Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161710 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #260 -: 26-07-2009, 11:39:37 »

(по статията на Петко)  Работата е сериозна ,дами и господа, започва се ...


PS.  Тъкмо видях ,че гласуването по снимката ми е завършило. :) 
( вероятно и адреналинът на гласувалите е вече в нормални граници :)   )
Резултатите могат да се тълкуват по няколко направления.  Но аз си избрах първото, което ми дойде наум.  ;)   
  Възприемам резултата като комплимент, за който сърдечно благодаря !
« Последна редакция: 26-07-2009, 11:53:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #261 -: 26-07-2009, 17:04:14 »

Петко,аз точно тази статия съм я чела......и направо ченето ми падна като видях за какво става дума :o
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #262 -: 26-07-2009, 19:26:38 »

Смятай...ще настроят народа против нас...ще минаваме в нелегалност май ;D :D ;D
И за да ни изследват дали не сме болни, ще ни посрещат с парченце сиренце и хапка кюфте :D :D :D Ако ги хапнеш с удоволствие - минаваш теста. Здрав си значи! Ако пък ли не - 'командировка' в местния психодиспансер, да 'размислиш' на спокойствие :D :D :D :D :D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #263 -: 26-07-2009, 21:27:47 »

Пускам поста и тук, че има връзка.

Някой тук във форума беше попитал ,нямало ли доктори между нас,че да дават съвети ..  ???

Ами ето какво им е мнението , след нас, извън нас....,ще продължаваме ли да ги търсим ? Smiley

     Доц. Байкова, специалист по хранене и диатетика

През последните десет години разделното хранене се радваше на особена популярност и у нас. Много хора минаха на този режим, за да отслабнат или да пречистят организма си. “Въпреки че при някои от тях той дава ефект, не съществуват научни доказателства за трайно понижаване на теглото или за дезинтоксикация на организма“, уточнява доц. Байкова, специалист по хранене и диететика. Точно обратното - редица клинични проучвания доказаха, че намаляването на мазнините при лица, практикуващи разделно хранене, не е по-ефективно от това при хората, които си хапват от всичко по малко.
................Според диетолозите обаче този режим може да се прилага за не повече от една до две седмици.

     Има особено важни хранителни вещества, които е задължително да се приемат регулярно. Такива са азотът, незаменимите аминокиселини, магнезият, цинкът, калият, фосфорът и т.н. Те са включени във всички обменни процеси - организмът няма натрупани резерви. Плодовете са особено бедни на всички тези вещества и затова продължителната диета само на плодове е много вредна за организма.


Идеалният хранителен режим е да похапваме от всичко, но в разумни количества. Неправилно провежданите диети водят до сериозни здравословни проблеми, твърди доц. Донка Байкова от медицинския център “Марковс“


Едно продължително едностранно хранене, наблюдавано при орторексията, след първоначалната еуфоричност и приповдигнатост води до една по-лесна уморяемост, мисловният процес става по-бавен, по-непластичен. Идват и телесните усложнения, сред които анемии, авитаминози, нарушава се абсорбцията на минералите и микроелементите от организма. Гладуващите или спазващите някаква диета могат да ги взимат като добавка, но усвояването им е нарушено. В Щатите се вдигна много голям шум около смъртта на една млада жена следствие на здравословно хранене.[/b]

( Има си хас да вземе да се вдигне шум заради някой от 150 000 души ,умиращи средно всяка година от страничните реакции на лекарствата-правилно предписани и превилно приемани !  /  официални данни за САЩ./ )

Отървала се от орторексията, тя се връща към нормалното хранене, но уврежданията на сърдечно-съдовата й система са толкова трайни, че умира от сърдечна недостатъчност.

