Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280512 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #420 -: 17-08-2014, 15:30:27 »

Да , Микаела, и надлежно съм отговорим :)  .
За да си виждаш изпратените съобщения  трябва всеки път преди да ги засилиш, да слагаш ченгелче в онова квадратче, защото по подразбиране ги изпраща без да прави копие.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

MIKAELA

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #421 -: 18-08-2014, 19:15:11 »

Здравей, DANIELA!
Всъщност, на мен ми откриха каскадният стомах и рефлукса преди около десетина години. Тогава ми назначиха терапия с лекарства. След това, години наред нямах киселини, но храна ми се връщаше непрекъснато. Аз не обръщах особено внимание до момента когато изглежда стомашно съдържимото, не започна да влияе върху гърлото и гласа ми в частност. Получих хроничен фарингит, който не се повлияваше от нищо повече от два-три месеца... УНГ специалистът ме насочи към гастроскопия, но аз реших да гладувам преди това. Направих едно три-дневно уриново гладуване, което всъщност отключи тези киселини и оттогава не мога да се отърва от тях. Преди това, както казах, не усещах да имам киселини.
След този глад, направих гастроскопия и се оказа, че имам доста голяма каскада на стомаха и съответно ми назначиха НЕКСИУМ против киселините.Аз, обаче преди да вземам каквито и да било медикаменти, реших да направя седем дневното гладуване и през цялото време тези киселини проължаваха. Захраних се добре:
започнах с морковен сок, на следващият ден марулки и краставички, последвани от малки порции варени картоф, тиквичка и морков. Така около два-три дни. След това включих пълнозърнест хляб и ядки накрая.
Тъй като киселините не спираха, след като приключих захранването се предадох и започнах да вземама Нексиум и Де нол по схем. Лекарствата имаха някакъв ефект, но когато си правех ежеседмичните 36-часови гладувания, киселините отново се завръщаха.
След около три седмици спрях лекарствата (които и без това не пиех редовно) и направих два дни и половина сухо гладуване и половин ден водно, след което се захраних. Отново се захраних горе-долу добре.
В момента се въздържам от лекарства и косумирам джинджифил, с който се опитвам да спася положението с киселините. Храна ми се връща изключително рядко. Опитвам се да избягвам месото, ям риба обаче. Също така максимално рядко употребявам прясно мляко, но пък сирене в салатката слагам.
Като цяло мен ме влече полезната храна и рядко се хвърлям на боклуците. Въпреки това, обаче проблемите си ги имам, но съм решила да ги боря с еднодневни гладувания, редувани със сухо на около три месеца.
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #422 -: 18-08-2014, 21:40:35 »

Мика, като те чета, всичко съвпада и с моите страдания... само където аз съм изпила вероятно доста повече лекарства от теб и съм сравнително нова в гладолечението.
Що се отнася до храната, не ни се препоръчва пълнозърнест, нито черен и тн хляб, само бял и за предпочитане препечен.. всичко останало което си описала го спазвам и аз.
Ще се свържа с теб ако открия правилния път, ако ли ти .. моля те драсни ми :flowers2:
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #423 -: 18-08-2014, 21:47:12 »

Не разбирам защо ядете киселинно образуващи храни, като всички животински такива и от друга страна гасите пожара в стомаха си. Образуващи киселини са и всички негативни мисли, но това е друга бира. Просто ограничете източника момичета.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Сухо гладуване
« Отговор #424 -: 19-08-2014, 12:47:42 »

Здравей MIKAELA, осезаемо и много бързо намаляване на киселините съм имала от прием на пробиотици - дори това е един от симптомите, които лекуват; на силиций - той унищожава някои бактерии, гъбички и отпуска нервите - тъй като моя не беше български, мисля в България това би трябвало да е хумата, но все още нямам опит с нея.
Помагал ми е и прием на Шуслерова сол 9, само 4-5 таблетки са ми били достатъчни в някои ситуации...


