Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280510 пъти)

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Сухо гладуване
« Отговор #360 -: 19-12-2013, 05:49:02 »

Мечтая за едно сухо гладуване. Усещането е страхотно и повреме на него и след това. Правила съм 6-7 дневно, 3 дневно и няколко часа и другите са еднодневни. Не си записвам какво точно става, но преди първото сухо гладуване бях само на сурова храна и тренирах много. Карах велоаргуметър на пета степен при осем възможни 2 часа вечер и два часа сутрин. А вечер включвах и 50 минути йога упражнения от едно приложение на телефона ми. Йогата правех след карането и ме поотпускаше. После се отпусках и лежах или четях някаква книга. И така когато ми се доспеше си заспивах. Деня минаваше много бързо и свежо. Но аз незнаех, че има такъв термин сухо гладуване, просто сама си го открих един ден се събудих и си казах защо да ям като аз мога и без да ям, нищо няма да ми стане мързи ме сега и без това да правя еднакво всичко - да режа продове, да мия машината за изцеждане на сок. Просто си казах, че няма да ставам цял ден, но после се сетих, че не върви да си пропускам карането и започнах да карам. И така установих, че карам много по-жизнено когато стомаха ми е празен и не ми се напрагя и главата и корема ми не е подут. После си починах в леглото цял ден и вечерта пак си карах и йогата си направих. След това се чувствах като къпана, реших че не ми е нужно да се наливам с вода, защото ще си разширя корема и ще ми се яде после, затова и не пих. После правих това три или четири дена-незнам колко точно. През това време си стоях вкъщи, гледах самотно през прозореца, ходих в банята или се гледах в огледалото, но забелязвах че целият ми силует се изкривява или добива някаква друга форма. Лицето ми нямаше онези заоблени линии, а те започваха да сават по-строги. Тук вече не всеки би ме разбрал. После след 3 или 4-тия ден реших да спра да тренирам и да си лежа повече. Завивах се или се свивах и си лежах цял ден със затворени очи или пък ставах, но не правех нещо конкретно. На третия ден си спомням, че се събудих много щастлива, защото сънувах цветен сън, как единни делфини скачат извън водата, а аз съм с малкият ми братовчед на буната и се смеехме. Беше слънчево. Един от делфините беше ядосан и се поряза на някакъв камък и при нас изхвъча месо, замалко да ни уцели. Казвам този сън, защото си го спомням много добре и защото преди това не си спомнях сънищата. А този сън беше цвете и много реален. И така около 6 дни и половина, незнам колко  точност гладувах без вода, а после прочетох, че така се казва. Но захранването ми не беше от най-успешните. Усещах че не трябва да се нахвърлям много на храната ама нищо не ми стана. Спомням си че много си харесвах кожата, косата тялото и така.Каквото си обличах ми стоеше добре  :) При мен трудното е да започна, но най важното е и да не го планувам, защото гладуването си го мисля от година да го направя и не го правя, просто незнам и аз какъв е метода за започване. Около мен няма хора които го практикуват или поне такива които си признават. Или понякога не го започвам, защото ми се струва че ако ми се наложи да говоря с някой по време на този период той/тя няма да ме разбере какво казвам, но усещам че имам нужда от сухо гладуване,защото за мен то е колкото екстремно толкова и жизненоважно и дава най-бързата положителна промяна, но е важно човек го тълкува правилно за да може да го използва по-често.
« Последна редакция: 19-12-2013, 06:04:21 от Andriana »
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

raibera

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Сухо гладуване
« Отговор #361 -: 29-12-2013, 12:51:26 »

