Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161785 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #520 -: 05-01-2010, 06:00:46 »

Светльо, разбрах за това семейство. Четох и гледах каквото можах, защото ме вълнува тази тема. Ами какво да кажа...впечатленията са ми като твоите. А ние, хората, нямаме оправия: злоба, подигравки, критики, осъждане...Никаква толерантност и зачитане избора на другия.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #521 -: 05-01-2010, 11:39:03 »

Да ви кажа честно, не знам какво сте гледали, но наистина двойката не беше "най-примерната" за такъв род раждане. Лоша хигиена...родилката лежи на пода...някакво куче обикаля и стъпва навсякъде....Всичко си изглеждаше точно клошарско. На такива и аз съм на мнение, че не бива да им се позволява да раждат домашному. Да не говорим как правили някакви бъркочи с които едвам не убили детето
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #522 -: 05-01-2010, 18:05:05 »

Браво на Петко...Вери попитай мъжът ти дали ще те остави да родиш в такива условия,или не си обърнала внимание...найстина изглеждаха като издухани хипита
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #523 -: 05-01-2010, 18:14:54 »

До колкото знам в някой европейски държави,раждането в домашни условия е регламентирано,за разлика от тук.И на мен ми направи впечатление това,че спяха на някакъв дюшек,но някак не се замислих за това.Подразни ме това,че ако нещо не отърва на официалната-фармацефтична-симптомо-подтискаща медицина,така се озъбват,че се чудиш къде са я крили цялата тая злоба до сега.
И най-читавото семейство да беше с всички условия,пак щяха да ги нападнат така,просто защото системата не търпи отклонение. :police:
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #524 -: 05-01-2010, 22:36:59 »

вероятността е минимална,но знам,че има много хора от пловдив,та ще попитам - на 9.02.2010 в софия ще свирят cherry poppin daddies + wickeda (която за концерта ще е с 6 души брас секция) и търся с кого да пътувам,че сам е тегаво да се ходи в други градове по концерти.цената е 35-40 лева
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #525 -: 06-01-2010, 01:08:36 »

Нямам намерение да влизам в спор. Всеки гледа това, което иска да види. За мен няма проблем, Кристиане. Мъжът ми е запознат със случая и то доста добре. А дали ще ме остави? Не, няма да ме остави. Ще сме заедно.

Петко, какви са тези бъркочи? Нещо съм пропуснала. На някакви легенди започна да ми мяза.

Аз имам неваксиирано коте, което е с нас от 6-я месец на сина ми.
Лоша хигиена...на инспекция ли бяхте? Аз не видях това.
Дюшек на пода...ми познавам много семейства, които също спят на пода.
Не ми изглеждаше клошарско, хипарско, надрусано, сектантско / сигурно ви сърбяха ръчичките и това да напишете, но се усетихте, че и нас самите на такива ни оприличават  ;) /.

Съгласна съм отново със Светльо. :)
Утре циркът продължава в 10ч сутринта по БТВ.

« Последна редакция: 06-01-2010, 01:15:02 от Вери »
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #526 -: 06-01-2010, 06:29:31 »

Реших и аз да се включа в темичката, че наистина с интерес следя събитията покрай двойката родили в къщи. Честно казано, удивявам се от мнението на Петко, защото винаги съм смятал, че е момче, отворено за новостите и всичко нестандартно (йога, суровоядство и какви ли още не "сектантски" действия са си идеална причина човек да бъде оплют от обществото). Бързам да успокоя всички онези, които са против "нехигиенните условия и най-вече това куче до бебето". Ако се замислите, кой е най-добрия приятел на човека? Разбира се, че всеки знае за кучето. Тяхната слюнка е един безценен антисептант, който лекува дълготрайни гъбични инфекции и прочие. (започне ли куче да Ви ближе краката, значи имате проблеми там!!!). С какво според вас би навредило едно животно, което прекрасно усеща предаваните от майката флуиди и силната обич към бебето? Нима мислите, че ще попадне козина и ще се задуши детето или какво? Човека много правилно отбеляза по Нова ТВ, че кучето се е използвало дълги години като средство за затопляне на децата при студения режим и ако не са били предприети подобни мерки в онези времена много семейства са щели да останат без поколение. Чували ли сте за начина на живот на скитниците? По-цивилизованите от тях си вземат куче, с което спат заедно в спалния чувал, разпрострян на улицата. Животното е готово да отдаде живота си за стопанина, както и да го топли в големите зимни студове за парченце хляб от дажбата на стопанина. Замислете се дали бихте искали бебето Ви да бъде обичано от още едно живо същество или не!!!

