Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280515 пъти)

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Сухо гладуване
« Отговор #340 -: 08-05-2013, 11:21:36 »

Няма достатъчно изследвания по въпроса за да ти се даде категоричен отговор. По презумпция се смята, че при детокс има вероятност част от токсините, които се изхвърлят от организма да минават през кърмата. Добре е да претеглиш плюсовете и минусите и да  прецениш за себе си.
Ако детето е само на кърма не е препоръчително да се правят драстични диети поради риск от намаляване на кърмата.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Сухо гладуване
« Отговор #341 -: 19-06-2013, 16:58:14 »

Здравейте,
моля за съвет на по-опитните в сухото гладуване. Правя го за по-1-2 дни или по 1 ден 2 пъти в седмицата. По-нататък смятам да го направя и за по-дълго(за сега ми е трудно). Наясно съм, че клизмата е излишна в дните на сухо гладуване, но преди започването трябва да се изчистят червата. Проблемът ми е точно в това - винаги от предната вечер изпивам разхлабително(китайски чай "Сание" или английска сол), но на другия ден не отивам по нужда и всичко остава в червата ми, излиза в момента в който пийна вода. По принцип нямам проблем с ходенето по нужда и много рядко ми се налага да вземам нещо разхлабително, но не иска да ми се задейства перисталтиката ако не съм приемала вода. И се чудя така ли да оставям нещата или да правя клизма сутрин за да започвам на "чист терен". Допустимо ли е това или противоречи на сухия глад :Confus_3: Моля дайте ми съвет какво да правя. Благодаря предварително и за това че ви има. Целувки :Content_22:
« Последна редакция: 19-06-2013, 17:00:49 от tania_si »
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #342 -: 05-07-2013, 12:19:04 »

Здравейте,
моля за съвет на по-опитните в сухото гладуване. Правя го за по-1-2 дни или по 1 ден 2 пъти в седмицата. По-нататък смятам да го направя и за по-дълго(за сега ми е трудно). Наясно съм, че клизмата е излишна в дните на сухо гладуване, но преди започването трябва да се изчистят червата. Проблемът ми е точно в това - винаги от предната вечер изпивам разхлабително(китайски чай "Сание" или английска сол), но на другия ден не отивам по нужда и всичко остава в червата ми, излиза в момента в който пийна вода. По принцип нямам проблем с ходенето по нужда и много рядко ми се налага да вземам нещо разхлабително, но не иска да ми се задейства перисталтиката ако не съм приемала вода. И се чудя така ли да оставям нещата или да правя клизма сутрин за да започвам на "чист терен". Допустимо ли е това или противоречи на сухия глад :Confus_3: Моля дайте ми съвет какво да правя. Благодаря предварително и за това че ви има. Целувки :Content_22:

В книгите на Малахов имаше следния примерен вариант: 1-2 дни преди да започнеш сухото гладуване минаваш само на сурово или сокове, правиш клизма и пиеш много вода и евентуално очистително, ако искаш. Това би трябвало да е достатъчно ;)

Аз да се пофаля.. направих 37 часа сухо. Всичко е наред, мисля да карам още 3-4 дни в най-добрия случай, но ще видим за колко ще ми стигне музата  tooth
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #343 -: 08-07-2013, 09:41:19 »

Тъй като не мога да споделям на други, ще си споделям на вас :)  ..днес ми е 5 ден частичен сух глад. Вчера любимото ми нещо бяха ледените душове, направо умирах от жега, въпреки, че не беше много топло. Не знам дали е заради повечето вода, но от снощи имам някакво раздвижване в червата и отделям малко слуз. Отделно като се наведох днес почна да ми тече вода от носа.. и преди ми се е случвало, но сега ми е странно, при условие, че не пия вода  :surpris_23:  Май днес и утре ще се чисти по-сериозно. За сега съм сравнително добре, стига да не нося тежко, което ми се наложи вчера и днес, но планувам да се пазя и да не си давам зор. Иначе ходя на работа, надявам се да не ми е проблем, защото много искам да направя повече дни. Не знам дали пак ще имам воля да започна, ако спра сега   tooth     Както на всички на сухо гладуване, ми се привиждат сочни плодове, сокчета, чайчета, скрежини с пасирани плодове.. ужас, а и трудно заспивам вечер, въртя се по 2-3-4 часа преди да заспя. Гледам да съм спокойна и да дишам дълбоко, когато усетя неразположение. Очаквам с нетърпение и огромно любопитство да ми се случи нещо разтърсващо, но се надявам да е вечер  tooth    Това е за сега, пък ще видим до къде ще я докарам :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #344 -: 08-07-2013, 10:29:26 »

