Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161781 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #280 -: 09-08-2009, 22:19:47 »

Анджи,   сетих се ,ти можеш да отидеш на къмпинга , за който ти казах , по всяко време, защото е на много удобно място. Сега отворих  maps.google.com  и го видях къде е точно мястото, можеш дори пътьом,ако си с кола,  да го погледнеш. В Словения нали има само една магистрала открай до край. Е70 .  В един отсег от 12  км тази магистрала върви успоредно и много близо до една река . (Ще го видиш лесно на картата)  Това е 45 км след влизането в Словенния откъм Хърватска. А до самата река, на брега на която е къмпинга, върви път 667.  На 3 км от Лестница в посока Хърватска ще видиш обозначението Krka.  (Това Крка  е на същия път 667.)   При Крка може да се премине от другата страна на реката през Otocec. Това е мъндзарко островче в реката, на него има един старинен  замък само.
( То това е екзотиката - замъкът и лебедите в реката,която става много красива там)  По него се ориентираш. Къмпингът е на 300 м. след замъка вече от другата страна на реката.  Той се пада точно на 250 м. по права линия от самата магистрала.   Значи - около 45 км след влизането откъм Хърватска.  Ориентир за отклоняване към второкласния път 667  са едни бензиностанции от двете страни на магистралата- с паркинг,ресторанти,мястото не можеш да го сбъркаш. 
« Последна редакция: 09-08-2009, 22:29:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #281 -: 10-08-2009, 08:46:22 »

Бате Бино, много благодаря за изчерпателната информация! Ние отдавна се каним да идем на Чатеж, кьдето има минерална вода и аквапарк и кьмпинг, но така, както ми описваш твоя кьмпинг, не е сьщия, но няма да е далеч. Тьй че се надявам скоро да се разходим дотам ;) Аз да се похваля, че имах интензивни почивни дни- плуване в река Надижа- затьнтено, но много красиво място на границата с Италия; а в сьбота- рафтинг по Соча с екстра- преобрьщане на лодката баш в бьрзеите, като резултат сьм сьс син прьст и куцукам, но определено ми стана ясно колко мощна е реката!! Спорна седмица!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #282 -: 10-08-2009, 19:49:38 »

Еех, живеете си вие там... Но имай предвид ,Анджи, че това е миниатюрно ,идилично местенце, събира няколко палатки. Просто чарът му е друг.  Аз съм обиколил десетки къмпинги по Европа ( просто като съм обикалял , не ми се даваха пари за хотели)  и всеки си има своят чар.  Някои са огромни ,почти като градчета, имат си цели увеселителни центрове в тях, перални,кухни, всякакви удобства, ама то каква е разликата ,все едно си си у дома.  аз предпочитам от сорта на тоя ,дето ти разказах.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #283 -: 11-08-2009, 09:30:11 »

Бате Бино,  :flowers2: точно по мой вкус!

Бяхме се заканили да ходим към Франция на байкинг в Алпите и си търсехме къмпинг в Словения за 1 почивка пътьом. Много благодаря за страхотните указания! За сега ходенето отпадна, но само за сега...така че ще се възползвам от предложението ти.

Като си такъв фен на палатките, кажи ми моля те остана ли около Варна местенце за къмпингуване?
Ние от две години сме дали cancel на българското море. Последно се излъгахме да отседнем в един къмпинг на север от Златните - Лагуна се казваше май - малък частен.
Е няма толкова лошо прекарване, само гадости ни налетяха, не искам да си спомням. НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!
Преди време опъвахме на дерето /до Бяла/, но и там стана  >:(....
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #284 -: 11-08-2009, 11:34:14 »

Че какво му е на Кара дере! ::)Спокойствие и половина. Е събота и неделя има доста хора но през седмицата е добре.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #285 -: 11-08-2009, 13:35:22 »