Относно обстановката - еми толкова имат възможност хората, толкова правят. Не е грешно да не си в перфектно финансово състояние. На всеки се случва, особено в тези периоди на криза. От друга страна обаче, да запитам всички Йога практикуващи, както и запознатите с японските ритуали за релаксация, нима там не се лежи на тънки матрачета и направо на земята? Нима не сте чували за "заземяването" и връзката на човека с енергийните полета на нашата планета?

Заставам плътно зад мнението на Светльо (ЕВАЛА !!!). Дори ми е жалко за хората, защото ако са предполагали на какво ще ги подложат, едва ли са щели да кажат дори и дума какво правят и защо го правят. Да не говорим за арогантното отношение на водещите по телевизиите, които от 7-8000км намирисвам. Поне суровоядството би следвало да ни помага да приемаме нещата по-радушно и спокойно, да поглеждаме по-философски на тях, както и да приемаме решенията на другите (особено когато не вредят на нас самите, близките ни както и обществото, в което живеем).

На мен ми се видяха напълно обикновени хора, към които тая дори уважение и нескрита благородна завист. Ако знаете колко пъти съм се борил да присъствам при раждането на първото ни дете.. Цигани, омазани до уши с кал и боклуци са влизали, защото са плащали за ВИП, но на мен не ми беше разрешено, защото съм бил "бацило-риск" за бебето и майката. При второто раждане ме допуснаха без проболеми, но това, което очаквах изобщо не беше това, което стана... Да присъстваш на цезарево означаваше да седя откъм главата на майката (нямам нищо против, но не и в такива мигове) и да гледаш един зелен чаршаф, който крие останалата гледка. Настоявах неколкократно да съм свидетел именно на ваденето, но на никого не му пукаше какво искам аз!!! Пъпната връв беше отрязана и ми връчиха бебето, но усещането е съвсем съвсем друго.. Разрешението да отрежа пъпната връв всъщност изобщо не беше това, което съм очаквал, а по-скоро да "доотрежа" остастъка, който беше прихванат с пинцети.

Лекарят, който се изсмя на тази процедура на "осоляване" по БТВ беше толкова жалък, че веднага се разбра как вижда бавното отплуване на "благословиите и благодарностите в пликче" след "нормалното раждане с възникнали видите ли усложнения".

Приемете избора на другите, замислете се защо го правят, почетете литература, информирайте се! Не го приемайте, ако не Ви се вижда неразумно, но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не си позволявайте да ги осмивате, оплювате и т.н

И в заключение искам да поясня, че съм половинката на Вери, така че ако трябваше да избирам между раждането на децата ни в сходни условия или в луксозната болница сред прожекторите на операционната и "неизбежното" цезарево, без да се замисля бих избрал първото!!!

П.С. Нямал съм куче, но както Вери спомена имаме си котка, която се радва на бебето от ранната му възраст. Може и при нас да не е хигиенично, но там вече е друга тема...
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #527 -: 06-01-2010, 10:09:52 »

