Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280594 пъти)

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #200 -: 05-12-2010, 11:27:38 »

Здравейте отново,
след дълго отсъствие пак съм на линия и вече на  5-ти гладен ден.
И понеже не съм запознат със сухото гладуване а три дни съм на сухо искам да попитам знаещите:
Как е най-добре да прекъсна сухото с вода или директно на плодове?
Аз съм се насочил към водата първо и след това плодовете дори мисля първо да капна малко лимон и мед и да си взема малко водорасли(имам хлорела в момента).
Това всичко ще протеворечи ли на принципите на сухото гладуване?
Благодаря ви предварително
Активен
Здравето е преди всичко

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Сухо гладуване
« Отговор #201 -: 05-12-2010, 14:09:10 »

Мисля, че добре си се насочил :)
последното сухо, което правих, продължих с два дни на вода и после захраних с накиснати сушени сливи- първо водата от тях изпих и после сливите.
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Сухо гладуване
« Отговор #202 -: 05-12-2010, 16:02:21 »

Преди да се пристъпи към прием на храни/течности е добре да се изплакне хубаво устата от налепите за да не се вкарват отново тези токсини в организма.
Аз бих прекъснал такова гладуване с малко топла вода за по-голям ефект.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #203 -: 08-12-2010, 17:14:35 »

Желателно е да се пие първо вода, а едва след два часа - плодове (или с каквото там ще става захранването).
Правилно казаха за налепите. Можеш да натъркаш коричка хляб с чесън, след което да я сдъвчеш хубаво и изплюеш - така ще ти се изчисти устната кухина, а лютивото ще активира отделянето на сокове от стомаха. После вече можеш да ядеш спокойно. Другият вариант е просто да ги отстраниш с лъжичка или четка за зъби.
Поздравления за успеха и само така! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #204 -: 09-12-2010, 22:40:48 »

Здравейте,
Благодаря за отговорите значи правилно съм се ориентирал защото и аз така направих като изключим полепите но човек се учи докато е жив.
значи 1 ден водно 3 сухо 1 водно 2 на плодове през 2 часа после салатки без подправки и днеска вече през къра tooth.
Но ме мъчи една мисъл:
значи когато измаляваш тове е защото се пренасочва енергията за профилактика и лечение, но при съхото не се измалява така както при водното това и аз го усетих.
Това значи ли че сухото не лекува като водното-така го разбирам аз .
Ако е така за какво се ползва сухото освен за бързо отслабване и  борба с вирусни инфекции отнемайки водата приоритетно.
Иначе сухото ми хареса повече като усещане и бих ги комбинирал и занапред.
До скоро..
Активен
Здравето е преди всичко

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #205 -: 13-12-2010, 12:44:57 »

Сухото гладуване има по-бързо изразен и по-силен ефект, поради по-късите срокове и по-строгите ограничения, наложени на организма - един вид въпросът е "на живот и смърт". Пак поради съкратения срок, и ацидозните кризи (може би това имаш предвид под "измаляване"? :surpris_23:) протичат и отминават много по-бързо, иначе си ги има точно толкова, колкото и при водно гладуване, но при второто могат да продължат и с дни, докато на сухо - броени часове, в най-лошия случай (поне по мои лични наблюдения) :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

jivkojl

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
    • hitfoods.com
Re:Сухо гладуване
« Отговор #206 -: 19-12-2010, 19:41:53 »

Благодаря за отговора,
ами тогава защо да се мъча с водното като сухото е по лесно?
Не виждам смисъла освен ако няма някакъв голям риск за здравето.
Сега когато е хладно мисля е по добре да се прави сухо, а през лятото водно?
Активен
Здравето е преди всичко

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #207 -: 19-12-2010, 21:05:17 »

Благодаря за отговора,
ами тогава защо да се мъча с водното като сухото е по лесно?
Не виждам смисъла освен ако няма някакъв голям риск за здравето.
Сега когато е хладно мисля е по добре да се прави сухо, а през лятото водно?

Четох, че някъде Вики беше писала, че сухото гладуване те стопля, докато при "мокрото" трябва постоянно да стоиш на топло, това е първата причина през зимата да предпочиташ сухо, другата причина - по-бързо свършваш :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сухо гладуване
« Отговор #208 -: 20-12-2010, 09:03:39 »

Това, бъзото сваршване не винаги е добър атестат.Най-често не е. tooth
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #209 -: 21-12-2010, 16:32:23 »

Благодаря за отговора,
ами тогава защо да се мъча с водното като сухото е по лесно?
Не виждам смисъла освен ако няма някакъв голям риск за здравето.
Сега когато е хладно мисля е по добре да се прави сухо, а през лятото водно?

Четох, че някъде Вики беше писала, че сухото гладуване те стопля, докато при "мокрото" трябва постоянно да стоиш на топло, това е първата причина през зимата да предпочиташ сухо, другата причина - по-бързо свършваш :)


По принцип е така, но имайте предвид, че далеч не всички понасят еднакво добре сухото гладуване :) - много хора трудно издържат да гладуват на сухо и 1 ден (мисля, че Мер беше писала, че й е трудно; ако не се лъжа Вал също). Важно е да се определи индивидуалния дошов тип - обикновено ватите не се препоръчва да гладуват на сухо дълго време, а кафите обратно... Има и доста други фактори - времето и мястото, начинът на живот на човек, стресът в ежедневието, степента на задръстеност на организма, досегашният опит с гладувания и пречиствания...
Сухото гладуване е подходящо за зимата, но при твърде ниски температури е добре да се изчака малко, ако не е спешно - все пак организмът не трябва да се пренапряга, това прави гладуването малко ефективно.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #210 -: 21-12-2010, 20:53:35 »