Направих за пръв път сухо гладуване съобразих се с датата започнах на Екадаша уж за водно, но в последствие си стана сухо и изкарах над 30 часа с лекота. Нито глад нито жажда спах доста първият ден имаше странно леко главоболие като легнах следобед студени и топли вълни  поспах си доста добре:)  като се събудих вече ми беше доста допло крайниците бяха гореще а преди това ледени : ) имах през деня доста енергия определено ми понася доста по лесно от водното гладуване на следващата екадаша ще направя два и така.. лека полека :)  захраних с вода и кефир както описва малахов в чудото на гладуването определено има и промяна в кожата въпреки че е само за 1 денонощие. Йога практиката определено според мен помага. Ще видим при по дълго... нямам излишни килограми и мисля да не пробвам дълги периоди. Може ли да споделите друг вариант на захранване, освен този с кефир при 2-3 или 5 дневно сухо гладуване:) Също в книгата  е спомената за ден на тръбата преди новолуние при сухо гладуване, но само толкова. Някой ако може да сподели повече информация относно тези лунни цикли и сухото гладуване понеже не знам  руски :)
Активен

Делян Ангелов

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Сухо гладуване
« Отговор #362 -: 01-01-2014, 17:17:36 »

На мен само едно нещо ме мъчи в захранването. При положение че не употребявам млечни продукти, също така и месо, как мога да си направя най-правилно захранването без тях, въпреки че в руския сайт filonov.net пише, че трябва с млечни продукти и като цяло животински протеин. Някой има ли идея?
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Сухо гладуване
« Отговор #363 -: 01-01-2014, 17:54:36 »

Бих казала, че просто ги пропускаш и ако консумираш ядки, вкарваш тях като крайна фаза на захранване. Според мен схемата на Филонов е за всеядни.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Сухо гладуване
« Отговор #364 -: 03-01-2014, 12:55:49 »

И аз се захванах със сухото гладуване. Преди да започна направих 45 дена диета с кафяв ориз, така че организмът ми беше свикнал с глада. Днес ми е вторият ден, но ходя на работа пеша доста дълго и в това студеното време чувствам, че ще мина на водно. За себе си направих избора да редувам сухо гладуване за ден два, след което захранване с плодове и чайове и едва тогава ядки. Просто и децата и къщата чакат да ги въртя, а ми трябва много енергия за това. Когато бях малка съм издържала по дълги интервали - на водно гладуване по системата на Брег, но тогава бях при мама. Сега аз съм мама. Малко по-трудничко е. Като че ли от всички видове гладувания и диети най-добре ми се отразява житния режим - просто летя от енергия.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Сухо гладуване
« Отговор #365 -: 03-01-2014, 13:31:11 »

Като че ли от всички видове гладувания и диети най-добре ми се отразява житния режим - просто летя от енергия.
Не е по темата,но да попитам-кога започва житния режим?Защото мисля,че беше през февруари.И какво точно жито се консумира?
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Сухо гладуване
« Отговор #366 -: 03-01-2014, 14:41:51 »

По принцип повечето хора го правят през месец февруари. Но не е задължително. Ето малко по-подробна информация за това: http://pik.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86-%D0%BF%D0%BE-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D0%B7%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%8F-news2220.html.
Когато аз го правя съм само на жито, без мед, плодове и ядки. И пак имам доста енергия.
Активен

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сухо гладуване
« Отговор #367 -: 28-01-2014, 17:22:14 »

но преди всичко трябва да сме сигурни дали ефектът е наистина обратен или се касае само за временно неразположение , оздравителна криза или характерните за едно гладуване усещания - слабост, сънливост .. както и различни обостряния ( които не са оздравителна криза!)
Това е най-най-трудното нещо в самооздравяването - да може да се прецени дали става въпрос за наистина "обратен ефект"  или това си е нормална, че даже задължителна оздравителна криза , без която една болест не си отива.

Бате Бино, какво точно имаш предвид под „обостряния“? Под „оздравителна криза“ да разбирам ли, че това е когато се връща старо или хронично заболяване, което преминава в остро по време на гладуване и като изчезне болката, значи и заболяването е отминало?
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Сухо гладуване
« Отговор #368 -: 28-01-2014, 18:24:56 »

 kiti13, виж си ЛС. Прекъсна връзката докато го изпращах.  :surpris_25:  Ще пиша тук повторно ако не си го получила.
Активен

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сухо гладуване
« Отговор #369 -: 28-01-2014, 18:58:22 »

kiti13, виж си ЛС. Прекъсна връзката докато го изпращах.  :surpris_25:  Ще пиша тук повторно ако не си го получила.