 А в общества и култури, където изхранването е проблемно, на мода е закръглената фигура – символ на здраве. Има запазен и до днес поздрав в Индия, който гласи: “Днес изглеждаш дебел и свеж” и е най-големият комплимент.
« Последна редакция: 26-07-2009, 21:30:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #264 -: 26-07-2009, 22:44:27 »

:-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #265 -: 27-07-2009, 17:54:05 »

Тази Байкова ваобще не мога да я понасям. Толкова често я дават по разни предавания и ръси един тон глупости. Не знам защо е толкова популярна. Първо на нищо не прилича и второ нейните методи са за чудо и приказ. Нямам думи да си изкажа възмущението от тази псевдо докторка. И ваобще медицината в България е толкова закостеняла всички доктори са коне с капаци, които си знаят само конвенционалната медицина и ваобще не признават нищо алтернативно. Не седнат малко да попрочетат ами само говорят глупости наляво и надясно. :(
« Последна редакция: 27-07-2009, 18:08:23 от desi82 »
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #266 -: 27-07-2009, 19:56:29 »

Деси, абсолютно на същото мнение съм!!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #267 -: 28-07-2009, 15:33:23 »

Аз преди време изказах мнението си за тази Байкова и такива като нея.Днес даваха "п-р"Мермерски,заедно със сина си,които продължаваха да ръсят глупости на поразия.Колко било полезно млякото и как,ако човек спре да яде животински продукти,"ще се разболее на повече от 1 ниво"!!!Горещо го препоръчваха при остеопороза(след като е абсолютно доказано,че то е 1 от причините за нея)Аз се чудя кога ще дойде времето когато,ще им бъде търсена наказателна отговорност на такива.Колко ли хора са си отишли заради тях?!!
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #268 -: 28-07-2009, 18:49:13 »

Ех, да им се не види.... И все по ТВ-то ръсят глупости - основният информационен източник на 90% от населението. На ТВ-то безрезервно се вярва. Появи ли се "начетен" доктор там, иди убеждавай, че говори глупости.

Между другото, имам си един доктор вкъщи и е страшна работа. Със сестра ми оправия няма. За нея аз нищо не знам и източниците ми на инфо са смехотворни. Тя чете разни тухли и си мисли, че там е истината. Иди я убеди, че си губи времето - няма как да стане.

Обаче за месото дойде най-накрая на мойто!! Много съм щастлива, защото баща ми има диабет и колко сме спорили, аз едно му говоря, тя ми се разкрещи и съвсем друго му говори. Побъркахме го човека. Сега му вика  - Ааа, месо не! Тя самата го е спряла, което направо ме изуми!!!
Та, дано и на нашите така просветени и начетени професори и доктори, дето се изтъпанчват на ТВ-то да им дойде акъла най-после.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #269 -: 31-07-2009, 11:49:56 »

Ама Радулке, те фактите са едни, интерпретацията им е различна.. Преди време ходих на нещо като лекция за или против ваксините, и жената това каза- ние четем едни и същи учебници, просто повечето бъдещи лекари следват общоприетата линия на прочит, а аз от същите източници вадя информация колко вредни са ваксините!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #270 -: 31-07-2009, 13:44:19 »

За ваксините има цяла книга,пълна с ужасии,  прави се връзка даже и с престъпността. Лошо, че е на английски.  Но Анджи ,на тая лекция едва ли са били отчетени всички За и ПРОТИВ . Новите факти ги няма по учебниците , това е малко еретична литература и информацията е кът. Същото е и с паразитите. На български информацията е оскъдна. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #271 -: 31-07-2009, 19:37:33 »

Бате Бино, лекцията беше повече от изчерпателна. Не беше в България, а в Словения, тук хората се вълнуват все повече от тези неща. Жената предстви 8 години свой собствен труд и изследвания, мина през всички детски болести, и каза какви болести са минали нейните деца, и са си оздравели без да са били вакцинирани някога от каквото и да било. Затова казах че източника е един и същ- тя жената е анализирала съвсем същата литература. Понеже се занимавам с наука, макар че не точна, мисля че имам представа колко едностранни могат да бъдат изследванията и как могат да са направенаи много "не-научно", за да отговорят на нагласите. Заглавието на лекцията всъщност не беше за и против, но беше зададено така, че да предизвика интереса на публиката. Аз останах за първите 3 часа (през които жената обясни гореспоменатите неща, и обясни по-просто как функционира инунната система и защо ваксините не само не помагат но и пречат), след това продължиха с правните аспекти на проблема как да избегнем ваксинацията и последиците от това, от типа приемане на децата в градина и училище. Книги за истината за ваксините има вече повече, там препоръчаха една-две. Аз се каня да преведа (или да навия баща ми да преведе) поне две книги- едната се казва " How to raise a healthy child despite of your doctor". Ако познавате издателство, което би било заинтересувано- обаждайте се ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #272 -: 31-07-2009, 21:25:24 »