хаха, сухото гладуване състарява  ;D
http://www.blitz.bg/article/4668
" ... И ЗДРАВОСЛОВНИЯТ ЖИВОТ МОЖЕ ДА СЕ ОКАЖЕ ВРЕДЕН
Съществуват някои видове диети и процедури, които се смятат за атрибути на здравословния начин на живот. Но в крайна сметка могат да ви съкратят живота. Сред тях са:
Сухото гладуване - когато човек се отказва не само от яденето, но и от пиенето. За няколко дни организмът се обезводнява, а интоксикацията води човека практически до шок.
Яденето на сурови продукти - това може да предизвика сериозни нарушения в стомашно-чревния тракт, както и дисбактериоза.
Пълният отказ от сол и захар. Нарушават се солевият и въглехидратният баланс, което може да доведе до изменение работата на сърцето и главния мозък."
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #211 -: 22-12-2010, 08:38:54 »

Дам, тая простотия и аз я видях  tooth.
Затова и препоръчвам да търсите инфо главно на руски - на български, за съжаление, главно от тоя сорт се намират... Просто не е истина колко сме изостанали  :( >:(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Сухо гладуване
« Отговор #212 -: 22-12-2010, 18:32:44 »

Безкрайно се дразня на такива писачи, които не са изпробвали нищо върху себе си, но са компетентни и много научни. За мен човек може да изказва мнение (специално върху гладуването) само, ако има личен опит и наблюдения.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сухо гладуване
« Отговор #213 -: 09-03-2011, 15:46:51 »

Бат Бенато направи 5 дни на сухо гладуване. :laugh:
Доста е различно от всички видове. И си е бая екстремничко. Не се къпах,не си плакнах устата,само ръцете си миех-няма как. :surpris_23:
В устата става.....ужас,налепи,миризма,накрая и кръв от езика. Не можех да спя повече от час-два. Но няма главоболие,отпадналост,глад.Постоянна жажда естествено. :laugh:
И неистово желание да съм на чист въздух,два дни изкарах в Пловдив,другите три на балкан. Яка зима,сняг,а на мен ми е топло.Правих по един час разходки при минус 12-15 градуса,як вятър и сняг. През час излизах да дишам на терасата и проветрявах. Четях през повечето време или си мислих,последния ден стана много тягостно.Не ме свърта на едно място,не ме лови сън,в представите ми само сокчета -кисели.
Урината ми беше в нормални количества,за моя изненада,не мислих,че по литър на ден е възможно. Свалях по два килограма на ден,но аз имам,по принцип задържам вода. Захраних се с вода и след два часа-кисело млекце с вода :Appetit_17: през деня пия вода на малки порции-изворна-балканска.
Идеята ми е да направя каскадното-пет през пет. Нямам никакъв апетит,не е както при другите гладувания,като изпиеш един сок и да ти се иска да изядеш света. :essen: tooth
Искам да проверя,дали се изкореняват корените на психическите блокажи,както е описано.
Ще пиша пак как се чувствам при възтановяването.
Малко снимки от прекрасния Равногор-хотел Борика-условия повече от прекрасни!



Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Сухо гладуване
« Отговор #214 -: 09-03-2011, 18:58:30 »

браво бат бенато   :Content_14:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Сухо гладуване
« Отговор #215 -: 11-03-2011, 16:14:08 »

Браво Бенато! :Content_14: Супер си се справил  :).
Наистина сухото гладуване си е съвсем различно от всички останали...
Неприятните симптоми също се понасят при един по-трудно, при друг по-лесно, но винаги си ги има... Само за жаждата - мисля, че не е толкова физическа нужда, колкото предизвикано от сухотата и гадния вкус в устата  :). Поздравления пак!
Страхотни снимки! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сухо гладуване
« Отговор #216 -: 11-03-2011, 18:12:52 »

Благодаря,Вики. :fluretaa:
Наистина в устата става ужасно,трудно се описва усещането.Мога да кажа,че се отразява невероятно добре на психиката. Килограмите се възтановяват половината,без сланината.
Учим се от нашия гуро в сухото.Друго е да прочетеш и да знаеш какво е усещането. :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Сухо гладуване
« Отговор #217 -: 16-03-2011, 12:25:31 »

 :peperudi:Кажете някой има ли точните дати за сухото гладуване и екадаши-намирам разминаване на различни места.Утре 17.март  е "две тръби" и се препоръчва сухото гладуване-ако някой по-точно е запознат -маля да сподели.
Както и да е мисля да го направя за 24часа,а след това да продължа 2дена на сокове.
Как мислите-дали е добре?
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Сухо гладуване
« Отговор #218 -: 16-03-2011, 12:58:15 »

Аз вече втори месец съм на сухо. Физически съм сравнително добре, малко съм се поизнервил, но карай. Качих 2-3 килограма, не знам дали има връзка. По някога имам розови сънища, може би има връзка ...
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Сухо гладуване
« Отговор #219 -: 16-03-2011, 14:01:23 »

:peperudi:Кажете някой има ли точните дати за сухото гладуване и екадаши-намирам разминаване на различни места.Утре 17.март  е "две тръби" и се препоръчва сухото гладуване-ако някой по-точно е запознат -маля да сподели.
Както и да е мисля да го направя за 24часа,а след това да продължа 2дена на сокове.
Как мислите-дали е добре?



Да, и аз моля за точния час, мисля още от тази вечер да започна, и ще го направя поне 48 часа...
А иначе е добра идея, това с последващите 2 дена на сокове, какви сокове ще ползваш ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 24 запитвания.