Меги, (нали по-добре от" Мегуста "? :)  )  ,  у нас вече къмпингите на са на това ниво ,което бяха през 80-те. Май че хич ги няма и не мога да препоръчам нищо. Аз тогава съм ходил по бълг. къмпинги.  Странно ,българите нямат такава традиция, вероятно се имат за по-голяма работа от европееца и смятат ,че няма да им ходи на реномето. По Германия съм виждал хора,за които ако съдя по това ,колко струва караваната им , със сигурност са милионери,  по магистралите им лятото е доста обичайно   да видиш поршета и скъпи беемвета  как теглят каравани.  Даже къмпингите им са категоризирани - със звездички от една до шест. ( Това със сигурност е за Холандия ) Както хотелите.  При това ,холандското лято е толкова тъжно и кратко - я има 20 слънчеви дни , я няма, а гъмжи от къмпинги, вероятно има хиляди. В Амстердам на 5ти септември нощувах два дни на дъжд и 13 градуса, още го помня. Все едно ноември месец у нас!  Помня също че на къмпинга имаше хора,които целогодишно живееха в него !  в малки дървени къщички. ( вероятно им излиза изгодно ) 
 Няма да забравя, специално ходихме да се запознаваме с комшиите си в един къмпинг в Унгария ,защото не бяхме виждали такова нещо  - бяха дошли за два дни, но екстремното беше ,че бяха донесли от дома си  дори 4 наистина големи саксии с цветя ( от рода на фикуси)  и си ги наредили около навесчето - да им е приятно.
А ние, понеже сме голяма работа се врем по бетонните хотели , в които или ще слушаш как някой охка яко в съседната стая ( заради лоша звукоизолация )  и се чудиш как да си запушваш ушите ( В "Сердика" ходих посред нощ да ми сменят стаята по този повод,  ) или   ще е мръсно, или ще са кофти матраците или ще има наоколо чалгаджийница да дъни до 4 сутринта... мога да напиша алманах за хотелските кахъри и капани.
 В Словения знам и още едно добро местенце в самото курортно  градче Radovljica.  Това е пак до самата магистрала на 20 км преди да влезеш в Австрияя. Има табели , лесно се намира, там съм бил няколко пъти. По-голям е къмпинга обаче, няма го чара на оня другия. иначе градчето е хубаво.   Но внимавайте да не подцените врага ,както аз навремето,  викам си - тук е Европа, има закони.. Оказа се че  и навън се краде много яко ,възможно е даже да е и повече от тука, заключвайте всичко.
 Нещо като в оня стих :
 "Бавно като сомнамбул излизам
с тежка и замътена глава .
Оглеждам се и изведнъж разбирам:
А! То и вън имало мъгла .."
« Последна редакция: 11-08-2009, 13:46:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #286 -: 11-08-2009, 13:49:55 »

И аз като бате Бино много се учудих когато за сефте къмпирах в Италия, имаше едни възрастни белгийци, които си бяха идвали само на това място от над 20 години и един вид го бяха наели доживот. И даже не беше дървена къщичка. А такива като тях после виждах много. И не им пречи, че идват разни други хора да си опъват палатките до "дома им". Не ми беше минавало през ум, че и по къпмингите се краде..не че съм си оставяла нещо ценно вътре, макар че шалтето и спалния чувал сами по себе си са особенно ценни като си тръгнал на къмпинг :) Мегуста, да се обадиш ако минаваш през Словения! Бате Бино, и ти! Ти изглежда си голям пътешественик! :)
Активен

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #287 -: 11-08-2009, 14:30:30 »

Така е, няма къмпинзи по нашето черноморие, Смокиня и Градина са все едно си в "курорта", търпиш данданията на един куп напъняци. Това пък с ATV по плажа не мога да го разбера.

Дерето е супер, но става лудница, то къде ли е пък спокойно през август. То ние и затова гледаме да ходим юни - до средата на юли макс.

Нещо като в оня стих :
 "Бавно като сомнамбул излизам
с тежка и замътена глава .
Оглеждам се и изведнъж разбирам:
А! То и вън имало мъгла .."
:Content_4 - emotloader:

Да ама от Лагуна ни откраднаха тенджерата и препарата за съдове. :surpris_22:, после ни засипаха с чалга-парти до 4 през ноща, хайде спи на палатка ...
Иначе нищо ценно в палатката - съгласна съм.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #288 -: 11-08-2009, 16:39:05 »

Благодаря , Анджи. Много обичам да хайманосвам по Европа да, но напоследък нямам заслуги за това и се ослушвам  :)   Трябва достойно ко-финансиране, защото скъпичко е удоволствието - бензинец, хапване , таксички, глобички.. Последно през октомври бях във Виена ( за 5-ти път) ,няма да кажа за какво ,че ще ми се смеете ( абе ,мога да кажа - ходих до едно градче - Хартберг да си купя кола - 16 годишна Ланчия ) :Confus_3:   Но успя да ме  дигне зъл паяк  :surpris_22:  Ако случайно е любопитен някой колко струва паяка във Виена ,пазя си фактурата - 265 евро !
 А най -голямата кражба  която съм изстрадвал до момента е била на холандски къмпинг. Забравих да заключа багажника на колата и ми взеха сакче с неща за 3600 тогавашни де марки ( сегашна покупателна сила - около 7000 лв) ,тъкмо си ги бях напазарувал. (В багажника имаше 5 сакчета, но си избраха точно това.Ядец. ) 
После в Амстердам ми измъкнаха чантата през отворения прозорец на колата ,с работещ двигател) бях слязъл за секунди да видя по-отблизо името на една улица . ( Тия шемети  имат уникални  думи - с по  6- 7  съгласни една до друга -държиш листчето с името на улицата , гледаш табелата отвън и ти трябват поне 5 мин. да установиш дали това е същата улица,която е на листчето ти.)
 
