Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сухо гладуване  (Прочетена 280514 пъти)

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #400 -: 04-08-2014, 16:23:47 »

Ако гладувнето е 7 дневно, Пол Брег твърди, че може на 8 мия ден да се хапне със салатата и препечен до изсушаване пълнозърнест хляб. И въвежда плодовете след зеленчуците и хляба. С мъж ми се захранваме вече 10 тина пъти така и никога сме нямали никакъв проблем. Плодовете са всъщност много силна енергетично храна, имат фруктоза и това е по-трудно за преработка от организма отколкото зеленчуците и дори изсушения пълнозърнест хляб, всъщност  :)
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Сухо гладуване
« Отговор #401 -: 04-08-2014, 23:58:23 »

Лир съгласен съм с теб но преди плода е хубаво със сокчета разредени с малко вода да не са толков концентрирани ,дали са плодови или зеленчукови е без значение.....Постепенно и бавно за което повече хора се провалят в захранването, а имено там е магията.....
Активен

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Сухо гладуване
« Отговор #402 -: 08-08-2014, 15:32:27 »

Лир съгласен съм с теб но преди плода е хубаво със сокчета разредени с малко вода да не са толков концентрирани ,дали са плодови или зеленчукови е без значение.....Постепенно и бавно за което повече хора се провалят в захранването, а имено там е магията.....
Говорех пронципно за захранването, заради това, че Чери подозира плодовете като виновници в нейното си захранване. Имах предвид, че моето захранване се състои предимно от плодове, без да съм споменала под каква форма, към средата на захранването прибавям зеленчуци и едва в края/последния ден мазнини под формата на ядки или авокадо.
 
А иначе конкретно:
-Първия ми ден след сух пост се състои по-скоро не в захранване, а в запиване понеже апетит напълно отсъства и не бързам да се втурна в хранене. Пия вода през по-голямата част от времето на първия ден и едва в късния следобед/привечер изпивам силно разреден сок от цитруси, като бавно го дъвча.
-На другия ден пак си започвам с вода, вече по-рано разредения сок и по-късно през деня изпивам водата, в която съм накиснала сушена слива. Няколко минути след това и изяждам сливата.
-От третия ден вече освен водата и разредения цитрусов сок прибавям и малки порции плодове за обяд и вечеря.
-Четвърти ден сщото като количествата леко се увеличават.
-През петия ден вкарвам челенчуци.
-Шести ден същото като пети с леко увеличени дози.
-И седми ден аналогично, но в салатата за вечеря прибавям и мазнините, които вече споменах.
Захранвам максимум седем дни, като това са дни на захранване след седем или повече дневно гладуване. За по-кратките гладувания използвам принципа, че броя на дните на захранване се равнява на броя на дните глад, НО принципа за плавност и постепенност си стои независимо от продължителността на периода.
« Последна редакция: 08-08-2014, 15:42:37 от ЛиР »
Активен

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Сухо гладуване
« Отговор #403 -: 08-08-2014, 15:33:39 »

 :essen: :Cherries :pensif_29:
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Сухо гладуване
« Отговор #404 -: 08-08-2014, 20:20:49 »

Лир  :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

G. Kostov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Сухо гладуване
« Отговор #405 -: 13-08-2014, 20:33:34 »

Има ли логика да не се усвоява метаболитната вода?! Та тя е в пъти по-качествена от изворната вода.
Активен

G. Kostov

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Сухо гладуване
« Отговор #406 -: 13-08-2014, 22:01:45 »

Брег и Шелтън до колкото знам, не са изследвали сухото гладуване и по отношение на захранването след сухо гладуване има логика в препоръките на руснаците.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Сухо гладуване
« Отговор #407 -: 15-08-2014, 09:00:53 »

Противопаразитен вариант, забелязан в руския форум за лечебно гладуване.

Sasa , аз знам добре, че паразитите излизат на 5-ия ден от сухото гладуване. Лично го преживях. Даже се наложи да направя клизма заради силният сърбеж в задния проход. Излизаха и умрели и живи. Толкова масово излизане на паразити не съм наблюдавала нито преди това , нито след това. Та така..