« Последна редакция: 19-08-2014, 12:53:41 от donna »
Активен

MIKAELA

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #425 -: 19-08-2014, 20:53:04 »

Daniela, ако открия нещо, което помага, веднага ще го споделя.
Donna, следвайки съветите ти, започнах да вземам пробиотици, а утре ще си купя и шуслеровите соли. Дано да има ефект! Ще ми кажеш ли само как да ги приемам.
А относно хумата, аз имам купена, в бурканче. Бих пробвала да я приемам вътрешно, но не знам, дали точно купешката е подходяща. Ако има някой вещ по този въпрос, нека сподели.
Тихия, благодаря за съветите! Ще огранича до минимум месото. Млечните по същият начин ли действат? Ще ми напишеш ли кои храни биха били подходящи, за да избегна тези ужасни киселини?
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Сухо гладуване
« Отговор #426 -: 19-08-2014, 22:47:19 »

За хумата трябва да си сигурна, че става за пиене. Аз когато започнах със силиция, лекар ме беше предупредил да пия поне две таблетки дневно Шуслерова сол 11, защото иначе се образуват  камъни в бъбреците и жлъчката. Не знам как стоят нещата с хумата.
Миналата година от развалена храна получих такива киселини, че създадох на моите хора доста проблеми в колата  :surpris_25:. След първите две таблетки сол 9 се посъвзех, а след вторите две спряхме и се нахраних спокойно в едно заведение. Иначе девятката я пия по две таблетки след хранене - смучат се под езика,  или ако е по-тежко положението след 30 мин. пия още две. Тази сол алкализира организма и неутрализира киселините в него.
Но силиция също много ме успокояваше. Може би наистина е хубаво да се включи някой с опит с хумата.

Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #427 -: 20-08-2014, 08:09:40 »

Мика, хумата трябва да е бяла.
Една супена лъжица (за предпочитане не метална) на един литър вода, като се приготвя от вечерта а на сутринта се изпива.

Шуслерови соли за киселини са номер 9.
Приемат се три пъти на ден х 4.
Един час преди приемането им е един час след това, без вода и храна.

За рефлукс: 1, 7, 8 и 9. | 3 пъти на ден х 4
Всички соли с изключение на 7 се слагат под езика и чакаш да се разтопят там.
Само седмицата се приема разтворена в гореща вода.

ПС: Що се отнася до храната, то тя трябва да е алкална.
Ако драснеш в Гугъл: Таблица на алкалните храни или alkaline food chart, ще можеш да си разгледаш какво да изключиш от менюто и какво не.
« Последна редакция: 20-08-2014, 08:14:44 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Сухо гладуване
« Отговор #428 -: 20-08-2014, 10:49:31 »

Хумата от малка съм свикнала да я приемам вътрешно и не съм се замисляла какво ще е въздействието и. Просто леля ми си хапваше по едно малко камъче от наблизо изкопана хума (доколкото се сещам селото беше Белокопитово). Хумата, която съм приемала е зелена. Не съм забелязала някакви лоши реакции. Сега си вземам от родопската глина и си хапвам по едно парченце, от Зоя бг бях взела глина на прах, да не излъжа, но май беше италианска. За децата слагам по една чаена лъжичка/едно камъче във вода и на следващия ден пият водата - много я обичат.
Ето го и знанието на вещите: "Не си давайте парите за антибиотици и антидепресанти, докато има зелена хума, съветва старецът с младежко здраве" http://www.blitz.bg/article/1095
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #429 -: 20-08-2014, 11:43:29 »

Дам, в действителност съм чувала за зелената хума че е най-хубава, но никъде не можах да я открия до сега.
.. и не знаех че може да се приема на бучки/камъчета.  :surpris_22:

Активен
Stay Hungry Stay Foolish

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #430 -: 20-08-2014, 13:31:34 »