 Тук виждам ,че някои се оглеждат за нови и интересни маршрути за почивка и туризъм.
Мога да  ви подшушна нещо по-нестандартно - южен Крим( Ялта, Севастопол, Нови Свет,Судак...)  Аз като разказвам  на моите познати, ми се подсмиват ехидно , но това е защото не са били там. Чудно красиво е,брегът е много начупен, има скали ( Ай-Петра) които са 1100 м. над морето! ( и до самото  море)  водопади ,пещери , разни замъци ,резиденции,всичко е  едно до друго. Мога да изпратя изключителни пейзажи на който иска. Освен това има и друго.  Ако само отиваш някъде в чужбина да зяпаш и да правиш снимки, без да общуваш с местното население,  това е  почти като да гледаш датски филм без субтитри  .. Докато общуването с  обикновени руски хорица ( Крим е руска автономия)   специално на мен ми носи огромно удоволствие. Това са изключително топли и непринудени хора , с които можеш да се сприятелиш буквално за минути и  които наистина ще ти се радват от сърце.  Те са абсолютни антиподи на разните там северни народи -  австрийци,германци, французи ,холандци..  в  огромния си процент това са изкуствени, студени,  егоцентрични , дистанцирани , пресметливи и дори стиснати хора ,  които винаги ми е било много трудно да усетя със сърцето си. Знам ,че ще има различни мнения,  но те няма да са обективни ,ако не си живял  поне 10 дни в дома им. Там те ще проявят доста други свои черти , които няма как да видиш ако изхождаш само по фалшивите усмивки  по магазините. 
При организирани екскурзии -един ден тук, един ден - там, няма как да се добие представа.
 През 94-а  бях поканен на гости в едно градче до Франкфурт, но една калпава туроператорска фирма ни стовари на границата с Чехия  ,защото нямала лиценз да пътува по-нататък. Аз реших да стигна на стоп с два големи куфара , излязох на пътя и почнах да махам.  Добрах се до Франкфурт с три прекачвания .Падна здраво махане. Обща трима човека ме качиха. Нито един от тях не беше етнически немец. ..

Нещо друго се сетих, което едва ли ще се случи на мнозина... :)
Преди 6 г. пък се връщам сам през Югославия, - август, събота след обед, пек, 42 градуса, Малко след Белград колата ми изгасна на магистралата. Получих инструкции по мобилния от майстора ми във Варна ( Сърболяците таксуваха роуминга по 7 лв на мин. тогава. Имаха си основания заради 99-а...За 20 мин разговор,платих 210 лв  )  Нищо .   Без никаква надежда реших да махам .  Скоро спря Опел  Астричка с обикновен човечец от Пирдоп. ( Митко)  След като се повъртя минута две ,Митко взе своето решение - извадихме въжето ,закачихме го на Астричката и  той ме дръпна . Дърпа ме цели 250 км бавен ход до хотела ми в София!   Забележителното продължава :  Слизаме и аз му казвам: "Човече, колкото и пари да ти дам ,няма да мога да ти се отблагодаря за жеста. Но вземи поне  тези 100 евро. "
Митко се разсърди , защото не го бил направил за пари.  Казвам му : " Аз не съм и допускал,че го правиш за пари, но ти изгори много повече бензин за тези 250 км. Съединителят ти сигурно също е свършил. Вземи поне за бензина. "   Митко пак се сърди ,не ще да чуе за лев.  С голям зор успях да го убедя да вземе 3 белгийски бирички ,които носех в колата.Казахме си довиждане.  После аз се замислих : "Вероятно Бог  прати подходящия човек, защото и аз съм спирал толкова пъти на закъсали... "
След месец-два  го изненадах в Пирдоп с един сак, пълен с почерпка за него и семейството му. Нямаше как да ми откаже :)   

« Последна редакция: 11-08-2009, 17:30:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #289 -: 11-08-2009, 17:29:09 »

Бино, много увлекателно пишеш.  :Content_14:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #290 -: 11-08-2009, 17:39:44 »

