Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161764 пъти)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #320 -: 26-09-2009, 00:14:50 »

Че е супер. Не съм го изпитала за жалост. Само съм чела и гледала.
и аз така мисля ,решила съм един ден живот и здраве ,когато раждам да е по този начин ,досега знам само в клиниката на Мазнейкови че има ,ако някои знае друго място моля да сподели :surpris_23:.Е има време още не съм забременела. ама се надявам да е скоро



Цитат
Ше ми липсва ли Марулка следващия половин месец??  

Таз не я знам коя е  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
кат си получа картичката ,тогава ще ти званаЗа втори път тази вечер ще се обяснявам аз  в любофф, :heart_2:написах на Бат Бино че ми е липсвал,Марулке и ти ще ми липсваш ама по малко. средно между много и твърде много:  :laugh: :laugh:
« Последна редакция: 26-09-2009, 00:32:35 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #321 -: 26-09-2009, 02:35:08 »

В Св. София, бивша Тина Киркова.
В Пловдив също мисля има вана.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #322 -: 26-09-2009, 08:34:31 »

az za byrzo ot edno netcafe, nqmam vreme da dirq daje de e kirilicata... kat gledam otgovorite na anketata, naprao ne mi se vry6ta... a ne sym trygnala o6te... :surpris_25:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #323 -: 26-09-2009, 09:18:08 »

 :Content_4 - emotloader: марулче, признавам първа отговорих- Мали, добре че се махна, макар и за малко  :Confus_3:  :Content_4 - emotloader: ...хубава почивка, събирай слънце и снимки за нас  :fluretaa:
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #324 -: 26-09-2009, 11:23:07 »

Марулиии, ти ся ша ни шпионираш, а! Нали щеше да се махаш! Хай бегай на морето и си клей кефа  :bleh  Смятам, че който пише "няма да ни липсва Марулката" много лъже.    :flowers2:
Активен
Намасте :)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #325 -: 26-09-2009, 12:16:36 »

az za byrzo ot edno netcafe, nqmam vreme da dirq daje de e kirilicata... kat gledam otgovorite na anketata, naprao ne mi se vry6ta... a ne sym trygnala o6te... :surpris_25:
Тъкмо викам ще си почина от теб ,ето те пак тук .Нали каза че нема да влизаш повече ?,я марш!!!
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #326 -: 28-09-2009, 20:22:17 »

Да вметна нещо ,защото стана дума за раждането. Вие сигурно знаете, но все пак. Може даже да се окаже по-напред по важност от това дали във вода или във въздух.
От изключителна важност е в никакъв случай да не се допуска разделянето на майката от бебето веднага след раждането ,както това не знам по какви причини се прави у нас . Нанася непоправими вреди на малкия човек.  ( Повече подробности не се съобщават, но и това е достатъчно ,а и достатъчно логично да е така , а не иначе )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #327 -: 28-09-2009, 20:29:15 »

По темата продължена от бате Бино (макар че вече загубих началото на темата...а може би и самата тема )  ::), за пъпната връв че не трябва да се реже в 15тте минути след раждането, защото тя помага на бебето докато то се ориентира в средата и започне да диша с дробовете си.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #328 -: 28-09-2009, 22:02:59 »

Хехехех, хубава тема сте захванали. И да не се мие веднага след раждането; да не се ваксинира; да не се тормози и чрез други интервенции, които за мен на сегашния ми акъл са излишни.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #329 -: 28-09-2009, 22:21:29 »

Вери, ти шегуваш ли се за това да не се мие след разждането? Ми ако раждането е във вода?..и тука винаги се сещам за филма Апокалипто, в който жената роди в една яма, пълнеща се от проливния дъжд и другото и дете се беше качило на гърба и, за да не се удави. Кадъра го запомних добре.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #330 -: 28-09-2009, 22:29:38 »

да не се мие след разждането?
NewAge го споменава това(дано не се бъркам) при раждането на неговото бебче(е при всички го има де),че е имало някаква обвивка и не я е измил,а след това изчезнало или се попило в кожата на бебето.Дано не се бъркам ,мисля че в неговия сайт го бях чела.А пък като четох как е раждала жена му,направо като в приказка. :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #331 -: 28-09-2009, 22:55:55 »

Леле, Мария, чак сега зацепих защо си си сложила аватар тези лястовици!!!  :Confus_3:
Това с разждането все още не ми е непременна тема, но докато ми стане непременна, ще забравя да те питам, тъй че ако имаш време или още някой иска да прочете, би могла да разкажеш. Аз знам че съседката ми роди второто си дете във вода и каза, че раждането е било фантастично.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #332 -: 28-09-2009, 23:07:17 »