Скоро ще имам на разположение достатъчно количество каолинова глина. Желаещите, ( особено за по-голямо количество от 200-300 гр.)  да се обаждат, ще бъде на добра цена , доста по-евтина от хумата. Не знам за дядо Мото Мотов, но за безспорният авторитет Надежда Семенова  (биохимик, натуропат и борец срещу паразитите,създател на верига здравни центрове, автор на десетки книги ) най-добра е каолиновата глина.И имам цяла книжка за нея - http://bit.ly/YyKMFW
И в нейните центрове и школи ( в една от които  и аз имах честта да попребивавам 22 дни :) ) като задължителна част от противопаразитната програма , се предлага именно каолинова глина , а не хума. ( Даже си има и име - "Каогсил" - http://dnepropetrovsk.all.biz/kaolinovaya-glina-kaogsil-g2139832#.U_SGRW31aZY
Глината съм я тествал още преди години ( в института Пушкаров , София) , годна е и за вътрешно приемане. 
 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Сухо гладуване
« Отговор #431 -: 21-08-2014, 11:28:48 »

Всъщност, на мен ми откриха каскадният стомах и рефлукса преди около десетина години. Лекарствата имаха някакъв ефект, но когато си правех ежеседмичните 36-часови гладувания, киселините отново се завръщаха.
 
 Здрасти, симптомите ти дали случайно не се дължат на не достатъчно концентриран стомашен сок?


След около три седмици спрях лекарствата (които и без това не пиех редовно) и направих два дни и половина сухо гладуване и половин ден водно, след което се захраних. Отново се захраних горе-долу добре.
В момента се въздържам от лекарства и косумирам джинджифил, с който се опитвам да спася положението с киселините.
 
   С прясно изцеден сок от ябълка пробвала ли си дали няма да облекчиш симптома в момента в който го усетиш?


Също така максимално рядко употребявам прясно мляко, но пък сирене в салатката слагам.

   И двете не са много ОК за здравето на стомаха а и не само.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

MIKAELA

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #432 -: 28-08-2014, 19:37:22 »

grow, много благодаря за съветите! Ще се постарая да ги следвам!
Иначе, да не дърпам дявола за опашката, но съм по-добре. Киселините не ме навестяват така често както напоследък. Дори, понякога съвсем забравям, че ги е имало, понеже не съм злопаметна  :Content_4 - emotloader:
Правя си, обаче 36 часовите сухи гладувания всяка седмица и гледам да се храня здравословно.
Дано волята ми позволи да направя и едно по-продължително сухо/водно гладуване есента. Притеснявам се само как ще издържа натовареният работен график с глада, но ще се пробвам.
Днес съм на глад и ми е малко отпаднало, но утре съм сигурна, че ще се чувствам пълна с енергия като се захраня.
А вие, мили съфорумци, гладувате ли и някой няма ли да се похвали с нещо?
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #433 -: 07-10-2014, 21:47:31 »

гладува ли някой в момента? Аз съм 2 ден на сухо гладуване. Някой друг в момента?
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #434 -: 22-12-2014, 17:24:38 »

Привет! :)

Моля, ако на някого е известно подходящо място за провеждане на сухо гладуване в близост до София.
Изискването е за планинско, чисто място и с нормални условия на живот за групово гладуване. :Confus_34:

Може да ми пишете  на лични. :thankyou:

« Последна редакция: 22-12-2014, 17:26:12 от Ros »
Активен

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Сухо гладуване
« Отговор #435 -: 05-02-2015, 00:09:16 »

Здравейте, имам един казус - в момента кърмя, но имам огромно желание да правя сухо гладуване поради нестихващи проблеми (от момента на забременяване). Мина доста време и нямаше как да го правя  - изчаках да родя, бебето ми е на 5 м, сега кърмя и още доста време (надявам се) ще кърмя, но искам да си реша проблемите. Нямам търпението да приключа с кърменето, защото тези неща ме измъчват постоянно (депресия и шум в ушите ), та исках да чуя и вашето мнение - безопасно ли е по време на кърмене? Аз се опасявам от спиране на кърмата или преминаване на токсини в нея и поради тази причина не съм предприела нищо. В момента правя детокс (по препоръка на Деси), вече го приключвам, доста по-леко ми е, но няма да ми реши проблемите. Става въпрос за сух глад от по 1 ден в седмицата - правила съм го преди и съм доволна от резултата по отношение на депресията, за другият проблем също много се надявам да помогне...Предполагам, че всеки ще ми каже да изчакам и да приключа с кърменето, но все пак....просто не знам други начини да си помогна .....Благодаря ви!
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #436 -: 05-02-2015, 10:18:00 »