Благодаря, Л.М. Получих го на лични, но ако искаш и тук го пусни, за да бъде от полза и за останалите. Ако не си го запазила в твоите изходящи, мога да копирам и аз, ако позволиш, разбира се.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #370 -: 28-01-2014, 19:23:53 »

"Обостряне" е когато се засилят симптомите на иначе слаба или рядко проявяваща се болежка. Например - почти си забравила, че си имала някога чувство на тежест в жлъчката , докато сега тя вече не ти дава да спиш.
Да, оздравителната криза е това, което казваш.
ОБАЧЕ: Това, че  след оздравителната криза болка вече няма, не е гаранция  за напълно излекувана болест! Възможно е организмът  успешно да я  е потиснал отново. И някой ден тя пак да "цъфне".

Между другото това е много тънък момент, който се "хваща" с електроакупунктурната диагностика, която аз правя ( :-[) - дали се касае за успешно потисната патология ( към момента организмът няма проблем с нея) или за неуспешно потисната  ( да кажем ,организмът изразходва сериозен ресурс за да я държи "под контрол",  и то - до време..)  
Това визуално се вижда много лесно на апаратчето (прибор №4 http://www.medem.kiev.ua/page.php?pid=1557  )
- при натиск върху точката, отговаряща за съответният орган, стрелката много рязко се връща назад, на повече от 50% от първоначалната си стойност.  При други видове диагностики това се разчита (ако изобщо го разчетат :) ) като "здрав орган" , но при мен, това се интерепретира като "само временно и ПРИВИДНО здрав орган" , като разликата ,както разбирате , е доста съществена  ;)
« Последна редакция: 28-01-2014, 19:32:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kiti13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Сухо гладуване
« Отговор #371 -: 29-01-2014, 12:02:56 »

"Обостряне" е когато се засилят симптомите на иначе слаба или рядко проявяваща се болежка. Например - почти си забравила, че си имала някога чувство на тежест в жлъчката , докато сега тя вече не ти дава да спиш.
Да, оздравителната криза е това, което казваш.
ОБАЧЕ: Това, че  след оздравителната криза болка вече няма, не е гаранция  за напълно излекувана болест! Възможно е организмът  успешно да я  е потиснал отново. И някой ден тя пак да "цъфне".

Между другото това е много тънък момент, който се "хваща" с електроакупунктурната диагностика, която аз правя ( :-[) - дали се касае за успешно потисната патология ( към момента организмът няма проблем с нея) или за неуспешно потисната  ( да кажем ,организмът изразходва сериозен ресурс за да я държи "под контрол",  и то - до време..)  
Това визуално се вижда много лесно на апаратчето (прибор №4 http://www.medem.kiev.ua/page.php?pid=1557  )
- при натиск върху точката, отговаряща за съответният орган, стрелката много рязко се връща назад, на повече от 50% от първоначалната си стойност.  При други видове диагностики това се разчита (ако изобщо го разчетат :) ) като "здрав орган" , но при мен, това се интерепретира като "само временно и ПРИВИДНО здрав орган" , като разликата ,както разбирате , е доста съществена  ;)


Много интересно, благодаря за отговора. Хубаво е да се подложа на една такава диагностика, нали съм си малко любопитна, ама от Пловдив чак до Варна да скоча, трябва да си измисля някакъв допълнителен повод по-нататък. :-)
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Сухо гладуване
« Отговор #372 -: 19-02-2014, 23:34:40 »