Sasa, я точно знгаю, что паразиты выходят на пятый день сухого голодания. У меня такое было. Даже пришлось применить клизму из-за сильнейшего зуда в заднем проходе.
Выходили и погибшие, и живые. Такого сильного массового выхода ни до, ни после не наблюдала.
Так что вот так.

http://golodanie.su/forum/showthread.php?t=8343    пост №7
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

MIKAELA

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #408 -: 16-08-2014, 09:16:16 »

Здравейте!
Наскоро открих този форум и почерпих доста от изписаното. Имам малък опит в гладуването, който за съжаление, все още не е дал конкретни резултати относно здравословното ми състояние. Правила съм едно тридневно водно, след това седемдневно водно и преди около седмица два дни и половина сухо. Опитвам се, също така, да гладувам всяка седмица по 36 часа. Имам проблеми със стомаха (каскаден стомах, ГЕРБ, гастрит, който не ме боли и ужасни киселини; Не на последно място себореен дерматит по скалпа).
За мен гладуването би било търпимо, ако по време на него нямах толкова много киселини. През цялото седемдневно гладуване се появяваха и просто полудявах от тях... Сухото е малко по-търпимо, киселините не са толкова много.
Някой имал ли е такъв проблем и според вас, дали гладуването би ми помогнало да го реша?
Активен

МОНА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Сухо гладуване
« Отговор #409 -: 16-08-2014, 17:33:55 »

Днес е шестият ми ден от заплануваното 11 дневно сухо хранене. Добре се чувствам на моменти, в други огънят е като вулкан - а да изригне, но стигнели до главата и се връща надолу. До преди този пост максималният брой дни сухи дни ми беше 4. Малко лудо се впуснах в тези 11, но така го почувствах, така се настроих.
Първата ми криза мина поносимо - леко главоболие, раздразнение, отпадналост.
За тези 6 дни си имам нова, розова, бебешка кожа  :Content_4 - emotloader: Така и се радвам, не мога да се нагледам на ръцете си (имам дерматит на пръстите на ръцете). Следващата болежка, която ме притеснява е заглъхване на дясното ухо. В началото на май бях с остър отит на дясното ухо, 10 дни погостувах в Пирогов, където за 6 дни два пъти ми пукаха тъпанчевата мембрана и ме тъпкаха с венозни антибиотици, лвкарства против световъртеж... Та настоящето заглъхване го отдавам на факта, че ухото не е доизлекувано и личният ми лекар е взел нещата в свои ръце.
Постът ми е частичен сух. Трудно ми е да не облея лицето и да не изжабуря устата си, чийто дъх едва изтърпявам. Имам си нова любов - студената вода. Тя била истинска благодат за вътрешните пожари. Гаси от раз.

Имам въпроси. Има ли някой във форума със стаж в сухия глад от 11 дни? Имате ли информация при сух глад над 11 дни кога настъпват следващите ацидозни кризи?
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Сухо гладуване
« Отговор #410 -: 16-08-2014, 18:19:13 »

Днес е шестият ми ден от заплануваното 11 дневно сухо хранене. Добре се чувствам на моменти, в други огънят е като вулкан - а да изригне, но стигнели до главата и се връща надолу. До преди този пост максималният брой дни сухи дни ми беше 4. Малко лудо се впуснах в тези 11, но така го почувствах, така се настроих.
Първата ми криза мина поносимо - леко главоболие, раздразнение, отпадналост.
За тези 6 дни си имам нова, розова, бебешка кожа  :Content_4 - emotloader: Така и се радвам, не мога да се нагледам на ръцете си (имам дерматит на пръстите на ръцете). Следващата болежка, която ме притеснява е заглъхване на дясното ухо. В началото на май бях с остър отит на дясното ухо, 10 дни погостувах в Пирогов, където за 6 дни два пъти ми пукаха тъпанчевата мембрана и ме тъпкаха с венозни антибиотици, лвкарства против световъртеж... Та настоящето заглъхване го отдавам на факта, че ухото не е доизлекувано и личният ми лекар е взел нещата в свои ръце.
Постът ми е частичен сух. Трудно ми е да не облея лицето и да не изжабуря устата си, чийто дъх едва изтърпявам. Имам си нова любов - студената вода. Тя била истинска благодат за вътрешните пожари. Гаси от раз.

Имам въпроси. Има ли някой във форума със стаж в сухия глад от 11 дни? Имате ли информация при сух глад над 11 дни кога настъпват следващите ацидозни кризи?

Здравей :)  ...любовта към студената вода наистина става доста силна с времето, все по-примамливо ти изглежда да си напълниш ваната с лед  tooth   
Мисля, че Марулка беше гладувала 11 дни, по едно време често гладуваше.
Активен

МОНА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Сухо гладуване
« Отговор #411 -: 16-08-2014, 22:07:25 »

Здравей Smiley  ...любовта към студената вода наистина става доста силна с времето, все по-примамливо ти изглежда да си напълниш ваната с лед  ухилен   
Мисля, че Марулка беше гладувала 11 дни, по едно време често гладуваше.