Здравей Таня, според мен - изчакай, увеличи дъвченето в пъти (знам, че нямаш време) на повечето сурови храни, намери си 5 минути на ден (примерно сутрин) и се гледай непрекъснато в огледалото - широко усмихната.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Сухо гладуване
« Отговор #437 -: 05-02-2015, 12:14:50 »

Здравей, Таня!
Нямам опит с гладуването, камо ли сухо, но пък имам опит с кърменето и депресиите и мой съвет въпреки проблемите, които те тормозят да изчакаш, или поне да не е сухо гладуването, а да приемаш вода в избрания ден, тъй като това е от изключителна важност за кърмата. Не се концентрирай само върху един възможен вариант със справяне с депресията - гладуването, има и други начини - медитация, концентрация върху позитивни мисли, повече усмивки, както спомена и ВОВ,  техники на дишане и т.н. ...приятен разговор с близки и приятели, колкото може по-често да излизате с бебо на чист въздух и разходки и т.н. Вярвам, че ще успееш...зависи обаче колко сложен е другият проблем, за който споменаваш, ако той изисква някакви драстични мерки като спиране на кърмене, ще се наложи да избираш... :fluretaa:
П.С. Един съвет - може да започнеш да си замръзяваш кърма и когато започнеш да правиш някакво пречистване или гладуване и се опасяваш от качеството на кърмата, просто давай в този период от замразената
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Сухо гладуване
« Отговор #438 -: 06-02-2015, 01:20:15 »

В сайта на Филонов пише, че сухото гладуване не се препоръчва за кърмещи жени, защото кърмата секвала без възможност за възвръщане на лактацията. Все пак става дума за по-дълго гладуване от един ден. Освен това, и аз като опитна в кърменето, знам, че няма такова нещо дето да спре кърмата и тя да не може да се възстанови отново в рамките на ден-два.
И аз се чудех за сухо гладуване по един ден, но засега събирам смелост за водно гладуване по един ден. Все пак моето бебче е много по-малко.
Успех и пиши какво си решила и как процедираш.
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #439 -: 21-02-2015, 11:05:48 »

Аз бих участвал с лека корекцийка  : " ... После губят пари в опит да си върнат здравето "  :)

Здравейте :-).

Първия ми пост тука и без да искам да се отвинтвам много :) ви поправям и двамата:
1. Нищо не се губи в природата нали самсарата е за това - да възпитаваме душата :-).
2. Пари не се губят в опит за връщане на здравето тъй като от него няма по скъпо и важно.
Аз например "загубих" няколко хиляди $$$ в лечение с пиявици (ех тая пуста аюрведа като трън е в очите е на конвенционалната "медицина" вместо да "лекува" симптомите тя лекува болестите ;D) и посмачках тоя и оня здравословни проблеми :-).

Благодаря ви за прекрасните тема (въпреки, че е стара до колкото това може да има някакво значение) и форум, ще споделя резултатите от сухото гладуване по късно.
За сега са минали 40 часа и е супер.
Само забелязвам, че ми се образува нещо като сдъвкана хартия в устата по зъбите (усеща се като ги стисна) въпреки, че от както си мих зъбите нищо не съм ял.
Като се съмне мисля да взема зъболекарската камера да попогледна за какво става въпрос.
Почнах на втория лунен ден след промивката шанкапракшалана според авестийската астрология ...

 :thankyou: :pensif_29:
« Последна редакция: 21-02-2015, 11:15:57 от Свързан »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.181 секунди с 24 запитвания.