Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161544 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #380 -: 03-10-2009, 17:41:06 »

Има и хубави и лоши промени - хубави сгради, по-чисти паркове, градинки, подновени фасади, повече блясък, изцяло преасфалтирани улици(поне в центъра е така), гадни задръствания...това за Пловдив се отнася...за другите градове не мога да кажа...хората са понатежали...гледам сега модно е голо коремче, но с пусната паласка от него :Content_14: преобладават мъже по-широки в талията, отколкото в раменете :Content_4 - emotloader: ...
Вери, с две думи цветно ще ти се стори ;D ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #381 -: 03-10-2009, 18:49:31 »

Аха, мерси. :)
По-умерено си се изказал от моето "дебел народ".  ;)
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #382 -: 03-10-2009, 19:03:20 »

Просто тогава времето беше спряло, границите бяха блокирани почти и беше нарушено естественото развитие. Беше като на изолиран остров, с регулирано и уеднаквено мислене. Свидни са ви спомените, защото не сте били потърпевши явно.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #383 -: 03-10-2009, 20:03:26 »

Aaaa, Канат, ти към социализма ли се върна?
Моето семейство беше потърпевшо. И не само, де. Дълго е за разправяне...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #384 -: 05-10-2009, 16:25:33 »

През 1984 ходих на зимен лагер на Пампорово - (10 дни-  храна+спане)  за 8 лв.  Някой ако ми го уреди сега ,ще е добре.. :)    
 Освен това - крадеше се, ама не повече от сега. А пък имаше какво да се краде." Краде ми се ,мили мой .. :)  "
Сега,като почти всичко е откраднато - какво да крадеш?  
Крадеше се , ама пак си спомням касите с кисело мляко и с прясно ,дето си стояха непокътнати ,когато се прибирах от дискотеките по ранни зори. Стоят си пред гастрономите (така се казваха магазините за хр. стоки), никой не ги охранява ,магазинът още затворен,   хората минават покрай тях, но  никой не бара. Освен това ,познавам човек, продавач на платове ,който  за липсващ ЕДИН топ плат при инвентаризацията, влезе ВЕДНАГА в затвора за известно време.  
Разбира се , имаше и лоши страни- не можеше да нахокаш всеки,който си поискаш, не можеше лесно да си педераст - гонеха ги и ги тормозеха здраво, както и да играеш комар - заграждаха ги по градинките , натоварваха ги и ги водеха някъде . Също не можеше лесно да носиш фланелка с надпис, който милиционерите разбират какво означава. Айрън Мейдън, Джудас Мудас ,Веном .. абсурт. Имаше само един по прякор "готеният"  когото не закачаха, защото надписът на якето му "Borussenfront" не им говореше нищо, а това си е екстремистка хулиганска организация в Германия с мото "Кръв, кръв трябва да се лее" ..

Майтапа си е майтап, но сериозно - имаше едно нещо ,което НИКОЙ (от сегашните 40 годишни и нагоре)  не може да отрече - тогава хората имаха надежда .  
Пазя снимка на манифестацията от първи май- 1958 ,(където манифестира дядо ми) . Мога да ви я публикувам да видите ,че 90 % от хората на нея са усмихнати ! (дядо ми най-много)   Можеш да накараш човек да излезе на манифестация, но не можеш да го накараш да се усмихва от сърце .
Колко биха се усмихвали ако това се случеше сега ?  
Верно ,потърпевши имаше, включително и аз - ако не бяха иззели къщата на баба ми навремето, сега щях да имам 4 апартамента в центъра на Варна.И нямаше да карам 19 годишна Ланчия , а поне някой турбиниран осемцилиндров звяр . Нооо въпреки всичко , това е един сериозен индикатор ако се прави сравнение- дали преди е било по-добре или сега.
« Последна редакция: 05-10-2009, 17:15:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #385 -: 05-10-2009, 17:11:16 »

дали преди е било по-добре или сега.
Мислила съм много по-въпроса. Трудно ми е да кажа.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #386 -: 05-10-2009, 19:54:29 »