Естествено, че и мен ме вълнува тази тема, та реших да напиша мнението си.
Смятам, че всеки има паво да вземе решение как и къде да роди детето си. Когато за първи път чух, че племенницата ми ще ражда в къщи, меко казано се смутих. После като помислих, помислих и разбрах, че е абсолютно права. Самата аз съм раждала в болница при "грижите" на "напредналата" ни медицина. Два пъти. Чесно казано споменът ми никак не е приятен. Отношението на медицинския персонал към родилката е ужасно. Обграден си от недружелюбни хора, които те ругаят даже. Раждането е  момент в който трябва да има много внимание и любов около родилката. А през годините, когато се раждаха моите деца беше абсурдно да се помисли, че бащата може да присъства. Той беше изгонена далеч от болницата да не пречи. Ужас!!! Даже по телефона не даваха информация как е родилката, а новината за раждането на детето се научаваше от табелка пред родилното. Татковците трябваше да стоят като изгонени кучета и да чакат някой да допълни табелката. Сещате се, че това се прави два пъти дневно. Точно все едно си в "матрицата".
Та... ако сега трябва да раждам със сигурност ще избера да родя в къщи.
По повод нашумелия случай и раздухването му по медиите... Аз гледах съмсем малко репортаж по новините. Направи ми впечатление, че хигиената наистина е доста занижена в дома на тези млади хора. Не мога да ги съдя. Явно така си живеят. Всъщност хигиената им беше това, което не ми хареса в този случай. Нека си раждат в къщи. Нека си гледат бебето както смятат,че е правилно. Аз не бих живяла в такова мръсно и неподдържано място, но това е моето решение. Това е също въпрос на личен избор и  аз го уважавам. Друг е въпроса дали мога да имам контакт с такива хора или не.
По повод недоволството на лекарите. Представяте ли си как се чувстват като явно им се показва колко са ненужни с техните дипломи. Ако се умножат хората, които избират природосъобразния начин на раждане и живот какво ще прави цялото това съсловие от бездушни медици - еднолични търговци - които доразболяват пациентите си за да могат да печелят все повече от тях. Естествено, че са недоловни и трябва да убедят колебеащите се хора, че това е неправилния начин.
Още нещо не ми хареса в историята - това семейство доста близко в дома си пусна медиите. Камерата доста време е снимала. Защо позволиха така да им се намесят в личното просранство. Може би са искали да изкарат някоя пара!?! Не знам!?!   Бедните души на чалгаджийските българи са жадни за скандали.
Но дори и така да е - пак не ги съдя. Решението си е тяхно. Просто тази част не ми харесва.

Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #528 -: 06-01-2010, 11:10:14 »

Аз съм за раждането вкъщи, но с акушерка, без медицинско лице не мисля, че е безопасно. Ами ако има усложнения- както при моето раждане    ::) ....
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #529 -: 06-01-2010, 11:27:16 »

Аз съм присъствал и на двете раждания на децата ни. Да присъствам или не,не е стоял никога този въпрос.
Да родиш в къщи се иска смелост. Било опасно,та колко жени и бебета са умряли под некадърните грижи на алчните лекари и сестри? Такива мърлячи има,толкова незаитересувани и студени лекари.
Никой няма право да съди другия,изборът си е техен,живота също.
Един преглед при гинеколог стана 50 лева,едно раждане,нормално с присъствие е 1100 лева. Ако работиш за 300-400лева,какъв ти е избора? Да родиш в държавна болница,при лекар който не познаваш и акушерка,която само не те е набила,а и санитарките могат да ти се пулят. Хигиената и условията не са китка за мирисане също.

Родителите, ни като са раждани на полето и не са ваксинирани,как са оцеляли?
Не съм гледал случая,защото не гледам телевизия почти. Имало куче,а знаете ли .че основно се заразяват със стафилококи,стрептококи и какво ли не,точно в родилния дом?

Абсолютно са прави Вери и Милен,че и нас така биха ни оплюли заради йогата,суровоядството,клизмите с урина,глада,пречистванията(черен дроб,шанка-пракшалана,джабуренето с олио и др.)