Браво на докторката ,Анджи, както ми обясняваш , сигурен съм ,че е била в час.
И аз бих отишъл, ама да не е чак до Словения ,колкото и да харесвам тази страна. :)   ( На какъв приказен къмпинг съм бил там, нямаш си идея)
 Разбира се ,че ваксинациите спъват естествения имунен отговор на организма , който преодолявайки поредната болест в детските години  , всъщност го тренира за предстоящите в зрелостта .   А резултатът понякога е доста плачевен, това могат да потвърдят родителите на детето ,което живее в блока на моя приятел - след ваксинация се парализирва и сега живее в инвалидна количка.  Някой може да пробва да убеди родителите му колко са полезни ваксинациите :)

Интересно ми е какво е казала докторката за начини на заобикалянето им.
Аз знам само за един - да се включи формално в някаква религиозна общност, която е против тези неща и да не могат да го пипат, че отиват в "дискримминация на религиозна основа " ..:)    Друго ако има , сподели , Анджи, важно е.

 Ти в Словения ли си по принцип сега ? Тарикат си ти, избрала си  може би най-добрия   вариант :)

А тази книжка на д-р Менделсон аз също я имам в оригинал ( на английски)
Но преди да се засилите да превеждате, информирайте се дали някой вече не е в процес на издаването й ,защото другата му също много ценна книга -
" Признанията на един медицински еретик" вече я издадоха на български.
Според мен е въпрос на време. Ето полека -лека ги издават всичките по-значими - И Хилда Кларк ,и Олга Елисеева, и Болотов, и Менделсон и Шелтън, .. Очаквам с нетърпение да издадат още няколко значими личности  - Неумивакин, Надежда Семенова ,Углов,  Кацузо Ниши ,  Вернадцки.    
« Последна редакция: 31-07-2009, 21:36:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #273 -: 31-07-2009, 23:19:29 »

Ох леле, бате Бино, едно е да знаеш каква е статистиката, друго е да видиш..както в твоя случай със съседското детенце... По същество на въпроса не мога да отговоря, защото трябваше да тръгна преди да започне правната част на лекцията. Жената спомена някои неща, но аз все пак не съм съвсем на ти със словенския. Съседката ми и двете си деца не ги е ваксинирала, и голямата ходи на детска градина- някаква алтернативна. Знам че тук имат такива, и приемат деца без ваксинация.  Децата мисля че при педиатър не са и стъпвали.  С приятели в България съм говорила на тази тема, общо взето подразбрах че частните градини и училища е по-вероятно да приемат не-ваксинирано дете. Аз все си мисля, че могат да се намерят я свестни педиатри, я подкупни... Но определено трябва да има алармираност сред родителите и съпротива, организации, подписки и т.н. На сайта една майка сподели че детето го захранва по принципите на суровоядството и че не е ваксинирано, мисля че в "захранване на бебе"..може нея да питаш..на мен още не ми е опрял ножа до кокала, дето се вика, но полека лека и аз се опитвам да се ориентирам.
За книгите- благодаря за информацията! Признавам си, че скоро не съм се заглеждала по нашия книжен пазар.
А за Словения-  основно тук пребивавам, макар че през месец и нещо съм си в България, или някъде другаде.. Даже другата седмица мисля да си дойда, ако сколасам, за въпросната Беглика ;) Ако не сколасам, може да идем на къмпинга, който ти ще препоръчаш;)
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #274 -: 01-08-2009, 00:15:10 »

здравейте бате Бино и Анджи,
книгите на д-р Менделсон се издават от Хомео Хелп - Признанията на един лекар еретик е издадена вече, другата в момента се превежда, доколкото зная.

Анджи и на мен ми е интересна правната страна с избягването на ваксините, жалко че нямаш инфо. Аз за съжаление доста късно спрях ваксините на моята дъщеря /само две избегнати за сега/, но тя е на три и това ще продължи да ме притеснява. Как излязох от положението да имам имунизационен картон и детето ми да ходи на държавна градина не ми се иска да разказвам, че не е много почтенно. Никого не съм подкупила все пак, просто се възползвах от лекарско безхаберие. Но да видим как ще се справим за напред.