Благодаря, zzaska!
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Сухо гладуване
« Отговор #412 -: 16-08-2014, 23:30:03 »

Мона, ама ти без да пиеш никаква вода ли ще караш тия 11 дни?   :surpris_22:
ако нямаш голям опит в тия неща, да не би да прекалиш?   :surpris_23:

айде, до пет дни без вода, как да е, ама повече и в тия жеги   :surpris_23:
Активен

МОНА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Сухо гладуване
« Отговор #413 -: 16-08-2014, 23:47:27 »

Мона, ама ти без да пиеш никаква вода ли ще караш тия 11 дни?   :surpris_22:
ако нямаш голям опит в тия неща, да не би да прекалиш?   :surpris_23:

айде, до пет дни без вода, как да е, ама повече и в тия жеги   :surpris_23:

Да,  искрена, 11 дни на сухо.
Смятам, че психическата подготовка е по-важна от физическата. Скачам директно от 4 дни сухо на 11. В началото мислех да направя каскадата по Филонов, но после промених решението си. И ето ме вече в ден 7 :).
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Сухо гладуване
« Отговор #414 -: 17-08-2014, 07:26:54 »

А каква ти е целта предприемайки такова гладуване?
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Сухо гладуване
« Отговор #415 -: 17-08-2014, 09:17:50 »

МОНА, доста си смела в сухото гладуване .  :)

За тези 6 дни си имам нова, розова, бебешка кожа  :Content_4 - emotloader: Така и се радвам, не мога да се нагледам на ръцете си (имам дерматит на пръстите на ръцете).

Доколкото знам, кожните проблеми изискват доста време и упоритост.Много добре, че си намерила начин за справяне .  :)
Дано положителният резултат бъде траен!


MIKAELA

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Сухо гладуване
« Отговор #416 -: 17-08-2014, 09:34:26 »

Бате Бино, опитах се на два пъти да ти напиша съобщение, но в изходящата кутия не намирам копие. Ти получаваш ли го?
Активен

МОНА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Сухо гладуване
« Отговор #417 -: 17-08-2014, 13:24:16 »

А каква ти е целта предприемайки такова гладуване?

Целта е да избегна скалпела. Откриха ми полип на цервикалния канал и изказаха мнение, че това е евентуалната причина да не мога да зечена. Предложиха да го махнат оперативно, но отказах. Знам, че и сама мога да се справя. Това е причнина номер 1. Причини 2 и 3 са както следва: прочистване на организма и успокояване на дерматита. В основни линии е това. :)
Активен

МОНА

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Сухо гладуване
« Отговор #418 -: 17-08-2014, 13:27:58 »

МОНА, доста си смела в сухото гладуване .  :)

За тези 6 дни си имам нова, розова, бебешка кожа  :Content_4 - emotloader: Така и се радвам, не мога да се нагледам на ръцете си (имам дерматит на пръстите на ръцете).

Доколкото знам, кожните проблеми изискват доста време и упоритост.Много добре, че си намерила начин за справяне .  :)
Дано положителният резултат бъде траен!

Ros, права си, че се иска време и търпеливост, но това е начинът, който намерих за най-ефикасен. И има чудесен резултат. Надявам се след всяко сухо гладуване, проблемът постепенно да отшумява.
За трети път след сух глад кожата розовее :)  :heart_2:



Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Сухо гладуване
« Отговор #419 -: 17-08-2014, 14:23:05 »

Здравейте!
Наскоро открих този форум и почерпих доста от изписаното. Имам малък опит в гладуването, който за съжаление, все още не е дал конкретни резултати относно здравословното ми състояние. Правила съм едно тридневно водно, след това седемдневно водно и преди около седмица два дни и половина сухо. Опитвам се, също така, да гладувам всяка седмица по 36 часа. Имам проблеми със стомаха (каскаден стомах, ГЕРБ, гастрит, който не ме боли и ужасни киселини; Не на последно място себореен дерматит по скалпа).
За мен гладуването би било търпимо, ако по време на него нямах толкова много киселини. През цялото седемдневно гладуване се появяваха и просто полудявах от тях... Сухото е малко по-търпимо, киселините не са толкова много.
Някой имал ли е такъв проблем и според вас, дали гладуването би ми помогнало да го реша?

Привет Мика, аз съм на водно гладуване поради същите причини, които и ти имаш... 80% от тях.
За сега нямам кисилини, но преди гладуването бях предимно на алкални храни, като избягвах да ям вечер.
Малко ме притесни прочетеното от теб, защото много хора тук твърдят, че са оправили проблеми, сходни на нашите, само с глад .. а при теб нещо не се получава.
Как си правиш захранванията след гладуване?
Какви храни приемаш?
Активен
Stay Hungry Stay Foolish
 

Страницата е създадена за 0.185 секунди с 22 запитвания.