Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280506 пъти)

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #440 -: 21-02-2015, 11:37:41 »

Не, не го правя самоцелно. Аз почти не изпитвам глад и това може да ме хвълли в крайности.
Гладувам два дни в седмицата, но явно е недостатъчно. Затова започвам нова система та да видим.
Един ден на плодове, два на сухо, два на вода.Ако има малък поне резултат ще продължа.
Иначе живея с постоянна болка.Ставите, сега и кръста. Ужасно е. Спомням си в миналото един се опита със сухо гладуване без да си постави срок и изведнъж да си лекува болка в кръста. 30 дни, можете ли да си представите. Умря, а гледката беше ужасна. Не случайно по-горе се обръщам към Вики да не си прави
експирименти.Границата е много тънка.

Здрасти.

Оправил ли си вече тия проблеми?
Ако ли не обади ми се мога да ти помогна :-).
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #441 -: 21-02-2015, 11:59:52 »

хм... защо преяждаш, как се храниш?
Петър Дънов в "книга за здравето"казва:
"Човек се нуждае от една шепичка жито за цяла седмица"
и още "трябва да има минимални остатъци от метаболизма"
да продължавам ли.....

А аз не мога да разбера защо трябва да взимаме за чиста монета всичко написано от някого преди не знам си колко време. За каква шепичка жито на седмица става дума? Това някаква шега ли е или какво? И физиологично е невъзможно храната да напусне тялото час и половина след като сме я изяли. В най-идеалния случай това са 24часа. Всеки човек е индивидуален. Ако през целия живот се спазва някакъв разумен здравословен режим няма смисъл от дългосрочни гладувания. За кратки разтоварвания съм съгласна но да се твърди че ако не се гладува едва ли не правим супер голяма грешка е смешно. Това че някои хора през определени периоди преяждат и след това за да си изкупят вината си налагат гладувания в никакъв случай не се отнася като правило за всички.

Здрасти desi82 :-).

Това може би е важело когато хранителните продукти са били истински и под контрол на майката земя.
Сегашните са не само много изкуствени, но дори ни бъркат в под-съзнанието чрез тях.

Да не говорим, че светоените мутри сса ни заробили и много малко хора могат да се грижат за здравето си както подобава.

 :) :heart_2: :Content_22:
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #442 -: 22-02-2015, 10:53:39 »

Бат Бенато направи 5 дни на сухо гладуване. :laugh:
Доста е различно от всички видове. И си е бая екстремничко. Не се къпах,не си плакнах устата,само ръцете си миех-няма как. :surpris_23:
В устата става.....ужас,налепи,миризма,накрая и кръв от езика. Не можех да спя повече от час-два. Но няма главоболие,отпадналост,глад.Постоянна жажда естествено. :laugh:
И неистово желание да съм на чист въздух,два дни изкарах в Пловдив,другите три на балкан. Яка зима,сняг,а на мен ми е топло.Правих по един час разходки при минус 12-15 градуса,як вятър и сняг. През час излизах да дишам на терасата и проветрявах. Четях през повечето време или си мислих,последния ден стана много тягостно.Не ме свърта на едно място,не ме лови сън,в представите ми само сокчета -кисели.
Урината ми беше в нормални количества,за моя изненада,не мислих,че по литър на ден е възможно. Свалях по два килограма на ден,но аз имам,по принцип задържам вода. Захраних се с вода и след два часа-кисело млекце с вода :Appetit_17: през деня пия вода на малки порции-изворна-балканска.
Идеята ми е да направя каскадното-пет през пет. Нямам никакъв апетит,не е както при другите гладувания,като изпиеш един сок и да ти се иска да изядеш света. :essen: tooth
Искам да проверя,дали се изкореняват корените на психическите блокажи,както е описано.
Ще пиша пак как се чувствам при възтановяването.
Малко снимки от прекрасния Равногор-хотел Борика-условия повече от прекрасни!





Защо да няма как?