леле бате Бино, колко си сладкодумен!!! С теб човек с удоволствие може да си яде салатката и да си пие смутито, ти си пълен с истории!
Нямам време сега да пиша, че след 3ч30 трябва да си хвана рейсчето за родината, само ще кажа че нас 1 път са ни измамвали, и това беше в Холандия. А за западняците не знам какво да кажа- половината си живот съм изкарала сред тях и съм срещала всякакви, но като че ли съм имала късмета да срещна повече от тия, отзивчивите и добрите.
За Крим ми е много интересно. Тамън онзи ден един приятел- французин, който говори български и обожава България, ми разказваше именно за Крим, че останал много разочарован, че полицията прибирала единствено чужденците на изхода на дискотеките и им искали пари. И че нищо не било оправено... И че въобще не се опитвали да го разберат като им говорел на български. Както и да. Ще се радвам да пуснеш снимки!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #291 -: 11-08-2009, 23:40:08 »

Благодаря , драги дами ! 
 Анджи , не знам къде да пусна снимки тук.  На лична поща ли ? 

Ти много не се заслушвай в това ,което казва французина, да те посъветвам приятелски.
Аз съм работил по курортите достатъчно за да имам мнение за различните националности туристи. А ако искаш, можеш да дойдеш във Варна ,ще те запозная с хора, които по 20 год.  все с чужденци се занимават, или най-добре - ти си избери, който и да е сервитьор , пиколо или дори подавач на шезлонги  - всички ще ти кажат, че французите са едни от най-неприятните туристи. ( Сега твоят може и да е най-приятният, но говоря по принцип.. :)
Винаги капризни, винаги се оплакват от нещо ,фасони бол, бакшиш - йок !  Има само едни ,дето са на първо място, ама да не им казвам националността ,че ще вземат да ме привикат някъде около Нюрнберг  ..:) 
Освен това си спомням и първите ми две седмици в Лондон, (там бях 6 мес. ,смених 5 квартири )   когато в английско  семейство квартирувах с някаква французойка ,даже парижанка, тя си имаше отделна стая. Като я видях първия път, си викам  " Охаа, тая сладурана тъкмо ми е под ръка .. :)  "    Но впоследствие това се оказа най-върховната лигла , която съм срещал наяве или във филм  и от първоначалният ми мерак остана толкова,че предпочитах по стълбите да срещна мишка отколкото нея. 
Друг един франц през 92-ра си спомням ,си беше избрал най -отдалечената стая в хотела ,където бях пиколо, и няколко пъти ме връща да му сменям кафето - сладко му било, солено му било.. а аз само му нося това кафе до стаята ,не го произвеждам аз ,  накрая вместо бакшишец  ми отдаде ослепителна фалшива усмивка , явно с надеждата ,че като тарикатска нация ,сигурно сме намерили начин  къде да ги осребряваме тези  усмивки  :)
 А този твоят е трябвало да му намекнеш, че в Украйна се говори на руски или украински. На български ще го разберат само в няколко селца около Азовско море и в град Болград. 
Така че , много странно е учудването му .  А за уредеността - там не е по-малко уредено ,отколкото тука.   Да отиде в Германия , там е уредено  наистина, но ако даде 10 метра на заден ход в аварийната лента на магистралата , ще дотърчат отнякъде полицаи , ще му направят едночасов обиск и след дълги пазарлъци ще го глобят със стотина марки. Така поне направиха с мен. И то защото зная немски ,че  дори ме похвалиха за добро произношение. Иначе вероятно щяха да ме арестуват.
Друг един приятел ми разказва за Германия- купил си някаква кола и се връща. Но в багажника немеца му харизал и две изтрити гуми. Нашият решил ,че му пречат ,спрял в някаква нива ,огледал се и ги оставил в нивата.  Обаче наблизо имало тракторист, който му записал номера  и го докладвал някъде . Нашият като стигнал до митницата го
смъмрили и го накарали да се върне и да си вземе гумите. Върнал се тоя и айде пак към митницата.   Докато чакал за документите ,попушвал и вече много внимавал къде си хвърля отпадъците , така че попушвал над някакъв канал с решетка и после се пробвал да си пусне   фаса в  канала. Щял да успее, обаче духнал вятър и му отвял фаса ,точно преди да падне в решетката. Видяла го строга служителка и му дала метла и лопата да измете наоколо. 
Та в този смисъл , някои други неща в Крим пък са добре уредени - това там няма как да се случи :) 

« Последна редакция: 11-08-2009, 23:48:11 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #292 -: 12-08-2009, 13:51:50 »

Еее бате Бино, трябва да пуснеш една тема с пътеписи, страшен си!
Там пусни и снимките от Крит, че и аз съм любопитна да ги видя.