Хайде да разведрим малко.Това е любителите на котки и самопочистващи роботи :kisss: :heart_2:

http://www.youtube.com/watch?v=ewdbilSWjaM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=LrHxKvF34mM&NR=1
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #387 -: 18-10-2009, 17:09:56 »

Здравейте !
някои има ли представа какъв е този храст и дали може да се яде.Отдавна ми се иска да пробвам ,ама ме е страх да не е отровно.
благодарhttp://img8.imageshack.us/gal.php?g=dsc00067jq.jpg
« Последна редакция: 18-10-2009, 17:20:48 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #388 -: 18-10-2009, 22:06:37 »

Mariya,това ми прилича на зокум,олеандър.Всички части са силно отровни.Потърси в гугъл.
« Последна редакция: 18-10-2009, 22:10:26 от zigzag »
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #389 -: 18-10-2009, 22:24:46 »

zigzag проверих не е ,това моето е с плодове приличащи на боровинки и листата са широки с блясък ,нещо като с гланц. .Днеска откъснах едно и проверих има и костилка .
« Последна редакция: 18-10-2009, 22:55:40 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #390 -: 19-10-2009, 00:54:54 »

Марийче, аз викам да ги оставим тези храсти за резерва. За когато дойде големия глад.  В Куба по едно време беше дошъл  и официално съобщиха по медиите кои храсти и корени са ядливи и кои отровни,  защото хората се юрнали да изяждат всичко... Така че , когато му дойде времето - ще съобщят.  
 Е ,ако имаш предвид да се подготвим предварително, пак е ценно като идея, съгласен съм. :)   Ще можем по-първи да се ориентираме.
« Последна редакция: 19-10-2009, 00:56:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #392 -: 22-10-2009, 10:54:26 »

 :Content_14: ;D Яко :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #393 -: 22-10-2009, 11:09:52 »

Пияна му работа ;D ;D
Като се сетя,как съм се прибирал на авто-пилот :whistling2 - emotloader: :Content_14:
Активен

Кате

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #394 -: 22-10-2009, 11:20:49 »

на почти всеки му се е случвало  ;D  :Confus_3:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #395 -: 22-10-2009, 12:41:32 »

 :kisss:Ей на тва аз му викам- кат не щеш доброволно- ще стане доброзорно!!! ;D
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #396 -: 22-10-2009, 22:16:10 »

Марийче, аз викам да ги оставим тези храсти за резерва. За когато дойде големия глад.  В Куба по едно време беше дошъл  и официално съобщиха по медиите кои храсти и корени са ядливи и кои отровни,  защото хората се юрнали да изяждат всичко... Така че , когато му дойде времето - ще съобщят.  
 Е ,ако имаш предвид да се подготвим предварително, пак е ценно като идея, съгласен съм. :)   Ще можем по-първи да се ориентираме.
Бате Бино ,отказвам се няма да ги пробвам ,но въртим сукам се и все около тъх се мотам.Глад нема да има скоро споко. ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #397 -: 23-10-2009, 00:04:22 »

Ти недей така уверено, Марийче. Преди две години също никой не вярваше, че ще има такава криза , макар да им казвах.. :)    Сега войните са за петрол, после ще бъдат за вода, вероятно и за храна.. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #398 -: 23-10-2009, 15:21:38 »

Ей ви я новата анкета отгоре, чеда мои.

А,шта подкрепям, праиш реклама на конкуренцията ;D ;D ;D ;D :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Ся за наказание с бате Бино,шсъ снимаме с кожуси  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
хахаххахахахахахахахха,еееееееееееее това вече е нещастие >:(
Кажи на Марулка да пусне анкета да се види има ли желаещи да се случи тази работа с кожусите.
По-скоро с това предложение рискуваш да  си навлечеш гнева на женската част от форума :Content_4 - emotloader:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #399 -: 23-10-2009, 15:30:09 »

Аз вече гласувах: Не искам ги по бански! Между другото и моята снимка като на Бате Бино продължава по монокини. ;D
Активен
 

Страницата е създадена за 0.13 секунди с 26 запитвания.