Благодаря :-)  :thankyou:.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Сухо гладуване
« Отговор #443 -: 22-02-2015, 11:17:57 »

тия хора отдавна не пишат вече в темите, човек!    ;D
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #444 -: 22-02-2015, 17:48:18 »

тия хора отдавна не пишат вече в темите, човек!    ;D

Да, но написаното има шанс да си остане, както и болестите които имат и ако при тях са изчезнали при други може да се се появили.
Миналото и бъдещето са само част от голямата илюзия която изживяваме на тая планета и която в хиндуизма се нарича Мая ;-).

Живи и здрави :-).
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #445 -: 22-02-2015, 18:33:10 »

Благодаря,ще прочета дневника.На 36 години съм и съм фризьор.Това вероятно също оказва влияние,макар че не съм отпуснат,напротив с прилично атлетично телосложение съм.Вегетарианец съм от 20 години и повече от 60% от храната ми е в суров вид.Надявам се гладуването да помогне за гръбнака ,че с тези болки са страшно неприятни,особено докато работя.

Здрасти, още ли те боли гръбнака?

Живи и здрави :-).
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #446 -: 24-02-2015, 15:00:21 »

Здравейте :-).

Искам да споделя, че след четири и половина дни сухо стана така, че котката ми дойде да ме лекува.
От начало много се зарадвах, но после (след едно-часово лечение) почнах да се замислям тъй като почна да ми става студено при същата температура и то най вече на ръцете и рамената тъй като те не са покрити с юргана.

Та логично погледнато тя ми е изкарала огъня от краката и сега трябва да го създавам наново.

Какво мислите по въпроса?

Благодаря и живи и здрави :-).
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #447 -: 24-02-2015, 16:39:26 »

На края на петия ден почнаха да ми се белят устните ...
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #448 -: 24-02-2015, 17:22:55 »

Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #449 -: 25-02-2015, 00:27:21 »

Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.

Се чувствам много добре, малко отпаднал, но от друга страна много бодър, лек и с по малко болки в ставите и гръбнака.

Особено впечатление ми направи, че усещам енергиите на хората в големия град особено лошите такива.

Живи и здрави :-).
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #451 -: 25-02-2015, 17:54:10 »

Се чувствам много добре, малко отпаднал, но от друга страна много бодър, лек и с по малко болки в ставите и гръбнака.

Свързан , желая ти успех :).
Седем дни е сериозен период за самостоятелно провеждане на сухо гладуване.
Предполагам си добре запознат с този вид гладуване. :)
« Последна редакция: 25-02-2015, 18:25:22 от Ros »
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #452 -: 25-02-2015, 22:21:21 »

Се чувствам много добре, малко отпаднал, но от друга страна много бодър, лек и с по малко болки в ставите и гръбнака.

Свързан , желая ти успех :).
Седем дни е сериозен период за самостоятелно провеждане на сухо гладуване.
Предполагам си добре запознат с този вид гладуване. :)

Благодаря за подкрепата Ros :).

Правил съм яки пости, но отдавна и по други причини.
Тази ми дойде ОТГОРЕ и за това и имам пълно доверие.
Жената и приятелите ми напяват по цял ден да спра, че било вредно и щял съм да умра или поне да ми се повредят бъбреците, но аз знам, че душата е тая която води хорото :-).

ПП Почти ми изчезнаха разширените вени :-).

 :Content_14: :thankyou: :pensif_29:
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #453 -: 26-02-2015, 11:57:27 »

Здравейте :-).

Започнах на 29ти на обяд и завършвам на 01/МАР/2015 със запо
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #454 -: 26-02-2015, 12:03:42 »

Здравеите :-).

Като говоря ми изсъха много устата и вкуса ми е много гнусен и кисел ...
Често се будя през нощта и после не мога да заспивам лесно.
Много ми е леко физически.
Разсеян съм и енергиите отвън са много слаби.
Почват по малко да ми се привдат напитки и храни ;-).
Само лошите ме удрят много лесно, но и много лесно ги разкарвам.
Отгоре не дават много или ми дават, но не мога да ги дръпна.
И заземяването е трудно.
Пранаяма не върви лесно, мудра правя както винаги почти постоянно, но енергията не я усещам толкова силно.