Току виж пък...що не вземеш да ни организираш едно ходене до там, може и някоя "спа" или "детокс" програмка да съчетаем. Ще стане купон със сигурност.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #293 -: 15-08-2009, 08:17:42 »

Бате Бино, ей ме вече на родна земя, та да се доизясня за въпросния французин..който в момента е в Босна и изглежда много му харесва. Покрай неговото ходене дотам и аз разбрах, че някакво си списание вече втора година класира французите като най-лошите туристи, и той го потвърди, казвайки, че всеки път като излезе от Франция и налети на франсета, си го припомня. Аз конкретно имах предвид отношението на полицията, а и имало някакви много известни стъпала в Сочи, на които бил сниман някакъв култов кадър в стар френски филм, и той точно за там каза, че самите стълби не били поддържани, наоколо най-различни грозновати сгради от комунистическо време, и други отпреди това, никаква хармония и въобще занемарено. А за това, че не се опитвали да го разберат...хазяйката му в Новосибирск полагала усилие и се разбирали някак- той на неговия (предполагам) развален български, а тя на руски. Та може би контраста, че тия уж по-близо до нас, пък бъкел не схващали какво им говори..А иначе да ти кажа че съм живяла 5-6 години във Франция и франсетата са ми пределно ясни какви са...но, всеки си има странности :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #294 -: 15-08-2009, 10:53:39 »

Ами добре дошла ,Анджи  :flowers2:   
Ти щом си живяла толкова навън, значи определено си доста по-наясно от мен по  въпроса за европейските странности. :)    Аз не бих могъл да издържа толкова много по Западна Европа.   Лондон е много хубаво място  за стоене , но и там след 6 мес. престой вече исках да се връщам.
После има и друго едно нещо ,малко тъжно... С годините се променят малко и приоритетите.  Като си на 20-30 те тегли към лъскавото, към купона , а по-после  почваш да се впечатляваш повече  от душевността на хората.  Аз като се озовах на 22 г в "Сан Паули" в Хамбург  ( За който не знае- това е квартал ,подобен на "Червените фенери" в Амстердам, но    е много по-впечатляващ, най-вече за мъжете  :)  )   адреналинът изтичаше от ушите ми , но ако сега отида пак там, вероятно ще изживея 3% от това ,което усетих навремето :)

Ама дай да приключим с твоя сладуран французина.:)   Някой от двама ви не е разбрал точно, той не е бил изобщо в Крим, а в Сочи. Сочи е на 500 км след Крим и вече е Русия, а Крим е Украйна.  А Новосибирск вероятно е сбъркал с Новоросийск . Новоросийск е на Черно Море, а Новосибирск е на 5000 км североизточно от Крим чак след  Казахстан.
 Не че има голяма разлика де  :)  НО верно ,инфраструктурата по тия райони куца , ето преди седмица бях на Кранево  . Видях  едно районче ( като се отива към плажа)  с няколко  наточени тризвездни хотели ,новопостроени направо в нивата ,  и между тях   няма асфалт дори - обикновен селски кален път .  При дъжд сигурно се образуват локви със жабчета.   И знаете ли как ще си отмъстят туристите, задето при резервацията са им показвали съвсем други проспекти ? Ще направят снимки , и като се върнат по местата си ще ги публикуват с текст - "Такива са курортите в Бг. " 
« Последна редакция: 15-08-2009, 10:56:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #295 -: 17-09-2009, 15:25:24 »

не виждам подходящо място другаде, затова пускам тук...

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН, ВЕРИ!  :love_006 - emotloader:  :Cherries  :Appetit_4:  :flower:  :flowers2:  :peperudi:  :Content_22:

други именници ако има, да си признават бързо, че не на всички им личат имената от никовете във форума ;) а, и да не забравя да се обадя на мама най-после, че и тя празнува (София)  :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #296 -: 17-09-2009, 15:49:40 »

Честит имен ден, Вери! :flowers2: Нека светлината бъде с теб! :love_028: :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #297 -: 17-09-2009, 15:56:14 »

ВЕРИ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!

С тез цветя от моята градинка, я засмей се.... щрак и...снимка!
лееее, mariiina, то туй твойто заразно бе....
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #298 -: 17-09-2009, 16:44:38 »

Вери,честито и от мен.Желая ти,хубавите неща които искаш,с всеки изминал ден,да ги материализираш все по-бързо. :flowers2:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #299 -: 17-09-2009, 17:47:33 »

Честит имен ден! Да ти е живо и здраво както името, така и тялото, и да ти носят все хубави неща. :flowers2: :flowers2: :flowers2: :peperudi: :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!
 

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 24 запитвания.