Браво, браво!  :flowers2:
Особеност на сухото гладуване е , че за разлика от водното ( което охлажда) , то затопля. Вероятно и заради това се понася по-добре от някои , особено тези, с конституция "вата". 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #345 -: 08-07-2013, 11:15:11 »

Браво, браво!  :flowers2:
Особеност на сухото гладуване е , че за разлика от водното ( което охлажда) , то затопля. Вероятно и заради това се понася по-добре от някои , особено тези, с конституция "вата". 

ми.. аз съм странен мелес  tooth  ..наравно съм Вата и Кафа и не много по-малко Пита. Вероятно, според периодите и случките, които ми се случват, варирам. Като телосложение съм си стабилна - 62 кила, 170, с доволно количество мускулна маса.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #346 -: 10-07-2013, 16:30:03 »

zzaska, как премина сухото гладуване?

Да си на сухо гладуване  за толкова дълъг период - 5 и повече дни,  си е достойно за похвала :love_026:  /а особено и  на работа в същото време !?/.
« Последна редакция: 10-07-2013, 16:42:42 от Ros »
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #347 -: 11-07-2013, 09:57:41 »

zzaska, как премина сухото гладуване?

Да си на сухо гладуване  за толкова дълъг период - 5 и повече дни,  си е достойно за похвала :love_026:  /а особено и  на работа в същото време !?/.


Добре мина, ама само 5 дни  tooth   ..работата наистина си оказва влияние. Единственото по-специфично, което ми се случи беше, че на петия ден ми заглъхнаха ушите за няколко часа и усещах процеждане на течности в главата. До довечера всичко премина, но реших да спра. Днес ми е 3 ден захранване и мисля да съм до петък на сокчета и плодове и да направя още 2 пъти по 5 дни. Ще ми се да почна от събота, за да имам повече време да си лежа в нас и към 4-5 ден да си работя от вкъщи, но зависи как се чувствам. То всичко почна уж за ден, за два..   :whistling2 - emotloader:   ..но пък най-големият ми стимул е пречистването от психологически бариери и тъжни мисли.. напоследък събрах бая  :Confus_3:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Сухо гладуване
« Отговор #348 -: 11-07-2013, 10:31:26 »

... на петия ден ми заглъхнаха ушите за няколко часа и усещах процеждане на течности в главата. ...

И аз 4-тия и 5-тия ден имах подобни усещания. Даже се чудех гласът ли ми се променя или ушите ми заглъхват.  tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #349 -: 11-07-2013, 12:07:22 »

zzaska, браво на теб и на hdeshev , че сте имали волята да проведете такива значими гладувания и ги споделяте !  :thankyou:
Това е стимул за хора като мен  :Confus_3: , да се пробват за по-дълги срокове.

Не се захващам с по-дълги от ден сухи гладувания, поради препоръките за провеждане преди това на водни такива/а тук се правят задължително клизми   ;D /.
Аз съм също тип преобладаваща конструкция Вата, т.е. подходяща за сух глад/както е констатирал Бино :)/. НЕпиенето на вода не ми е проблем ;), даже обратно.
Имам намерение за по-дълги и не съм се отказала, но за сега съм се ориентирала към ежедневни сухи гладувания - до към 11ч.,а колко са полезни  :surpris_23:
« Последна редакция: 11-07-2013, 12:09:19 от Ros »
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #350 -: 11-07-2013, 12:35:46 »

zzaska, браво на теб и на hdeshev , че сте имали волята да проведете такива значими гладувания и ги споделяте !  :thankyou:
Това е стимул за хора като мен  :Confus_3: , да се пробват за по-дълги срокове.