Брррррррррррр, не зависимо, че имам 6 год. дете всичко ми звичи мнооого гадно. :surpris_22:
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #333 -: 28-09-2009, 23:11:08 »

Angie, не се шегувам. Рядко си позволявам да се майтапя. :)
Ето:
"Веднага (по препоръка на Ирина) му нахлузихме предварително приготвена шапка и го увихме в една хавлия и вълнен шал (тогава е снимана и първата снимка). Беше целият обвит в бял "крем", който не бива да се мие, защото го предпазва от инфекции в тази нова за него среда. Това бяло нещо постепенно попи и бебето придоби розов цвят."

от разказа на Людмил:

http://ludmil.multiply.com/photos/album/4

И други раждания:
http://homebirth.beinsa.info/

Когато бебето се роди във вода, нямам предастава какво се случва точно с този слой. Може би ще падне част от него. Но не е като да се мие с ръка и хавлия.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #334 -: 28-09-2009, 23:12:47 »

А не ,лястовичките не са за това още не съм решила да имам детенце рано ми е ,след 2-3 години живи и здрави кат се прибера в БГ,пък от неколко дни съм и официално разделена с приятеля ми,различни пътеки избрахме кво да се прави съдба.Та да си дойда на думата ,да искам да имам дете ,но както споменах не и в близките 2-3 години,но знае ли човек.Но искам да знам за раждането в вода,много ще съм ти благодарна ,ако разкажеш малко повече за съседката ти ако знаеш нещо.
Аз не знам толко много за това само това което съм гледала и чела за раждането в вода.Нямам  позната която   да е раждала в вода,единствената информация имах за клиниката на Мазнейкови в БГ,но благодарение на Вери получих инфо за още няколко.Не че и на мен ми е толко наложително сега,просто ми е интересно.Пък и навсякаде споменават че е било много добре за детето.
Цитат
Водата облекчава болката и прави раждането по-поносимо. Освен това тя стабилизира пулса и кръвното налягане и кара майката да се чувства по-спокойна и с по-отпуснати мускули. А бебето излиза много по-лесно и по-бързо.  

http://semeistvo.rozali.com/rajdane/p11324.html

Кое е вярно не знам.Истината е някъде там.

Петко я не си трайкай ,а кажи какво мислиш ти ,според йогата кое е правилно.
« Последна редакция: 28-09-2009, 23:37:34 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #335 -: 28-09-2009, 23:40:32 »

Аз имах предвид, че забелязах бялата лястовичка... :) Ще я разпитам тази съседка, но имай предвид, че това става в Австрия, недалеч от Словения. Помня, че мед. сестрите говорели по няколко езика, за да могат да комуникират с теб на какъвто ти можеш, че обръщат много внимание и ти обясняват всичко. Най-добре да я питам за името на клиниката..
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #336 -: 29-09-2009, 00:09:10 »

 :thankyou:Анджи.
 Няма значение къде е .Зная ли накаде ще ме отвее вятъра. ;D
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #337 -: 29-09-2009, 05:44:30 »

Петко я не си трайкай ,а кажи какво мислиш ти ,според йогата кое е правилно.
По това време(12 часа) снощи съм спал... ;D
Ами не знам, няма да ми се наложи да раждам, така че не съм се интересувал ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #338 -: 29-09-2009, 07:36:42 »

 :kisss:Ннннннннн даааааааааа, някой не са чели книгите на Анастасия!!!Раждането , когато е заченато КАКТО И КОГАТО  ТРЯБВА, си е леко, приятно, безболезнено!!!С БОЛЕЗНЕНОТО РАЖДАНЕ СИ плащаме, нарушената хармония в най-важното, най -отговорното ни събитие!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #339 -: 29-09-2009, 09:03:15 »

Хубави намерения,но трябва и лекарите да са наясно,клиники. Все пак става въпрос за сериозно нещо. Отдавна,да не кажа по рождение вече,сме доста далеч от това което е било преди хиляди години. Сам в къщи не ми се гледа ;) А и винаги е имало опитна акушерка(баба)с изключение на далеко по път. И моята котка раждаше сама ,но ме търсеше да съм до нея,и едното коте заседна и 10 мин. ни напред ни назад и аз и го издърпах :surpris_22: ;D ;D ;D ;D С две думи,компетентно наблюдение и помощ :fun_096:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 25 запитвания.