За съжаление има доста деца пострадали от тъпата жива полиомиелитна ваксина. Хубавото е, че доста майки вече имат информация и вземат правилното решение за децата си, но трябва да ви кажа че решението е доста тежко. Аз самата много дълго мислих, рових се и четях...трябваше да се преборя и с един куп добронамерени роднини, тръгнали да вразумяват щурата майка.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #275 -: 01-08-2009, 02:05:39 »

На сайта една майка сподели че детето го захранва по принципите на суровоядството и че не е ваксинирано, мисля че в "захранване на бебе"..може нея да питаш..
Аз бях това.  ;)  :)
Синът ми не е ваксиниран с нищо. Ние обаче живеем в Канада, него тук родих. Ако си бяхме в родината, щях да направя всичко възможно и пак щях да откажа ваксините. На дъщеря ми наблъсках всички ваксини, които се слагат до 2 годишна възраст в България поради незнание. Тук не съм я имунизирала и нямам намерение.
В България по закон могат да откажат само в ясла да приемат неваксинирано дете. В градина и училище- нямат право.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #276 -: 01-08-2009, 12:17:03 »

Вери, аз си мислех че точно в Канада няма да е лесно да заобиколиш и да не си ваксинираш детето. Щото нали е близо до Щатите, а там ваксинационния им календар е такъв, че чпвек може направо да се чуди как има оцелелил деца..А това което казваш за България- ми че то е супер така! Все ще се намери коя баба да гледа детето докато стане за детска :) Струва ми се че правния проблем почти отпада в такъв случай... Аз и да имах инфо, то щеше да касае Словения, а не България...
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #277 -: 01-08-2009, 16:25:08 »

Тук за цяла Канада ваксините не са задължителни. Майки от другите провинции, ние сме в Квебек/Монреал, твърдят, че при тях е като в Щатите. Аз много много не го вярвам това. Мисля си, че не са информирани и не са от родителите, които не искат да слагат ваксини. Просто някой се възползва от страха им. Та аз до този момент, вече 2 години, не съм имала проблеми в градината на дъщеря ми. "Трябваше" да сложим тукашни ваксини, но не сме. Тя смени 3 градини. Само в едната трябваше да попълня нещо като имунизационен статус, но никой не ме е питал защо еди какво си липсва. Записахме я в училище, искаха ваксинационен паспорт тукашен. Казахме, че нямаме и толкова. Дадохме само един лист от България, в който пише какво е сложено там. Сега на есен ще видим дали някой нещо ще каже, но не вярвам. Нямат право. А и до момента си мълчат.
Педиатърката на сина ми в началото се опита да ни сплаши как рискуваме. Но като видя, че не обръщаме особено внимание на думите й, се отказа да ни агитира. На всяка консултация пита: Ваксини? / не ги слага тя, ходим в една клиника /, ние казваме: Не, знаете. И така.
За Щатите аз лично вече се обърквам. Аз знам, че не са задължителни ваксините. Хора, които са там, друго казват. Май май пропагандата там е яростна, а сплашването качествено.
Ето я темата относно ваксините в България:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=409075.0

Почти всички, които пишат там, са против ваксините.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #278 -: 01-08-2009, 22:34:08 »

Вери , те канадците ,като чуят за българи ,сигурно и на тях лошо им става и вероятно затова  сте нямали проблеми .. :))    Все едно в Бг да дойдат талибани :)       Аз внимателно съм следил реакциите на европейците ,когато им кажа точно откъде съм. :)   Ама Канада може и да е друго,знам ли :)   
 Иначе те поздравявам за позицията !
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #279 -: 01-08-2009, 23:38:44 »

Да ти кажа тук имам повече контакти с емигранти от различни страни отколкото с местни. Педиатърката е румънка; тази, която ми след бременността е латиноамериканка; тази, която беше на раждането- рускиня. И така...:) Дъщеря ми е в градина, където директорката и възпитателките са главно рускоговорящи. Е, в училище са местни.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.137 секунди с 27 запитвания.