Не се захващам с по-дълги от ден сухи гладувания, поради препоръките за провеждане преди това на водни такива/а тук се правят задължително клизми   ;D /.
Аз съм също тип преобладаваща конструкция Вата, т.е. подходяща за сух глад/както е констатирал Бино :)/. НЕпиенето на вода не ми е проблем ;), даже обратно.
Имам намерение за по-дълги и не съм се отказала, но за сега съм се ориентирала към ежедневни сухи гладувания - до към 11ч.,а колко са полезни  :surpris_23:

със сигурност има полза и от един ден гладуване  :)   ..важно е да се вслушваш в организма си. Ако човек в съзнанието си е достатъчно узрял, тялото само го следва в действията. Прави колкото ти е приятно, без да се насилваш, от самосебеси ще развиеш навик.  :bleh
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Сухо гладуване
« Отговор #351 -: 14-07-2013, 19:11:15 »

Хм.. много странно, аз никога не съм усещала огъня по време на сухото гладуване. Вярно , че го правя за кратко 1-2 дни, но всеки път ми е било даже студено, а не горещо. Може би при по-дълго гладуване се усеща... Иначе това, което аз постигнах е, че отказах антидепресантите, които пия вече 5 г. и по никой друг начин не можех да откажа, преди време пробвах  с йога, бягане, плуване, каране на колело и суровоядство и не ми се получи, но ...сега съм доволна. Край с тях! Имам още много неща да постигам, но може би ще ми трябва отпуска за да проведа сухия глад за по-дълго време. За 2 дни се чувствам парцал, не мога да вървя, да мисля,  да говоря, нямам сила за нищо. Да, всеки път е по-лесно, по-леко ми е, но това омаляване ... само на легло. И аз съм по-скоро вата.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #352 -: 14-07-2013, 19:33:51 »

... Иначе това, което аз постигнах е, че отказах антидепресантите, които пия вече 5 г. и по никой друг начин не можех да откажа, преди време пробвах  с йога, бягане, плуване, каране на колело и суровоядство и не ми се получи, но ...сега съм доволна. Край с тях! Имам още много неща да постигам, но може би ще ми трябва отпуска за да проведа сухия глад за по-дълго време.........

tania_si , поздравления,   :flowers2:

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #353 -: 14-07-2013, 20:14:42 »

Браво Таня!
За да си взимала антидепресанти си била зациклила ментално. Медитацията, независимо кой вид, би ти помогнала да се центрираш и събереш. Освен това си направи един преглед на храните които консумираш. Тук има много инфо за всяка от тях. Почисти си къщичката и слънцето ще изгрее и на твоята улица, завинаги.

Успех
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #354 -: 04-09-2013, 14:33:34 »

Здравейте,
..да споделя какво ми се случи на последното гладуване - 5 дни, първите два на вода, останалите 3 сухо - установих, че краката не ми изтръпват, когато си ги държа половин час вертикално  tooth  ..не знам на какво се дължи и дали е нормално, но е факт. Второ, на петия ден изпитвах нечовешки апетит, въпреки, че предните 4-5 дни изобщо не чувствах глад. Което пък, от своя страна, се случи след като ми се оправиха ушите от заглъхването   tooth   Затова реших и да почна със захранването. Този път не го направих особено плавно, още на първия ден пих неразредени сокове, на втория ядох твърда храна.. но пък нямах никакви проблеми. На третия ден даже ходих да тичам  :weight_lift:
Активен

Слънчице

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Сухо гладуване
« Отговор #355 -: 23-11-2013, 19:23:43 »

Здравейте,
Включвам се с голям интерес и без всякакви знания по темата :) в сряда ходих на беседа на Георги Изворски и реших,че искам да се лекувам със сух глад.Днес направих 24 часа и честно да ви кажа очаквах,че ще умирам от глад и жажда,но напротив-сега имам повече слюнка в устата си,отколкото като пиех много вода.Нищо не ме притеснява освен,че не съм си правила клизма.Започвам да чета всичко,което сте писали.Аз съм с Хашимото, ужасна мигрена и увеличен черен дроб :) Това е за първи ден-чувствам се чудесно с леко къркорене на червата :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #356 -: 01-12-2013, 19:32:00 »

мой познат май излекува хашимотото със суровоядство и няколко гладувания.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Сухо гладуване
« Отговор #357 -: 01-12-2013, 20:17:38 »

мъж с Хашимото?
рядка птица  :)
Активен

Делян Ангелов

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Сухо гладуване
« Отговор #358 -: 17-12-2013, 21:57:14 »

Изчетох цялата тема, но никъде не открих  примерна схема на  захранване след сухо гладуване. Някой може ли да ми помогне?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #359 -: 18-12-2013, 08:58:56 »

Пробвай тук: http://filonov.net/
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 21 запитвания.