Включвам се в темичката...много е интересна :love_006 - emotloader:
Не обичам да ползвам много козметика...дори напоследък я избягвам.
Напоследък се старая да наблягам на натуралната домашно приготвена козметика.

Балсам за устни

Разтапяме на водна баня 1с.л. пчелен восък в
2с.л. зехтин /да не завира/
Сваляме от огъня и добавяме 1к.л. минерална вода
Разбъркваме и след като се поохлади сместа я изсипваме в стъклено бурканче.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Натурална козметика
« Отговор #368 -: 20-01-2012, 09:15:22 »

Тази тема съм я повдигала преди хмм 2 години и само Бенато е реагирал, но ми е любопитно и ще попитам пак, момичетата: забелязали ли сте дали има закономерност в това кога потта ви има миризма? Аз се наблюдавам от може би от година и повече, и установих, че има такава единствено в дните преди овулация. Принципа беше същия и когато прекарах половин година в много топъл климат и с доста ежедневно физическо натоварване. Съответно аромати ползвам само в тези няколко дни. Доста икономично :) а и ми служи за индикатор по онази другата тема за естественото предпазване  ::)
Иначе за студените зимни дни препоръчвам една почивчица във Велинград, хубаво накисване в топла минерална вода, едно хубаво изтъркване на старата кожа и сте като новородени ;)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Натурална козметика
« Отговор #369 -: 20-01-2012, 10:17:36 »

Сега се замислям, но и при мен май има...просто не съм го засичала кога е... Ще си отбележа тоя месец
Активен
Psychonaut

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Натурална козметика
« Отговор #370 -: 20-01-2012, 12:46:27 »

за миризма - хлорофила е естествен дезодорант,всъщност кожата нямала собствена миризма,а това е резултат от някакви твари,
Боцкането след баня и изсушаване си е акари някакви и според мене кожата не трябва да се подхранва,защото си прилича на захранване на тези уж естествени обитатели.
Ще си правя сапун от пепел и зехтин и ще си го използвам
овулация - благоволение?някой иска благоволение?
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Натурална козметика
« Отговор #371 -: 20-01-2012, 12:50:48 »

за миризма - хлорофила е естествен дезодорант,всъщност кожата нямала собствена миризма,а това е резултат от някакви твари.
Боцкането след баня и изсушаване си е акари някакви и според мене кожата не трябва да се подхранва и овлажнява изкуствено,защото си прилича на захранване на тези уж естествени обитатели.
Ще си правя сапун от пепел и зехтин и ще си го използвам.
овулация - благоволение?някой иска благоволение?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Натурална козметика
« Отговор #372 -: 20-01-2012, 18:13:47 »

 :kisss:Кремът от краставици е много подходящ за поддържане свежестта и еластичността на сухата кожа (на лицето). Той се приготвя по следния начин:
Ситно нарязани пресни краставици (на кубчета) се поливат с чист зехтин в същото количество, в каквото са те. Сместа се сипва в малък съд, който се слага в по-голям, пълен с вода, и се нагрява на водна баня. По време на варенето се разбърква. Изважда се от водната баня, прецежда се през фино сито, нарязват се нови краставички и се прибавят към сместа. Отново се вари, пак се снема, прецежда се, прибавят се нови ситно нарязани пресни краставички. Това се повтаря пет пъти. Получената помада е бяла и извънредно ефикасна.
За да се възстанови нормалният (младежки) тургор на лице с повяхнала, „състарена кожа" всяка вечер се мие с гореща вода (до 50 °С) - практически толкова гореща, колкото може да се понесе. Правят се 40 плискания на лицето с такава вода. Лицето се избърсва и веднага се правят нови плискания, но с хладка вода (20°С, колкото обикновено е чешмяната вода). Още по-добре е да се използва студена до 20 °С отвара от трици. С тази отвара лицето се наплисква до 60 пъти.
След тези „фрикции" (седем-осем, приложени поред; почти веднага дават резултат) добре е да се маже лицето с краставичната помада, описана по-горе.

Това е от Рецептите на Петър Димков
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

purelove

  • Гост
Re:Натурална козметика
« Отговор #373 -: 03-04-2012, 14:10:13 »

Привет!   :flower:
Набързо сканирах една книжка - Домашна природна козметика, най-добрите рецепти за разкрасяване от природата от Рита Щийнс. Ще предложа на вниманието Ви съдържанието й. В случай, че някой реши, че би му била полезна или има интерес да я разгледа, с удоволствие ще му я изпратя  :flowers2:
« Последна редакция: 03-04-2012, 14:12:40 от purelove »
Активен

purelove

  • Гост
Re:Натурална козметика
« Отговор #374 -: 03-04-2012, 14:14:06 »

...
Активен

purelove

  • Гост
Re:Натурална козметика
« Отговор #375 -: 03-04-2012, 14:15:39 »

..
Активен

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Натурална козметика
« Отговор #376 -: 03-04-2012, 15:36:43 »

purelove благодаря, че я сподели  :flowers2: , много бих ти била благодарна ако ми я изпратиш или насочиш откъде може да си я купим    :love_006 - emotloader:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Натурална козметика
« Отговор #377 -: 03-04-2012, 18:17:37 »

Активен

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Натурална козметика
« Отговор #378 -: 05-04-2012, 00:42:51 »

много благодаря :)  :flowers2:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Натурална козметика
« Отговор #379 -: 11-04-2012, 14:52:13 »

и аз се възползвах, благодаря!!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.