Вместо да им помогнат ако са хора наистина,нали са милионери(повечето гинеколози), Злоба има в излишък,любовта не достига!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #530 -: 06-01-2010, 12:06:57 »

По повод нашумелия случай и раздухването му по медиите... Аз гледах съмсем малко репортаж по новините. Направи ми впечатление, че хигиената наистина е доста занижена в дома на тези млади хора. Не мога да ги съдя. Явно така си живеят. Всъщност хигиената им беше това, което не ми хареса в този случай. Нека си раждат в къщи. Нека си гледат бебето както смятат,че е правилно. Аз не бих живяла в такова мръсно и неподдържано място, но това е моето решение. Това е също въпрос на личен избор и  аз го уважавам. Друг е въпроса дали мога да имам контакт с такива хора или не.
За съжаление това е мнението и на мои познати, гледали репортажа.
Никъде не съм заявявал, че съм против домашното раждане!
Изчетох всички статии на escorial в блога й още преди 2-3 месеца и бях удивен просто :peperudi:
Точно тези два примера(репортажа и escorial) са достатъчно ясни кое е нормалното и кое не :pensif_29: Ето, който иска да попрочете - http://escorial.wordpress.com/2008/11/
За репортажът: възникват въпроси.
Ако ще пускаш ТВ да снимат в къщата ти, не би ли искал да представиш себе си в добра светлина?!? :surpris_23:
Хората по дрехите посрещат....ето това ме накара да негодувам от репортажа. Продължавам да твърдя, че няма човек, на когото тези кадри да му харесат. Аз лично хапвах салатка, когато погледнах, без да слушам диктора и направо ахнах.... контрастът беше огромен.
Милене, разбирам емоциите ти защо са такива, но недей прави велики изводи набързо ;). И аз съм за домашното раждане. Но просто рекламата беше плачевна. Пак казвам, когато ще искаш да представиш нещо ново пред обществото, ако не можеш го докара на вид, по-добре недей пускай екип.
Мога да дам пример за суровоядството как бива представяно пред обществото от Мер, например. Прави се подготовка, интелигентно и достъпно. А какво би станало да им подхвърлиш на хората едни голи кълнове от жито и овес. И като ги опитат и ето ти обратен резултат - произвел си най-големите врагове на суровоядството! Това стана за мое съжаление онази вечер с репортажа. Изигра обратна роля :-\
« Последна редакция: 06-01-2010, 12:09:51 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #531 -: 06-01-2010, 12:19:00 »

Именно,че са ги манипулирали,за да кажат,"Ето на ,видяхте ли колко е лошо да се ражда в къщи,само откачените го правят" Това е посланието на репортажа,можеха да изберат друго семейство.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #532 -: 06-01-2010, 12:33:53 »

Днес в предаването по БТВ,сутринта имаше продължение.Какво стана там.
Беше поканено едно момиче,което е избрало да си роди у дома.Не разбрах дали вече е родила или се кани да го направи :surpris_23: Както и да е.Бяха поканени и 2 медицински лица.С цялата си наглост още в началото на разговора,дебеланата която е началник на АГ отделение каза,че момичето твърде много говорело,а трябвало да говорят повече професионалистите!!! :pensif_29:
Ей направо побеснях.Точно за това говоря...за арогантното им отношение.Вместо да млъкнат и да чуят какво искат да им кажат бъдещите майки,а и тези които вече са родили,те пак искат а говорят.По време на разговорът стана въпрос точно за лошото отношение на лекарите и акушерите към родилките.Че се отнасят с тях като с добитък.Това казаха и двете майки които се обадиха по телефона в ефир.Това е една от причините жените да не искат да раждат в болниците.
И какво каза дебеланата - вие мълчете...ние трябва да говорим.
Е извинявам се,ама това вече на нищо не прилича!!! :pensif_29:
« Последна редакция: 06-01-2010, 12:38:41 от Svetlio »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #533 -: 06-01-2010, 12:47:58 »