Здравейте,
Няколко пъти започвам да пиша и усещам, че искам толкова неща да споделя и да питам, че се усещам супер некомпетентна и се отказвам. Но днес прочетох нещо, което много ме озадачи и трябва да ви попитам.
В golodanie.su прочетох, че сухото гладуване може да се използва като средство да се оттървеш от нежелана бременност, т.е. в първия или втория месец от бременноста да предизвикаш спонтанен аборт.
Аз започнах гладуване преди три дни с два дни на плодове, сега съм на вода, бих искала да направя 20 дни на вода, но мислех да вмъкна и два сухи дни. Боря миома и стерилитет, но и се опитвам да забременея, затова е важно да знам доколко да рискувам.
Има ли някой опит с подобни проблеми?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #373 -: 20-02-2014, 08:01:55 »

Здравей Игибери ,  първо чрез гладуване пребори миомата и стерилитета , предполагам запушване на Фалопиевите тръби , после се захрани правилно и мини на суров режим на ядене. Останалото ще се подреди. Понякога са нужни 2 или 3 по-дълги гладувания, защото зависи от тегло, какво е натрупал организма ти и т.н.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Сухо гладуване
« Отговор #374 -: 20-02-2014, 17:18:26 »

Здравей Титан,
Нямам запушване, по-скоро хормонален проблем, свързан с възможна ранна менопауза, причинена от силен стрес. Това не е доказано, чакам изследванията след седмица. На 35 години съм. Но симптомите ми натам водят.
Затова докато гладувам, няма да спираме с опитите.
Иначе какво мислиш за схемата, която мисля да приложа - два сухи дни между водните, а общо 20 дни на вода. Разбира се, ще се наблюдавам, и ако е много тежко положението, може и да прекъсна. И друго малко ме притеснява, никога не съм си правила клизма и никак не ми се прави.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Сухо гладуване
« Отговор #375 -: 20-02-2014, 23:07:08 »

Схемата е добра , стига да можеш да издържиш , ако не ти се правят клизми ( както и на мен) вземи очистително преди гладуването. В голям процент от случаите престилките грешат дори и в диагнозата. Но ако наистина имаш хормонален проблем глад , правилно захранване ,спорт ,почивка трябва да регулират работата на жлезите, ако не стане от раз повтаряш, докато стане. Ти си човек, трябва да се оправиш :)
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Сухо гладуване
« Отговор #376 -: 15-04-2014, 21:53:31 »

Ехо, тук от доста време няма движение, та пак да се запиша.
От предишното гладуване почти веганско хранене с 36-часови гладувания всяка седмица. Сега мисля да започна с 2 или 3 дни сухо и да продължа на водно - още не съм решила колко време. Периодът е чудесен, тъкмо няма да се налага да обяснявам защо не ям агнешко и яйца по Великден.  tooth Че моята рода по-скоро ще разбере гладуване, отколкото веганство...  tooth tooth tooth
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Сухо гладуване
« Отговор #377 -: 26-04-2014, 09:26:12 »

Препоръчах на една приятелка, която е с наднормено тегло (около 90кг +/-)  да опита сухия глад как ще и се отрази, но сега си мисля дали не направих грешка? Хората с наднормено тегло се предполага, че са силно замърсени? Иначе тя е на 20г., така че и това и е в +, мисля..?  ::) Иначе я информирах за кризите и т.н. Страх ме е да не й стане нещо, че цял живот ще ми тежи  ;D
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #378 -: 26-04-2014, 09:28:39 »

Не е за сухо, според мен. Да мине на сокове като начало. Времето ще покаже кога е готова за следващи стъпки.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:Сухо гладуване
« Отговор #379 -: 26-04-2014, 09:38:37 »

Много глупаво постъпих.. Просто като ми каза каква диета си е избрала (само на месо  ;D) и бях афектирана. Иначе тя е била вчера на глад и каза, че се е чувствала добре, но вчера беше Екадаши, така че... Ще предприема мерки да не продължава в никакъв случай.  ;D Благодаря, Тихия.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 23 запитвания.