Живи и здрави :-).
Активен

Свързан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
    • Свързан лечител.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #455 -: 26-02-2015, 20:02:49 »

Снощи след дълги разговори с гости се изморих и устата ми изсъхна прекалено много.
Вечерта Кожа (голямата ми котка) дойде пак да ме лекува въпреки, че това случва изключително рядко (да речем веднъж на месец и половина), но аз не и разреших за да не ми отнеме огъня.

Преди няколко дни пак ме лекува и веднага след това ми стана много студено докато сега ми е прекалено топло според температурата на която съм свикнал.

Живи и здрави :-).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #456 -: 26-02-2015, 23:00:37 »

СВързан , в другата тема ти бях писал нещо, прегледай го ако обичаш
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4421.msg74449#msg74449
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tania_si

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Сухо гладуване
« Отговор #457 -: 27-05-2015, 16:40:58 »

Здравейте, вчера правих сухо гладуване за 1 ден и днес се захранвам както винаги по един и същи начин - сутринта пих вода (даже още снощи защото ми прилоша), след това вода с малко хим.сол и лимон, после зелен чай с мед, след час сок от морков, ябълка и селъри с чия, на обяд изядох една зелена салата със зелен  лук и чесън (с по 1 л. конопено семе и смляно ленено) и към последните хапки усетих ужасна болка в хранопровода в областта на гръдната кост, сякаш ще се пръсне, реших, че е от храната и спрях да ям. Но през деня отново отвреме на време усещам същата болка не толкова силна - това никога не ми се е случвало и не мога да разбера какво е. Искам и да кажа, че пия и ЦДС от 8 дни, с малка пауза в деня на сухото гладуване. Не правя сух глад за 1 път винаги съм се захранвала така (салатите са различни разбира се според сезона), но такова нещо не съм усещала, усетих и някакви киселини за известно време. Чудя се къде сбърках и дали е от хранопровода проблема или някакъв нервен спазъм в гръдната кост. Ако някой има идея моля да сподели, ще бъда много благодарна. ЦДС е различната съставка, не знам дали е възможно това по тази причина. Благодаря ви!
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Сухо гладуване
« Отговор #458 -: 28-05-2015, 18:00:49 »

Здравейте, вчера правих сухо гладуване за 1 ден и днес се захранвам както винаги по един и същи начин - сутринта пих вода (даже още снощи защото ми прилоша), след това вода с малко хим.сол и лимон, после зелен чай с мед, след час сок от морков, ябълка и селъри с чия, на обяд изядох една зелена салата със зелен  лук и чесън (с по 1 л. конопено семе и смляно ленено) и към последните хапки усетих ужасна болка в хранопровода в областта на гръдната кост, сякаш ще се пръсне, реших, че е от храната и спрях да ям. Но през деня отново отвреме на време усещам същата болка не толкова силна - това никога не ми се е случвало и не мога да разбера какво е. Искам и да кажа, че пия и ЦДС от 8 дни, с малка пауза в деня на сухото гладуване. Не правя сух глад за 1 път винаги съм се захранвала така (салатите са различни разбира се според сезона), но такова нещо не съм усещала, усетих и някакви киселини за известно време. Чудя се къде сбърках и дали е от хранопровода проблема или някакъв нервен спазъм в гръдната кост. Ако някой има идея моля да сподели, ще бъда много благодарна. ЦДС е различната съставка, не знам дали е възможно това по тази причина. Благодаря ви!

А защо пиеш ЦДС?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #459 -: 28-05-2015, 23:02:27 »

... Чудя се къде сбърках и дали е от хранопровода проблема или някакъв нервен спазъм в гръдната кост. Ако някой има идея моля да сподели, ще бъда много благодарна.
Вероятно:
1. Сухо.
2. Малко дъвчене на зелена преторена храна.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.316 секунди с 22 запитвания.