Абсолютно са прави Вери и Милен,че и нас така биха ни оплюли заради йогата,суровоядството,клизмите с урина,глада,пречистванията(черен дроб,шанка-пракшалана,джабуренето с олио и др.)
Бенато, няма как да ни оплюят. Виж репортажа и тогава ще видиш, че говорим за различни неща. Съвсем сериозно казвам - в първия момент реших, че това са наркомани...просто не слушах диктора.
А то кво се оказа снощи(от 2-рия репортаж)....младите се осъзнали какво са направили и решили да покажат, че са нормални(в хигиенно и интелектуално ниво) хора. Осъзнали са грешката си. И това е добре. Дано и хората сега погледнат по-благосклонно към този вид раждане, след антирекламата предния ден. Защото все пак е важно обществото да се запознае с това. Тези неща имат значение :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #534 -: 06-01-2010, 15:05:03 »

Моят син го изкараха 20 дена след термина,жена ми искаше да роди нормално,но не успяха медикаментите да предизвикат контракций и добре че не е тръгнало да излиза,защото като го изкараха пъпната връв е била 2 пъти овита около вратът му,така че въпреки комфорта в къщи помислете много добре къде ще раждате,тук няма място за фасони кой къде му е кеф,а относно за миналото дано сте чували колко голяма смъртност на деца е имало от инфекций и т.н...баба ми е родила 5 деца от който са живи само леля ми и майка ми...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #535 -: 06-01-2010, 16:43:30 »

Това с пъпната връв около врата е нормално и е поне при половината бебета,на малката също и беше увита около врата и се роди нормално,за половин час ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #536 -: 06-01-2010, 19:09:36 »

Петко, а ти не правиш ли прибързани велики изводи? Не допускаш ли, че медиите успешно са те заблудили, каквато всъщност им беше целта? Защо мислиш/те, че семейството си правят реклама, а не че журналистите са нахлули? Защото е идвала и полиция и социален работник. А такива сензации бързо стигат до журналистите. Така и не ми отговори за бъркочите.
Защо смятате, че дори и да са хипари, наркомани и т.н. нямат право на избор? Мога дълго да продължа с въпросите, но виждам няма смисъл.
Признавам, учудена съм от реакцията на някои, но от друга страна ми беше полезно.  ;)
Много добре знаете, че и нас ни слагат в групата на крайните, фанатизираните, сектантите.

Раждането на Ескориал много добре познавам както на още поне 20-на момичета родили в домашни условия- асистирано и неасистирано, в България и чужбина, все българки.

Светльо, момичето в студиото е Меги, която роди в София вкъщи неасистирано сина си преди близо година и половина. И тя също беше оплюта, че родила в хола на дивана.
Людмил/ Ню ейдж също беше анатемосан преди 4 години. Призоваваха да се отнеме детето му. Сега същите тези му ръкопляскат, защото с него можело да се води културен и възпитан диалог. Смешници и лицемери.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #537 -: 06-01-2010, 19:41:53 »

Вери, не ми се спори. Затова ще се повторя. За да не се оплюват така нещата е необходимо да се прави по-представително. Е, те какво...не са знаели, че в един момент ще роди ли? Точно заради тази реакция на обществото сме(суровоядци, вегетарианци, йоги, натуралисти и т.н.) длъжни да сме ясни, точни и прегледни.
Разбира се, че медиите са нахални и ще се опитат да са на страната на лекарите. Манипулират на 100%.
Изкуството е, когато тези наглед странни неща се поднесат по приличен начин.
Едва ли има човек, който гледайки го да не се е ужасил от кадрите. Такава реакция не биваше да има. Трябва хората да си кажат: "Ето, тези хора са като нас! Защо не пробваме и ние!" Така казват хората за суровоядството, когато Мер е правила презентации. Така казваха и на семинара в Априлци. Това е печелившата стратегия.
Нали ние такъв резултат търсим? :surpris_23: Или греша? :surpris_23:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #538 -: 06-01-2010, 19:59:00 »

Ето, има. Аз не се ужасих и още куп други незнайни за вас хора.  :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #539 -: 06-01-2010, 20:00:58 »

Ето, има. Аз не се ужасих и още куп други незнайни за вас хора.  :D
Ти не се броиш, щото си просветена....знаеш какво имах предвид ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 28 запитвания.